Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Parkování obytných aut v Praze: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Parkování obytných aut v Praze

Poslední aktualizace před 6 let
Martin75Martin75Člen
Přidáno před 10 let
Ahoj,

nevím co pořád řešíš a proč už chceš prodávat obytňák... Jak jsem psal - prostě jsi přijel po silnici, kde žádná značka nebyla - co je na tom nepochopitelného? Ta buzerační zóna je tak mizerně vyznačená, že by neměl být problém takovou najít. Jeden link už jsem posílal - další (poměrně frekventovaná) je Černokostelecká na příjezdu od Říčan. Ověř jaká je aktuální situace, ale dřív tam nějaký mamlas dal značku konec zóny na výjezd i příjezd z Prahy: https://www.google.com/maps/@50.00739...P0dJ0g!2e0

tj. zóna má v obou směrech konec, ale nikde nevidno začátek. Pro kontrolu, cedule "Praha" je na tomto příjezdu až tady, ale ani tam se nikde buzerační cedule nenachází: https://www.google.com/maps/@50.02732...Fth_5w!2e0

Jinak si nemyslím, že by auto, které prokazatelně stojí na stejném místě bylo možné za jeden přestupek pokutovat opakovaně (tj. jedna pokuta v pondělí, další v úterý, další ve středu a když tam přijdeš po měsíci, tak jich tam najdeš 30. :-)

Ve správním řízení mají na vyšetření orgány rok (včetně odvolání) - když se to nestihne pravomocně uzavřít, tak nelze za přestupek pokutovat. Není tedy možné, že by se také někomu "nastřádaly" přestupky za dva roky zpětně.

Já bych na tvém místě neházel flintu do žita. Ověř nějaký příjezd do Prahy, kde cedule na sichr není (pro jistotu zadokumentuj, kdyby jí tam v průběhu řízení rychle šoupli) a až tě předvolají k vysvětlení, tak uveď že na příjezdu žádná cedule vymezující zónu nebyla, předlož fotky a navrhni místní šetření, kde správní orgán vlastním ohledání zjistí situaci. ;-)
A
AmonČlen
Přidáno před 10 let
no myslím že s tím jestli někde značka byla, nebo nebyla asi nikdo neuspěje. Je to prostě vyhláška obce a pokud jí neznáš, nikoho to asi nezajímá stejně jako je to s tím pitím alkoholu na veřejných místech.

Dokonce jsem přesvědčen že bych nemusel vůbec prokazovat jestli na některé příjezdové silnici ta značka je, nebo ne a stačí tvrdit že jsem nikdy v životě po žádné silnici z města nejel a proto jsem nemohl být takovou značkou informován. Otázkou je, jestli by se s takovým tvrzením (nebo s prokázíním chybějící značky na nějaké příjezdovce) uspělo při odvolání třeba až k soudu. Tak mě zajímalo jestli to tu už někdo za ty roky řešil dál, než na služebně MP.

Mimo to jsem jel o víkendu na Mácháč a po cestě jsem u nějakého města tu značku viděl taky (myslím že to nebyla Boleslav, ale už nevím). Tak to bude asi u mnoha obcí, ale jen se o tom nemluví, protože tam nejsou buzny které pokutují za parkování obytňáky jako tady.
Martin75Martin75Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

Amon napsal:

no myslím že s tím jestli někde značka byla, nebo nebyla asi nikdo neuspěje. Je to prostě vyhláška obce a pokud jí neznáš, nikoho to asi nezajímá stejně jako je to s tím pitím alkoholu na veřejných místech.

Dokonce jsem přesvědčen že bych nemusel vůbec prokazovat jestli na některé příjezdové silnici ta značka je, nebo ne a stačí tvrdit že jsem nikdy v životě po žádné silnici z města nejel a proto jsem nemohl být takovou značkou informován. Otázkou je, jestli by se s takovým tvrzením (nebo s prokázíním chybějící značky na nějaké příjezdovce) uspělo při odvolání třeba až k soudu. Tak mě zajímalo jestli to tu už někdo za ty roky řešil dál, než na služebně MP.

Mimo to jsem jel o víkendu na Mácháč a po cestě jsem u nějakého města tu značku viděl taky (myslím že to nebyla Boleslav, ale už nevím). Tak to bude asi u mnoha obcí, ale jen se o tom nemluví, protože tam nejsou buzny které pokutují za parkování obytňáky jako tady.


No a kde je ta vyhláška? Má nějaké číslo a je někde k nahlédnutí? Pokud by existovala, tak už by jí Ústavní soud zrušil, jako to udělal Mariánským Lázním, když se snažili zakázat na pozemních komunikacích pohyb bruslažů a skateboardistů. Stejně tak by chtěla Praha 1 zakázat šmahem v centru Seagwaye, ale nemůže - musela by to dělat značkami.

Obce totiž mohou vyhláškou regulovat jen určité věci - nemůžou si třeba říct, že v Praze neplatí přednost zprava, na pozemních komunikacích (jejichž režim je upraven zákonem) nesmí jezdit cyklisté apod. Já na těch stránkách STK čtu: Zóna je vyznačena na všech komunikacích na hranici území hl.m. Prahy dopravní značkou č. IP 25a "Zóna s dopravním omezením" se symbolem druhu vozidla, kterého se omezení týká. Ve spodní části dopravní značky je uveden časový rozsah omezení. Tj. není to vyhláška - je to úprava značkou (vymezení zóny) a pokud je zóna děravá, tak smolík.

Ano - na většině silnic je, na některých není, jak jsem posílal. Pokud touto silnicí přijedu do Prahy, tak jsem - prosím pěkně - porušil co?

Doporučuji: http://mestokladno.cz/VismoOnline_Act...ty=1402333 - strana 3 a 4, tam je to rozebrané podrobně
Upravil Martin75 dne 10.07.2014 17:22, před 10 let
A
AmonČlen
Přidáno před 10 let
No jaká je to vyhláška a kde je k nalezení tu právě nikdo neví a proto jsem se ptal jestli se za ty roky (od začátku tohoto témata) podařilo někomu něco zjistit. Někde ale existovat musí, jinak by za to nemohl být nikdy nikdo pokutován.

Třeba to že v Praze nesmí v noci parkovat na ulicích náklaďáky nad 3,5t, traktory atd. to tu bylo vždycky. U obytných aut jsem o tom neslyšel až do doby, kdy jsem dostal to oznámení a začal hledat proč. No uvidím jestli se bude něco dít, nebo ne a dám vědět. Jen jsem myslel že už tady za ty roky někdo k nějakému závěru došel.
Martin75Martin75Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

Amon napsal:

No jaká je to vyhláška a kde je k nalezení tu právě nikdo neví a proto jsem se ptal jestli se za ty roky (od začátku tohoto témata) podařilo někomu něco zjistit. Někde ale existovat musí, jinak by za to nemohl být nikdy nikdo pokutován.

Třeba to že v Praze nesmí v noci parkovat na ulicích náklaďáky nad 3,5t, traktory atd. to tu bylo vždycky. U obytných aut jsem o tom neslyšel až do doby, kdy jsem dostal to oznámení a začal hledat proč. No uvidím jestli se bude něco dít, nebo ne a dám vědět. Jen jsem myslel že už tady za ty roky někdo k nějakému závěru došel.


Tak vzhůru do toho tady: http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/vy...;site=5919 jsou všechny vyhlášky Hl. m. Prahy. Platných je 384. Já tam nevidím žádnou o těch obytných autech, ani o těch traktorech co tu "bylo vždycky". Tohle se řeší značkama, ne obecnou vyhláškou, protože obec tohle upravit nemůže. Jak bysme - proboha - cestovali, kdyby v každém městě si mohli vyhlásit nějakou takovouhle místně specifickou úpravu a stačila by jim k tomu nějaká vyhláška na úřední desce?
A
AmonČlen
Přidáno před 10 let
Tak po chvilce hledání jsem ti zatím našel ty traktory a náklaďáky co tu byla vždycky :-): Vyhláška
K.2.1.6. Omezení vjezdu těžkých nákladních automobilů do části HMP

Regulace vjezdu těžkých nákladních automobilů byla v HMP postupně zaváděna od začátku 60. let 20. století, a to nejprve v historickém jádru, postupně pak i v dalších navazujících oblastech. V současnosti jsou vymezeny zóny pro vozidla o celkové hmotnosti nad 3,5 tuny (v užším centru HMP – od 8 do 18 hod) a nad 6 tun (území MČ Praha 1, Praha 2, Praha 4 a Praha 5). Pro vjezd do obou zón je nutno získat souhlas DOP, v případě zóny „nad 3,5 tuny“ je souhlas udělován pouze vozidlům splňujícím alespoň emisní normu EURO 2.
Martin75Martin75Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

Amon napsal:

Tak po chvilce hledání jsem ti zatím našel ty traktory a náklaďáky co tu byla vždycky :-): Vyhláška
K.2.1.6. Omezení vjezdu těžkých nákladních automobilů do části HMP

Regulace vjezdu těžkých nákladních automobilů byla v HMP postupně zaváděna od začátku 60. let 20. století, a to nejprve v historickém jádru, postupně pak i v dalších navazujících oblastech. V současnosti jsou vymezeny zóny pro vozidla o celkové hmotnosti nad 3,5 tuny (v užším centru HMP – od 8 do 18 hod) a nad 6 tun (území MČ Praha 1, Praha 2, Praha 4 a Praha 5). Pro vjezd do obou zón je nutno získat souhlas DOP, v případě zóny „nad 3,5 tuny“ je souhlas udělován pouze vozidlům splňujícím alespoň emisní normu EURO 2.


Co je to vyhláška K.2.1.6? Vyhlášky se číslují jinak (např. Nařízení č. 2/2013 Sb. hl. m. Prahy) a jsou na shora uvedeném odkazu. Ano - v Praze jsou i další zóny - např. zákaz vjezdu na 6 tun. Ale opět je to zřízené značkami. Příklad: https://www.google.com/maps/@50.06093...Rg44UQ!2e0

To co cituješ nění text vyhlášky (nařízení města), ale nějaký popis z jejich stránek. Samotný vznik zóny je tedy založen značkou, ne nějakou vyhláškou. Nebo se pletu a ona někde přeci jen existuje? ;-)
A
AmonČlen
Přidáno před 10 let
Tady je něco k omezování parkování. Vyhláška 16/2010

Není tu specifikováno na koho se vztahuje, ale o tom má pravděpodobně vypovídat ta značka a další zdroje (jako tak je v případě stránek TSK):

K.2.1.9. Parkovací politika v centru města a v lokálních centrech
Koordinace parkovací politiky

Parkovací politika patří v rámci HMP mezi nejvíce uplatňované nástroje regulace automobilové dopravy, zejména v centru HMP. Omezováním možnosti zaparkovat u cíle cesty či zpoplatněním parkování dochází ke snížení atraktivity využití individuální dopravy, a tím i k snížení počtu jízd do regulované oblasti. Nezbytnou podmínkou je dostatečná informovanost řidičů a odpovídající možnost odstavení vozidla např. na záchytných parkovištích.

Koordinovaná parkovací politika má za cíl provázat do komplexního rámce celé spektrum opatření, zahrnující regulovaná a placená stání, odstavná parkoviště P + R, MHD i příměstskou hromadnou dopravu, organizaci hromadných garáží a parkovišť včetně naváděcích systémů atd. Za tímto účelem bude zřízena pracovní skupina MHMP nebo komise RHMP, která zajistí součinnost orgánů HMP, MČ i dotčených organizací. Účast v pracovní skupině MHMP či komisi RHMP bude nabídnuta i zástupcům orgánů Středočeského kraje z důvodu potřeby koordinace parkování obyvatel přijíždějících do HMP z okolních oblastí."

U jiného článku platícího na náklaďáky je uvedeno jak se informuje obyvatelstvo:
"V dostatečném předstihu před rozšířením zóny je nutno zajistit přímé informování potenciálních provozovatelů nákladní dopravy se sídlem v oblasti regulace. Ostatní provozovatelé budou informování pomocí standardních nástrojů (tiskoviny HMP a MČ, internetové stránky atd.).

Automatické sloučení 10.07.2014 19:18:
jj. je to vyhláška 16/2010 odstavec K.....

Automatické sloučení 10.07.2014 19:21:
http://www.praha...._2010.html
Upravil Amon dne 10.07.2014 19:21, před 10 let
Martin75Martin75Člen
Přidáno před 10 let
Acho jo, tak ještě jednou - kde je nějaká vyhláška, která zakazuje noční stání, nebo vjezd těm traktorům? 16/2010 je tady: http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/vy..._2010.html a sama o sobě má jen tři věty. Říká se tam, že rada města přijala program snižování emisí. Ten ale není vyhláška a sám o sobě žádné zóny nezavádí ani nestanovuje.

Ostatně v tom bodu K.2.1.6. je to jasně popsané:

K.2.1.6. Omezení vjezdu těžkých nákladních automobilů do části HMP

Regulace vjezdu těžkých nákladních automobilů byla v HMP postupně zaváděna od začátku 60. let 20. století, a to nejprve v historickém jádru, postupně pak i v dalších navazujících oblastech. V současnosti jsou vymezeny zóny pro vozidla o celkové hmotnosti nad 3,5 tuny (v užším centru HMP – od 8 do 18 hod) a nad 6 tun (území MČ Praha 1, Praha 2, Praha 4 a Praha 5). Pro vjezd do obou zón je nutno získat souhlas DOP, v případě zóny „nad 3,5 tuny“ je souhlas udělován pouze vozidlům splňujícím alespoň emisní normu EURO 2.

Rozšíření zóny se zákazem vjezdu nákladních automobilů nad 6 tun celkové hmotnosti

Z dosavadních poznatků vyplývá, že z hlediska snižování emisí je vhodné zaměřit se v případě dalšího rozšiřování regulace přednostně na kategorii vozidel o celkové hmotnosti nad 6 tun. Omezování vjezdu vozidel o hmotnosti nad 3,5 tuny má význam především z důvodu zamezení kolizí s vozidly hromadné dopravy.

U zóny o celkové hmotnosti nad 6 tun je nutné prověřit její prostorové rozšíření směrem na východ tak, aby bylo pokryto celé širší centrum HMP (tj. do oblastí Vinohrad, Vršovic a Žižkova). Finální návrh změn ve stávající regulaci musí vycházet z podrobnějšího dopravně-inženýrského posouzení. Prvním krokem proto bude příprava tohoto posouzení.

Dále je vhodné zavádět omezení nákladní dopravy i v jednotlivých lokalitách obytné zástavby s cílem zabránit zkracování jízd nákladních aut přes tyto oblasti. Vhodným příkladem je omezení nákladní dopravy na Spořilově zavedené v roce 2006. Za tímto účelem budou shromážděny návrhy MČ, které budou prošetřeny z dopravně-inženýrského hlediska a případně připraveny k projednání a realizaci.


Takže ten program snižování emisí mluví o něčem co už buďto je nebo co by bylo vhodné zavést. V obou případech jinými prostředky (umístění značek, které je třeba řádně projednat), nikoliv vyhláškou Magistrátu. Navíc z tohoto dokumentu ani není jasné, kde by ty zóny měly platit, případně kde již teď platí.

Pro inspiraci, jak se právní úpravou vymezují zóny: http://www.npsumava.cz/gallery/3/973-...ska422.pdf nebo http://www.mzp.cz/www/platnalegislati...nDocument
Upravil Martin75 dne 10.07.2014 23:35, před 10 let
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Martin75 napsal:

Citovat

Amon napsal:

no myslím že s tím jestli někde značka byla, nebo nebyla asi nikdo neuspěje. Je to prostě vyhláška obce a pokud jí neznáš, nikoho to asi nezajímá stejně jako je to s tím pitím alkoholu na veřejných místech.

Dokonce jsem přesvědčen že bych nemusel vůbec prokazovat jestli na některé příjezdové silnici ta značka je, nebo ne a stačí tvrdit že jsem nikdy v životě po žádné silnici z města nejel a proto jsem nemohl být takovou značkou informován. Otázkou je, jestli by se s takovým tvrzením (nebo s prokázíním chybějící značky na nějaké příjezdovce) uspělo při odvolání třeba až k soudu. Tak mě zajímalo jestli to tu už někdo za ty roky řešil dál, než na služebně MP.

Mimo to jsem jel o víkendu na Mácháč a po cestě jsem u nějakého města tu značku viděl taky (myslím že to nebyla Boleslav, ale už nevím). Tak to bude asi u mnoha obcí, ale jen se o tom nemluví, protože tam nejsou buzny které pokutují za parkování obytňáky jako tady.


No a kde je ta vyhláška? Má nějaké číslo a je někde k nahlédnutí? Pokud by existovala, tak už by jí Ústavní soud zrušil, jako to udělal Mariánským Lázním, když se snažili zakázat na pozemních komunikacích pohyb bruslažů a skateboardistů. Stejně tak by chtěla Praha 1 zakázat šmahem v centru Seagwaye, ale nemůže - musela by to dělat značkami.

Obce totiž mohou vyhláškou regulovat jen určité věci - nemůžou si třeba říct, že v Praze neplatí přednost zprava, na pozemních komunikacích (jejichž režim je upraven zákonem) nesmí jezdit cyklisté apod. Já na těch stránkách STK čtu: Zóna je vyznačena na všech komunikacích na hranici území hl.m. Prahy dopravní značkou č. IP 25a "Zóna s dopravním omezením" se symbolem druhu vozidla, kterého se omezení týká. Ve spodní části dopravní značky je uveden časový rozsah omezení. Tj. není to vyhláška - je to úprava značkou (vymezení zóny) a pokud je zóna děravá, tak smolík.

Ano - na většině silnic je, na některých není, jak jsem posílal. Pokud touto silnicí přijedu do Prahy, tak jsem - prosím pěkně - porušil co?

Doporučuji: http://mestokladno.cz/VismoOnline_Act...ty=1402333 - strana 3 a 4, tam je to rozebrané podrobně


Ono to tak jednoduché zase není, protože znám místo, kde dojedeš do Prahy, aniž by si na komunikaci minul značku " Začátek obce" . Dle tvé logiky, by jsi potom mohl jezdit po Praze 90km, s tvrzením, že nevíš, že jsi v obci. Celá kauza by v takovém případě skončila u soudu a záleželo jen na rozhodnutí soudu. Vzhledem k tomu, že se soudy z důvodu naší narodní povahy bojí predensů, samotného by mě zajímalo, jak by taková kauza dopadla, protože si sám její výsledek nedokážu představit.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Martin75Martin75Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

Ono to tak jednoduché zase není, protože znám místo, kde dojedeš do Prahy, aniž by si na komunikaci minul značku " Začátek obce" . Dle tvé logiky, by jsi potom mohl jezdit po Praze 90km, s tvrzením, že nevíš, že jsi v obci. Celá kauza by v takovém případě skončila u soudu a záleželo jen na rozhodnutí soudu. Vzhledem k tomu, že se soudy z důvodu naší narodní povahy bojí predensů, samotného by mě zajímalo, jak by taková kauza dopadla, protože si sám její výsledek nedokážu představit.


Samozřejmě, že tohle lidé už zkoušeli. Třeba tenhle maník, co jezdil po Děčíně 108 km/h: http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYK...vedeno.pdf - to doporučuji. Také by (jak poznamenává Nejvyšší správní soud) mohl řidič tvrdit, že přijel vlakem a auto si půjčil, takže kolem žádné značky vymezující obec nejel. Pokud tě zajímá jak to vyhodnotil soud, tak si to obsáhlé odůvodnění přečti.


Hlavní rozdíl je ale v tom, že v obci se smí jet 50 km/h, což je obecně v zákoně a je to všeobecně známá skutečnost, kterou musí znát každý řidič ("v obci se jezdí 50 km/h"). Pokud někdo přijede do Prahy nebo Děčína "po polňačcce" a jezdí obytnou zástavbou města, (kde navíc bydlí jako ten magor z rozsudku) vymlouvaje se, že neprojel kolem značky, tak nemusí 50, protože on v obci "není" tak mu to neprojde, stejně jako to neprošlo tomuhle, když shledal soud jeho argumentaci za čistě účelovou s tím, že mu ještě připočetli, že se jako účastník silničního provozu nechoval bezpečně a ohrožoval ostatní, když po viditelně zastavěné zóně jezdil 108 km/h.

Zóna nočního stání je ale něco jiného - je to specifická úprava, která platí jen v Praze, není nikde obecně upravena v zákoně, pokud neprojedete kolem značky, tak jí opravdu těžko můžete "dovodit" a vsadím se, že většina řidičů i z Prahy o ní nikdy v životě ani neslyšela. Tady si myslím, že by argumentace "o žádné zóně mi nic není známo, přijel jsem tehdy a tehdy tudy a tudy a tam nic nebylo" měla obstojnou šanci na úspěch. Tam by soud těžko mohl argumentovat účelovostí a teologickým a systematickým výkladem. Je věcí příslušných orgánů, aby si tyhle speciální buzerační zóny správně vyznačily. ;-)
Upravil Martin75 dne 11.07.2014 00:27, před 10 let
H
homČlen
Přidáno před 10 let
Pánové, když nechcete býti ohnouti tak si prostudujte totok
http://www.30kmh.cz/
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 10 let
@Martin75

Věř nebo ne, ale dost jsem se touto problematikou zabýval - když se koukneš namůj profil, zjistíš rychle proč. Dokonce jsem se dostal až na Magistrát hl.m.Prahy s argumenty jako ty, tak mě dal úředník nakonec za pravdu. Co by nedal, souhlasem neurazíš. Jenže řešit to bude někdo jiný a ten ví, že tě to bude stát tolik času, že to 99% lidí vzdá.

Příklad z praxe, " položil " jsem osobák v Praze na placené zóně na " břicho " , nemohl jsem ani dopředu ani dozadu, jak to sedělo na rámu. Byl jsem míchlej, protože vylomenej obrubník nebyl v zorném poli, navíc na místě kde se za stání platí. Nasranej vemu telefon a volám na obvodní úřad a dostávám odpověď: my na těch místech pouze vybíráme peníze, v jakém stavu komunikace je, nás nezajímá, volejte policii. Tak přijeli měštáci a dali mě čočku, že jsem vůl, co přehlídl obrubník. Pak následovali státní, ti už byli zdvořijejší, nasledoval protokol, viník nehody = správa komunikací. Tak čekáme na viníka, za hoďǩu byl na místě, sepsal to a dal mě vizitku na právní oddělení. Zkrátím to, stálo mě to moře času, nervů, 100 mailů a telefonátů... a za dva měsíce, jsem dostal od spravy silnic 1.500,-.
To bych za tu strávenou dobu vydělal minimálně 10x tolik.... po uvedené zkušenosti vím, že se na to příště vykašlu, nestojí mě to za to a i obytku jsem dal radši na placené parkoviště....

Ale pokud do toho boje půjdeš a vydržíš to, tak ti držím palce. Určitě poreferuj jak si dopadl.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Martin75Martin75Člen
Přidáno před 10 let
@Vajglon Hnuson

Ahoj. Promiň ale z profilu mne moc netrklo proč a jak ses tou problematikou zabýval. Tam jsou jen tři alba fotek (bez souvislosti s obytkama) a seznam příspěvků. Tak možná jsem nedovtipný, ale nedocvaklo mi to.

Chápu frustraci v boji s úředníky. Já osobně ten problém naštestí řešit nemusím - v Praze sice parkuji (zatím) veřejně na ulici již třetím rokem, ale velmi šikovně schovaný, že to nikomu nikdy nevadilo. Abych předešel problémům, tak jsem za nemalý peníz koupil pár čtverečních metrů a buduji si vlastní mini-parking na svém.

Snažil jsem se poradit tazateli Amoni, který zřejmě tyto možnosti nemá a stal se obětí šikany úředníkům kvůli vážnému zločinu "Parkování v zóně zákazu nočního stání obytných automobilů". Jak jsem pochopil tak kvůli tomu dokonce zvažuje i prodej auta, což mi příjde poněkud unáhlené.

Myslím, že z jeho strany není zas tolik aktivity a energie třeba vynakládat. Stačí podat jedno vysvětlení, to nechat zaprotokolovat a čekat, jak se správní orgán vyjádří. Když bude trvat na svém, tak podat odvolání (jedna stránka A4?). Teoreticky by pak následovala správní žaloba, ale dle mého k tomu nedojde a úředník pochopí, že vynucovat dodržování nesprávně vyznačené zónu neobhájí.
A
AmonČlen
Přidáno před 10 let
Tak netrvalo to dlouho a už mám doma Výzvu k uhrazení 500,-Kč. Čekal jsem marně že tam budu mít uvedenou tu neexistujjící "vyhlášku", ale není tam vůbec nic. Byl jsem pěkně nachystanej na úředníky v domění, že si mě pozvou k vysvětlení, ale rovnou poslali platební rozkaz. Dopravní přestupek zní jen "stání v úseku platnosti dopravní značky č. IP 25a". (Což je tedy značka "Zóna").

Přemýšlím o tom že mám 2 možnosti, z čehož je jasné, že je výhodnější ta druhá:
1) přít se s hovady z magistrátu a platit právníka v případě že dojde k soudům atd. Věřím tomu, že první tento "přestupek" bych pravděpodobně vyhrál, protože značka je až za obcí a já nemám jako řidič ani povinnost, ani sebemenší důvod jet mimo obec kde bych měl takovou značku spatřit ... I když bych to vyhrál, tak v případě opakované pokuty už nemůžu tvrdit že jsem o té značce nevěděl a budu tam kde bych byl bez toho odvolání. Takže by to byla vlastně zbytečná námaha za ušetřených 500,-Kč, ale zato několikaměsíční tahanice které mě vyjdou mnohem dráž (s čím oni pochopitelně počítají)

2) nebo zaplatit těch 500,-Kč s nadějí, že nedostanu během jednoho měsíce třeba 2 pokuty... Pak to vyjde mnohem levněji než platit nějaké parkoviště i kdybych dostával pokutu každý měsíc (pokud se nebude zvyšovat). Za 500,-Kč měsíčně parkování v Praze rozhodně neseženu.

Ještě by byla možnost podat nějakou hromadnou žalobu na magistrát, který bezdůvodně omezuje obyvatele obce v užívání osobní věci. Na tohle by byl potřeba právník a co nejvíce pražských vlastníků OA a karavanů a toho právníka společně zaplatit. Ze zkušenosti ale vím, že se nikdy moc lidí dohromady nedá :-(

V každém případě ten kdo vymyslel tento zákaz jej vymyslel bezpochyby proto, aby se zamezilo kempování v Praze na místech k tomu neurčených. Jsem přesvědčen, že toho blba co to prosadil vůbec nenapadlo, že existují taky vlastníci obytných aut a přívěsů kteří v praze taky trvale bydlí...

Automatické sloučení 03.08.2014 12:25:
Vajglon Hnuson - máš pravdu. Stálo by to mnohem více peněz. Ale je to zase ústupek a stanu se dalším, co raději drží hubu a to mě fakt s... Za jiných okolností bych do toho šel, ale OA jsem koupil před 2 měsíci, do toho rekonstrukce bytu, mimino a další nemalé výdaje, tak na to prostě už nemám. Spojit víc lidí a společně zaplatit právníka by bylo řešení, se kterým by nikdo neměl starost a vyšlo by to každého na pár korun a to i v případě neúspěchu.

Martin75 - nemyslel jsem vážně že ho prodám. Byl jsem jen totálně na... protože jsem zrovna přišel od auta s tou pokutou. Jak říkáš, nebylo by moc složité napsat odvolání. Jenže taky by to mohlo dopadnout tak, že mě sem budou posílat MP denně...
Upravil Amon dne 03.08.2014 12:25, před 10 let
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Amon napsal:

Ještě by byla možnost podat nějakou hromadnou žalobu na magistrát, který bezdůvodně omezuje obyvatele obce v užívání osobní věci. Na tohle by byl potřeba právník a co nejvíce pražských vlastníků OA a karavanů a toho právníka společně zaplatit. Ze zkušenosti ale vím, že se nikdy moc lidí dohromady nedá :-(

V každém případě ten kdo vymyslel tento zákaz jej vymyslel bezpochyby proto, aby se zamezilo kempování v Praze na místech k tomu neurčených. Jsem přesvědčen, že toho blba co to prosadil vůbec nenapadlo, že existují taky vlastníci obytných aut a přívěsů kteří v praze taky trvale bydlí...


To, že na Magistrátu sedí uřednící s IQ nepřevyšujícím zpravidla číslovku datumu, je všeobecně známo. Bohužel my jsme taky národ vocasů, tak je úplně jedno kdo tam sedí.

Dle mého moc možností nemáš:

1) buď se s idioty pustíš do boje s normálními argumenty ( což dle mého není tvrzení, že jsi značku neviděl) a pak se třeba něco v oblasti změní. To považuji za jediné smysluplné.

2) obávám se, že pokud zaplatíš a budeš tam stát nadále, budeš pro ně snadná a pravidelná finanční kořist bez vynaložení jakéhokoli úsilí.

Mám s těmi idioty vlastní zkušenost, dokonce i s tvým problémem, tak vím o čem mluvím....
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
V
VanČlen
Přidáno před 9 let
@Vajglon: priste budes vedet, ze se mas podivat do katastru a rovnou dohnat vlastnika... Stalo se mi pred 15 lety, natrh sem si nazaznik asi 2cm o obrubnik v hypermarketu, kde chytraci urezali neco a couhalo z obrubniku asi 3 cm kulatiny... Zaplatili, ale musel jsem za vedoucim a pak si telefonovat a psat s vlastnikama (developer)...

----
"Domnívám se,že vozidla kategorie M1 a C1 v této zóně parkovat smějí. Nesmí kategorie M2,M3,M1 obytný speciál,N2,N3,O1,O2,O3,T."

Tak uz nekdo do 3,5 tun dostal pokutu? Tzn. S dodavkou?
-----
Anebo uz nekdo dostal pokutu na regulernim parkovisti a ne na silnici? Viz TSKP a definice "mistni komunikace" (zda je mistni komunikaci i parkoviste)?


"Zóna omezeného (nočního) stání
Zóna s omezením nočního stání v době od 20do 6 hodin platí na všech dálnicích, rychlostních komunikacích,silnicích a místních komunikacích na celém území hl.m.Prahy. Dopravní omezení se týká těchto druhů vozidel:

autobus,
nákladní automobil nad 3,5 t celkové hmotnosti,
traktor,
obytný přívěs,
nákladní přívěs,
obytný automobil, karavan, camper."
____
...Rozhoduji se do ceho jit... Zatim 1:0 pro vestavbu, neco 2499,- s nejlepsim pomerem cena/vykon... Pokud neco takoveho mate, upozornete me pls na SZ, dik.

Elektrika v obytnaku: pracovni seznam soucastek.

Kritizujte komentujte
MobajjiMobajjiČlen
Přidáno před 9 let
Tak jsem měl dneska zábavnou příhodu s parkováním alkovny v Praze Houbětíně (okraj Prahy).
Vrátili jsme se z dovolené a ráno jsem našel za stěračem cedulku od Městské policie s oznámením spáchaného přestupku - stání na chodníku - podotýkám, ač je to periferie, ulice jsou nacpané k prasknutí a jediné místo bylo před naším domem se dvěma koly na chodníku aby mi nikdo nástavbu neopral.
Ráno v 5 55 mi městští policajti dali za stěrač cedulku za spáchaný přestupek.
Pokorně jsem zaplatil 100 Kč za stání na chodníku.
Poznámka na okraj - městská policie reaguje v takových případech pouze na "oznámení z místa bydliště." V tomto případě někdo ze závistivých sousedů.
Strážník č. 0506 Gothová Simona mi na dotaz zákazu parkování obytných vozidel v Praze odpověděla typickou komunistickou rétorikou - že platí zákaz parkování obytek na území Prahy a každý kdo si obytňák kupuje je povinen si předem zajistit parkování v souladu s předpisy mimo veřejné komunikace. Protože jak by k tomu přišli ostatní lidé na sídlišti, kteří by pro samé obytky neměli se svými auty kde zaparkovat.
M
MorkonNováček
Přidáno před 8 let
Ahoj, dovolim si ozivit toto tema. Silne zvazuji nakup karavanu. Mate nejake konkretni zkusenosti a prehled cen parkovani v Praze a okoli? Zatim jsem nasel parkovani za 1500 a vice mesicne (s jednou vyjimkou). Je to obvykla cena nebo se da najit neco levnejsiho?
R
reygnumNováček
Přidáno před 8 let
Parkovanie obytnych aut v Prahe je zakazane...Moze mi ale niekto napisat, co sa povazuje za obytne auto?Existuje nejaky typ obytneho auta, na ktory tento zakaz neplati?Mam na mysli pick-up, ktory ma na korbe pripevnenu obytnu nadstavbu, alebo dodavku ktora nema v technickom preukaze napisane obytne auto.Povazuju sa taketo auto za obytne?Davaju takymto autam policajti pokuty?Ma niekto osobnu skusenost?Som tu novy, takze ospravedlnte moju neznalost...
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,820,691 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.51505 sekund | Průměrně za: 0.51505 (0) sekund | Dotazy: 152 | Použitá paměť: 2.48MB/2MB