Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Truma Combi 6 - problemy/reseni: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Truma Combi 6 - problemy/reseni

Poslední aktualizace před 7 let
G
gutČlen
Přidáno před 7 let
Je to staré téma ale našel jsem něco z poruch.

Truma Flüssiggasheizung mit E-Stab
Der Brennstoffverbrauch ( Flüssiggas ) der Truma Combi 6 E beträgt stufig von 160 bis max. 480 g / h ( bei 2-4-6 kW Leistung )

Bei der Warmwasserbereitung ( Edelstahlspeicher ) läuft die Heizung mit 6 kW Leistung etwa 20 Min um den kleinen Speicher auf 60 Grad zu erwärmen, womit zwei Personen danach duschen können.

Je nach Anzahl der geöffneten / geschlossenen Ausblasöffnungen und der Leistungsstufe der Truma Combi 6 E verhält sich die Ausblastemperatur. Bei 2 kW und allen geöffneten Ausblassöffnungen beträgt die Ausblastemperatur etwa 40 - 45 Grad.

Die Truma Combi 6 E wiegt 15 kg, die Stromaufnahme bei 12 V beträgt von 0,2 A bis 5,6 A, im Durchschnitt 1,3 A ( = ca. 15 W ).

Wenn im Winter die Heizung mit voller Leistung arbeitet, beträgt der Strombedarf aber ca. 70 W.
Leuchtanzeigen an dem Drehregler der Heizung:

grüne LED an, = Betrieb oder Bereitschaft

grüne LED blinkt = Nachlauf der Heizung.

Die gelbe LED leuchtet = Warmwasser wird geheizt.

Blinkt die gelbe LED 5 x = Raumtemperaturfühler oder Kabel defekt

Blinkt die gelbe LED 8 x = Heizelement für Frostcontrol hat einen Kurzschluss

rote LED = Störung ( z.B. kein Gas oder kein Strom vorhanden )

LED diody na ciferníku vytápění:

zelená LED svítí, = provozní nebo ochota

zelená LED bliká = koncové topení.

Žlutá LED svítí = teplá voda se ohřívá.

Blikající žlutá LED 5 x = Společenská místnost teplotní čidlo nebo kabel vadný

Blikající žlutá LED 8 x = topné těleso pro FrostControl má zkrat

červená LED dioda = porucha (například žádný plyn nebo žádný proud)
STMaxSTMaxČlen
Přidáno před 7 let
Jaký má význam tahle zpráva do tématu 6 let starého a navíc v Němčině? Blikací kody závad, kde je najít a jak je vyčítat poskytuju po telefonu jako první radu zdarma, na to není třeba hledat po googlu. Za těch pár let se hodně změnilo a už není tak složité se k informacím dostat. Nehledě na to že úplně nové ovladače už umí vyblikat závadu přímo přes červenou diodu v ovladači a nebo CP panel rovnou napíše číslo chyby.
Sorry, ale musel jsem reagovat , já bytostně nesnáším rady které nikam nevedou a zbytečně tak mohou někoho zmást.
G
gutČlen
Přidáno před 7 let
Hlídám juniora a pokouším se najít nějaké chybové kódy mezi vařením čaje a měřením teploty. Zatím jsem našel jen tohle. A podle diskusí to vypadá že pokud si postaví topení hlavu, tak si s ním neví rady ani v německu. V servisním manuálu k topení jsem kódování poruch tak jak jsem zvyklý z průmyslových hořáků weishaupt nenašel. Tak jsem pln radosti že jsem něco našel poslal aspoň tohle. Čerpal jsem z

http://www.hymer....bericht.de

Pěkný den, i když dnes venku nic moc.
T
tomas_Člen
Přidáno před 7 let
tady jsou snad všechny

http://users.tele...1_0_en.pdf
M
MegaNováček
Přidáno před 7 let
Nahodou jsem rád že to tu nezaniklo... právě jsme strávili dvě noci v 8 a 6ti stupních, protože si topení dělá co chce...
STMaxSTMaxČlen
Přidáno před 7 let
Dělá co chce?
T
TompetrČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj lidi,
přidávám svůj problém.

Mám Trumatic 6002. Truma normálně topila, ale v průběhu noci se zničeho nic něco porouchalo a větrák rozfuku jel najednou na plné pecky a nešlo to vypnout. Foukal dokonce, i když byl ovladač na pozici pouze ohřev vody, taky i když byla truma vypnuta. Musel jsem větrák odpojit, prostě nešel vypnout.
V servise šel kotel ven, proměřili vše co se dalo, nakonec mi vyměnili řídící jednotku za cca 10 tisíc. Říkal jsem si jak je po problému, ale už druhou noc po opravě se závada zopakovala.
Všechno jelo jak mělo a najednou se rozjel větrák a nešel vypnout.

Nemáte někdo něco podobného za sebou? Nějak se mi nechce opakovat tuto akci s nejistým výsledkem....
Všude dobře, tak co doma?

www.mahari.cz - Indické nástěnné dekorace
STMaxSTMaxČlen
Přidáno před 7 let
Tohle téma je o topení Combi 6 a nikoliv o C6002. To jsou dvě odlišné topení. Posílám SZ...
T
TompetrČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

STMax napsal:

Tohle téma je o topení Combi 6 a nikoliv o C6002. To jsou dvě odlišné topení. Posílám SZ...


Omlouvám se za příspěvek mimo téma. Prošel jsem všechna vlákna okolo topení a zdálo se mi, že tady budu na správném místě, nebo alespoň nejblíže.
Já moc velký rozdíl mezi Truma 6 a Trumatic 6002 nevidím, akorát že jedno je na ležato a druhé na stojato.... Vytvořím tedy nový dotaz, snad mě admin nezabije.

Na SZ jsem odpověděl.
Všude dobře, tak co doma?

www.mahari.cz - Indické nástěnné dekorace
Upravil Tompetr dne 19.04.2017 10:15, před 7 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,030,356 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22401 sekund | Průměrně za: 0.22401 (0) sekund | Dotazy: 89 | Použitá paměť: 1.93MB/4MB