Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Hliníkové plynové bomby: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Hliníkové plynové bomby

Poslední aktualizace před 17 let
VitaVitaČlen
Přidáno před 17 let
používám v karavanu hliníkové 11kg bomby - 2 ucha ( ne ten polokruh nahoře - ten se mi tam nevejde)

netušíte někdo - dá se to v ČR naplnit nebo někde vyměnit ?
(zatím to měníme v Německu - nejlépe v obchoďáku OBI)
VeraVeraČlen
Přidáno před 17 let
Já tomu moc nerozumím,a Bobík tu není,ale veškeré plynové problémy jsme dokázali vyřešit zde
http://www.messergroup.com/cz/Prodejn...index.html
Zkus najít pobočku poblíž a zeptat se.
PetkoPetkoČlen
Přidáno před 17 let
Víťo koukni na webové stránky dodavatelů propan-butanu. Český plyn. Primaplyn, Kralupol. Ostatní mě tak narychlo nenapadnou.
VitaVitaČlen
Přidáno před 17 let
já už náhodně navštívil asi 3 "prodejce" v okolí, no ochota sama, ale to co měli na skladě a nabízeli byl docela šrot - a já se děsím, že mi to pak třeba v Německu - budeli potřeba, nevemou.
_
_mchČlen
Přidáno před 17 let
Jestli je u nás homologovaná,tak by ji měla naplnit každá plnírna a nebo ji tam prodejce dopraví , naplní a za 24h ji máš zpátky.Jejich ochota však občas tuhne na bodu mrazu.:(
VitaVitaČlen
Přidáno před 17 let
tak to vyřešila místní LPG pumpa, bez jakýchkoliv problémů to na počkání naplnili vlastní redukcí.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 17 let

Citovat

Vita napsal/a:
tak to vyřešila místní LPG pumpa, bez jakýchkoliv problémů to na počkání naplnili vlastní redukcí.



Za kolik???:p
Fun
Smile
VitaVitaČlen
Přidáno před 17 let
10 kg (nekontroloval jsem) z hlavy přepočetli na 18l = 260 Kč
uknajuknajČlen
Přidáno před 17 let
Hliníkové lahve jsou plněny propanem ale je možné i pb.Já lahve dávám prodejci{sběrna} pb a on je nechá naplnit cca 5 dní.Takže skoro bez problému.
_
_mchČlen
Přidáno před 17 let
:=U LPG máš výhodu,že v zimě nezamrznou.Jejich poměr je 45/55,je tam více butanu.:DŘeším to stejně.Problém je v tom,že podle zákona to nesmějí dělat a ostatní je na dohodě.Pro jistotu mu vždycky dám na pivo:D
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 17 let

Citovat

Machajda napsal/a:
:=U LPG máš výhodu,že v zimě nezamrznou.Jejich poměr je 45/55,je tam více butanu.:


Někde jsem slyšel, že butan stejně zamrzne a spotřebovává se jenom propan. Takže je jedno jaký tam je poměr.:w
Fun
Smile
uknajuknajČlen
Přidáno před 17 let
Hoši to chce propan no ale co vám mám vnucuvat.Vždy je duležité je mít správně naložené KARAVANKY:s
BobikBobikČlen
Přidáno před 17 let
Uky ty jsi kůn ;p
M
michal a jitkaČlen
Přidáno před 17 let

Citovat

Někde jsem slyšel, že butan stejně zamrzne a spotřebovává se jenom propan. Takže je jedno jaký tam je poměr.:w

[/quote]

To nám bylo taky řečeno, ten butan se pod 5st. neodpařuje. Jak píše uknaj, propan je propan, krom toho butan děsně zas.. hořáky. LPG nezamrzá jen když máš pod autem přídavnou nádrž, tam se bare kapalná forma a zplyňuje se to někde dál, kde už je teplo,aspoň to tak funguje kamarádovi. Mimochodem, karavanky jsem okusila v Třeboni a fakt dost dobrý:g
Martine, jaký máš bomby a kde to plníš, popř. měníš ?
čau jitka:)
Upravil michal a jitka dne 03.10.2007 20:58, před 17 let
KajinekKajinekČlen
Přidáno před 17 let
S tím ,že butan od 5°zamrzá to není tak úplně přesné.:x:x

Záleží na množství odebíraného plynu,protože pokud je velmi velký odběr butan nestíhá zplynovat a obvykle v nejužším místě bomby(většinou u ventilu)zamrzá.

Z vlastní zkušenosti mohu říct , že i při topení na plný výkon až do -2 až-4°C nikdy nebyli problémy ze zamrznutím (mám na mysly u přívěsu kde jsou bomby prakticky venku).
KajinekKajinekČlen
Přidáno před 17 let
Přesněji řečeno , nejenom ,že nezamrz , ale bomba zplynovala celá beze zbytků ,včetně butanu
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Vita, Vera, Petko, _mch, Fun, uknaj, Bobik, michal a jitka, Kajinek

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,212,818 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22829 sekund | Průměrně za: 0.22829 (0) sekund | Dotazy: 123 | Použitá paměť: 2.14MB/4MB