Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 N126... polský fenomén: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

N126... polský fenomén

Poslední aktualizace před 2 roky
J
jaradNováček
Přidáno před 7 let

Citovat

HonzaO napsal:

Citovat

ansko napsal:

Ahoj kolegové. Řešil jste už někdo výměnu vnitřku na polákovi? Jde mi o ten semiš ... přemýšlel jsem, hodit to vše do umakartu aby to bylo omyvatelné a čisté ... ale cena umakartu mne dost odradila (od 450,- /m2). Nenapadá vás někoho čím to nahradit? Další možnost je nějaký "výstavní" koberec, slabý a lehký ... ale v tom už se drží prach :-( budu rád za každou radu.

Díky T


-----
Ahoj,
Právě jsem dokončil celkovou rekonstrukci vnitřního prostoru. Jsem velice spokojený.
Pozměnil jsem vnitřní uspořádání a hlavně je tam plnohodnotné lůžko pro děti = poschoďová postel.
Napíšu zde také něco o postupu a použitých materiálech.

Pokud bude potřeba zkušenosti předám.

HonzaO


Ahoj , myslíš že bych tě mohl poprosit o podrobnosti rekonstrukce celého vnitřku ?
Díky Jarda
M
MarekGSČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

HONZAV1 napsal:

Mohu se zeptat Marka GS, jestli je to ten Karavan z Prahy 4? Pokud ano, tak jsem byl druhý zájemce v pořadí a přišel mě setsakramensky draho :) . Původně jsem chtěl ten karavan jen jako retrozáležitost ke stejně starému autu (rodiče ho měli a projeli jsme s ním hodně). Jenže tím, jak to nevyšlo a rodina byla celá natěšená, musel jsem sáhnout hoodně hluboko do peněženky a holt se posunul o pár generací a velikostí dále :) . Dnes jsem byl přihlásit HOBBYka. Honza


Ano, je z Prahy 4. Tak to já zase objel řadu karavanu v cenové relaci i velikosti podstatně větší a samozřejmě všichni mi tvrdili, že je to top stav, ale realita byla jiná a pak jsem náhodou narazil na tento a koupil ho spíš ze srandy než vážně.
Původně jsem ho chtěl zachovat v org. stavu, ale vnitřek přeci jen potřeboval opravy na polstrování, tak to zrovna udělám vše a pak se uvidí. Jak ho dám dohromady, tak vyrazím a pak se uvidí co dál :D Třeba se mi natolik zalíbí, že už velký chtít nebudu :D . Stejně nehodláme v něm sedět přes den, ale jen na přespání a navíc je k tomu i stan, tak to hned zvětší prostor víc jak dvojnásobně.
Upravil MarekGS dne 08.12.2016 16:11, před 7 let
MarekGS Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
T
TandyČlen
Přidáno před 7 let
A nebylo by pohodlnější jako obytný upravit ten tahač na fotografii a v polákovi vozit chladničku a gril? !) :D
Jen žertuju. Bude to pěkná a hlavně inspirující kombinace. Taky si občas s chutí dávam Black & White.!j
Tatifer
M
MarekGSČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Tandy napsal:

A nebylo by pohodlnější jako obytný upravit ten tahač na fotografii a v polákovi vozit chladničku a gril? !) :D
Jen žertuju. Bude to pěkná a hlavně inspirující kombinace. Taky si občas s chutí dávam Black & White.!j


Ten "tahač" poveze všechno co neuveze karavan :D, právě tu ledničku a gril a v karavanu nebo předstanu se bude jen spát :D.
No, kombinace to bude určitě zajímavá a nejen barvou :D. Výhodou je, že to auto ani nepozná, že má něco za sebou. Jen na to nesmím zapomenou já :D.
Upravil MarekGS dne 12.12.2016 12:34, před 7 let
xmaldaxmaldaČlen
Přidáno před 7 let
Zdravím majitelé N126,
májí prosím tyto karavany okolo roku výroby 1980 vyražený VIN na rámu, nebo je pouze štítek. Pokud je pouze štítek, neměli jste problém na STK?
VFVFČlen
Přidáno před 7 let
Mám rok výroby 1984 a mám vyražené číslo i štítek. Na STK jsem problém měl, protože mám číslo z části zakryté nájezdovou brzdou. Pro tento rok výroby je prý důležité vyražené číslo. Je tam nějaký rok, od kdy to tak má být. Ale už nevím, který to by. A jestli je to od nebo do. Tak nějak jsem se soustředil na to, že to prostě do konce tohoto kalendářního roku musím vyřešit.
Na tvém místě bych se prostě zastavil na STK a poradil se s technikem.
xmaldaxmaldaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

VF napsal:

Mám rok výroby 1984 a mám vyražené číslo i štítek. Na STK jsem problém měl, protože mám číslo z části zakryté nájezdovou brzdou. Pro tento rok výroby je prý důležité vyražené číslo. Je tam nějaký rok, od kdy to tak má být. Ale už nevím, který to by. A jestli je to od nebo do. Tak nějak jsem se soustředil na to, že to prostě do konce tohoto kalendářního roku musím vyřešit.
Na tvém místě bych se prostě zastavil na STK a poradil se s technikem.


Díky za rychlou reakci. Mám v merku N126 ročník 1980 a prej nemá vyražené číslo, jen štítek. V pondělí to pořeším na STK.

Automatické sloučení 06.02.2017 10:30:
Tak výsledek po konzultaci s technikem STK, kdyby to někoho zajímalo. Karavan (přívěs) musí mít na rámu vyražené číslo. Jednoznačně to platí pro celou EU. Štítek netsačí.
Upravil xmalda dne 06.02.2017 10:30, před 7 let
R
RoomsterČlen
Přidáno před 7 let
Zdravím všechny příznivce karavanu N126
Již rok jsme majiteli karavanu N 126, rok výroby 2006 a nemůžeme si ho vynachválit. Velké lůžko pro tři dospělé osoby, umývárka s wc , plynové topení a samozřejmě lednice. Přívěs je typován na 100 Km, takže se s ním parádně jede. Máme Roomstra TSI a nemá s ním žádný problém. Loni jsme byli na dovče v Polsku a místní nám říkali, že tento typ v Polsku moc není, byl hlavně určený na vývoz, bylo tam plno starších typů. Průměrná spotřeba (převážně na dálnici) byla 9L. Letos se chystáme do Albánie a Řecka, tak ho teprve pořádně prověříme. Co se nám líbí, že má na oji velkou boudu do které se toho hodně vejde. Samozřejmostí i veliký uzavíratelný předstan. Do kempů jezdíme minimálně, spíše někde v pustině na divoko, abychom ho využili.
Upravil Roomster dne 11.02.2017 11:46, před 7 let
Roomster Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
xmaldaxmaldaČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, vypadá parádně a hlavně když plní účel. Ja si nový nemůžu dovolit, respektive využití u nás nebude tak velké aby se to vyplatilo. Takže řeším starý a renovaci. Ani jsem tyto typy nikde neviděl prodávat jako jeté. Kolik jsi za něj dal? Pokud to neni tajné.
badbadČlen
Přidáno před 7 let
Je to vděčný karavan, není sice na zimu, ale je jednoduchý na manipulaci. Tak jsem koupil jen skelet a předělal jej podle svých představ k spokojenosti. Mám rekonstrukci v galerii. přeji příjemné zážitky. Bad
Valda+Naďa Touareg+126n+Bad
Fiat Ducato 2,8 JTD Knaus
Peugeot ION full elektric
R
RoomsterČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
karavan je jak jsem psal z roku 2006 a dali jsme za něj 85 000 Kč. Je z Prahy z http://www.karava...wiadow.cz/
Roomster Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
Prusa94Prusa94Nováček
Přidáno před 7 let

Citovat

bad napsal:

Je to vděčný karavan, není sice na zimu, ale je jednoduchý na manipulaci. Tak jsem koupil jen skelet a předělal jej podle svých představ k spokojenosti. Mám rekonstrukci v galerii. přeji příjemné zážitky. Bad


Mohl byste poněkud rozvést tu rekonstrukci? Chtěl bych se pustit minimáně do obložení stěn a koukal jsem, že i tažné zařízení máte nějaké jiné. Rád bych si udělal představu jaká hrůza (i finanční) mě asi tak čeká :x
Folcik 2,4D bez turba, Beduín N126N + někdy ještě 2 motorky Smile
badbadČlen
Přidáno před 7 let
vše jsem vyházel, Udělal novou podlahu z voděodolné překližky, Byly zhnitéi rámy oken přední a zadní, takže vyrobit nové rámy a ty pak přilepit k boudě epoxidem. Vše jsem lepil epoxidem. Pak jsem začal vyrábět nábytek z lišt a stěny z 4mm břízové překližky. Koupelnu jsem si nechal svařit tam kde se svařují plastové nádrže. Vše to chtělo kreslení a běhání s metrem jak vše do malého prostoru umístit. Dvířka do skříněk jsem dělal z kouřového polykarbonátu. Vše ze dřeva natíral 3x epoxidovým lakem. Jo a žehličku na tažném jsem dal novou, měla vůli a klepkala takže jsem si dovezl na větší zatížení s Polska. Bylo to hodně práce ale líbí se mi to uspořádaní, Kopelnu používám a mám tam i bojler na teplou vodu. Takže tolik. Bad
Valda+Naďa Touareg+126n+Bad
Fiat Ducato 2,8 JTD Knaus
Peugeot ION full elektric
xmaldaxmaldaČlen
Přidáno před 7 let
Přeji všem pěký den,
už jsem se konečně stal majitelem malého poláčka. Vybral jsem nakonec z roku 1981 a je určený ke kompletní rekonstrukci. Takže se pouštím do dobrodružství. Děkuji za toto fórum, už jsem načerpal spoustu informací a nějaké zkušenosti snad také předám. Prvně mě čeká revitalizace podvozku, laminace a elektro instalace abych prošel STK. Hledal jsem originál kulaté světla a zdáli se mi dost drahé a rozumnou podobnou náhradu jsem nenašel, nakonec jsem vybral tyto https://www.provleky.cz/katalog/osvet...n-830-leva
Co ještě momentálně scháním, tak jedno kolo R12 (i bez gumy) a kufr na plyn (i v dezolátním stavu), tak pokud by jste o něčem věděli, nebo se vám něco válelo doma, tak budu rád za info !)
a pár fotek https://goo.gl/ph...MzkQS9Y4i9
tahat to zatím budu Dacivanem Lodgy ;-), 1,6 benzín, tak snad vše s rodinkou utáhne...
badbadČlen
Přidáno před 7 let
ty světla jsem tam dával taky a sluší mu. Vnitřek jsem měl ještě horší než máš. Kastlík mám z toho většího, nevím zda ti to vyjde. Já bych tam dal držák na kola. Vnitřek do léta zvládneš. Na bočí stěny jsem lepil koberec na filcu chemoprenem a mi to tak vyhovovalo.
Valda+Naďa Touareg+126n+Bad
Fiat Ducato 2,8 JTD Knaus
Peugeot ION full elektric
VFVFČlen
Přidáno před 7 let
Původní disky jsem dal na komaxit. Jako nové. Ještě jsem sháněl jeden na rezervu - sehnat dvanáct palců disk v požadovaném rozměru byla celkem detektivka.
Myslím, že jsem uspěl tady - použitý
http://www.prima-...

Tapec jsem měnil zatím jenom na poklopu. Provizorně jsem tam dal tenký šedý koberec, bez podlepu. Bacha-chyba!
Nedoléhá mi to na gumové lemování otvoru - je tam škvíra. Sice to podle mne pěkně větrá, ale podle ženy tam hnusně táhne :-) Takže jak správně píše Valda, alespoň tady určitě něčím podlepit

V.
Upravil VF dne 26.02.2017 18:32, před 7 let
xmaldaxmaldaČlen
Přidáno před 7 let
bad - díky za motivaci že to stihnu :-). Moč času na práci nemám. Práce, rodina. Ale mám šikovného otce, který to umí s laminací a tchána který je taky hr do práce. Oba v důchodu, tak využiji trochu lidské zdroje. Já budu hlavně platit a rozhodovat :-D. Využil jsi u těch světel osvětlení SPZtky nebo máš ještě horní osvětlení? Mám obavu, že od SPZtky je to dost daleko. Můžeš mi prosím poslat rozměry kastlíku a co se do něj vleze? Případně fotku. S kolama zatím neplánuji, budeme jezdit s dvěma malými dětmi. Odrážedla se vlezou do karavanu a já je budu stíhat na longboardu :-). Ohledně stěn se ještě pořád rozhoduji a rozhodne cena. Originál 4,5tis. je dost, koberec tak 3x levnější. ještě mám tipa na nějaký obchod v Bialsko Biale na tapicer, tak uvidím. Přece jen bych ho trochu zateplit chtěl. I když neplánujem ježdění v zimě, ale aby se taky v létě nepřehříval.

VF - právě potřebuji disk pro rezervu. Gumy koupim nové a starou bych dal na rezervu. Na tvém odkazu jsem zatím nenašel. Něco snad bude v polsku. Na kolik tě přišel komaxit? To je dobrý nápad. A jakou sis dal barvu?
VFVFČlen
Přidáno před 7 let
Cenu si nepamatuju, mrkni na to na internetu, záleží na lakovně. Já jsem to pojal tak, že když už jde guma z disku, tak to vyřeším tak, abych to nemusel každý rok škrabat a opravovat. Staré gumy byly třicet let staré, vzorek sice super, ale steřelé tak, že jsem se s nimi rozloučil bez špetky sentimentu..

Fotky podle pořadí 1.rezerva repas z bazaru - 2.komax původních - 3.původní disky s původní pneu
VF Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
xmaldaxmaldaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

VF napsal:

Cenu si nepamatuju, mrkni na to na internetu, záleží na lakovně. Já jsem to pojal tak, že když už jde guma z disku, tak to vyřeším tak, abych to nemusel každý rok škrabat a opravovat. Staré gumy byly třicet let staré, vzorek sice super, ale steřelé tak, že jsem se s nimi rozloučil bez špetky sentimentu..

Fotky podle pořadí 1.rezerva repas z bazaru - 2.komax původních - 3.původní disky s původní pneu


Dobrá práce :g
H
HonzaOČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

xmalda napsal:

Přeji všem pěký den,
už jsem se konečně stal majitelem malého poláčka. Vybral jsem nakonec z roku 1981 a je určený ke kompletní rekonstrukci. Takže se pouštím do dobrodružství. Děkuji za toto fórum, už jsem načerpal spoustu informací a nějaké zkušenosti snad také předám. Prvně mě čeká revitalizace podvozku, laminace a elektro instalace abych prošel STK. Hledal jsem originál kulaté světla a zdáli se mi dost drahé a rozumnou podobnou náhradu jsem nenašel, nakonec jsem vybral tyto https://www.provleky.cz/katalog/osvet...n-830-leva
Co ještě momentálně scháním, tak jedno kolo R12 (i bez gumy) a kufr na plyn (i v dezolátním stavu), tak pokud by jste o něčem věděli, nebo se vám něco válelo doma, tak budu rád za info !)
a pár fotek https://goo.gl/ph...MzkQS9Y4i9
tahat to zatím budu Dacivanem Lodgy ;-), 1,6 benzín, tak snad vše s rodinkou utáhne...


-----
Ahoj,
no tak to je paráda. GRATULUJI.
Vidím, že se to tady velice rozrůstá. Já udělal to samé a provedl celkovou rekonstrukci. Celý vnitřní prostor mám rekonstruovaný a také provedené vnitřní změny dispozice.
Do vnitřních prostor tzv. proláknin jsem na zarovnání použil polystyren a poté po celém obvodu jsem použil na zateplení 1cm MIRELONU.
Celý vnitřní prostor mám nyní proveden v kožence.
V karavanu je vše nové = byla provedena reinkarnace a nyní je to rok výroby 2016 :-)

Pokud bude potřeba rád poradím

- Je to ten karavan co se prodával v Přerově, nebo Prostějově?

HonzaO

Automatické sloučení 27.02.2017 22:52:
A CO TAK UDĚLAT PŘÍMO SRAZ N126-tek?

Automatické sloučení 27.02.2017 22:58:

Citovat

bad napsal:

ty světla jsem tam dával taky a sluší mu. Vnitřek jsem měl ještě horší než máš. Kastlík mám z toho většího, nevím zda ti to vyjde. Já bych tam dal držák na kola. Vnitřek do léta zvládneš. Na bočí stěny jsem lepil koberec na filcu chemoprenem a mi to tak vyhovovalo.

-----
Ty původní světla jsem při rekonstrukci dal pryč a použil jsme nové, které jsou koupil v PREKOS v Zelinkovicích.
Původní mám zatím doma.

HonzaO
Upravil HonzaO dne 27.02.2017 22:58, před 7 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,033,246 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26368 sekund | Průměrně za: 0.26368 (0) sekund | Dotazy: 141 | Použitá paměť: 2.31MB/4MB