Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 lednice nezapaluje: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

lednice nezapaluje

Poslední aktualizace před 7 let
STMaxSTMaxČlen
Přidáno před 8 let
Pomůže k čemu? Aby se někdo další jako vy pokusil o sebevraždu.

To video je nádherná ukázka toho jak se to nemá dělat. když nečemu nerozumím a v krátkém videu to bylo asi 100x řečeno tak proč probůh se dostanete do fáze kdy odšroubujete trubku a zkoušíte zapalovačem jestli to chytne????
janiskaravanyjaniskaravanyČlen
Přidáno před 8 let
Tak to video je super...B) čekat jenom na plyn kdy není vpouštěny plyn od zapínaní...

--->>>Radovan Lehky <<<--- nevím od kut jses, ale kolem Příbrami by pomoh stým.

Janis
MB Sprinter 211cdi Black Edition

:_ truhlářská práce...take přestavby karavanu i obytných vozu :_

Náhradní díly pro karavany...

http://caravancz....

Jānis!lMarcela a T&M a O&A !Mwww.sidecarcermak.cz!M
RobertRobertČlen
Přidáno před 8 let
Ten člověk na videu už určitě přišel o trysku. Na konci trubičky nalepena nebyla a říkal, že hořák profoukl. :|
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
L
LakyČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

STMax napsal:

Pomůže k čemu? Aby se někdo další jako vy pokusil o sebevraždu.

To video je nádherná ukázka toho jak se to nemá dělat. když nečemu nerozumím a v krátkém videu to bylo asi 100x řečeno tak proč probůh se dostanete do fáze kdy odšroubujete trubku a zkoušíte zapalovačem jestli to chytne????



V podstatě máš pravdu až na ten zapalovač ,to bych nedělal z té trubky ti vyletí plamen že se budeš divit , snad třes namontovanou trysku .

OPRAVDU.
Nejlépe dát to odborníkovi mám jej kousek za domem .
Nebo brnkni SZ KARLOVI pokud jsi poblíž z kraje a máš to uděláno na počkání i s revizi.:^
Žijeme jen jednou.
Upravil Laky dne 05.01.2016 23:53, před 8 let
korec80korec80Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

STMax napsal:

Pomůže k čemu? Aby se někdo další jako vy pokusil o sebevraždu.

To video je nádherná ukázka toho jak se to nemá dělat. když nečemu nerozumím a v krátkém videu to bylo asi 100x řečeno tak proč probůh se dostanete do fáze kdy odšroubujete trubku a zkoušíte zapalovačem jestli to chytne????


Video je vždy pro představivost ideální, jak pro zkušeného, tak i pro méně zkušeného montéra, který se nějakým způsobem snaží odstranit závadu a i tak trochu pochopit jak věci fungují, než jen odvést auto do servisu a nechat si s problémem lámat hlavu druhé a platit za to, i když někdy je to nezbytné a třeba i moudré a vhodnější...

Poslaný odkaz na mnou natočené video měl pouze jeden cíl, aby pan Radovan Lehky měl představu o tom, jak vypadají domontované či obnažené díly výukového systému lednice, když jemu samotnému se nepodařilo vše potřebné odmontovat jak jsem tedy pochopil, doufám, že správně...

STMaxy já nechci rozhodně nikoho poučovat jak daný problém opravit, protože krom rad vše profouknout stlačeným vzduchem od ostatních kolegů, žádný recept nemám bohužel.

ANO byla hloupost použit zapalovač po demontáži trubky pro ověření funkčnosti, teď už to vím.... PROSÍM NIKDO NEOPAKUJTE!!!

Neberte prosím NIKDO mé video jako řešení daného problému. Měl jsem na to upozornit rovnou.. :|

Lukáš
G
gutČlen
Přidáno před 8 let
Tady je jedno staré téma

http://www.carava...pid=176360

Vždy mi pomůže vyčistit pořádně hořák.Sundáš plechový kryt hořáku na křížový šroubovák.Vyšroubuješ šroubek co drží hořáček a nějak ho posuneš dolú a ven,je to problém někdy bývá spodní deska tak blbě že to nejde normálně,já ji odloupl dal níž a opět utěsnil ať v zimě netáhne.Hořáček tuším junkers sundáš po povolení převlečné matky na trubičce klíč asi 12 a druhý na čtyřhran junkers. POZOR při sundávání je tam malý klobouček s dírečkou -tryska. Dál se podíváš na hořáček zvrchu je to taková kytička musíš vyčistit střed ale i dírky okolo.Nejlépe to nakonec někde vyfoukat.Já to potom dám celé dohromady a rozepřu to šroubovákem ať je to dál od karavanu a zevnitř to zapálím a koukám oknem jak to hoří. Potom to dáš nazpět a je hotovo. Do toho krycího plechu jsem si navrtal dírku a do ní dal čistící drát z oceláku a náhradní šroubky na plech a na hořák (jeden jsem při čištění na dovolené stratil.) Pokud bude někdo nevrlý že se vrtám v plynu tak já říkám že každý si musí umět opravit lednici. Pořád se bavíme o tom že lednice nechytne nehoří.Pokud chytne a po puštění tlačítka zhasne je vadný termočlánek to je jiná kapitola.Pokud nejiskří múžeš se pokusit očistit tyčku která hází jiskru dole u hořáku ,někdy je zašpiněná a háže jiskru jinde než u hořáku. Mnoho zdaru Ales Gute.
R
Radovan LehkyNováček
Přidáno před 8 let
Tak jsem to už opravil a lednice chytá na první škrtnutí pánové a dámy.NVideo mě moc pomohlo,nevěděl jsem jak to vůbec je a jak to funguje a jak vytáhnout celí ten hořák.
Nejprve jsem pročistil komínek hadrou a drátem,byly tam saze.Trošku jsem zašmrcal i ve spalovací komoře.Poté sem skusil zda už to funguje a fungovalo ale plamínek sotva hořel a spíše loudil a čmoudil,asi po minutě mě vyšlehnul plamen z díby mezi spalovací prostorem a trubičkou s přívodel plynu.Tato díra slouží k přívodu vzduchu nezi tryskou a hořícím plamínkem (mísnuska na spalování). Tak sem se postil do demontážže kompletního hořáku,na boku jsem odšrouboval jeden šroubek,tím sem vytáhnul celí hořák.Trubičku s příhodem plynu a ani žádnou trisku jsem neodmontovával.Do té díry na boku jak šlehal plamen (ti díry jsou dně naproti sobě jsou to na přívod vzduch),jednu zadní díru jsem zacpal prstem a do druhé fouknul pusou,ze začátru to šlo trochu stuha,poté se to uvolnilo a prohouknul sem to,že to šlo lehce foukat.Z hořáku (mísnosky pro hoření) jsem štětečkem odmetl saze.Pak sem skusil zapálit hořák,hned to chytlo.Vše jsem zamontoval nezpět a skusil.Měl jsem znovu vánoce,chytlo to na první škrtnutí a plamen je akorát velký a hoří jako nová lednice.
Jsem rád,že jsem to dal do hromady a pochopil jsem princip hoření lednice.To video mě pomohlo a to hodně,podle videa jsem věděl kde je šroubek na odšroubování hořáku a jak to vypadá když se celí hořák odmontuji.Všem taky moc děkuji za rady a za to,že jste se podílely na diskuzi.
korec80korec80Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

Radovan Lehky napsal:

Tak jsem to už opravil a lednice chytá na první škrtnutí pánové a dámy.NVideo mě moc pomohlo,nevěděl jsem jak to vůbec je a jak to funguje a jak vytáhnout celí ten hořák.
Nejprve jsem pročistil komínek hadrou a drátem,byly tam saze.Trošku jsem zašmrcal i ve spalovací komoře.Poté sem skusil zda už to funguje a fungovalo ale plamínek sotva hořel a spíše loudil a čmoudil,asi po minutě mě vyšlehnul plamen z díby mezi spalovací prostorem a trubičkou s přívodel plynu.Tato díra slouží k přívodu vzduchu nezi tryskou a hořícím plamínkem (mísnuska na spalování). Tak sem se postil do demontážže kompletního hořáku,na boku jsem odšrouboval jeden šroubek,tím sem vytáhnul celí hořák.Trubičku s příhodem plynu a ani žádnou trisku jsem neodmontovával.Do té díry na boku jak šlehal plamen (ti díry jsou dně naproti sobě jsou to na přívod vzduch),jednu zadní díru jsem zacpal prstem a do druhé fouknul pusou,ze začátru to šlo trochu stuha,poté se to uvolnilo a prohouknul sem to,že to šlo lehce foukat.Z hořáku (mísnosky pro hoření) jsem štětečkem odmetl saze.Pak sem skusil zapálit hořák,hned to chytlo.Vše jsem zamontoval nezpět a skusil.Měl jsem znovu vánoce,chytlo to na první škrtnutí a plamen je akorát velký a hoří jako nová lednice.
Jsem rád,že jsem to dal do hromady a pochopil jsem princip hoření lednice.To video mě pomohlo a to hodně,podle videa jsem věděl kde je šroubek na odšroubování hořáku a jak to vypadá když se celí hořák odmontuji.Všem taky moc děkuji za rady a za to,že jste se podílely na diskuzi.


Uf já sú taký ščastný, že jsem aspoň kapku pomohl... :) Po příspěvku STMaxe jsem měl spíš obavy jestli jsem neublížil... No jo ty kluci co nám tu pořád dokola radí vědí o čem mluví... :)
R
Radovan LehkyNováček
Přidáno před 8 let
Ahoj, mám problém s lednicí.Zapálí ma plyn na poprvé a jak pustím knoflík na plyn tak to zhasne,knoflík na plyn přitom držel 1 minutu a taky jsem to držel i 2 minut.Zkoušel sem u hořáku očistit tu trubičku jak je v prosturu hoření a taky sem vyzkoušel naštelovat dopředu a nebo do zadu.Nepomohlo to,ví si někdo s tím rady???
VasuVasuČlen
Přidáno před 8 let
Máš vadnou termoelektrickou pojistku / je to bimetal, teplem vyrábí proud pro relé / Neopravitelné, relé nedrží, nutno vyměnit, kromě obchodů na karavan se dá koupit i v náhradních dílech pro plynospotřebiče Mora.
R
Radovan LehkyNováček
Přidáno před 8 let
A to tedy mám schánět - termoelektrickou pojistku - a nebo co mám říc ,že potřebuji???
A to se vymění nahoře u toho knoflíku co je na plyn??
VasuVasuČlen
Přidáno před 8 let
Musíš vyměnit tu termoelektrickou pojistku, je to našroubováno v hlavním ventilu plynu a vede do hořák viz níže nazývají to termoelement pro topení.
http://www.carava...?plyn,29,3
Jak jsem psal je to možné podobné koupit i v naších plynových obchodech, či náhradní díly na karavan. pParametry napětí jsou stejné, musí být stejná délka a závit do hlavního ventilu. Když tomu nerozumíš, raději si to nechej vyměnit !!!!
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Radovan Lehky napsal:

A to tedy mám schánět - termoelektrickou pojistku - a nebo co mám říc ,že potřebuji???
A to se vymění nahoře u toho knoflíku co je na plyn??


Díl najdeš tady: http://www.karava...ozvody.htm
Ale jestli nevíš co a jak jeď do servisu.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
NytrakNytrakČlen
Přidáno před 8 let
Mám trochu obrácený problém. Lednice mi funguje skvěle (i když jsem se po pročtení vlákna rozhodl že ji preventivně vyčistím), vlastně až moc skvěle. Jakmile nastavím na regulátoru teploty plynového chlazení cokoli vyššího než 2 tak lednice chladí jako zběsilá a pivo se nedá pít. :)
Je nějaká možnost jak zjistit zda není moc velká tryska nebo jiný kopanec v nastavení?
VasuVasuČlen
Přidáno před 8 let
Opravdu to může být, že máš trysku 50 mB. Pouhým okem to nepoznáš, to pozná jen odborník ! Mám doma jehlu na šití a otvor 30mB jehla přečnívá jen 1 mm, při 50 mB asi 3 mm.
Když trysku koupíš v karavanu stojí majlant, já je kupuji v Moře, tryska na věčný plamínek, rozměrově stejné a stojí do 10 Kč
jardarcjardarcČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Radovan Lehky napsal:

Ahoj, mám problém s lednicí.Zapálí ma plyn na poprvé a jak pustím knoflík na plyn tak to zhasne,knoflík na plyn přitom držel 1 minutu a taky jsem to držel i 2 minut.Zkoušel sem u hořáku očistit tu trubičku jak je v prosturu hoření a taky sem vyzkoušel naštelovat dopředu a nebo do zadu.Nepomohlo to,ví si někdo s tím rady???

Může to být jen špatným zeměním. Jednou musím otočným knoflíkem přepnout do polohy plyn rychle jednou pomalu, zatím jsem byl vždy úspěšný a lednice jela.
Verča, Jarek, Patrik, Lucinka:_Knaus + Sharan
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Vasu napsal:

Máš vadnou termoelektrickou pojistku / je to bimetal, teplem vyrábí proud pro relé / Neopravitelné, relé nedrží, nutno vyměnit, kromě obchodů na karavan se dá koupit i v náhradních dílech pro plynospotřebiče Mora.

Ahoj všem. Ano, tak se to dělá, to, co stojí "normálně" pár kaček, tak caravanové šopě stojí padesátinásobek. (Koupil jsem zdroj piezo ke kamnům Trumatic za 125 Kč, jinde, samozřejmě). Otvor v trysce se dá krásně nakalibrovat, lepší způsob, než o kolik jehla vyčuhuje z trysky ven, tak je úprava otvůrku tou jehlou podle skutečné výšky plamene, která je u PB a současných typů 40 - 45 mm. Jestli se nám podaří otvor zvětšit více, tak poklepáním na otvor z vnějšku třeba čajovou lžičkou (na hrb) jej zase zmenšíme a kalibrujeme znovu. Bože, co jsem se toho nadělal před vojnou v r. 1960 - 62 na domácích absorbčních plynových chladničkách z Elekrosvitu Nové Zámky, ve Dvořákově ul. v Přerově. Byly součástí dodávaných kuchyní. Nikdo to nechtěl dělat, tenkrát bylo nutné kalibrovat i nové trysky, když si tu svou domácí kutil po demontáži ztratil, ani nevěděl, že tam něco takového je, a z komínku pak šlehal plamen až skoro ke stropu. Neměli ale všichni mechanici patřičnou trpělivost. Pozor ale na vyšší plamen, než je potřeba, aparatura se přehřeje a chladí málo, nebo přestane chladit vůbec. Musí to být "akorát". Čáo, Pepa
K
Kobra23Nováček
Přidáno před 7 let
[img][/img]

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Citovat

Radovan Lehky napsal:

A to tedy mám schánět - termoelektrickou pojistku - a nebo co mám říc ,že potřebuji???
A to se vymění nahoře u toho knoflíku co je na plyn??


Díl najdeš tady: http://www.karava...ozvody.htm
Ale jestli nevíš co a jak jeď do servisu.


Nevíte kde bych koupil toto? Je to dlouhé 110 cm a jedná se zřejmě o termoelektrickou pojistku k lednici Electrolux RM 4200[img][/img]
Kobra23 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
jarous350jarous350Člen
Přidáno před 7 let
Vyčištěno, mimochodem video mi pomohlo dost, protože jsem z toho pochopil, že přístup je z venku a nemusí se vyndávat lednice ven :-)
Plíšek úplně čistej, z hořáku trochu bordelu vylítalo, ale po zapálení jsem na oko vůbec žádnou změnu nepoznal. Kde ještě můžu hledat problém? Na elektriku to chladí pěkně, ale je pravda, že jsem to zkoušel jenom přes noc, kdy venku nebylo takový teplo, takže to je takový srovnání nesrovnání.
CHATEAU LA CAR 380
r.v. 1988 :^
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,931,745 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18427 sekund | Průměrně za: 0.18427 (0) sekund | Dotazy: 146 | Použitá paměť: 2.36MB/2MB