Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 N126... polský fenomén: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

N126... polský fenomén

Poslední aktualizace před 2 roky
I
ivosxxxlNováček
Přidáno před 7 let
Ahoj kolegové, nevíte někdo kde se dají sehnat kolové šrouby M10 s kuželovou dosedací plochou na poláčka?
badbadČlen
Přidáno před 7 let
zdravím tě, určitě je koupíš v Autokelly a budou mít i v pneuservisech. Jen je třeba změřit stoupání. Starší měli M12x1,25 a novějším měly stoupání M12x1,5 vem si jeden s sebou a je to stoupání poznat. Nebo závitové měrky. Délku si taky musíš vybrat delší mohou chytat o brzdový mechanizmus. Valda
Valda+Naďa Touareg+126n+Bad
Fiat Ducato 2,8 JTD Knaus
Peugeot ION full elektric
I
ivosxxxlNováček
Přidáno před 7 let
Díkuji , ale já mám šrouby M 10x1,5 a ty nikde nemůžu sehnat, M12 a M14 mají všude. Mám N 126 c z roku 1979
badbadČlen
Přidáno před 7 let
pak je jediná možnost šikovný soustružník ten to zvládne z pevnostních šroubů.
Valda+Naďa Touareg+126n+Bad
Fiat Ducato 2,8 JTD Knaus
Peugeot ION full elektric
I
ivosxxxlNováček
Přidáno před 7 let
Jo jo, tak nějak to mám zatím vymyšlené, ale zkouším další možnosti. Přesto dík. I.
H
HonzaOČlen
Přidáno před 7 let
Tak jsem po celkové rekonstrukci minulý víkend vyrazil na výlet s celou rodinou.
A byla to nádhera....

:-( nejsou mi nahrát fotky :-(
badbadČlen
Přidáno před 7 let
tak se pochlub jak jsi to zvládnul a kde jste byli. Valda
Valda+Naďa Touareg+126n+Bad
Fiat Ducato 2,8 JTD Knaus
Peugeot ION full elektric
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

HonzaO napsal:

Tak jsem po celkové rekonstrukci minulý víkend vyrazil na výlet s celou rodinou.
A byla to nádhera....

:-( nejsou mi nahrát fotky :-(

blahopřeji,to je odměna za práci... !)
xmaldaxmaldaČlen
Přidáno před 7 let
Gratuluji HonzaO k výjezdu. Mě to bude ještě trvat. Počási ani čas moc nepřejou. Jsem ve fázi broušení, tmelení, broušení, tmelení, ..... Nebudu ani komentovat. Kdo si tím prošel, tak ví :-). Ještě tomu dám jeden den a už se bude chystat nástřik. Podvozek už mám natřený, kola připravené, jen skompletovat. Zde je pár fotek: https://goo.gl/ph...3FFToAtXX6
Pracuji i na návrhu, je to jen první skica, tak to berte s rezervou: https://goo.gl/ph...QiKWNzXeM9
Budu mít k dispozici 3D tiskárnu, tak si možná vytisknu svoje madla.
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 7 let
Chlapi, prosím nemůřžeme ani v Polsku sehnat zadní světla na malého poláčka a ideálně komplet elektroinstalaci. Díky moc za pomoc :-) Poláčkům zdar:_
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
H
HonzaOČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

xmalda napsal:

Gratuluji HonzaO k výjezdu. Mě to bude ještě trvat. Počási ani čas moc nepřejou. Jsem ve fázi broušení, tmelení, broušení, tmelení, ..... Nebudu ani komentovat. Kdo si tím prošel, tak ví :-). Ještě tomu dám jeden den a už se bude chystat nástřik. Podvozek už mám natřený, kola připravené, jen skompletovat. Zde je pár fotek: https://goo.gl/ph...3FFToAtXX6
Pracuji i na návrhu, je to jen první skica, tak to berte s rezervou: https://goo.gl/ph...QiKWNzXeM9
Budu mít k dispozici 3D tiskárnu, tak si možná vytisknu svoje madla.

-----
Děkuji moc. Jsem rád, že jsem to celkově dokončil. Byla to fuška, ale stojí to za to. Jsem moc spokojený. Hlavně že v něm vyspíme všichni čtyři (2 dospění a 2 děti).
Návrhy máš udělány krásně.
Ty madla jsem také kupoval v PL. Mají tam úplně vše.
Držím Ti palce ať se vše i časově daří. Jedu v červnu na sraz do Mohelnice. Tak uvidíme kolik se tam sjede poláčků :-)
I
ivosxxxlNováček
Přidáno před 7 let
Dobrý den, kdyby někdo sháněl rezervu na poláčka, mám 2 kola navícB)
xmaldaxmaldaČlen
Přidáno před 7 let
Konečně v bílém kabátě a hurá na kompletaci : https://goo.gl/ph...udDbMviei8

ivosxxxl: scháněl jsem na začátkku roku, teď už mám :-/.
Ale stále scháním box co je na rámu.
H
HonzaOČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

xmalda napsal:

Konečně v bílém kabátě a hurá na kompletaci : https://goo.gl/ph...udDbMviei8

ivosxxxl: scháněl jsem na začátkku roku, teď už mám :-/.
Ale stále scháním box co je na rámu.

-----
Ahoj,
vydá to moc pěkně. dobrá práce.
K
kkatulinkkaNováček
Přidáno před 7 let
Ahoj, schaním střešní poklop na N126. Ulítl nám, protože byly zrezivělé šrouby. Díky moc za rady a info. Už jsme v koncích a chceme vyrazit má výjezd. Hezký den
Z
ZdenekcamperNováček
Přidáno před 7 let
Ahoj. Zkuste bazoš...jestli je ještě k dispozici.
https://auto.bazo...trecha.php

Automatické sloučení 19.07.2017 18:54:
Zdravim. Koupil sem si nově Poláčka, ale bohužel bez predstanu. Teď shanim předstan, nebo markýzu. Nemáte náhodou někdo nějakého tipa ? Třeba kde by se dal sehnat...za rozumnou cenu. Ještě mě čeká rekonstrukce. Dekuji za rady.
Upravil Zdenekcamper dne 19.07.2017 17:54, před 7 let
anskoanskoNováček
Přidáno před 7 let
Ahoj všem. Mám dotaz ohledně oken. Koupil jsem před časem N126N a je prasklé přední okno (otevírací) ... ulomené nahoře u toho kovového pantu. Předchozí majitel to nějak sflikoval a sešrouboval ... ale já bych rád udělal opravu ... o co mi jde:

- zatím jsem okno nesundal (chybí odvaha) a tak nevím jak to vypadá pod tím spojem :-)
- jak se okno po vyndání (vysunutí) sundá z pantu? Vypadá to že se celý pant musí "rozehnout" a okno vyndat a následně nové okno vsadit, přilepit a asi nějak sklepat hliníkový profil. Podařilo se to už někomu? Nebo to chápu špatně?


Jinak, dají se někde koupit ty koncovky na konce liš na kterých jsou zavěšena okna?

Děkuji za každou radu.
xmaldaxmaldaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

ansko napsal:

Ahoj všem. Mám dotaz ohledně oken. Koupil jsem před časem N126N a je prasklé přední okno (otevírací) ... ulomené nahoře u toho kovového pantu. Předchozí majitel to nějak sflikoval a sešrouboval ... ale já bych rád udělal opravu ... o co mi jde:

- zatím jsem okno nesundal (chybí odvaha) a tak nevím jak to vypadá pod tím spojem :-)
- jak se okno po vyndání (vysunutí) sundá z pantu? Vypadá to že se celý pant musí "rozehnout" a okno vyndat a následně nové okno vsadit, přilepit a asi nějak sklepat hliníkový profil. Podařilo se to už někomu? Nebo to chápu špatně?


Jinak, dají se někde koupit ty koncovky na konce liš na kterých jsou zavěšena okna?

Děkuji za každou radu.


Ahoj,
nevím co máš za rok, ale myslím, že je to všude stejné. V mém prckovi z roku 1981 se musí sundat celá hliviková lišta. Je přišroubovaná skrz laminát do sřevěné lišty vruty. V mém případě to znamenalo celou lištu rozštípnout, protože šroubky byli zarezlé. (musí být sundaný tapec). Jestli ti to půjde odšroubovat, máš vyhráno. Okno je zalisované do hnlinikové lišty, která je nasunuta z boku na tu hlavní lištu. Když kupuješ nové okno, je už s tou lištou. Tady máš nějaké obrázky: https://photos.ap...htXbYzRHB2 Je tam vyfocená i ta koncovka kterou asi myslíš. Nikde jsem ji neviděl prodávat zvlášť, zatím jsem ji tiskl na 3D tiskárně, ale asi ji tam ani dávat nebudu, protože chci využít kédrový profil na zakrytí okna mirelonem laminovaný s hlinikovou folii. Možná krytku jen budu modifikovat, aby šl kédr zasunout. Jinak mi silný vítr jedno okno utrhl. Lepili jsme to tímto lepidlem acrifix 192 na plexi. Tuhne na UV záření a to cca do půl hodiny. Jinak je hodně tekuté. A nesmí se moc tlačit, jinak vznikne velké pnutí a vnitřní trhlinky.
Před instalací zpět na karavan je nutné lištu osadit těsněním, nebo podlepit tmelem. Já použil bitumenový tmel, jak to tu někdo doporučoval, tak uvidím zda tam nezateče. A nerezové šroubky !)
anskoanskoNováček
Přidáno před 7 let

Citovat

xmalda napsal:

Citovat

ansko napsal:

Ahoj všem. Mám dotaz ohledně oken. Koupil jsem před časem N126N a je prasklé přední okno (otevírací) ... ulomené nahoře u toho kovového pantu. Předchozí majitel to nějak sflikoval a sešrouboval ... ale já bych rád udělal opravu ... o co mi jde:

- zatím jsem okno nesundal (chybí odvaha) a tak nevím jak to vypadá pod tím spojem :-)
- jak se okno po vyndání (vysunutí) sundá z pantu? Vypadá to že se celý pant musí "rozehnout" a okno vyndat a následně nové okno vsadit, přilepit a asi nějak sklepat hliníkový profil. Podařilo se to už někomu? Nebo to chápu špatně?


Jinak, dají se někde koupit ty koncovky na konce liš na kterých jsou zavěšena okna?

Děkuji za každou radu.


Ahoj,
nevím co máš za rok, ale myslím, že je to všude stejné. V mém prckovi z roku 1981 se musí sundat celá hliviková lišta. Je přišroubovaná skrz laminát do sřevěné lišty vruty. V mém případě to znamenalo celou lištu rozštípnout, protože šroubky byli zarezlé. (musí být sundaný tapec). Jestli ti to půjde odšroubovat, máš vyhráno. Okno je zalisované do hnlinikové lišty, která je nasunuta z boku na tu hlavní lištu. Když kupuješ nové okno, je už s tou lištou. Tady máš nějaké obrázky: https://photos.ap...htXbYzRHB2 Je tam vyfocená i ta koncovka kterou asi myslíš. Nikde jsem ji neviděl prodávat zvlášť, zatím jsem ji tiskl na 3D tiskárně, ale asi ji tam ani dávat nebudu, protože chci využít kédrový profil na zakrytí okna mirelonem laminovaný s hlinikovou folii. Možná krytku jen budu modifikovat, aby šl kédr zasunout. Jinak mi silný vítr jedno okno utrhl. Lepili jsme to tímto lepidlem acrifix 192 na plexi. Tuhne na UV záření a to cca do půl hodiny. Jinak je hodně tekuté. A nesmí se moc tlačit, jinak vznikne velké pnutí a vnitřní trhlinky.
Před instalací zpět na karavan je nutné lištu osadit těsněním, nebo podlepit tmelem. Já použil bitumenový tmel, jak to tu někdo doporučoval, tak uvidím zda tam nezateče. A nerezové šroubky !)




Díky za info. Já mám bohužel k dispozci právě jen okno bez té hliníkové lišty :-( nenašel jsem možnost koupit ho kompletní.
xmaldaxmaldaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

ansko napsal:

Citovat

xmalda napsal:

Citovat

ansko napsal:

Ahoj všem. Mám dotaz ohledně oken. Koupil jsem před časem N126N a je prasklé přední okno (otevírací) ... ulomené nahoře u toho kovového pantu. Předchozí majitel to nějak sflikoval a sešrouboval ... ale já bych rád udělal opravu ... o co mi jde:

- zatím jsem okno nesundal (chybí odvaha) a tak nevím jak to vypadá pod tím spojem :-)
- jak se okno po vyndání (vysunutí) sundá z pantu? Vypadá to že se celý pant musí "rozehnout" a okno vyndat a následně nové okno vsadit, přilepit a asi nějak sklepat hliníkový profil. Podařilo se to už někomu? Nebo to chápu špatně?


Jinak, dají se někde koupit ty koncovky na konce liš na kterých jsou zavěšena okna?

Děkuji za každou radu.


Ahoj,
nevím co máš za rok, ale myslím, že je to všude stejné. V mém prckovi z roku 1981 se musí sundat celá hliviková lišta. Je přišroubovaná skrz laminát do sřevěné lišty vruty. V mém případě to znamenalo celou lištu rozštípnout, protože šroubky byli zarezlé. (musí být sundaný tapec). Jestli ti to půjde odšroubovat, máš vyhráno. Okno je zalisované do hnlinikové lišty, která je nasunuta z boku na tu hlavní lištu. Když kupuješ nové okno, je už s tou lištou. Tady máš nějaké obrázky: https://photos.ap...htXbYzRHB2 Je tam vyfocená i ta koncovka kterou asi myslíš. Nikde jsem ji neviděl prodávat zvlášť, zatím jsem ji tiskl na 3D tiskárně, ale asi ji tam ani dávat nebudu, protože chci využít kédrový profil na zakrytí okna mirelonem laminovaný s hlinikovou folii. Možná krytku jen budu modifikovat, aby šl kédr zasunout. Jinak mi silný vítr jedno okno utrhl. Lepili jsme to tímto lepidlem acrifix 192 na plexi. Tuhne na UV záření a to cca do půl hodiny. Jinak je hodně tekuté. A nesmí se moc tlačit, jinak vznikne velké pnutí a vnitřní trhlinky.
Před instalací zpět na karavan je nutné lištu osadit těsněním, nebo podlepit tmelem. Já použil bitumenový tmel, jak to tu někdo doporučoval, tak uvidím zda tam nezateče. A nerezové šroubky !)




Díky za info. Já mám bohužel k dispozci právě jen okno bez té hliníkové lišty :-( nenašel jsem možnost koupit ho kompletní.


Tomu moc nerozumím. Pak ti nemůže jít otevřít. Je jedna lišta, která je nalisovaná na plexi. Ta sundat nejde, je součásti okna, funguje jako vnitřek pantu a nasunuje se z boku do větší hliníkové lišty, která je přišroubovaná ke karavanu.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,033,268 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22726 sekund | Průměrně za: 0.22726 (0) sekund | Dotazy: 137 | Použitá paměť: 2.31MB/4MB