Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 podvodné jednání při prodeji obytného auta: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

podvodné jednání při prodeji obytného auta

Poslední aktualizace před 7 let
remeksonremeksonČlen
Přidáno před 12 let
Chtěl bych upozornit na podivného prodejce obytného auta Hymer. Při hledání na www.mobile .de jsem narazil na inzerát za zajímavou cenu. Protože to bylo v neděli pozdě večer, napsali jsme mu mail že o auto mám zájem, aby poslal více fotek. V pondělí ráno jsme volali na číslo z inzerátu a ze sluchátka se ozývalo že neexistuje. V pondělí v 8:20 už byl inzerát stažený. V úterý mi přišla odpověď že mi auto prodá, že bydlí v Dánsku a že mi auto přiveze do Berlína. Souhlasil jsem. Dalším jeho mailu už bylo že jako důkaz že mám na auto peníze chce, abych přes Western union poslal peníze do Berlína na svoje jméno a pošlu mu oskenovaný doklad že jsem poslal peníze, pokud se nedohodnem peníze si můžu vybrat a uhradí mi i poplatek za převod peněz. Jinak nemá důkaz že přijedu. To už mě bylo divné. Napsal jsem mu tedy že přijedu k němu domů ať mi dá adresu a nebude s tím mít žádné výdaje a starosti. Na to mi opověděl že převod peněz je bezpečný a že je to v pohodě. Volal jsem tedy do Western union a tam mi řekli že je to poměrně častý způsob podvodů a že mi nemohou zaručit že peníze nevybere někdo jiný na falešný doklad. Po tom už jsem zcela ztradil důvěru v jeho slova a chtěl jsem ofocený techničák od auta jako důkaz že ho opravdu má. Zatím neodpověděl.
Na mobile.de jsem ještě našel inzerát se stejnými fotkami ale už trochu reálnější cenou.
Posléze jsem zkoušel vyguglovat jeho jméno a našel ještě inzerát na ebay, ale dnes už ho stáhnul. Asi už pochopil že ze mě peníze nedostane.
Je to už třetí auto za zajímavou cenu které se objevilo na mobile.de v pondělí ráno a v 8:30 už bylo stažené.
Chtěl bych věc předat policii, ale nevím jak a taky si myslím že česká policie s tím asi nebude mít vůbec chuť něco dělat.

Takže varování pro ostatní pozor na jméno Jan Minke. Ale nejspíš si příště vymyslí nové jméno.
copycopyČlen
Přidáno před 12 let
tento typ podvodu existuje na mobile.de snad 10 rokov. Policia s tym neurobi nic, ani nemecka, ceska uz duplom.
Na mobile.de sa stava este aj iny podvod: hacknute heslo zavedeneho predajcu, napr. dealera novych aut. A do ponuky aut, ktore u dealera naozaj stoja na dvore, poprihadzuju podvodnici dalsie auta. Priamo do fotiek ale vlozia text, ze komunikacia iba mailom. Mobile s tym nevie nic spravit uz dlhe roky, maximalne po upozorneni taketo "ponuky" vymazu.
remeksonremeksonČlen
Přidáno před 12 let
Omlouvám se spletl jsem to jméno podepisuje se jako Jan Minker

janminker@live.de

Ale co mě taky dost zaráží je přístup Firmy Western union která sama tvrdí že jejich převod peněz není bezpečný! To mě dost překvapilo.
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 12 let
Nám se stalo něco podobného na internetu v jednom nejmenovaném autobazaru v Praze jsme vybrali také Hymra slušná cena , výbava super a po zavolání , že máme o auto zájem a chceme si ho prohlédnout začala tak trochu výmluvy. A nám bylo sděleno, že vozidlo v bazaru nemají, majitel je v zahraničí ale přicestuje a že nám zavolají. Domluví prý schůzku a peníze. Nikdo už nezavolal-také se nám to zdá podivné. Pustili jsme to z hlavy. Jarka
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 12 let
A jak jsem nyní zjistila , inzerát už není, také je vymazaný:o. A byl na více místech jak jsme zjistili:@. Co dodat:x Jarka
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
J
jjohnisNováček
Přidáno před 12 let
Vážení jsem jeden z těch, kteří se rozhodli jít do obytného auta a splnit si tak dlouholetý sen. Měl jsem v úmyslu shánět auto v de, ale jak to tak tady čtu, chtěl bych se zeptat, jestli bych neměl raději shánět auto pouze u nás u ověřeného prodejce. Poradíte?
honza
MilaMilaČlen
Přidáno před 12 let
Zkus i inzerát u nás co sháníš a dost z nás ví, kdo co prodává a v jakém je to stavu a s jakou poměrně jasnou minulostí, protože to (ty) auto (a) občas potkáváme a víme o jeho historii. Je tu skoro 4.ooo registrovaných lidí.

přejeme dobrý výběr

:_
J
jjohnisNováček
Přidáno před 12 let
Díííííííky moc za reakci a radu. Určitě se podle toho zařídíme. Vás si budeme pamatovat jako první kontakt.
honza, Hanka, Ondra (hodně malej)
Jan BordovskyJan BordovskyČlen
Přidáno před 12 let
Člověk hlavně nesmí být naivní. Na mobile.de se dá velmi dobře nakoupit a podvodníci tam jsou asi tak, jako všude jinde. Spousta lidí by ti tady mohlo napsat, jak naletělo i u "ověřených prodejců".
Pokud auto stojí půlku toho, co normálně, a prodávající chce peníze předem, tak by tě to mělo varovat.
Ale zavrhovat to úplně na základě jedné zkušenosti je, myslím, předčasné.
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 12 let
:^
traktorista2traktorista2Člen
Přidáno před 12 let

Citovat

petr a jarka napsal:

Nám se stalo něco podobného na internetu v jednom nejmenovaném autobazaru v Praze jsme vybrali také Hymra slušná cena , výbava super a po zavolání , že máme o auto zájem a chceme si ho prohlédnout začala tak trochu výmluvy. A nám bylo sděleno, že vozidlo v bazaru nemají, majitel je v zahraničí ale přicestuje a že nám zavolají. Domluví prý schůzku a peníze. Nikdo už nezavolal-také se nám to zdá podivné. Pustili jsme to z hlavy. Jarka


Ahoj,

proč nejmenuješ ten autobazar ? Ať víme čemu se vyvarovat.

Dík, traktorista2
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 12 let
Čeho vyvarovat? Žádnej podvod přece neudělali, majitel s ním asi byl na dovolený a pak přišel asi někdo rychlejší a auto si koupil.Třeba to takhle bylo,nevím, ale nic divného v tom nevidím,,,,,,,,,,,,,,,,
traktorista2traktorista2Člen
Přidáno před 12 let

Citovat

jarda77 napsal:

Čeho vyvarovat? Žádnej podvod přece neudělali, majitel s ním asi byl na dovolený a pak přišel asi někdo rychlejší a auto si koupil.Třeba to takhle bylo,nevím, ale nic divného v tom nevidím,,,,,,,,,,,,,,,,


Tak to jsem asi blbej :D , špatně jsem to pochopil :|
Tak to se omlouvám.

traktorista2.
P
AnonymČlen
Přidáno před 12 let
Jardo pokud je Tvá verze pravdivá, tak měli volat. Slušnost je slušnost, však je to potenciální zákazník a lítá dost peněz..... Ale máš pravdu, že to nemusí být nutně podvod jako mobile....
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 12 let
Mohlo to tak i být jak píše Jarda ale dnes si musíme dávat pozor, být velice opatrní , když slyšíme co se děje za různé podvody. :x
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
Lubos a VeraLubos a VeraČlen
Přidáno před 12 let
[quote]jjohnis napsal:

Vážení jsem jeden z těch, kteří se rozhodli jít do obytného auta a splnit si tak dlouholetý sen. Měl jsem v úmyslu shánět auto v de, ale jak to tak tady čtu, chtěl bych se zeptat, jestli bych neměl raději shánět auto pouze u nás u ověřeného prodejce. Poradíte?
honza[/quote

Je hloupost zavrhnout de,točí se tam hodně dobrých kšeftů.Je to smutný,ale lumpové jsou někdy i tam kde je nejméně čekáš.Není přeci možné v dnešním světě dávat prachy z ruky,když nemáš stopro- jistotu.VĚŘ,ALE NAPŘED PROVĚŘ. (každý jsme svého štěstí strůjce):_
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 12 let

Citovat

Jan Bordovsky napsal:

Člověk hlavně nesmí být naivní. Na mobile.de se dá velmi dobře nakoupit a podvodníci tam jsou asi tak, jako všude jinde. Spousta lidí by ti tady mohlo napsat, jak naletělo i u "ověřených prodejců".
Pokud auto stojí půlku toho, co normálně, a prodávající chce peníze předem, tak by tě to mělo varovat.
Ale zavrhovat to úplně na základě jedné zkušenosti je, myslím, předčasné.


Je to tak, jak je od Jana Borovského napsáno, ale lidi jsou stejně pořád neponaučitelní, proto taky můžou podvodníci stále fungovat.
remeksonremeksonČlen
Přidáno před 12 let
Já se sice poučil ale mobile.de jsem nezavrhnul a vybíral tak dlouho až nakonec koupil. A myslím že dobře. Samozřejmě že podvodníci se najdou všude ale že při shánění obytného auta narazím hned na tři mě trochu zarazilo, ale vždy jsem od toho šel včas. Nicméně teď už mám jiné starosti jako STK, přihlášení, povinné ručení a seznamování se s novým mazlem. Přeji všem co shání auto šťastnou ruku.
traktorista2traktorista2Člen
Přidáno před 12 let

Citovat

Lubos a Vera napsal:

[quote]jjohnis napsal:

Vážení jsem jeden z těch, kteří se rozhodli jít do obytného auta a splnit si tak dlouholetý sen. Měl jsem v úmyslu shánět auto v de, ale jak to tak tady čtu, chtěl bych se zeptat, jestli bych neměl raději shánět auto pouze u nás u ověřeného prodejce. Poradíte?
honza[/quote

Je hloupost zavrhnout de,točí se tam hodně dobrých kšeftů.Je to smutný,ale lumpové jsou někdy i tam kde je nejméně čekáš.Není přeci možné v dnešním světě dávat prachy z ruky,když nemáš stopro- jistotu.VĚŘ,ALE NAPŘED PROVĚŘ. (každý jsme svého štěstí strůjce):_


SOUHLASÍM :g :g
LasiceLasiceČlen
Přidáno před 12 let
Ona tá suprová cena niečo napovedá.Stačí zväčša k tomu sedliacky rozumom. Ak niekto rýchlo potrebuje predať a v skutočnosti to zodpovedá deklarovanému stavu, tak to ponúkne vo svojom okolí, kamaráti,predajcovia a okamžite je to preč, veď pre kupujúceho je to kšeft.Ak niekto predáva na webe za podozrivo výhodnú cenu, je to zväčša lákadlo na podvod a cena slúži ako návnada. Zväčša platí, že veľmi výhodné obchody sú najrizikovejšie a pri nich si treba zachovať chladnú hlavu.Nikto na svete nie je tak bohatý aby predával hlboko pod bežnú cenu.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,046,239 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.30584 sekund | Průměrně za: 0.30584 (0) sekund | Dotazy: 139 | Použitá paměť: 2.27MB/2MB