Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 TAHOUN PRO KARAVAN: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

TAHOUN PRO KARAVAN

Poslední aktualizace před 8 let
traktorista2traktorista2Člen
Přidáno před 13 let
ahoj všem,

tak se mi konečně podařilo koupit ( pro začátek ) starší karavan. Není to sice žádný přepych,
ale pro začátek bohatě stačí.
Dal jsem na Vaše rady a koupil jsem s celkovou váhou do 1.000 kg. Prázdný karavan, při délce boudy 4.60 m váží 850 kg.
Moje Dachnička má na kouli 1.300 kg. Myslím si, že soudruzi z Rumunska udělali někde chybu ?
Dachna zkomírá, podle mě není udělaná na tah takového karavanu ( i když má pouze 1.000 kg ).

Hodlám, za nějaký čásek koupit něco lepšího a komfortnějšího ( aby tam byla i sprcha a pevný wc ).

Budu muset vyměnit mojí milovanou Dachnu. :c

A proto se Vás chci zeptat, jaký tip aut používáte k tahání karavanů. Jaké obsahy aut a jaké celkové váhy karavanů máte.

Jestli je lepší koupit benzín a předělat na plyn, nebo koupit naftu a nebo koupit 4x4.
Chtěl bych dobudoucna koupit karavan pro 5 lidí s palandami s celkovou váhou do 1.300 kg.

PORAĎTE PROSÍ JAKÉ VHODNÉ AUTÍČKO DO 250.000,- kč.

Předem Vám všem moc děkuj. traktorista2.
Upravil traktorista2 dne 18.08.2011 18:44, před 13 let
surficisurficiČlen
Přidáno před 13 let
BMV-530d
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 13 let
tak třeba tohle ??:
http://www.aaaaut...max=300000
:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
fozykfozykČlen
Přidáno před 13 let
Jak říkají Surfíci BMW 530 D
Hymer B 644 + BMW K 1200 LT + SKYMAX CLUB DAX 125 ccm
librilibriČlen
Přidáno před 13 let
Já loni tahal karavan 900 kg Felicii - ta nestíhala a hlavně v kopcích. Letos jsem koupil starší Renault scenic 2litr pro jistotu ještě automat a v pohodě předjíždím naklaďáky v kopcích. Zvažují přestavbu na plyn.
Libor + Šárka + pes
haneshanesČlen
Přidáno před 13 let
mohl by jsi upřesnit jaké máš favority.ono totiž vyběr v autech je obrovsky
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 13 let
Sice pěkné doporučení, ale ta údržba. Ta něco bude stát. Zůstal bych při zemi. Např. VW Trans. Nebo nějakej francouzkej nafťák.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
traktorista2traktorista2Člen
Přidáno před 13 let

Citovat

libri napsal:

Já loni tahal karavan 900 kg Felicii - ta nestíhala a hlavně v kopcích. Letos jsem koupil starší Renault scenic 2litr pro jistotu ještě automat a v pohodě předjíždím naklaďáky v kopcích. Zvažují přestavbu na plyn.



Také jsem přemýšlel nad Scenikem, ale nad 4x4. Dnes jsem se byl na jeden kouknout ale zjistil jsem že má na kouli jenom 1.350.
Nechci dopadnout jako s Dachnou, která má 1.300.
Jsem ale rád že to tak není.

Dík.

Automatické sloučení 18.08.2011 21:20:

Citovat

SignBoss napsal:

Sice pěkné doporučení, ale ta údržba. Ta něco bude stát. Zůstal bych při zemi. Např. VW Trans. Nebo nějakej francouzkej nafťák.


Musím souhlasit, autíčka to jsou pěkná ale kdo to bude živit :|
Také bych se držel při zemi.
Přemýšlel jsem, buď nějakou ojetinu a nebo nového Dastra 4x4, ten má na kouli 1.500 a malý obsah ( na pojistku ), když koupím 3l, tak se asi nedoplatím, i když zase v benzínu je to levnější.

Líbilo by se mi třeba Viano ale nevím jak je to s dílama, jestli to není moc drahé. Nebo Transit.
Každopádně to musí být 5-místné, auto s velkým kufrem.
Nebo nějakou čtyřkolku, dostupnou. Každopádně bych chtěl něco do 5 let stáří a nebo radši počkám a koupím si nového Dastra 4x4.

Nemám vůbec žádnou představu co by asi bylo dobré. Proto jsem chtěl vědět s čím jezdíte a co taháte.

Všem Vám děkuji, traktorista2.
Upravil traktorista2 dne 18.08.2011 21:24, před 13 let
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 13 let
Zapomeň na SCENIC RX4 pokud nechceš mít jen starosti, až to na tebe přijde tak cinkni něco co nebude mít obrovskou spotřebu a rozumné náklady na provozz určitě najdeme, než to na tebe přijde bude za dobře i dachna duster :he když je tak miluješ!y tak není co řešit, francouzský diesely momentálně snad jen 2.0 HDI 100 kw a víc jiak momentálně asi jedny z nejlepších motorů na celkové náklady jsou crdi (Hyundai, kia):_
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
traktorista2traktorista2Člen
Přidáno před 13 let

Citovat

Me2d napsal:

Zapomeň na SCENIC RX4 pokud nechceš mít jen starosti, až to na tebe přijde tak cinkni něco co nebude mít obrovskou spotřebu a rozumné náklady na provozz určitě najdeme, než to na tebe přijde bude za dobře i dachna duster :he když je tak miluješ!y tak není co řešit, francouzský diesely momentálně snad jen 2.0 HDI 100 kw a víc jiak momentálně asi jedny z nejlepších motorů na celkové náklady jsou crdi (Hyundai, kia):_


Dík ME2DE,

s tebou pokecám na Konopáči u !^ !^

:D
P
pidaNováček
Přidáno před 13 let
a má tu někdo focuse 1.8 tdci? chystám se koupit bydlík a nevim do jaké váhy je to rozumné. V papírech mám myslim 1200 kg ale když vidim tu dachnu tak se trochu bojim
T
TFeitČlen
Přidáno před 13 let
Nazdárek, já se možná blbě zeptám, ale opravdu má karavan při té své délce 4,6m pouze prázdnej 850 kg?? Byl jsi s ním na váze nebo je to údaj z TP??? Připadá mi při té délce moc lehkej. Kamarád taky dovezl starší karavan, který byl v ČR přihlášen na jiných papírech a když zajel na váhu tak se nestačil divit, z 1100kg max měl najednou 1350kg a to nebyl komplet naložen:c Tak aby jsi nodsuzoval Dachničku:):). Jinak já tahám 5m Wilka, který má 1300kg Octavii Tour 1,9 TDI. Na kouli mám taky max 1300kg a bez problému. Spotřeba do Chorvatska po dálnici 9lt, když je normální počasí a žádný protivítr.
CibiCibiČlen
Přidáno před 13 let
Subaru Outback v automatu - 2.5, když budeš mít kliku, koupíš i s origo plynem, jinak není problém to přestavět na plyn. Kufr velkej, je to 4x4, na kouli myslím 2 tuny.

Mám legacy a jednou určitě půjdu do Outbacku.
VW LT 35 maxi
traktorista2traktorista2Člen
Přidáno před 13 let

Citovat

TFeit napsal:

Nazdárek, já se možná blbě zeptám, ale opravdu má karavan při té své délce 4,6m pouze prázdnej 850 kg?? Byl jsi s ním na váze nebo je to údaj z TP??? Připadá mi při té délce moc lehkej. Kamarád taky dovezl starší karavan, který byl v ČR přihlášen na jiných papírech a když zajel na váhu tak se nestačil divit, z 1100kg max měl najednou 1350kg a to nebyl komplet naložen:c Tak aby jsi nodsuzoval Dachničku:):). Jinak já tahám 5m Wilka, který má 1300kg Octavii Tour 1,9 TDI. Na kouli mám taky max 1300kg a bez problému. Spotřeba do Chorvatska po dálnici 9lt, když je normální počasí a žádný protivítr.


Ahoj,

ten karavan je origoš, žádná přestavba. Každopádně ho nechám převážit - není to vůbec blbej nápad :g.
O Oktávce jsem také přemýšlel.
Kdyby se tolik nekradli, tak bych do ní šel. Švagr bude prodávat 1.9 tdi, na kouli má 1.400 kg.
Služební auto, 3-řada, a za super prašule.

Díky za tip, traktorista2.
T
tom74Člen
Přidáno před 13 let
opravdu záleží jaké auto preferuješ, ale zkus kouknout na shraran-alhambra-galaxy (ale po r.v. 2001), všechno to má kouli na 2000 kg a min 5 lidí pohodlně uvezeš ( i 7 lidí), naftu nebo benzín záleží na tobě, nafťáka koupíš olítaného a dráž a benzín ti zas víc žere, ale když dáš plyn tak na peníze bere co nafťák ( v benzínu pouze 2,8 V6, ale nezničíš ho )
traktorista2traktorista2Člen
Přidáno před 13 let

Citovat

tom74 napsal:

opravdu záleží jaké auto preferuješ, ale zkus kouknout na shraran-alhambra-galaxy (ale po r.v. 2001), všechno to má kouli na 2000 kg a min 5 lidí pohodlně uvezeš ( i 7 lidí), naftu nebo benzín záleží na tobě, nafťáka koupíš olítaného a dráž a benzín ti zas víc žere, ale když dáš plyn tak na peníze bere co nafťák ( v benzínu pouze 2,8 V6, ale nezničíš ho )


To jsem si chtěl koupit, ale nakonec jsem místo Galaxiho koupil novou Dachnu.
Říkal jsem si že radši nové, než nějakou ojetinu.Kdybych to mohl vrátit :|.
Ale Dachna je super, ať si říká kdo co chce.Jen na ten tah. To soudruzi v Rumunsku nevychytali :o :o :o.

Dík za tip, traktorista2.
T
tom74Člen
Přidáno před 13 let
taky tuhle dacii vidím jako supr auto v porovnání co ti nabízí za jakou pořizovací cenu a taky to po ní musíš chtít, v tomhle nemá na našem trhu konkurenci, ale nemůžeš od ní čekat "v nějaké kvalitě" vézt 5 lidí táhnout 1000 kg ( a určitě o 10% přetížíš )
trošku jsem se kolem aut "motal" a asi bych radši vzal 5-6 let staré s pův hodnotou mega než nové za půlku......... ale to je podle názoru a co od toho auta člověk chce
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 13 let
Souhlasím s Cibim. Outback s plynem je rozumná volba.
traktorista2traktorista2Člen
Přidáno před 13 let

Citovat

tom74 napsal:

taky tuhle dacii vidím jako supr auto v porovnání co ti nabízí za jakou pořizovací cenu a taky to po ní musíš chtít, v tomhle nemá na našem trhu konkurenci, ale nemůžeš od ní čekat "v nějaké kvalitě" vézt 5 lidí táhnout 1000 kg ( a určitě o 10% přetížíš )
trošku jsem se kolem aut "motal" a asi bych radši vzal 5-6 let staré s pův hodnotou mega než nové za půlku......... ale to je podle názoru a co od toho auta člověk chce


PROČ TEDA PÍŠOU NA KOULI 1.300 kg ? :@ :@ :@

Automatické sloučení 19.08.2011 14:52:

Citovat

MaxQ69 napsal:

Souhlasím s Cibim. Outback s plynem je rozumná volba.


BUDU SE MUSET NA TOHO KRASAVCE MRKNOUT.
Kdysi dávno, sousedka měla subárko a byla sním velice spokojená.

PS : UVIDÍME :_
Upravil traktorista2 dne 19.08.2011 14:52, před 13 let
T
tom74Člen
Přidáno před 13 let
to je max hmotnost, ale za určitých podmínek, třeba je pak omezená hmotnost jízdní soupravy ( tzn nedá se tažné plně naložit ) a např při již mírné stoupavosti taky hmotnost rapidně klesá, manželka má MB A140 tažné na 1000 kg a taky si tunu za tím nedovedu představit

Automatické sloučení 19.08.2011 15:05:
to je max hmotnost, ale za určitých podmínek, třeba je pak omezená hmotnost jízdní soupravy ( tzn nedá se tažné plně naložit ) a např při již mírné stoupavosti taky hmotnost rapidně klesá, manželka má MB A140 tažné na 1000 kg a taky si tunu za tím nedovedu představit
Upravil tom74 dne 19.08.2011 15:05, před 13 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,452,703 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.30054 sekund | Průměrně za: 0.30054 (0) sekund | Dotazy: 147 | Použitá paměť: 2.35MB/4MB