Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Vestavba lednice a topení do karavanu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Vestavba lednice a topení do karavanu

Poslední aktualizace před 12 let
M
myspulinČlen
Přidáno před 13 let
Kolegové,

máte někdo osobní zkušenost s montáží vestavné lednice a topení do karavanu či vestavby? Budu si sám stavět obytný minikaravan ve stylu amerických teardrops (http://www.mikenchell.com) nebo u nás pan Daniel - http://czett.webn... a rád bych to měl vybavené vestavnou karavanovou lednicí (plyn, 12V, 230V) a plynovým topením.
Jako lednici mi vyšla, vzhledem k požadovanému co nejmenšímu rozměru a co nejnižší ceně tato - Dometic RM 4181 M - http://www.dalix....-plyn.html a topení Truma TRUMATIC S 3002.

A teď dotaz:

1. má někdo zkušenost s něčím, co by bylo levnější a stejně funční? NA netu jsme nic levnějšího při stejné funčnosti nenašel. Tím, že to stavím nové, tak moc neuvažuji o tom, koupit něco starého (třeba 10 let), což by možná bylo levnější, ale bojím se, že kkdyby se něco pokazilo, tak to nakonec vyjde dráž, než koupit nové a mít na 10 - 20 let klid. (aspoň doufám, že to tak dlouho vydrží :-))

2. Sám si netroufnu na fyzické zabudování do karavanu, tzn. hledám někoho, kdo by mi to za rozumný peníz udělal, nejlépe z regionu zlínského kraje. Já bych mu nachystal tu "stavební část", tzn. otvory a konstrukci tak, jak by potřeboval, když budu stavět konstrukci karavanu, a on by to domontoval. Můž to být i kdokoliv šikovný z Vás a pak by se před STK udělala revize, nebo i firma, která se tím zabývá, ale ve zlínském kraji jsem nenašel jediný servis karavanů, kde bych čekal, že by to třeba uměli zabudovat a kde jinde hledat mě nenapadá.

Pokud mi někdo poradíte, budu moc rád. Díky předem!
omikkomikkNováček
Přidáno před 12 let
jediny co me napada je ze S3002 je zbytecne vykonny na tak malej prostor..
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 12 let
S 3002 není dost objemné? není lepší truma E 2400?
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
M
myspulinČlen
Přidáno před 12 let
no osobně jsem tu S 3002 neviděl, ale stojí podstatně méně než ta E 2400. 3002 = cca 8.000 Kč (http://www.zarice.cz/shop/detail/1500-truma-trumatic-s-3002) a ta E 2400 cca 22 tisíc. To je mimo moje cenové představy.... Jiné řešní v ceně okolo 10.000 za topení než S 3002 neznám, pokud bude moc výknné, tak snad to jde ztlumit.... Ale za každý názor budu vděčný....
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 12 let
Výkonově zcela vyhoví S 2200 http://www.karava...-piezo.htm
jen není "vestavné" jako S 3002 ale "volně stojící".
Já bych si do klasický vestavby dal S 3002, Boiler B10 (14).
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 12 let
No ale ona to nebude klasická vestavba a v tak malém prostoru jaký zamýšlí, nebude možná ani místo, kam ho dát, koukni na ebay nebo mě ho nabídl místní člen za 2500,- a jede už 3 sezonu.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
RobertRobertČlen
Přidáno před 12 let
Truma 2200 je cca o 120mm menší a mám za to, že je zabudovaná stejně, jako 3002. Vyjde o pár stovek levněji. Pokud si dobře vzpomínám, na "úsporu" žere 50g/hod, kdežto 3002 jen 30 - a na tu jede v malém prostoru skoro furt.
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 12 let
Teardrop je velmi zajímavá věc, ale obávám se že topení bude problém prostorově. A asi bych se klonil k S3002. E2400 vyjde draho cenově.
M
myspulinČlen
Přidáno před 12 let
Ještě dodám, že narozdíl od klasických teardropů. které jsou většinou rozměrově cca 2-2,5 x 1,5 m, tak ten můj bude o něco větší, obytná bouda vnější rozměry 3 x 1,8 m, zvětšené je to jednak pro to, aby byl větší prostro na ledničku a topení, a také proto, aby se v tom vyspali 4 lidé, resp. 2 +2. Ložná plochy bude 200 x 170 cm (matrace na zemi) a nad ně se bude vyklápět na boční straně ještě jendo lůžko, které bud ev noci na spaní, ve dne může sloužit jako stolerček, případně se sklopí podél stěny. Takže místo na topení myslím, že bude.

Původně jsem chtěl dělat konstrukci budky dřevěnou, ale velmi silně začínám uvažovat o rámu budky (ne podvozku) z alu profilů, zvenčí se opláští barveným alu plechem, izolace v rámu polystyren a uvnitř překližka asi 5 mm.
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 12 let
rozměry jsi měl udat na začátku :-) Polystyrenem byc nezateploval, za ním se bude na plechu srážet voda a scvrkává se časem, tepelný úniky budeš mít daleko větší, než ve dřevěný konstrukci a překližky z obou stran
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
M
myspulinČlen
Přidáno před 12 let
Myslíš, že se to scvrkne? Díval jsem se na vestavby v dodávkách a všechny mají plechovou kastli, pak polystyren a uvnitř překližku, takže v podstatě stejná konstrukce. Jako izovace by mohl být i např. Rockwool, bylo by to lepší? Nebo je ještě jiný způsob, ja to izolovat?

Počítám se střešním oknem s ventilátorem, ten by měl snad vlhkost odvést....

Jinak všechny terdropy, co jsem viděl, měůly izolaci polystyren, jen některé měly konstrukci dřevěnou, t.j. vnitřní a venkovní plášť překližka a mezi nimi buď dřevěný rošt nebo tlustou překližku (např. 20 mm) s výřezy a v nich polystyren. No anebo měly vnější konstrukci celou plechovou. Tak si nemyslím, že moje řešení boudy je nějaké jiné, než co používají ostatní.
Jarda a MaruJarda a MaruČlen
Přidáno před 12 let
Jen pro zajímavost, jezdím s karavanem 30 let. Konstrukce násavby je kovová 1 mm plech ohýbaný do potřebných profilů, obvodový profil je z 1,5 mm plechu. Vše k podvozu přivařené a celá nástavba je bodovaná. Potaženo hliníkovým profilovaným plechem (kombinace nýtování a lepení). Jako izolace je vlepen 2,5 cm polystyrenu a na tom jsou noviny a tapeta nalakovaná. Za 30 let to nic neudělalo nic se nescvrklo. Máš na výběr. Přeji mnoho úspěchů.
romoromoČlen
Přidáno před 12 let
Chladničku by nebolo lepšie takú čo má aj mraziaci box?
Karavan Sprite Super 490CF + Jeep Grand Cherokee WJ 4,7 V8
SisatejSisatejČlen
Přidáno před 12 let
Teardropa mám izolovanýho ve stěnách 20mm XPS, střechu 30mm XPS a podlahu 20mm EPS zvenčí (tj je vidět pod karavanem) netřeným asfaltovým lakem.
XPS jest ten tvrdý modrý nenasákavý polystyrén. Za tu dobu cca 3let se nesrazila ta izolace a to to třeba jednu celou zimu stalo venku až to odnesla překližka (nekvalitní Merantti) na střeše a popraskala. Ale při kempingu venku v chladnu je vidět že izolace je stále ok a jsou přesně vidět žebra, kde je izolace je to ok. Tudíž bych se minimálně u toho XPS nebál o nějaké sražení.

Automatické sloučení 24.11.2011 13:05:
PS: Teardropy jako takové nikdy neměli venkovní konstrukci plechovou. Jedná se pouze o potažení dřevěné kontrukce hliníkovým plechem. Prostě venku překližka a na ní nalepen ten plech. Je to hlavně pro ochranu, pak až vzhled.
Upravil Sisatej dne 24.11.2011 14:05, před 12 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: myspulin, omikk, Me2d, Karel Prokop, Robert, Jarda a Maru, romo, Sisatej

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,034,900 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24439 sekund | Průměrně za: 0.24439 (0) sekund | Dotazy: 111 | Použitá paměť: 2.07MB/4MB