Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Hlucnost naftoveho topeni: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Hlucnost naftoveho topeni

Poslední aktualizace před 12 let
p0l0usp0l0usČlen
Přidáno před 12 let
Zdravim,

chci se zeptat vas, co mate vestavbu s Eberspacherem nebo Webastem naftovym topenim :

- jak je vase topeni hlucne ?

- Mate ho nejak odhlucnene ?

- Kde ho mate umistene ? (z venku auta, zevnitr, ve skrince...)


Mam totiz pocit, ze moje je hlucne az prilis - v noci me to huceni vadi. Tak premyslim jeslti se na naftu uplne vykaslat a dat plyn, nebo jestli s tim jeste muzu neco delat ?
KeliKeliČlen
Přidáno před 12 let
Mam Ateso, tj kopirka Eberspacher.
- topeni hluci, s plynem nesrovnatelne, myslim, ze nejvice hluku dela ventilator
- mam ho v drevene krabici vyplnene polystyrenem uvnitr auta
H
HabasekČlen
Přidáno před 12 let
Ahoj kluci
i já jsem měl v dodávce naftové topení Webasto.Je pravda,že při začátku topení byl zvuk topení hodně podobný startu stíhačky.(však to při startu topení,mělo taky pěkný odběr z baterky, ale na druhou stranu se nemusíš bát,že někdo bude parkovat nalepený na tobě :) ).Topení jsem měl umístěné pod sedadlem spolujezdce.
Po dosažení nastavené teploty už Webasto pouze dotápělo.Bylo slyšet slabé a pravidelné ťukání čerpadla (je to jako by jsi měl v autě sloupové hodiny,po čase jsem si na to zvykl) a slabé šustění větráků.
Umístění jsem zvolil do vnitřku auta.Možná je to pouze moje domněnka,ale zdálo se mi,že díky vnitřní cirkulaci vzduchu se tak nerosila okna ze vnitř.
Tolik mé zkušenosti. :_
L
lada12Člen
Přidáno před 12 let
Kvuli hluku jsem si nechal namontovat jeste tlumic vyfuku Webasto. Zejmena pri najezdu to hodne pomaha, kdyz si to pak uz spokojene vrni, tak je stejne nejvice slyset to cvakani cerpadla. Aby si to spokojene vrnelo, tak je lepsi vykon Webasta predimenzovat, ja i Habasek jsme v Traficu meli 3.5kW misto beznych 2kW. Habasku, ja to mam na Traficu namontovano zvenku, sani mam ze sloupku. Muzu se Vam zeptat, jestli jsou jeste tlumice Webasto k dispozici. Lada
H
HabasekČlen
Přidáno před 12 let
Láďo moc děkuji,
ale u nás nastala menší změna.Trafic je již prodán a pořídil jsem polointegrála Rapido.Tak tlumič již není aktuální.Ale přesto Ti moc děkuji za nabídku.
Pavel :_
L
lada12Člen
Přidáno před 12 let
To uz vim, ze mas velke auto
F
ffoutdoorČlen
Přidáno před 12 let
Mam, Eberspächer 3,5kw original pod autem, saje vzduch zevnitř auta a zase zpět fouká, ventilátor je slyšet stejně jako u plynového z rozfukem, cvakání čerpadla jsem částečně utišil obalením do PU těsnění na vodovodní trubky. Určitě doporučuji výkon min 3kw, ideální s programovatelnýma hodinama a umístění mimo interier (pod podlahu), se zabezpečením před nenechavci (krytem nebo klemou), určitě tlumič výfuku a delší výfukové vedení, Ja ho koupil nové na Ebay, to moje staré potřeboval někdo víc než já. ..... tady je jedno ale tlumič výfuku zrovna nemá. Určitě lepší ceny než v ČR. http://www.ebay.d...2159wt_934
mbmbČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

p0l0us napsal:

Zdravim,

chci se zeptat vas, co mate vestavbu s Eberspacherem nebo Webastem naftovym topenim :

- jak je vase topeni hlucne ?

- Mate ho nejak odhlucnene ?

- Kde ho mate umistene ? (z venku auta, zevnitr, ve skrince...)


Mam totiz pocit, ze moje je hlucne az prilis - v noci me to huceni vadi. Tak premyslim jeslti se na naftu uplne vykaslat a dat plyn, nebo jestli s tim jeste muzu neco delat ?


Ahoj,
mám topení Ateso, které prodáváme i montujeme, a mohu říci, že každé naftové topení je hlučnější než plyn. Je to dané hlavně větrákem rozfuku, tj. i dochlazováním...
Do svého auta jsem si namontoval tlumič na výfuk ( Webasto, ale musí být na obytná auta ), a o dost se hluk snížil.Mám topení v autě pod sedačkou a chce to trochu izolovat proti hluku něčím nehořlavým. Pak je to tišší než střešní klimatizace.
Myslím si, že jde pouze o zvyk...určitě mi to potvrdí řidiči kamionu ap.:_
p0l0usp0l0usČlen
Přidáno před 12 let
hmm no dobre, budu vymyslet jeste utiseni. Dam mu sanci. Mam sice neco pod 2kW ale i tak sem loni v zime topil na minimum - asi dobre zatepleno :-)

Letos sem kvuli hluku vymenil v topeni loziska ve vetrakach, cely vycistil ale pomohlo to jen trochu. Zvuk vetraku je jedna vec, druha vec, ze pri stabilnim fungovani na nejmensi vykon mam pocit, ze tam vevnitr vznika nejaka meluzina.

Mam ho primo na podlaze s vyfukama ven z auta, Nemate tip na material, ktery by se dal vlozit mezi topeni a kastli ?

V originale je takova gumova podlozka, ktera toho myslim moc neztlumi. Dal bych tam rad neco tlustciho.

Cvakani zas vubec neslysim - cerpadlo je v gumove podlozce a mimo to vysi jenom na hadickach a kastle se nedotyka :q
FlyMarekFlyMarekČlen
Přidáno před 12 let
Mám Webasto EVO 3900. Při náběhu trochu hučí rozjezd, na "hluk" ventilátoru si nestěžuje nikdo z posádky i když slyšet samozřejmě je, ale toho cvakání čerpadla bych se docela rád zbavil.

Pomůže tedy zabelení čerpadla do tubolitu? To by bylo fajn!! Kdyžtak dejte ještě nějaké tipy.
Tlumič na výfuku je nainstalovaný od výrobce, tam bych to už neřešil.

A ještě dotaz k té krádeži: to ti jako vlezli pod auto a odmontovali naftové topení?!?

Automatické sloučení 08.11.2011 19:02:
Teď jsem našel nové (pro mě nové) stránky Webasto.

http://obytna-aut...
Upravil FlyMarek dne 08.11.2011 20:02, před 12 let
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

p0l0us napsal:



Mam ho primo na podlaze s vyfukama ven z auta, Nemate tip na material, ktery by se dal vlozit mezi topeni a kastli ?

V originale je takova gumova podlozka, ktera toho myslim moc neztlumi. Dal bych tam rad neco tlustciho.

Cvakani zas vubec neslysim - cerpadlo je v gumove podlozce a mimo to vysi jenom na hadickach a kastle se nedotyka :q


Běžně jsou k dostání různé silenbloky. Tak po těch bych popátral.

Automatické sloučení 08.11.2011 20:45:
Tady je odkaz na silenbloky. Je to jen příklad. http://www.rubber.cz/silentbloky
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
Upravil Franta REZAC dne 08.11.2011 21:45, před 12 let
Zdenek BrabecZdenek BrabecČlen
Přidáno před 12 let
Ahoj, mám Webasto namontované pod autem, jak již zde bylo napsáno při startu je slyšet po dosažení teploty je v pohodě, cvakání čerpadla lze eliminovat zavěšením na silentblok.
Hej-TyHej-TyČlen
Přidáno před 12 let
Není to úplně k tématu, ale myslím, že většina z vás bude znát odpověď. Dá se s naftovým topením topit celou noc? Mám VW T4, byl jsem s ní dvakrát zjara na horách, ale to bylo docela teplo, topili jsme večer a pak až k ránu. Řešil jsem plynové topení, ale mám pocit, že by se nikam nevešlo a hlavně nevím, jestli to není zbytečný. Z druhé strany mi nepřijde úplně v pohodě ten smrad z toho naftového topení (ohled k sousedním autům a tak ). A pak si taky říkám, jestli to dá baterka, když budu topit celou noc. Máte s tím někdo zkušenost? Díky za odpověď.
Zdenek BrabecZdenek BrabecČlen
Přidáno před 12 let
Ahoj, smradu z naftového topení se nemusíš bát, pokud je správně seřízeno není nic cítit, zapnuté může být nepřetržitě v zimě jede bez problému 10 a více dnů v kuse, spotřeba ventilátoru rozfuku je od 1A do 4A což znamená cca 40Ah za den, od toho se odvíjí nutná kapacita baterie. Při kalkulaci je nutno počítat i se spotřebou dalších spotřebičů ( TV, DVD, světla, čerpadlo), zjednodušeně počítejme, že potřebuješ na den 100Ah, pokud chceš přežít na horách víkend musíš mít baterie s kapacitou 450Ah (spotřeba za den * 3 * 1,5)nebo mít sebou centrálu nebo EFOY. Celkovou spotřebu lze ovlivnit optimalizací el. spotřebičů.
DrakousDrakousČlen
Přidáno před 12 let
Topení mám nové, jeden rok namontované,takže zatím jen pár postřehů z provozu naftového teplovzduchu-
je to Webasto 3900,umístění pod podlahou v alu boxu,moc izolace mi způsobovalo přehřívání a následné vypínání ,byl tam mirelon 10mm uvnitř,ten se postupně začal spékat na tloušťku 3 mm,raději jsem ho sundal z obav na vcucnutí kousku do topení,tlumič výfuku nemám,zdá se mi,že pokud překlenu ten start stíhačky (díky,Habásku,trefné) na začátku, tak po těch 15-20 minutách vše rapidně ztichne,ventilátor je tišší,než el. přímotop,který tam mám také, čerpadlo mám také v alu boxu s mirelonem apod,to si ťuká při,volnoběhu"svých 46 cvaků/min (a odběrem 1,2 A) tak tiše, že mám v autě LED kontrolku,abych poznal,kdy jede a kdy vypíná.
To je důležité - mám prostorové čidlo, které mi vypíná při 20 stupních,pak vyvětrá,aby při poklesu o cca 2,5 stupně znovu naskočilo.Ale při startu i vypínání vždy žhaví,což je pořádný odběr,myslím , že stačí jedna taková start -stop noc a časně ráno si s námrazou ve vousech (napsal bych ve vlasech, ale na hlavě mi kadeře jaksi chybí) si přečtu (topení bliká závady) toto
- pokles napětí a topení už nerozjede (to je u 2kW kolem napětí 10V,u silnějších kolem 9 V-vyčteno na netu).Asi to budu řešit tak, budu trochu větrat oknem,protože topení je tak silné, že i na sporo mi kolem venkovní nuly vypíná po cca 2 hodinách od stud. startu.No, snad takhle bude odcházet i vlhkost,které je tam při 4 osobách opravdu hodně...
Pokud čidlo odpojím ,vypne se ,až když mám v autě saunu (27 stup)a topení má nějaký hlučnější chod a nereaguje na vntř. teplotu tak rychle,jako s čidlem.
Další poznatky po zimě...:v

Automatické sloučení 09.11.2011 00:55:
Snad ještě k tomu zápachu - je cítit pouze při žhavení,což je cca minuta při startu a vypnutí.Jinak běžící topení poznám jen podle sluchu...
Upravil Drakous dne 09.11.2011 01:55, před 12 let
F
ffoutdoorČlen
Přidáno před 12 let
A ještě dotaz k té krádeži: to ti jako vlezli pod auto a odmontovali naftové topení?!?


Jo v uzavřeném areálu, kde jsem parkoval přes týden si to někdo vyčíhnul, vlezl pod auto(mam to dost vysoký) a topení tam drželo vlastně jen na 4 šroubech plus přívody. Prý se to na VW t4 multivan také krade. Druhý zaparkovaný obytňák přišel o novou markýzu. Asi si někdo zařizuje obytku??????
radekpajdlaradekpajdlaČlen
Přidáno před 12 let
Pánové, mám možnost zakoupit naftové WEBASTO 2KW-12V.Za cenu 7000,- VIZ FOTOAle jedná se o starší kousek.Myslíte že se do toho hodí jít?Mám trochu strach z Vysoké hlučnosti. Chci to do Transita L1H1. Nebo neriskovat a přidat 13 klacíků? Moc to používat nebudu, tak se mi do nového nechce. Nemám s tím vůbec zkušenosti.
Kelč
Upravil radekpajdla dne 13.11.2011 18:47, před 12 let
radekpajdla Připojili následující obrazek:
12768164.jpg 333333.jpg
mIcmIcČlen
Přidáno před 12 let
Určitě záleží asi v jakém je stavu a pak jak říkáš, jestli budeš jezdit i v zimě/podzim tak bych šel do nového - silnějšího, jestli si jen párkrát za sezónu přitopíš tak todle!
BTW: Jestli se rozhodneš pro nové a jestli todle funguje, tak já bych měl zájem :) ...přitopím si tak dvakrát do roka.
p0l0usp0l0usČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

radekpajdla napsal:

Pánové, mám možnost zakoupit naftové WEBASTO 2KW-12V.Za cenu 7000,- VIZ FOTOAle jedná se o starší kousek.Myslíte že se do toho hodí jít?Mám trochu strach z Vysoké hlučnosti. Chci to do Transita L1H1. Nebo neriskovat a přidat 13 klacíků? Moc to používat nebudu, tak se mi do nového nechce. Nemám s tím vůbec zkušenosti.


Za 10-12tisic uz se da koupit jetej eberspacher (anonce nebo nejake bazary) - uz ty novejsi hranate typy. To kulate webasto je asi hone stare.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: p0l0us, Keli, Habasek, lada12, ffoutdoor, mb, FlyMarek, Franta REZAC, Zdenek Brabec, Hej-Ty, Drakous, radekpajdla, mIc

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,703,204 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25227 sekund | Průměrně za: 0.25227 (0) sekund | Dotazy: 139 | Použitá paměť: 2.31MB/2MB