Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Označenie maximálnej rýchlosti na prívese: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Označenie maximálnej rýchlosti na prívese

Poslední aktualizace před 7 let
PeterbPeterbČlen
Přidáno před 13 let
Chcem sa spýtať či je nutné mať na obytnom prívese nálepku s maximálnou rýchlosťou? Na mnohých prívesoch som to nevidel. Kúpil som starší príves dovezený z Holandska a tiež to nemá. Viem že u nás to bolo povinné. Nezmenilo sa niečo?
kaktuskaktusČlen
Přidáno před 13 let
Nezměnilo se nic a označení je pořád povinné.
L
lesiČlen
Přidáno před 13 let
aj ja tak viem, že je povinné
RobertRobertČlen
Přidáno před 13 let
Povinné to je, některé STK na to dbají, ale ve skutečnosti to skoro nikdo nemá a zatím jsem neslyšel, že by za absenci označení někdo dostal pokutu. Prostě je to jedna z věcí, na které se nebazíruje.
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
stanley_mosquitostanley_mosquitoČlen
Přidáno před 13 let
Já jí tam nemám a když nás stavěli policajti před hranicema a kontrolovali auto i přívěs tak jim nevadilo že tam označení neni.
K
kikisak36Člen
Přidáno před 13 let
A jaké označení by tam mělo být? V papírech mám 110km/h, ale stejně u nás můžu jezdit max 80km/h. Pokud tam dám 110km/h je to u nás pitomost, pokud tam nalepím 80km/h, tak to za hranicema není pravda. Babo raď. :o
P
AnonymČlen
Přidáno před 13 let
jednoznacne dle TP. jine neprojde ani pres technickou.
JirkacJirkacČlen
Přidáno před 13 let
Já bych tam nalepil to co je psaný v OTP.
Jirka
POSÁDKA Adria Matrix
T
trajdoviČlen
Přidáno před 13 let
ahoj a můžete mi někdo povědět jakou maximální rychlostí u nás můžu jet s karavanem,když podle papírů jsem se soupravou nad 3500kg?
Pavel - Blanka - Mareček(10), Eliška(6)
a Hobby 495 UFE - Škoda Superb kombi
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 13 let
rychlostí nejpomalejšího vozidla v soupravě? pokud značkou či vyhlaškou není upraveno jinak....aspon myslím:x něco se taky píše zde http://www.dekra-automobil.cz/index.p...ip-voz.php
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
Upravil petr a jarka dne 18.04.2011 17:22, před 13 let
WildoviWildoviČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

trajdovi napsal:
ahoj a můžete mi někdo povědět jakou maximální rychlostí u nás můžu jet s karavanem,když podle papírů jsem se soupravou nad 3500kg?


Maximálně 80 km/h. Jsme na tom obdobně, v TP přívěsu máme 120 km/h, ale protože jsme soupravou nad 3500kg, platí pro nás rovněž 80 :_ .
P
AnonymČlen
Přidáno před 13 let
Tak nevím, mně změřili několikrát, naposledy dle navigace 115 a klid, asi mám štěstí.
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 13 let


/zakon-c-361-2000-sb-zakon-o-silnicnim-provozu §18 - (3) Řidič motorového vozidla o maximální přípustné hmotnosti nepřevyšující 3 500 kg a autobusu smí jet mimo obec rychlostí nejvýše 90 km.h-1; na dálnici a silnici pro motorová vozidla rychlostí nejvýše 130 km.h-1. Řidič jiného motorového vozidla smí jet rychlostí nejvýše 80 km.h-1.

5) Řidič nesmí překročit nejvyšší povolenou rychlost vozidla,2) a jde-li o jízdní soupravu, nejvyšší povolenou rychlost žádného z vozidel soupravy.
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
P
AnonymČlen
Přidáno před 13 let
Já se nehádám, asi jsem měl štěstí na jedince, kteří byli tolerantní, u 14-ti metrové soupravy je těch 3500 kg dost nereálné.
K
kikisak36Člen
Přidáno před 13 let
Tak moc jasno v tom nemám. Jsem 60 kg přes 3,5 tuny v soupravě. Co když zapřáhnu malinko lehčího tahouna a budu pod 3,5 t ? Zatím mě za nálepku nikdo nezkřesal a asi nic vylepovat nebudu, stejně jezdím v lajně s kamiony, protože v levém pruhu nemám co pohledávat a nehodlám si nic dokazovat
maneracimaneraciČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

kikisak36 napsal:
A jaké označení by tam mělo být? V papírech mám 110km/h, ale stejně u nás můžu jezdit max 80km/h. Pokud tam dám 110km/h je to u nás pitomost, pokud tam nalepím 80km/h, tak to za hranicema není pravda. Babo raď. :o


Je to označení max. kostrukční rychlosti vozidla, takže povinné a podle T.P. Samotná rychlost se řídí předpisy dané země.
Dušan, Petra, Danča, Kubík a novofundland Naomi , VW Sharan + SIR 530
K
kikisak36Člen
Přidáno před 13 let
Pokud se to takhle napíše, je to jednoznačné. Dík.
mengic333mengic333Člen
Přidáno před 12 let
Na Slovensku mi technik na STK tvrdil, ze by som nemal dostat papiere ak nemam nalepenu 100, podla TP. A kedze mam prives O2, tak to musi byt reflexna, nie obycajna nalepka.
MikeyMikeyČlen
Přidáno před 12 let
Mě by spíš zajímala jiná věc. Pokud nemám s vozidlem takové omezení, smím na něm mít nálepku s maximálkou 80 km/h?
kaktuskaktusČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

Wildovi napsal:

Citovat

trajdovi napsal:
ahoj a můžete mi někdo povědět jakou maximální rychlostí u nás můžu jet s karavanem,když podle papírů jsem se soupravou nad 3500kg?


Maximálně 80 km/h. Jsme na tom obdobně, v TP přívěsu máme 120 km/h, ale protože jsme soupravou nad 3500kg, platí pro nás rovněž 80 :_ .

To že je souprava přes 3500 nevadí. Vyhláška přikazuje 80 jen pro motorová vozidla nad 3500 tzn. tahoun. Tak můžete klidně jezdit i 120 na naších dálnicích.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,673,602 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18028 sekund | Průměrně za: 0.18028 (0) sekund | Dotazy: 140 | Použitá paměť: 2.27MB/2MB