Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Koupě staršího karavanu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Koupě staršího karavanu

Poslední aktualizace před 4 roky
KatmarKatmarČlen
Přidáno před 11 let
Tak to je výborná zpráva, děkuji, už se v něm vidíme... Začátkem února se na něj zajedu kouknout a když vše klapne tak ho berem.
T
talentNováček
Přidáno před 11 let
Chcem si kúpiť starší malý karavan - príves tak pre dve osoby.
Vyhovoval by mi polák - Niewiadow n126N,alebo starší Tabbert napr. -305.
Polák je z laminátu jeden som videl.
Ale nevim akej konštrukcie sú staré Tabberty.Vedel by mi niekto povedať?
Dík.
K
KoudyNováček
Přidáno před 11 let

Citovat

talent napsal:

Chcem si kúpiť starší malý karavan - príves tak pre dve osoby.
Vyhovoval by mi polák - Niewiadow n126N,alebo starší Tabbert napr. -305.
Polák je z laminátu jeden som videl.
Ale nevim akej konštrukcie sú staré Tabberty.Vedel by mi niekto povedať?
Dík.

Taky bych rád informaci o konstrukci n 126. Samonosná bez dřevěné konstrukce atd. Dík Koudy Tábor
nozkanozkaČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Koudy napsal:

Citovat

talent napsal:

Chcem si kúpiť starší malý karavan - príves tak pre dve osoby.
Vyhovoval by mi polák - Niewiadow n126N,alebo starší Tabbert napr. -305.
Polák je z laminátu jeden som videl.
Ale nevim akej konštrukcie sú staré Tabberty.Vedel by mi niekto povedať?
Dík.

Taky bych rád informaci o konstrukci n 126. Samonosná bez dřevěné konstrukce atd. Dík Koudy Tábor


Pro Koudy:
Víc informací o n126 najdeš tady- http://caravan24....rowstart=0
Petr 51!y + Jana 51
Dethleffs Eighty 515 DB + MB E-Klasse 350
J
JulaNováček
Přidáno před 11 let
Zdravím všechny!
Vybíráme karavan (jetý). Trošičku jsme se zamotali v hmotnostech ...
Ve velkém TP od auta máme uvedenou "Největší technicky přípustnou/povolenou hmotnost přípojného vozidla 1300 kg".
Ve velkém TP od karavanu je uvedena "Provozní hmotnost 980 kg" a "Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu 1350 kg".
Můžeme tedy takový karavan za naším autem táhnout nebo ne?

Díky předem za reakce!
nozkanozkaČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Jula napsal:

Zdravím všechny!
Vybíráme karavan (jetý). Trošičku jsme se zamotali v hmotnostech ...
Ve velkém TP od auta máme uvedenou "Největší technicky přípustnou/povolenou hmotnost přípojného vozidla 1300 kg".
Ve velkém TP od karavanu je uvedena "Provozní hmotnost 980 kg" a "Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu 1350 kg".
Můžeme tedy takový karavan za naším autem táhnout nebo ne?

Díky předem za reakce!



Ve velkém TP od karavanu si najdi řádek 36. Největší technicky přípustná/povolená hmotnost (kg) .......
To je to, co je pro tebe důležité. Pokud bude do 1300, pak můžete táhnout, pokud nad 1300 máte smůlu.
Šťastnou ruku při výběru.
Petr 51!y + Jana 51
Dethleffs Eighty 515 DB + MB E-Klasse 350
J
JulaNováček
Přidáno před 11 let
Tak u karavanu je to právě 1350 kg. Ale prodejce nám tvrdí, že ho klidně za naším autem můžeme táhnout, ale můžeme ho doložit max. do 1300 kg. Což mi zní celkem logicky.
MildaProMildaProČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Jula napsal:

Tak u karavanu je to právě 1350 kg. Ale prodejce nám tvrdí, že ho klidně za naším autem můžeme táhnout, ale můžeme ho doložit max. do 1300 kg. Což mi zní celkem logicky.


Ne ne, prodejce se evidentně moc nevyzná.
Celková hmotnost přípojného vozidla nesmí překročit maximální povolený údaj v TP auta a zároveň musí být nižší než pohotovostní hmotnost tažného vozidla.
Jinými slovy u vás musíte shánět přívěs s maximální celkovou hmotností uvedenou v TP přívěsu 1300kg..
J
JulaNováček
Přidáno před 11 let
Tak jsme ještě hledali a našli ve vyhlášce 341/2002 par. 14, bod 7:

"okamžitá hmotnost přívěsu kategorie 02 nesmí být větší než největší povolená hmotnost brzděného přípojného vozidla stanovená pro tažné vozidlo (v našem případě 1300kg), která je uvedena v technickém průkazu a osvědčení o registraci tažného vozidla, za podmínky, že největší povolená hmotnost takového přípojného vozidla (u nás 1350 kg) není větší než největší povolená hmotnost tažného vozidla u vozidel kategorií M1 (u nás 1880 kg)".

Z toho nám vyplývá, že důležitá je okamžitá hmotnost přívěsu, kterou nám v daném okamžiku naměří při kontrole policajti? V našem případě nám tedy nesmí naměřit víc jak 1300 kg a bude to ok?
ridermartinridermartinČlen
Přidáno před 11 let
Přesně tak to je, řešil jsem to u táty auta. A jelikož u nás tě nikdo vážit nebude, řešit to nemusíš:-) Ale slyšel jsem že mimo ČR toto neplatí! Tak pozor.
Toyota Corolla 1,4 16V + Chateau Lacar 330, Bombard 310 S,Tohatsu 5HP, Martin 26, Katka 23, a pes Max 2 roky
MildaProMildaProČlen
Přidáno před 11 let
Tak ted jsem z toho jelen, kdyz jsem kupoval prives, tak jsem se ridil udajem z TP auta, aby tento udaj nepresahla nejvyssi povolena hmotnost privesu z TP vozejku..
A prijde mi logicky, ze kdyz je v TP auta prives do 1300kg, tak nemuzes zapojit prives s nejvyssi 1350.. Okamzita neokamzita.. Ale asi se teda pletu
Spajky007Spajky007Člen
Přidáno před 11 let
papír snese hodně jde o to kolik karavan važí skutečně já mam v TP cca 1200kg naložim na výlet kola,voda,bomba jídlo pití a pár drobností a na váze to ukázalo 1600kg.
Další věc je zda je dobré kupovat vlek na hraně možností auta.
Škoda Superb II combi 4x4 + Fendt 410
Slávek-Petra-Zdenda
EmhEmhČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

MildaPro napsal:

Tak ted jsem z toho jelen, kdyz jsem kupoval prives, tak jsem se ridil udajem z TP auta, aby tento udaj nepresahla nejvyssi povolena hmotnost privesu z TP vozejku..
A prijde mi logicky, ze kdyz je v TP auta prives do 1300kg, tak nemuzes zapojit prives s nejvyssi 1350.. Okamzita neokamzita.. Ale asi se teda pletu


nepleteš je to přesně tak jak jsi napsal max 1300kg
Míra + Eliška
V
vladimir1Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

Jula napsal:

Tak jsme ještě hledali a našli ve vyhlášce 341/2002 par. 14, bod 7:

"okamžitá hmotnost přívěsu kategorie 02 nesmí být větší než největší povolená hmotnost brzděného přípojného vozidla stanovená pro tažné vozidlo (v našem případě 1300kg), která je uvedena v technickém průkazu a osvědčení o registraci tažného vozidla, za podmínky, že největší povolená hmotnost takového přípojného vozidla (u nás 1350 kg) není větší než největší povolená hmotnost tažného vozidla u vozidel kategorií M1 (u nás 1880 kg)".

Z toho nám vyplývá, že důležitá je okamžitá hmotnost přívěsu, kterou nám v daném okamžiku naměří při kontrole policajti? V našem případě nám tedy nesmí naměřit víc jak 1300 kg a bude to ok?


Asi by bylo dobré zkopírovat celý předpis z kterého cituješ. Netýká se toto řidičského oprávnění ?
Vladimír
ipyipyČlen
Přidáno před 11 let
Neviem ako to vysvetlíš pri kontrole napríklad Nemcovi ktorý ti može zakázat dalsiu jazdu.No ak chceš chodit len doma po kopcoch tak to možno policajtom vysvetlíš,ale pokial chceš chodit po svete tak určite nie totiž,už bežne vážia aj karavany a aj pretazenie ako písal kolega je za peknú pokutu..
P
PETRaJITKAČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj všem bydlíkářům.
Prosím o informaci, zda někdo nezná historii tohoto karavanu
http://auto.bazos...e-2000.php
Pořízení prvního karavanku skončilo celkovou rekonstrukcí, letos rodina rozhodla pořídit něco většího s odděleným spaním pro děti ( jezdíme 2+2+ pes )a tohle provedení docela vyhovuje
Díky za informace.
Z
zdendoNováček
Přidáno před 10 let
Ahojte cestovatelia, dufam ze sa cochvila stanem jednym z vas, inak neuveritelne dobra a ziva stranka, dakujem za vas cas a casom dufam ze aj ja, budem moct poradit.
Zvazujem kupu tohoto karavanu.

http://auto.bazos...ia-680.php

Uz som na tejto stranke stravil spustu casu a teoreticky zaklad viem.
Ide mi hlavne o to ci nahodou tento karavan nepoznate alebo klady a zapory tohto typu, pan mi tvrdi ze bol zateceny co si ani on pri kupe nevsimnul a dal ho opravovat do servisu pri Ostrave alebo v Ostrave, nepoznate kde by tam mohol byt? Dakujem a prajem top den.
M
MipalNováček
Přidáno před 10 let
Zdravim, uz nejakou delsi dobu uvazujeme o karavanu... Mam moznost si ho koupit v anglii a dotahnout po vlastni ose, auto bude anglicke registrace a karavan behem cesty take, potom prihlaseni v CR ,kde ctu ,ze s tim jsou nejake problemy ale urcite to nejak jit musi, kdyz bazaristi prodavaji anglicke karavany v CR.
1)Ma nekdo nejakou zkusenost s prihlasenim ?

Zatim procitam forum a snazim se dobrat co vybrat : 2 dospeli a 2 deti . K tomu nejake adekvatni auto (ach ten diesel) , kde si rikam ,ze nejaky benzin 2.0 145k ktery je napr. v Mondeu 2007+ by s tim taky mohl hybat na tu dovcu 1-2x za rok nejpise zatim jen po CR/SK. Cenove se chci vejit do 1000 liber coz mi prijde celkem akorat za nejaky karavan z roku 1992+ ,hlavne at je suchy , ma zachod a sprcha by byla velky bonus.

Mam pouze sk. B a kdyz auto bude mit kolem 1500kg plus naklad a cestujici rekneme 2000 Kg tak stale muzu vybrat karavan kolem 1000kg ktery bude mit nosnost kolem tech 300 kg ,takze celkem 3300 kg , pocitam spravne ? ? ? nebo je to jinak ?

diky za odpoved
T
Tomas FuzikNováček
Přidáno před 10 let
My jsme si Anglický karavan taky přivezli po vlastní ose.
Koupili jsme ho přez soukromou osobu, ne bazar.
Dotyčný nám dal takovou malou knížečku od výrobce co se jmenovala:
national caravan council certificate
Jsou tam základní údaje o karavanu od výrobce.
Dále jsme dostali Cris registration dokument.
Je to registrace karavanu proti krádeži s vypískovaným VINem na oknech karavanu.
No a kupní smlouvu v angličtině.
Přihlášení proběhlo OK. Chtěli po nás ten certifikát a kupní smlouvu.
Z podvozku si opsali všechny ty evropské homologace a pak nám to normálně přihlásili policajti.
Nikdo neřešil dveře na opačné straně.
Přihlašovali jsme to v Brně.
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 10 let
A na jaké značce jsi to z Anglie vezl, v Anglii přívěsy nepodléhají přihlášení a tak se na nich používá značka z tažného automobilu.
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,048,071 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24515 sekund | Průměrně za: 0.24515 (0) sekund | Dotazy: 150 | Použitá paměť: 2.4MB/4MB