Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Truma Combi 6 - problemy/reseni: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Truma Combi 6 - problemy/reseni

Poslední aktualizace před 7 let
upmanupmanČlen
Přidáno před 13 let
Ahoj vsem,

v aute mam truma combi 6, jakozto asi i dalsi z vas. V patek se mi stala podivna vec. Chtel jsem auto roztopit, ale ejhle - ovladaci ruzice topeni vubec nereagovala. Zkusil jsem jinou lahev s plynem, 12V ve vestavbe on/off a porad nic.

Nakonec jsem podle manualu odklopil viko primo na Trume (je to jedine pristupne viko) a pod nim nasel tisteny spoj, na kterem svitila cervena diodka, ale take se tam nachazi sklenena pojistka. Takze jsem pojistku vyndal, podival se a praskla neni, zastrcil ji nazpatek a ejhle - vsechno se rozebehlo.

V sobotu vecer po vymene lahve se mi to stalo znovu. Postup pro zprovozneni je nasledujici:

- sundat dekl na Trume
- vyndat/zandat pojistku
- vypnout/zapnout 12V ve vestabe

Ja jenom kdyby nekdo resil stejny trabl. Pujdu s tim ale do servisu, takhle se to nema chovat,,,,

Zravim
Sport freaks family, havlicekpetr.cz, Dethleffs Globebus i 11 2010, ročně +100 dní v průměru na cestách, free camping rulez
zankatzankatČlen
Přidáno před 13 let
Ahojte, mám problém s Trumou a to už druhý krát. Mám Rimor rok výroby 2008 a v 2010 roku po zime pred letom mi odišla Truma a keďže vo Viedni vo Falle odo mňa chceli 800 Eur za opravu, vraj zničená mechanická časť, tak som sa rozhodol, že kúpim novu od nášho kolegu o malo drachšiu, ale s myšlienkou, že predsa je nová a v záruke. Neviem čo sa stalo, ale v pohode nám fungovala až do dnes a jednoducho nad ránom zasvietila červena kontrolka a kúrenie nefunguje. Myslel som, že došiel plyn, ale nie, pomenil som fľaše, ale nič nepomáha. Dám ovládač do polohy nula na pár sekúnd potom klasicky zapnem kúrenie tak kúrenie sa normálne rozbehne a začne kúriť, ale len tak na minútu a potom to iste, zhasne a svieti červena. Už som to skúšal sto krát a nič, aj na ohrev vody a taktiež to iste. Počul som, že tieto verzie Trum odchádzajú na základe LPG, zdá sa mi to dosť nelogické, ale v mojom prípade .................? Nepozná niekto na slovensku profi firmu? Ďakujem
WaczlavovciWaczlavovciČlen
Přidáno před 13 let
To máš ale "peh". Prajem skoré a hlavne lacné vyriešenie problému. Skús www.caravanfactor... možno to budú vedieť riešiť, mne robili predsezónnu kontrolu, robia prestavby.
Ahojte.
Pozdravujú Waczlavovci
R
RudyČlen
Přidáno před 13 let
Pokud vím, Trumu umějí v KOV Velim http://www.kov.cz/ . Navíc pokud je topení v záruce, nevrtal bych se v tom a nechal to na odbornících.
To Zankat: Dle oficiálních stránek je servisním partnerem Trumy na Slovensku fy Turcan-auto s.r.o. v Martině (viz: http://www.truma....h.php#gmap )

Faktem je, že Truma dokáže být velmi svéhlavá. V mém případě vyloženě neměla ráda uzavírání průduchů a vyloženě sabotovala moji snahu dostat teplo dopředu k sedačce místo pod postel. Nakonec jsme se ale naučili spolu koexistovat.
tomasboktomasbokČlen
Přidáno před 13 let
Trumu Combi 6 prodávám, tak kdyby nevyšla oprava, nebo by byla příliš nákladná, tak se prosím ozvěte.
LAIKA X710R
Upravil tomasbok dne 05.05.2011 12:50, před 13 let
A
alfonsakNováček
Přidáno před 13 let
Ahojte,

máme podobný problém... U nás (truma 6002) se stává to, že pokud je truma na plyn a má ještě ohřívat vodu, občas se rozjede rozfuk na "plné kule", fajn pohoda, ale poté se truma přehřeje... Zřejmě to nestačí odvést tolik tepla, proto to přehřátí. V tu chvíli se truma vypne a přepne se do modu chyby - taky svítí červené světlo na elektronice, ovladač na nic nereaguje.

Řešením je restart jednotky - odpojit a zapojit 12V. My tam snad máme i reset tlačítko.

Pokud to dělá jednou za čas, neřešil bych. Pokud to truma dělá hodně často, pak jedině do servisu. Problém s elektronikou se ale řeší skutečně hodně špatně. V Čechách (a to nechci dělat reklamu) doporučuju KOV Velim, šikovní a hlavně maj zkušenosti a hlavu.
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 13 let
U mne když se na trume rozsvítí červená ledka je to vždy plynem-velký obsah butanu.Hlavně když poklesne teplota k nule,spotřebuje se údajně více propanu a tím topení,když je málo plynu vypne.Ale v tvém případě asi půjde o jinou závadu,poněvadž jak píšeš si bomby měnil.
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
H
homČlen
Přidáno před 13 let
Hmmm
Tak doufám,že mě neukamenujou příznivci p. Čecha s Velimi
Moc ti asi nepomůžu ale už mi to nedá a napíšu moje zkušenosti s Trumou a hlavně s chlapci s Velimi.
V květnu minulého roku jsem zakoupil nového bydlika s Tumou 6E
Od začátku byli s topením problémy. Vyvrcholili samozřejmě v zimě.Několikrát jsem se musel vrátit předčasně s dovolený( jednou jsme málem umrzli v Arabě a našemu psu přimrzlo ucho k podlaze autíčka) a už ani nevím kolikrát jsme se vraceli s víkendového lyžování. Auto neustále v servisu.Řešil jsem, jestli to není nekvalitním propanem. Už jsem byl dokonce rozhodnutý, že koupím záložní naftové topení do bydlíka.
Před poslední zimní dovolenou byla moje Truma ( já už jí nazývám Trauma) na opravě ve Velimi. Údajně vyměnili tišťák, větrák a.t .d.
Samozřejmě hned prví dovolenková noc Trauma kaput. Naštěstí jsme byly asi 100 km od Mnichova kde se Trauma vyrábí. Tam my Traumičku opravili. Při předávání autíčka se mi ptali kdo se v tom šťoural, že prej tak šlendriánsky udělanou opravu ještě neviděli. Vyčíslená cena opravy byla pomalu tři čtvrtě ceny nového topení, naštěstí uznali záruku a je zajímavé, že jim k tomu stačil malý techničák od auta.
Od té doby topení pracuje bez problémů a moje důvěra v Velimi „bojs“ je na bodu mrazu. Já v případě nějakých problémů s topením (nedej bože) si raději udělám výlet do Mnichova.
A ještě jedna zajímavost nedávno jsem založil vlákno http://www.carava...post_59432
Elektrické topení do Trumy Combi 6E
Už jsem si myslel, že jsem debil a že prostě topení neumím ovládat.
Nikolivěk už vím co tomu bylo - bylo to rozbitý.
P.S
Už se těším jak tady budou psát lidičky pochvalné ódy na Trauma Velim
viera a vladoviera a vladoČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

zankat napsal:
Ahojte, mám problém s Trumou a to už druhý krát. Mám Rimor rok výroby 2008 a v 2010 roku po zime pred letom mi odišla Truma a keďže vo Viedni vo Falle odo mňa chceli 800 Eur za opravu, vraj zničená mechanická časť, tak som sa rozhodol, že kúpim novu od nášho kolegu o malo drachšiu, ale s myšlienkou, že predsa je nová a v záruke. Neviem čo sa stalo, ale v pohode nám fungovala až do dnes a jednoducho nad ránom zasvietila červena kontrolka a kúrenie nefunguje. Myslel som, že došiel plyn, ale nie, pomenil som fľaše, ale nič nepomáha. Dám ovládač do polohy nula na pár sekúnd potom klasicky zapnem kúrenie tak kúrenie sa normálne rozbehne a začne kúriť, ale len tak na minútu a potom to iste, zhasne a svieti červena. Už som to skúšal sto krát a nič, aj na ohrev vody a taktiež to iste. Počul som, že tieto verzie Trum odchádzajú na základe LPG, zdá sa mi to dosť nelogické, ale v mojom prípade .................? Nepozná niekto na slovensku profi firmu? Ďakujem


Na Slovensku Ti môžem odporučiť firmu SANTRADE , Košice Šebastovce,Repíkova 14.
viera!l a vlado!y
koľko vzletov toľko pristátí!
viera a vladoviera a vladoČlen
Přidáno před 13 let
Nedávaj ovládač do polohy nula na pár sekúnd.NECHAJ DOBEHNÚŤ CYKLUS- myslím Trumy.Vyvetrá komoru a sama sa vypne.Pri Tvojich problémoch by som na to určite počkal, inak sa Ti môže stať to čo mne - ODIŠIEL PLOŠÁK na plyn aj elektriku oprava stála 1000 ,- Eur.Teraz v pohode. Tiež som iba prepínal po pár sekundách nedočkavý výsledku.Ušetri na mojej HLÚPOSTI:
viera!l a vlado!y
koľko vzletov toľko pristátí!
zankatzankatČlen
Přidáno před 13 let
Ahojte, ďakujem všetkým veľmi pekne, zajtra ráno idem odpojiť 12 volt od trumy a uvidíme. Doporučila mi to aj firma ktorá rieši servis na slovensku. V prípade že by trebalo riešiť nákladnejšiu opravu mimo záruky tak určite budem uvažovať o naftovej trume. Ešte by ma zaujímalo či má niekto skúsenosti z vymennikom napojeným na okruh vody z motora a napojený do rozvodu od trumy? Ide mi o to či to nebude vadiť trume, že bude z druhej strany hnaný vzduch do systému. http://www.ebersp...os4200.pdf
viera a vladoviera a vladoČlen
Přidáno před 13 let
Vieš sú nejaké uzavreté okruhy tá Tvoja teória motorového a Trumového okruhu je síce zaujímavá , ale je to asi ako nahradiť črevo gumovou hadicou . ahoj
viera!l a vlado!y
koľko vzletov toľko pristátí!
zankatzankatČlen
Přidáno před 13 let
Ahoj, nie je to môj výmysel, ja som to objavil v časopise caravans, ide mi o to či ma niekto stým skúsenosť a hlavne neviem ako je konštruovaná truma či má volne prieduchy alebo je v prieduchoch ventilátor, alebo klapka, proste neviem, ale zdá sa mi to dosť efektné keby sa to napojilo rovno do hadíc systému, lebo na dlhých trasách v zime je zbytočné míňať plyn. Keby neboli deti nie je problém nie je možno ani nutne kúriť aj keď nie som si istý či by to nevyhodilo poistný ventil na vodu, ktorý sa vyhodí pri 5 stupňoch celzia. Nie je to až taká veľká investícia pohybuje sa to okolo 140 Eur
zankatzankatČlen
Přidáno před 13 let
Tak a je to v pase, reset nepomohol mojej trume stále sa chova rovnako. Takže hurá servis.
zankatzankatČlen
Přidáno před 13 let
Ahojte, nepozná niekto firmu čo má diagnostiku na Trumu, hľadám firmu na slovensku ak je to možné. Ďakujem
marianNBmarianNBČlen
Přidáno před 13 let
Vlado Ti písal našu adresu,pošlem Ti ju v SZ,Trumu opravujeme,do Košíc to nemáš ďaleko.Marián
Helenka+Marián+Mariánko+Kristiánko
viera a vladoviera a vladoČlen
Přidáno před 13 let
Marian tak je to ,keď sa nečíta - iba píše.
viera!l a vlado!y
koľko vzletov toľko pristátí!
zankatzankatČlen
Přidáno před 13 let
Ahojte, prepáčte nejako som sa zamotal a myšlienkove pochody plynu tak, že nepodstatne vyhadzujem a keď je priestor sa k tomu vrátim a tak. Keď som chodil do Wiedne Falle tak tam mali počítač, diagnostiku a proste to im vypísalo poruchu, preto som sa ešte raz pýtal či existuje niečo také aj na slovensku. Už som odpísal pre marianNB súkromnú správu, že hneď ako mi vyjde trochu času tak sa ozvem. Zatiaľ ďakujem
CZECHczCZECHczČlen
Přidáno před 13 let
no diagnostiku na TRUMU sem viděl.. docela k smíchu..... .. asi tak... výměnný systém až se chytne... informace je přímo z TRUMA Německo. V KOV to dělají stejně a na základě zkušeností to mění.. ono s tím ani není co vymýšlet. Celá technika TRUMA je dost jednoduchá a procesor nebo odpor na tištěném spoji se neopravuje v autorizovaných servisech. TRUMA nedávno dělala školení pro servisy karavanů v CZ tak se poptat který tam servis byl. Pozvánka snad došla všem, školení bylo dobrovolné. Naftové topení Webasto má třeba docela pěknou diagnostiku přes PC, ale šotky poruch má taky. Kvalitou je, ale lepší než EBERSPACHER. Naftové jsou více háklivé na změnu rozvodu vzduchu a pod. . Vyhlašují potom bambilion poruch na přehřívání a záhadné vyhlášení poruch čidel.
PLYN - výhody malá spotřeba el. energie nevýhoda- brzo dojde i na dvě láhve v zimě.
WEBASTO výhoda - s plnou vydržíte topit celou dovolenou, nevýhoda - miluje elektřinu v bateriích
Těžko označit, které je lepší. Webasta jsem opravoval a po určitých hodinách co měli odpracováno začali vždy zlobit dokola. Dobré bylo, že jasně vidíte v PC kolik mají nepovedených startů, naběháno hodin a pod..
simchasimchaČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

CZECHcz napsal:
no diagnostiku na TRUMU sem viděl.. docela k smíchu..... .. asi tak... výměnný systém až se chytne... informace je přímo z TRUMA Německo. V KOV to dělají stejně a na základě zkušeností to mění.. ono s tím ani není co vymýšlet. Celá technika TRUMA je dost jednoduchá a procesor nebo odpor na tištěném spoji se neopravuje v autorizovaných servisech..........

Ahoj, je to přesně tak jak píšeš a to nejen u Trumy.
Ono je to také tím, že běžný servis by ani tyto automatiky opravovat neměl, protože se jedná o hlavní bezpečnostní prvek zařízení, kde při nevhodném zásahu hrozí docela nepříjemné věci. Proto se vesměs pouze mění a možná je to tak i nejlepší.
Upravil simcha dne 05.05.2011 08:27, před 13 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,694,495 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24365 sekund | Průměrně za: 0.24365 (0) sekund | Dotazy: 135 | Použitá paměť: 2.26MB/2MB