Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Koupě staršího karavanu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Koupě staršího karavanu

Poslední aktualizace před 4 roky
M
MipalNováček
Přidáno před 10 let
@TOMAS Fuzik : diky moc tohle jsem prave potreboval vedet :-)
na kolik to prihlaseni vyslo ?
Jinak dvere nevadi, i kdyz vystupujes "do cesty" ,tak karavan neni pro prapravu osob (za jizdy tam nikdo nesmi byt) takze dvere muzou byt kde chteji
O karavanu zatim uvazujeme...
T
Tomas FuzikNováček
Přidáno před 10 let
Kolik stálo přihlášení v roce 2012.
Dovozová STK 1200 Kč.
Přihlášení na DI Vyškov 2400 Kč.
Do tří dnů jsme měli značky.

Jinak někdo se ptal jak jsme to vezli z Anglie.
Volali jsme na různá místa v ČR , Dopravní inspektoráty, ministerstvo dopravy atd.
Nikde nevěděli co s tím. Prý si to máme nechat dovést občanem Anglie s Anglickým autem a nebo odtahovkou do ČR.
To jsme nechtěli. Napsali jsme majiteli do Anglie jaký máme problém s převozními značkami a on nám nabídl, že se pokusí v Británii zjistit na jejich "Dopravním inspektorátu" co s tím.
Angličani mu poslali dopis mailem kde stálo, že si máme dát naši značku ze zadku auta na karavan a jet tak domů. Jsme prý v EU a tak pro jednu cestu směrem domů můžeme využít tuto variantu. Podmínka je si doma pořídit zelenou kartu na VIN karavanu kvůli pojištění. Zdálo se mi to moc jednoduché a tak jsme napsali na Německé ministerstvo dopravy, jestli je toto možné, aby nás Němci nezavřeli. Odpověděli že pro tu jednu cestu to možné je a že souhlasí s výkladem Britských úřadů.
Tak jsme to tak udělali. Uzavřeli pojistku a jeli. V Doveru nás prošacovali celníci a kontrolovali papíry. Vše proběhlo Ok. Dojeli jsme v pořádku domů.
M
MipalNováček
Přidáno před 10 let
Může mi někdo poradit na jaký typ/značku karavanu se zaměřit pokud chci 4 lůžko , 2+2 oddělené, a také mini sprchu s WC, teď to hlavní auto se kterým to z UK potahnu má pouze dovolenou hmotnost brzdene soupravy pouze 1300kg.
Takže musím vybírat karavany kolem 900kg čisté váhy bez nákladu? Existují vůbec takové?
O karavanu zatim uvazujeme...
_P_H__P_H_Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

Mipal napsal:

Může mi někdo poradit na jaký typ/značku karavanu se zaměřit pokud chci 4 lůžko , 2+2 oddělené, a také mini sprchu s WC, teď to hlavní auto se kterým to z UK potahnu má pouze dovolenou hmotnost brzdene soupravy pouze 1300kg.
Takže musím vybírat karavany kolem 900kg čisté váhy bez nákladu? Existují vůbec takové?


Musíš vybrat karavan s celkovou hmotností 1300kg. Čistá váha je důležitá, abys věděl doložnost karavanu, ale hlavní údaj je celková hm.
Značku Ti neporadím, protože snad každý výrobce má karavan, který by splňoval tvý požadavky.
Pro představu uvedu karavan, který jsem měl. KNAUS JET 440. Celková hm. 1100kg, prázdný 850kg. Tahal jsem taky autem na kouli 1300kg. a jízda takřka v pohodě. Samozřejmě čim je větší rozdíl mezi váhou koule a karavanem, tím je jízda klidnější a pohodovější.
Jeep Commander, Hobby De Luxe 540,
B
benderNováček
Přidáno před 10 let
ahojte karavanisti. som tu novy a chcel by som poprosit o radu. chcem kupit obytne auto jazdenku na podvozku Fiat Ducato od CI. je to rocnik 2012, najazdene cca 65000 km. je to alkovna pre 6 osob. je to z pozicovne. predavajuci mi priamo povedal, ze pravu stenu mu jeden zakaznik prederavil, ale vraj celu stenu dali v nejakom profi servise v rakusku vymenit. moja otazke znie, naco si dat pozor, co skontrolovat, naco sa ho opytat atd. vopred dakujem za odpoved
V
VanČlen
Přidáno před 9 let
Zalezi, kolik do toho chces vrazit a jak bude znit smlouva (na nahradni dily...), z pujcovny to muze byt dost zhuntovane...

Zaplat si nekoho, kdo tomu rozumi, at to jde s tebou ocihnout, anebo si to vypujcis a zajedes do 2 servisu, kde ti to snad za hodinovou sazbu projdou :-)

Anebo chces usetrit i tyto naklady?
____
...Rozhoduji se do ceho jit... Zatim 1:0 pro vestavbu, neco 2499,- s nejlepsim pomerem cena/vykon... Pokud neco takoveho mate, upozornete me pls na SZ, dik.

Elektrika v obytnaku: pracovni seznam soucastek.

Kritizujte komentujte
M
MipalNováček
Přidáno před 9 let
Jsem v anglii, kde jsem koupil (tedy zatim domluvil se s prodejcem na prohlidce , ale jiz kliknul na "kup ted") karavan Avondale 410 sport...
Jsme 2 dospeli a 2 deti 4 a 2 roky... Nikdy jsme karavan nemeli a chteli bychom nejak zacit. Tento viz odkaz chceme prihlasti v CR. Co myslite je to dobra volba na zacatek ? Lehky, celkem opraveny, udajne je vse funkcni a libi se mi vaha 900kg max.

http://www.ebay.c...EBIDX%3AIT

v Sobotu mam ho jit vyzvednout, poprosim o jakekoliv nazory co jako zacinajci karavanista vubec nevidim...
diky moc
O karavanu zatim uvazujeme...
V
VanČlen
Přidáno před 9 let
Tak si zatim muzes pocist o Avondale:
http://www.practi...e-caravans

Jo a nemel by to vetrat abys ucitil pripadnou plisen, takze nejlip dojit o den driv a cuchnout, zda neni vlhko.

Ale to jen steilim od oku co jsem vycetl zde na foru...
____
...Rozhoduji se do ceho jit... Zatim 1:0 pro vestavbu, neco 2499,- s nejlepsim pomerem cena/vykon... Pokud neco takoveho mate, upozornete me pls na SZ, dik.

Elektrika v obytnaku: pracovni seznam soucastek.

Kritizujte komentujte
M
MipalNováček
Přidáno před 9 let
Tak prodejce mi to uz prodal :(
Jsou jich sice mraky ale nevim na ktery se mam presneji zamerit ? chci 4 mistny ...rok 1992+ abych dostal CRIS dokument kvuli lehcimu prihlaseni v CR. (nebo pokud ma VIN kon na koraserii tak nepotrebuji CRIS staci kupni smlouva?

Znacku? Zatim mam v hledacku tyto:

udajne opraveny kdysi tam trochu zateklo:
http://www.ebay.c...EBIDX%3AIT

4 leta dcera, ze tenhle s kytickama musime mit:
http://www.ebay.c...EBIDX%3AIT

prasklina v koupelne (myslim, ze jeste opravitelna):
http://www.ebay.c...EBIDX%3AIT

vcetne plachty
http://www.ebay.c...EBIDX%3AIT

Nevim poradte prosim at nekoupim nejakou hloupost, bude to prvni karavan takovy zkusebni jestli nas a deti to bude bavit ale i tenhle prvni planujeme si jej ponechat cop nejdele...
O karavanu zatim uvazujeme...
ZdendaZemdaZdendaZemdaČlen
Přidáno před 9 let
:O to uplně čumim, jak je to levný... Angláni se mi líbí moc. Jestli je to fakt nezateklý, tak je to parádní. Bohužel tu skutečnost zjistíš až když tam dorazíš.
Nejlepší je hrotový vlhkoměr co sem tak viděl. Ten jasně řekne. Když mi technik v servisu kontroloval karavan, tak za 5min. měl jasno. Spolehat na to, že majitel bude natolik solidní, že nebude karavan otevírat a větrat mi přijde absurdní :).
copycopyČlen
Přidáno před 9 let
vlhkomer ano, ale nie hrotovy.
taketo nieco http://www.conrad...ggest=true

www.conrad.com/medias/global/ce/1000_1999/1000/1000/1008/100880_BB_01_FB.EPS_1000.jpg
M
MipalNováček
Přidáno před 9 let
A proc ne hrotovy, treba takove neco ? http://www.conrad...1&rb=1

Dnes jsem byl kouknout na karavany... Jeden hruzostrasny plesnivy komplet...dalsi z bazaru uz celkem OK, ale v rohu bylo neco jako plisen, vse kolem bylo tvrde nic nebylo mokre ani dole ale vypada to ze kdysi tam zateklo a nevyvetralo se to ...takze zase nic po obhlidce asi 6 karavanu to v anglii neni takove horke s tou kvalitou jakou jsem cekal. Prvni "hruzostrasny" mi majitel povedel ze za cenu 700 liber rok 1999 ze ho urcite koupim jak prijedu, jet z CR no nevim co bych mu udelal :-)
Zatim jsem vypozoroval jednu vec asi jim tu zacina sezona a karavany ty dbore mizi jak housky na krame, pokud je dobry , tak je do par hodin od uvedeni inzeratu pryc ! pokud je inzerat starsi 48 hodin tak uz je sance mala, ze to bude pekny kousek,pisu o starsich 1992-1999 ty novejsi uz jsou krasne vonave. Ale podle anglickeho manualu-rady pri koupi ojeteho - tak tam byl zmnika o novych- tedy resp. do 3 roky stareho karavanu je sance 11% zateceni vody !

Nezameruji se na znacku ale na stav venku at to vypada nejak a vevnitr sucho a cisto...
Nejpise objednam vyse zmineny vlhkomer snad to pomuze.
O karavanu zatim uvazujeme...
ZdendaZemdaZdendaZemdaČlen
Přidáno před 9 let
taky nechápu proč ne hrotový vlhkoměr? Kde jsem byl na kontrole, tak to byla firma a technik měl hrotový... píchnul do zdi a přesně mu to označilo místa, kde zatéká... Jelikož už to dělají pár let, předpokládám, že vědí proč to používají.

Mohl bych dostat odpověď - proč ne hrotový copy? :)
M
MipalNováček
Přidáno před 9 let
Muze mi nekdo upresnit jak je to s prihlasenim anglickeho karavanu v CR pokud je starsi nez 1992.
Tedy bude mit nejaky VIN kod a nekdy na okne piskovany VIN taky... Jde to take lehce prihlasit jako karavan po roce 1992 ktery bude mit CRIS papir (anglicky TP).
Kupni smlouva je samozrejmosti.

Automatické sloučení 13.04.2015 13:13:
Odpovim si sam po boji po telefonu s urady :-) pri prihlaseni karavnu koupeneho v anglii.
Pokud je karavan starsi 1992 (nema VIN kod na oknech) tak v CR podle prihlasovaciho technika nejde prihlasit. Jde v pripade ze v anglii se pozada o technicak, kde to stoji cca 60 liber a ceka se okolo 3 mesicu.
Pokud karavan ma CRIS tak jde v CR lehce prihlasit.
Pokud karavan je starsi 1992 (ma VIN na oknech) a i presto prodejce nedoda technicak (ztraceny,nikdy o nej nebylo pozadno), je mozno pozadat o vydani noveho za poplatek 15 liber ,ceka se do 6 tydnu.
O karavanu zatim uvazujeme...
Upravil Mipal dne 13.04.2015 13:13, před 9 let
V
VanČlen
Přidáno před 9 let
Proc ne hrotovy? Vy si nechate roichat sve vlastni auto cizim clovekem :-)
____
...Rozhoduji se do ceho jit... Zatim 1:0 pro vestavbu, neco 2499,- s nejlepsim pomerem cena/vykon... Pokud neco takoveho mate, upozornete me pls na SZ, dik.

Elektrika v obytnaku: pracovni seznam soucastek.

Kritizujte komentujte
copycopyČlen
Přidáno před 9 let
Iceman: pretože hrotový musíš do steny zapichnúť. V rohu sa to dá, ale uprostred steny nie - stopy by bolo vidno. A ak by si chcel zistiť vlhkosť v mieste, kde sa dostaneš len zvonku - prepichneš plech alebo laminát?
ZdendaZemdaZdendaZemdaČlen
Přidáno před 9 let
Copy: no já nevím teda, ale to "zapíchnutí" do zdi v případě technika kontrolujícího můj karavan znamenalo, že ho tam velmi prostě jakoby napíchnul na to kontrolované místo, ale neprorážel vyloženě tapetu... takhle mi postupně opíchal celej karavan :D a zjistil, kde co je špatně. Nikde nepropichoval stěnu tak, že by to bylo vidět. Dělal to i uprostřed stěn a pod.
A metoda to byla správná a přesná určo, protože kde řekl, tam to bylo špatně.
Kontrola z venku? Proč? Já teda nevím jak to mají obytky a jiné karavany, ale můj děda se komplet nechá prolézt zevnitř. Nevím jestli by přístroj na vlkost - jakýkoliv měřil nějak přesně přes plech...ale to teoretizuju...

Prostě za mě hrotovej, viděl jsem jak to funguje a stačí mi to.
V
VanČlen
Přidáno před 9 let
To byl asi nejaky filipinsky lecitel provadjici operace neinvazivne...

To jde hrotovy nepichnout? Jak to tedy funguje? Ze by mokra tapeta?
____
...Rozhoduji se do ceho jit... Zatim 1:0 pro vestavbu, neco 2499,- s nejlepsim pomerem cena/vykon... Pokud neco takoveho mate, upozornete me pls na SZ, dik.

Elektrika v obytnaku: pracovni seznam soucastek.

Kritizujte komentujte
copycopyČlen
Přidáno před 9 let
Iceman: hrotový vlhkomer meria vlhkost medzi dvomi hrotmi. Vlastne je to obyčajný ohmmeter (meranie vodivosti resp. elektrického odporu). Ak je vlhký už povrch, tak už je neskoro. Aby si hrotovým vlhkomerom odmeral vlhkosť vnútri steny karavanu, musel by si do tej steny tie hroty vlhkomeru zaraziť - do takejhĺbky, v akej chceš merať.

Bezkontakný vlhkomer pracuje na inom princípe - tzv. kapacitnom. V každom karavane máš x miest, kde sa priamo k stene nedostaneš - napr. za obložením kúpeľne, alebo za hranou nábytku. Bezkontaktný merač resp. indikátor vlhkosti ti ukáže navlhnuté miesto, aj keď je povrch suchý.

Meranie zvonku (cez plech) ja samozrejme neúčinné resp. veľmi nepresné (faradayova klietka)

pozri napr. toto http://www.glombi...icky-list/
Upravil copy dne 15.04.2015 10:53, před 9 let
ZdendaZemdaZdendaZemdaČlen
Přidáno před 9 let
Chápu - díky za vysvětlení.
Donutili jste mě podívat se blíž na principy měření. Fakt jsem nečekal, že to měří takhle jednoduše ty hroťáky - tedy měření odporu, to fakt může fungovat dobře jenom když si jdeš koupit řezivo na pilu, abys věděl jestli je to suchý. V tom případě mi týpek měřil vlhkost tapety :-). Souhlasím, že je lepší mít bezkontaktní.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,658,314 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.27965 sekund | Průměrně za: 0.27965 (0) sekund | Dotazy: 130 | Použitá paměť: 2.23MB/2MB