Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Dodávky - spotřeba: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Dodávky - spotřeba

Poslední aktualizace před 13 let
B
bretosNováček
Přidáno před 13 let
Rád bych si touto cestou udělal mezi Vámi takovou malou anketu "Kolik Vám Ty Vaše Stroje žerou?"
Chystám se v průběhu roku obydlet nějakou novější dodávku...Ducato, Boxer, Master...Tak 10let a mladší, podle peněz...L2H2 nebo L3H2...
Rozhodně si myslím, že na výkonu šetřit nebudu...

Dobrá tak začnu já...
Bercedes-benz 207D, vestavba, r. v. 82, 48kw, 2,5D, výška 3m .....spotřeba dálky 12,5l (krátké nejezdím!y)

Kamarádi s obdobnými stroji mi tvrdí, že jezdí za 10, že to bude tou nástavbou...(?)

Na jiných forech jsem četl, že lidi umí jezdit s novými naloženými diesely za 8-9...Je to možný??
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 13 let
Téma spotřeba obytného vozu je tady: http://www.carava...ad_id=1555

Sem přidávejte spotřeby pouze vestaveb.
Fun
Smile
JardaMajkaJardaMajkaČlen
Přidáno před 13 let
Ahojte, náš Ford Transit rv2004 obsah 2l střední délka střední výška nám vezme průměrně 7,7l/100. Vestavbu máme hodně lehkou a moc to nehoním, po dálnici to točím max. do 2500ot.
P
AnonymČlen
Přidáno před 13 let
No za mně: čím větší a těžší auto, tím víc je spotřeba háklivá na nohu a tím i rychlost. Navíc co trasa to jiná spotřeba, ne o decko, ale i o víc. Vysoké, dlouhé a široké obytky jsou co se spotřeby týče háklivé na vítr.....
Vášnivých naprosto nesmyslných debat na obdobné téma bylo dost...
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 13 let
Fiat Ducato 2,8 iDTD, vysoký, dlouhý r. v. 2000 - z 90% dodržování rychlosti dle předpisů. Nedodělaná vestavba + 3 lidé.
Jízda 20% dálnice, 30% silnice I. třída, 40% silnice II. třída, zbytek okrsky a města.
Měřeno dotankováním na okraj hrdla.
Průměrná spotřeba během dovolené 8,092 l/100km.

Taky mně spotřeba zajímala, proto jsem toto měření provedl. Byl to první výjezd. U výše zmíněného auta je problém s řazením 5-ky. Ta se řadí opravdu až skoro u 3000 ot. Takže jsem byl se spotřebou spokojen. A udělal jsem dobře, že jsem šel do většího obsahu.
S
stepanČlen
Přidáno před 13 let
... Fiat Ducato (L2,H1) 2,3jtd r.v.2002 - 3,3t
spotřeba cca 7,5-10 (l/100km) dle stylu jízdy ...
A
adamBČlen
Přidáno před 13 let
tak taky přidám: VW Dehler, r.v.92, celková hmotnost 2500 kg, výška 2,16 m, benzín 2,5, jezdím ale na LPG, zatím průměrná spotřeba cca 14 l/100 km (LPG).
H
HabasekČlen
Přidáno před 13 let
SignBoss:
ani nevíš, jakou jsi mi udělal radost.Mám krátce ten stejný motor na obytným autě.Také jsem byl trochu rozhozen z té pětky.Opravdu ji musím řadit až nad 3000 otáček.Jde asi o zvyk.

Petr a Lucie:
moc Vás oba zdravím.Nemyslím si že debata o spotřebě je nesmyslná.Jde však o to se k této debatě postavit věcně a ,,nekasat si tryko,,jak to občas někteří na našem webu dělají.Přesně jak píšeš, přesná spotřeba se nedá určit a vždy má na to vliv mnoho faktorů.

Bretos:
Jako bývalý mnoholetý vestavbář,jsem na Renault Trafic (ten nejkratší a nejmenší)jezdil v průměru také do 8L nafty.Ale pozor!!Když jsem dal na střechu box,tak se mi spotřeba zvýšila určitě o více jak 1litr.Proto mi připadá, že Tvá spořeba s nástavbou na Mercedesu se nevymyká průměru.
Momentálně jezdím s polointegrálem 7m dlouhým 2,8JTI.Než jsem si na něho zvykl(úplně jiné jízdní vlastnosti než má dodávka) tak spotřeba byla i 12L. V součastné době jsem na průměrné 10L.
Nenech se vyvézt z míry, když se zde setkáš se spotřebou pod 7L u auta,které váží více jak 3,5T.Občas se zde někteří chovaji jako ješitové. !) Přitom je dobré vědět s jakou spotřebou se dá opravdu jezdit.
VitaVitaČlen
Přidáno před 13 let
a já dodám, pište si tankování a okamžité kilometry, a pak udělejte (průběžný) průměr za 10 tankování, krásně uvidíte, jaký vliv má třeba zima a také, za kolik skutečně jezdíte. Také uvidíte, že průměr počítaný z jednotlivého tankování značně kolísá.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 13 let
Moje spotřeba byla opravdu výletním tempem. Samo, že spotřeba je až 12 l. Tu mám když letím ráno do práce a vemu si Ducáto.
Petr a Lucie: Bretos se zaptal, tak je dobré odpovědět. Mně tato otázka před nákupem auta taky zajímala.
Habásek: K tomu řazení. Někde tady, nedo na Truckfóru, jsem četl, že tu pětku je opravdu dobré řadit až dýl. Prý je tam nějaký problém s délkou zákusu zubů.

Automatické sloučení 02.08.2011 09:36:

Citovat

Vita napsal:

a já dodám, pište si tankování a okamžité kilometry, a pak udělejte (průběžný) průměr za 10 tankování, krásně uvidíte, jaký vliv má třeba zima a také, za kolik skutečně jezdíte. Také uvidíte, že průměr počítaný z jednotlivého tankování značně kolísá.


Přesně tak. Dělám to u všech aut co jsem mněl a mám. A je to tak jak píšeš.
Upravil Franta REZAC dne 02.08.2011 09:36, před 13 let
P
AnonymČlen
Přidáno před 13 let
Taky zdravime Habasky, skoda, ze jste nebyli v Beskydech.
Habasek, Signboss: omlouvam se za nepresne vyjadreni, mel jsem na mysli to, ze obdobne debaty zde sklouznou do nesmyslne roviny, ne ze je tema nesmysl.
Pravdu vsak ma Fun, ze je treba pouzit "hledat", na toto tema debata urcite probehla a po pouziti selskeho rozumu se z ni da cerpat.
Jinak za sebe mohu napsat, ze souhlasim s hlaskou"objem nicim nenahradis", pri potrebe rozpohybovat znacnou hmotu rozhodne.
F
filliasČlen
Přidáno před 13 let
Ducato 2009 2,2 L3H2, na střeše surfbox, vestavba, furt naloženej.

Až tak dukladně pruměr udělanej nemam, měřil jsem jen jednu nádrž stylem tankování. Ale podle počiíače papá vyloženě podle rychlosti, stylu jízdy a větru, nehonim to, průměr někde kolem 9,5. Ale na dálnici když chci třeba udržet stálou 120-130 tak 13-14l klidně.
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 13 let
Transit 2010, 2.2/140HP, orig.vestavba Westfalia, výška 2,8m:
cestovní 90km/h - kolem 8l, dálnice 130km/h - do 10l (+/- 1l v závislosti na okolnostech - extrémy 6,5l a 12l). Hodnoty dle PC souhlasí s tankováním.

Pokud chcete mít co nejlepší představu o spotřebě budoucího auta, doporučuji tyto stránky http://www.spritmonitor.de/ Je tam i spousta vestaveb a obytných aut.
ogarogarČlen
Přidáno před 13 let
Tož,tak to je,podľa počasia,situacie na cestách,ročneho obdobia...,aj spotreba kolíše horem,dolem.Náš miláčik Jumper,2,5TDi z 99-teho zhltne od 8 do 9,5 litríka,ale ja jazdím tak do stovečky.Ja si tiež vediem spotrebu u všetkych aut,takže to je dlhodoby priemer.Stalo sa my že som urobil na jednej štreke aj 7,5,ale vžadnem pripade sa taka spotreba nedá urobiť dlhodobo,pri stále naloženej 3,5 tonke!y
Peter a Stanka
Vendy21Vendy21Člen
Přidáno před 13 let
Souprava karavan auto vaha 3600kg Auto Mondeo MKIII spotreba 9,2 pri 100km/h:)
ajfelaciajfelaciČlen
Přidáno před 13 let
Ford Transit 2006 2,4 TDCI 150 kW ,výška 3 m a naloženo stále 3.500 kg při normální jízdě 10 l.
Ale jel jsem z Itálie do Fravcie po dálnici stále 150 km/h no a potom mě to jelo asi tak za 14 l.

Pokud jedu na 6 a točím do 2500 tak je to do těch 10 l.
CibiCibiČlen
Přidáno před 13 let
Mercedes 309 James Cook - automat, spotřeba Liberec - Biograd n.M. průměr 11.5 litru. Snažili jsme se jet 85-90km/h.
VW LT 35 maxi
J
Jakub SatekČlen
Přidáno před 13 let
Transit 2001, 2.4 TDDi 66kw, střední délka MWB, maxi výška, vestavba.

- bez vleku do 100km/h spotřeba 8 ltr.
- s vlekem (1600kg) rychlost do 100km/h spotřeba 10-12 ltr.
L
lada12Člen
Přidáno před 13 let
Renault Trafic Generation L1H1 (Renaulti obdoba Multivanu) dle pocitace rovnych 7l (mereno od koupe noveho auta 0km). Nejeto v zime, motor 2.0dCi 84kW v zabehu, ted ma najeto 8300km. Svedsko=dalnice - vylezlo na 7.4l, Norsko bez dalnic, spadlo zpet na 7l. Docela me Habasku prekvapuje ten prudky narust spotreby pri pouziti rakve na strese, nedavno jsem cetl vliv techto rakvi na spotrebu u osobaku a delalo to tak 0.4l navic (jizdni kola delaly pres 2l!). Taky by me Habasku zajimala ta zmena stylu jizdy, kdyz jsi presel na polointegral z Trafica. Lada
H
HabasekČlen
Přidáno před 13 let
Ahoj Láďo,
ať si říká kdo chce co chce,já na Trafica nedám dopustit.Najel jsem více jak 100.000km.Musím řící, že jízdní vlastnosti této dodávky se vyrorovnají jízdním vlastnostem osobního auta střední třídy.
Mám osobní možnost porovnat jízdní vlastnosti vestavby a polointegrované obytky.Změny jsem poznal hlavně při průjezdu zatáček,zrychlení,přesah za zadní nápravou,výška auta atd.To všechno má vliv na jízdu.Tam kde jsem zatáčku s dodávkou projel 80km s obytkou ji bezpečně projedu max 55km.Obytka je mnohem náchylnější na rozhoupání při průjezdu ve vyjetých kolejích a při předjíždění.
Je to prostě kus auta.Ale na druhou stranu musím uznat,že ve vestavbě nikdy nedokážu vytvořit takový vnitřní konfort jako v orig.obytce.
Prostě obě auta mají svoje pro a proti.Ale pokud mi to situace dovolí,tak si v budoucnu opět místo osobáku koupím nového Trafika.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,834,706 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.28642 sekund | Průměrně za: 0.28642 (0) sekund | Dotazy: 143 | Použitá paměť: 2.32MB/4MB