Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Podlaha: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Podlaha

Poslední aktualizace před 12 let
BlackBlackNováček
Přidáno před 12 let
Prosím zkušenější vestavbaře o zkušenosti s izolací podlahy.
Mám Ranault Trafic ve kterém je podlaha ještě originál (PUR pěna a na ní nalepená guma). Nechtěl jsem původně tohle řešení měnit, protože si myslím, že má asi nejlepší protihlukové vlastnosti, jenže jsem narazil na problém s tím, že podlaha není pevná a jakmile jsem na ni umístil postel a nábytek, tak se podlaha začala deformovat..
Tak jsem usoudil, že podlahu udělám novou.
Otazníky, které řeším:
1. Na podlaze jsou v plechu prolisy, které se musí vyrovnat - napadlo mě vyplnit drážky mirelonem, XPS polystyrenem nebo je zalít nějakým tmelem (nevím jakým)
2. Izolace podlahy - zvažuji použít extrudovaný XPS polystyren nebo možná mirelon(ale ten se příšerně roztahuje teplem). Nevím jak silnou izolaci použít. Dodávku mám nízkou, takže každý milimetr na podlaze se hodí. Chtěl bych občas vyjet i v zimě, ale převážně budu jezdit jaro až podzim. Mám Webasto, takže teplo asi bude. !t
3. Je nutné dělat na podlaze "rošt" a do něj vkládat izolaci? Myslím si, že XPS je natolik tuhý, že to nebude nutné, ale nevím...
4. Na izolaci plánuji položit parozábranu - je nutná?
5. Podlahu chci vytvořit z voděodolné překližky tloušťky 6mm. Nevím jestli to není moc tenké abych tam pak nemusel chodit ve sněžnicích :x
6. Na podlahu chci položit PVC - nemáte zkušenosti jestli se dá PVC tvarovat horkovzdušnou pistolí? Nevím jestli někdo víte jak je to v Trafiku, ale chtěl bych ponechat možnost umístění zadní lavice sedadel. Pro lavici se musí vytvořit jakýsi "žlábek" v podlaze a v něm je uchycena lavice. Chtěl bych PVC nějak vytvarovat aby to bylo z jednoho kusu.

Všem předem děkuji, že se se mnou podělí o zkušenosti. Škoda, že jsem propásl sraz. :@ Tam by mi určitě někdo poradil..
Reanult Trafic L2H1
Martin !y, Ivana Shock, Pavlík a Filípek p)
G
GSmanČlen
Přidáno před 12 let
Ahoj, mám taky Trafica a podlahu jsem si dělal. Do drážek jsem "nakrájel" izolaci, kterou jsem vylepoval celý auto. Je to hmota, kterou používají v www.krs.cz a odtud jsem ji i koupil. Používal jsem odřezky, které mi zbyly. Některé drážky jsem použil jako žlaby pro rozvod kabeláže (220V a 12V). Pak jsem celou plochu pokryl miralonem (2 nebo 3 mm - už si nepamatuju).
Na to přišla voděodolná překližka (8 mm). K fixaci k podlaze jsem použil originální otvory k přišroubování asi 3 řady sedadel (je to 8 šroubů M12). Díry na sedadlo jsem kreslil podle originálu.
Nakonec jsem nalepil termofixové lamely a podlaha je jak víno :-)
Přes "Olmík" jezdím, můžu Tě nechat nakouknout ;-)
Nevím jestli je to dost nebo málo, nejsem odborník. Udělal jsem to, čemu jsem věřil.
Něco je vidět tady http://hondaboy.rajce.idnes.cz/Trafic/
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 12 let
Na podlahu jsem nalepil dřevěné hranoly. Do nich vložil 2 cm silný Miranol. A jako podlahu 16 mm překližku. Viz: http://signboss.rajce.idnes.cz/Obytna...010_4_.jpg
Tlumí to hluk a podlaha je pevná.
6 mm podlaha je asi slabá. Že by se miranol roztahoval, tak to jsem nezpozoroval. Rošt je třeba. Polystyren vrže.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
BlackBlackNováček
Přidáno před 12 let

Citovat

SignBoss napsal:

Na podlahu jsem nalepil dřevěné hranoly. Do nich vložil 2 cm silný Miranol. A jako podlahu 16 mm překližku. Viz: http://signboss.rajce.idnes.cz/Obytna...010_4_.jpg
Tlumí to hluk a podlaha je pevná.
6 mm podlaha je asi slabá. Že by se miranol roztahoval, tak to jsem nezpozoroval. Rošt je třeba. Polystyren vrže.


Na tvou fotogalerii jsem narazil a našel jsem tam i nějakou inspiraci :^ . Ale máš auto s vysokou střechou, takže ti nevadí, že je podlaha vysoká 4cm. Dnes jsem měřil originál "podlahu" (jestli se tomu tak dá říct) a má na výšku nějakých 15mm. Řešení co psal GSman se mi líbí. Možná bych mirelon vyměnil za starlon 6mm a na něj 8mm překližku. Starlon je tuhý, takže se nebude podlaha tak vlnit když se zatíží. Ale nevím.
Reanult Trafic L2H1
Martin !y, Ivana Shock, Pavlík a Filípek p)
jojojojoČlen
Přidáno před 12 let
Ahoj,
máš - li k dispozici jen 15mm tak tam dej jen OSB desku tl. min. 1cm položenou na nalepovací Pu pásek (místo kondenzace ve styku s plechem karosérie).
Samotný nehybný vzduch mezi prolisy také slušně izoluje a protože máš webasto topení budeš se v malém autě moci saunovat i v zimě.
Pro klid duše tam můžeš dát mezi prolisy mirelon - sice se roztahuje ale nebude mít kam - je pružný.
.
.
.
Jarek + Jindřiška
Fiat Ducato 250L, 2,3JTD, L3H2, vlastní vestavba do dodávky
BlackBlackNováček
Přidáno před 12 let
O OSB desce jsem také uvažoval - dělá se v tloušťce 12mm s perodrážkou. Nějakou izolaci tam ale dát musím ani ne kvůli teplu, ale spíše hluku. Takže teď jen najít správný kompromis mezi tloušťkou izolace a nosné desky aby to dobře tlumilo hluk a podlaha se nedeformovala při lehčím zatížení.

Děkuji všem za cenné náměty
Reanult Trafic L2H1
Martin !y, Ivana Shock, Pavlík a Filípek p)
p0l0usp0l0usČlen
Přidáno před 12 let
Ja bych tam dal tvrzeny polystyren a samozrejme rost aby to nevrzalo. Na to bud preklizku nebo OSB a navrch jeste koberecek :-)

Miralon je dost drahy a izolacni vlastnosti (tepelnou vodivost) ma podobnou jako polystyren.
K
kubiiikulaNováček
Přidáno před 12 let
OSB deska se dělá i v tloušťce 8 a 10mm. Já teď předělávám poláčka 126a a vzhledem k potřebnému snížení váhy dávám OSB 8mm, tu přilepím epoxidem ke skořepině a skořepinu prošroubuju k rámu. Pak OSB desku v několika místech navrtám a prolisy vyplním málo pěnivou montážní pěnou. Doufám, že to teda k něčemu bude a bude to pak dost únosné. Původně tam byla jen překlika 6mm a na ní dvakrát do kříže pžekližka 2mm, ale to se strašně prohýbalo. :(
BlackBlackNováček
Přidáno před 12 let
Všem děkuji za náměty. Už mám konečnou představu.
1. Prolisy vyplním pásky mirelonu
2. Na to položím 2 vrstvy starlonu 3mm do kříže (obdoba mirelonu, ale je vyroben z XPS polystyrenu, takže je tvrdý a nebude se tak prohýbat)
3. voděodolná překližka 8mm
4. PVC
5. koberec (ať je teplo na nohy) :he
Reanult Trafic L2H1
Martin !y, Ivana Shock, Pavlík a Filípek p)
p0l0usp0l0usČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

Black napsal:

Všem děkuji za náměty. Už mám konečnou představu.
1. Prolisy vyplním pásky mirelonu
2. Na to položím 2 vrstvy starlonu 3mm do kříže (obdoba mirelonu, ale je vyroben z XPS polystyrenu, takže je tvrdý a nebude se tak prohýbat)
3. voděodolná překližka 8mm
4. PVC
5. koberec (ať je teplo na nohy) :he


Jen pozor, jeslti je to polystyrenu podobny material aby to nevrzalo !
RobertRobertČlen
Přidáno před 12 let
Proč to PVC? Zakryté kobercem jen zvyšuje váhu. Buď koberec, nebo lino.
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
BlackBlackNováček
Přidáno před 12 let
Lino bude po celém povrchu. Koberce jen tam kam půjde bosá noha. Mám koníčka, při kterém se může na podlahu dostat voda nebo písek. Lino zametu, ale koberec..jedině vysát. Na údržbu je lino prostě lepší.
Reanult Trafic L2H1
Martin !y, Ivana Shock, Pavlík a Filípek p)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Black, GSman, Franta REZAC, jojo, p0l0us, kubiiikula, Robert

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,271,711 unikátních návštěv | Vygenerované za: 1.71836 sekund | Průměrně za: 1.71836 (0) sekund | Dotazy: 104 | Použitá paměť: 2.03MB/4MB