Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Koupě staršího karavanu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Koupě staršího karavanu

Poslední aktualizace před 4 roky
olga liskaolga liskaČlen
Přidáno před 16 let

Citovat

Lisaci napsal/a:
Gratulujeme!
lišáci

:c Nebyla by fotečka? Do Trhovek je tak daleko :c :c ....


Připojuji se s gratulací ;z;z;z a prosbou o foto!!! :m:m:m
PLAFPLAFČlen
Přidáno před 16 let
Ahoj Soňo. Taky vlastníme Dethleffse Nomada z roku 1989 délky pět metrů bouda a mohu říci že nelitujeme . Taky jsme si ho předělali podle sebe ,pár vylepšení , servisní dvířka , předělání na pevné lůžko a jiné ptákovinky . Jen ten větrný vánek "KYRYL" napáchal na našem bydlísku nemalé škody , ale už je zase jako nový.Jestli se někde potkáme tak poradím i pomůžu.Přeji mnoho kilometrů bez nehod a hodně krásných chvil.
dasadasaČlen
Přidáno před 16 let

Citovat

PLAF napsal/a:
Ahoj Soňo. Taky vlastníme Dethleffse Nomada z roku 1989 délky pět metrů bouda a mohu říci že nelitujeme . Taky jsme si ho předělali podle sebe ,pár vylepšení , servisní dvířka , předělání na pevné lůžko a jiné ptákovinky . Jen ten větrný vánek "KYRYL" napáchal na našem bydlísku nemalé škody , ale už je zase jako nový.Jestli se někde potkáme tak poradím i pomůžu.Přeji mnoho kilometrů bez nehod a hodně krásných chvil.


Petře, potkáte se na Orlíku - tam budeš mít času na radu a pomoc:).
SonaRSonaRČlen
Přidáno před 16 let
Ahoj Plafe,
koukám, že jsi koumák a kutil, tak to jsme opravdu zvědaví na zlepšováčky - jestli dojedeme až na Orlík tak to proberem;) Hlavně to, jak z něj udělat karavan jako nový - na tom našem se sice nepodepsal vánek, ale spíš řidičské umění původního majitele:o No, ale po mojí zkušební jízdě si myslím, že mu ještě pár šrámů přibyde.

Olgo, odpoledne ho zkusím vyfotit, ale do Trhovek je najednu zatraceně blízko. Chtěla bych vyčistit čalounění a polštáře a mrška sluníčko ne a ne vylézt. ;v Snad se umoudří příští týden a zvládneme to, abychom nespali na vodě.
T
tomtomČlen
Přidáno před 15 let

Citovat

fun napsal:
A ještě jedna :n" kacířská " myšlenka, ale nás napadla moc pozdě. A sice prodat Scenika a koupit zachovalý obytňák? Tehdy, když jsme kupovali karavan, mě to bohužel ani nenapadlo.:c



souhlas s funem - taky jsem se dopracoval postupně od starého karavanu, přes 2 novější a následně 2 starší obytňáky až k současnému dvouletému obytńáku se spaním pro 6. A jsem zcela nadšen - i děti po prvním výletu s naším prvním obytným autem ocenily spoustu vymožeností oproti karavanu a prohlásily, že jedině obytňák.

Pravda, cenově je to jinde, ale starší kousek se dá sehnat kolem 300tis - viz např naše predchozí expediční vozidlo: http://www.superk...ci314.html - a to už stojí za zvážení. Řešením může být prodej stávajícího slušného auta, koupě obytného a jednoho malého osobáčku na přemisťování po městě.
alf3003alf3003Člen
Přidáno před 15 let
Pozor na příliš velké sousto pro Vašeho drobečka. :D

Upravil Fun dne 12.07.2009 08:38, před 15 let
alf3003alf3003Člen
Přidáno před 15 let
Mám možnost koupit obytňák Mercedes z r. 1978, který má originál 70000km a vypadá, jako by vyjel z fabriky. Co vy na to? Z auta obavy nemám, to mne přežije, ale co vnitřní vybavení ? V současné době je vše originál z výroby a funkční. Je to rozumné začít caravaning s veteránem?
alf3003alf3003Člen
Přidáno před 15 let
James Cook je můj
alf3003 Připojili následující obrazek:
bwug1tqb2kkgrhgookjwejllmv5fdbky0s3lz8_12.jpg
X
XTRANČlen
Přidáno před 15 let
Ahoj Alfe. Autíčko bude jistě velmi kvalitní. Spoustu obytňáků na platformě Mercedes (tuším, že to je 207) jezdí v sousedním (z našeho bydliště nepříliš vzdáleném) Polsku.
70000 km je na klasický diesel bez turba prd. Bez problémů by měl vydržet 8 x více.
Trochu bych se obával dostupnosti náhradních dílů, v ČR už to není příliš rozšířená dodávka.
Osobně bych dal asi přednost vestavbám na podvozku hranatého ducata (např. concorde).
Ale v zásadě si nemyslím, že by auto v popisovaném stavu mohlo znenadání zkolabovat.
Přeji mnoho šťastných kiláků! -VB-
X
XTRANČlen
Přidáno před 15 let
Ahoj Alfe. Autíčko bude jistě velmi kvalitní. Spoustu obytňáků na platformě Mercedes (tuším, že to je 207) jezdí v sousedním (z našeho bydliště nepříliš vzdáleném) Polsku.
70000 km je na klasický diesel bez turba prd. Bez problémů by měl vydržet 8 x více.
Trochu bych se obával dostupnosti náhradních dílů, v ČR už to není příliš rozšířená dodávka.
Osobně bych dal asi přednost vestavbám na podvozku hranatého ducata (např. concorde).
Ale v zásadě si nemyslím, že by auto v popisovaném stavu mohlo znenadání zkolabovat.
Přeji mnoho šťastných kiláků! -VB-
alf3003alf3003Člen
Přidáno před 15 let
Ahoj XTran, jj je to klasický medvídek 207 D 48 kW a kolega ho má v provedení dodávka dodnes ve firmě a najel bez závady na motoru už 750000km a to většinou s naloženým přívěsem. Mám novýho VW Tourana a Ti nepřeji tolik závad. Ten jich měl, jak ježek blech. jsem byl víc v servise než na cestách. Si myslím, že u Mercedesu z tohoto roku to bude ještě echt fortelná výroba, žádý serepetičky, ale účelný věci. Spíš se může vzhledem k věku porouchat chladnička a pod., ale snad se dá taková výbava dopasovat, nebo repasovat. Uvidíme, příští týden pro něj jedu, pak sdělím první zážitky. Mám už domluvenou testaci na veteránská čísla, tak přihlášení bude stát podstaně míň než na klasické SPZ a povinné ručení za rok cca 350. Kč
Upravil alf3003 dne 31.07.2009 18:19, před 15 let
PatrikPatrikNováček
Přidáno před 14 let
Zdravím všechny, jsem tu nový, i když jsem poctivě přečetl diskusi.

Chtěl bych koupit jako úplný začátečník karavan, mám vyhlídnuté dva levné KIPy, tedy prozatím tyto

http://www.karavany-kounice.cz/176--k...akcni-cena a http://www.karavany-kounice.cz/177--k...akcni-cena. Dovoz NL, jeden z nich už jsem předběžně skounul. Co by měl člověk prolézt před koupí jsem se tu dozvěděl, díky. Bohužel znám jenom dva karavanisty, kteří mi shodně řekli podstatně méně než jsem se dozvěděl tady - "nejsou tam zádný záludnosti jenom aby to nebylo shnilý". Chtěl bych to tahat 1.6 combi oktávkou benzin tuším má 76kW, posádka 3-4 lidi (dva dospělí 35, děti 15 a 5, všichni víceméně menšího vzrůstu 155-176cm).
Vrtá mi hlavou jakou výhodu či nevýhodu má kazetové WC, nepovedlo se vygooglit :-( ani v holandsku. A určitě budu k tomu potřebovat minimálně zrcátka, kde se to shání? Díky za jakoukoli odpověď, tápu, nechci si zbytečně naběhnout.
Sharan 1.9TDi + KIP 40 EK Grey line. Posádka: Patrik 45 Hana 44 Krystýna 15
Upravil Patrik dne 16.05.2010 11:20, před 14 let
H
HunyadyČlen
Přidáno před 14 let
Já jsem teda karavanista teoretik- karavan stojí ve stodole už 2 měsíce a ještě jsem nevyjel, ale snad poradit můžu.

Kazetové WC má 2 výhody- za prvé kazetu vybíráš zvenku a za druhé koupelna je na WC stavěná (myslím dispozicí), pokud máš jen umyvadlo, nebývá sklopné a je problém na ten přenosný záchod sednout a zavřít dveře.Taky jsem to řešil a koupil karavan se zabudovaným WC.

Zrcátka se kupujou v karavnistických obchodech, seznam je na tomhle webu nahoře v záložce prodejci.
RobertRobertČlen
Přidáno před 14 let
Ahoj.
K tomu WC: na starém karavanu jsem ho neměl vůbec, dokud jsem nezačal jezdit po Evropě. Nyní, na novějším bydlíku, ho vozím jen do zahraničí. V ČR kempuji zásadně "nadivoko", takže ho sebou nevozím a mám v koupelně víc místa.
Před rokem a půl jsem koupil karavan dovezený z NL. Po zapojení u prodejce jsem se všiml, že mi na autě svítějí vzadu světla. Prodejce mi řekl, že Holanďani mají v 50% zapojeno nabíjení palubní baterky na mlhovce. Nevěnoval jsem tomu víc pozornosti, ale když jsem přijel domů, vzadu již nic nesvítilo a když jsem vyndal z bydlíka baterku, byla totálně prázdná. Taky díky tomu, že měla jen polovinu elektrolitu. Musel jsem ji zahodit, už nešla nabít.
Takže rada: pokud bys po zapojení viděl vzadu svítit světla, odpoj palubní baterku, protože my jezdit s mlhovkama nesmíme a světla na autě tu baterku vycucnou (a baterka nesmí jít do hlubokého vybití, to asi víš). Potom je třeba toto Holandské zapojení předělat.
Tak ti přeji šťastnou ruku při koupi. Robert
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

Robert napsal:
Ahoj.
K tomu WC: na starém karavanu jsem ho neměl vůbec, dokud jsem nezačal jezdit po Evropě. Nyní, na novějším bydlíku, ho vozím jen do zahraničí. V ČR kempuji zásadně "nadivoko", takže ho sebou nevozím a mám v koupelně víc místa.
Před rokem a půl jsem koupil karavan dovezený z NL. Po zapojení u prodejce jsem se všiml, že mi na autě svítějí vzadu světla. Prodejce mi řekl, že Holanďani mají v 50% zapojeno nabíjení palubní baterky na mlhovce. Nevěnoval jsem tomu víc pozornosti, ale když jsem přijel domů, vzadu již nic nesvítilo a když jsem vyndal z bydlíka baterku, byla totálně prázdná. Taky díky tomu, že měla jen polovinu elektrolitu. Musel jsem ji zahodit, už nešla nabít.
Takže rada: pokud bys po zapojení viděl vzadu svítit světla, odpoj palubní baterku, protože my jezdit s mlhovkama nesmíme a světla na autě tu baterku vycucnou (a baterka nesmí jít do hlubokého vybití, to asi víš). Potom je třeba toto Holandské zapojení předělat.
Tak ti přeji šťastnou ruku při koupi. Robert



Takže jestli tomu dobře rozumím, v cizině si nedovolíš chodit na záchod do lesa, ale u nás si s tím hlavu nelámeš. :x
RobertRobertČlen
Přidáno před 14 let
Tomu rozumíš špatně. Ono to třeba v Holansku nejde, spát na divoko, natož najít les. :D A v divočině na severu je ekologičtější odložit svůj odpad v přírodě v originál stavu, než smíchaný s chemií. :| Takže musíš rozlišovat, kam jedeš.
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
Upravil Robert dne 16.05.2010 15:46, před 14 let
E
edahermanČlen
Přidáno před 14 let
Zdravím.Chtěli by jsme si pořídit nějaký karavan,a nemáme zkušenosti.Koukali jsme ne jeden,jehož foto se mi sem snad povede vložit.Je to Coachman,anglická výroba.Co vy na to jako ostřílení vlci?
edaherman Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
haskyhaskyČlen
Přidáno před 14 let
Čauky.Tak mi máme asi ten samý,a mohu říci že spokojenost.Při koupi jme už v něm měli vše - teplá,studená voda,lednice,trouba,gril,wc,no prostě vše potřebné.Tak že mi hodnotíme velice kladně.
micurinmicurinNováček
Přidáno před 14 let
Zde jsem koupil já,hodně štěstí! http://kopen.mark.../c289.html
PatrikPatrikNováček
Přidáno před 14 let
Děkuji všem za vysvětlení a základní osvětu.

Pro sebe, nýmanda, jsem si z tohoto threadu fóra udělal jakési desatero, odškrtávací "jízdní řád" před koupí:

1. Pečlivě zkontroluj vnější plášť, abys ověřil že karavan skutečně není bouraný
2. Kontrola zatékání: stěny musí být pevné, nesmí se prohýbat pod tlakem dlaně, zatékání může prozradit pach plísně, avšak v karavanech před prodejem dobře větraných nemusí být patrný
3. Zkontroluj pevnost okrajových lišt, promačkej prstem pod lištou zda je dřevěný profil pod lištou pevný, neshnilý
4. Zkontroluj rohy karavanu pod střechou, zda nezateklo/nezatéká pod střešní okna, vlez pod karavan, zkontroluj podlahu, rohy podlahy a prostor pod dveřmi, musí být pevné, neshnilé, zvedni a zkontroluj stav matrací toho pod nimi
5. Kontrola funkce lednice na 12, 220V, PB, kontrola topení, kontrola funkce kuchyňky a vestavěného "sporáku"
6. Kontrola nájezdové a ruční brzdy. Nájezdová nesmí krkat; ruční brzda při couvání není aktivní.
7. Kontrola disků kol na praskliny, stav pneumatik
8. Otestovat vodu, pustit kohoutky, kouknout pod dřez zda neteče, kontrola čerpadla jelikož se může stát, že nebylo v zimě vypuštěno a roztrhal to mráz
9. Kontrola jak je zapojeno dobíjení baterie, kontrola zda dobíjí jak z 220V tak z auta
10.Kontrola stavu vestavěného WC a funkce.

S sebou na test pro jistotu: PB lahev, kanystr s vodou, 12V akumulátor, hliníkové schůdky (kontrola tam kde nedohlédneš/nedosáhneš ze země) montérky (budeš se válet na zemi, případně i v bahně), igelit abys si nezahnojil potom auto, voltmetr na měření kvůli dobíjení.

Snad jsem na nic nezapomněl a štěstí bude při mě stát. Zítra vlastně již dneska jdu na to. Už se těším !
Sharan 1.9TDi + KIP 40 EK Grey line. Posádka: Patrik 45 Hana 44 Krystýna 15
Upravil Patrik dne 16.05.2010 23:44, před 14 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,047,968 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24075 sekund | Průměrně za: 0.24075 (0) sekund | Dotazy: 140 | Použitá paměť: 2.31MB/4MB