Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 RYCHLOST - obytné auto nad 3,5 tuny: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

RYCHLOST - obytné auto nad 3,5 tuny

Poslední aktualizace před 13 let
CZECHczCZECHczČlen
Přidáno před 13 let
Nejsem si jistý, ale zrovna dnes jsem se bavil s pánem co vlastní 3 osý bydlík FIAT s alko podvozkem a váhou 4,8 tuny celkové. Ptal jsem se ho jak rychle jezdí v různých státech. Překvapilo mě, že odpověděl 130 km/h. Ale očividně nevěděl, jestli může. dle mého to je snad jen 80 km/h a možná, že autobus má 100 km/hod povolenu, tak třeba bydlík nad 3,5T taky. Nevíte někdo jak to skutečně je? Nemám ho, ale už se mě i stalo, že velkej bydlík mě jednou předjel v Rakousku tak 140 ( novej HYMER s tuplákama a dlouhej tak 8 metrů, tak určitě to nemohl být do 3,5 tuny) tak mě spíše ze zvědavosti zajímá jak to tyto krasavci mají. Děkuji B)
campercamperČlen
Přidáno před 13 let
Nevím jek to je ale vím, že by mě ten náš mazlík při rychlostech nad 120 SEŽRAL:s
MONIKA & TOM
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 13 let
Podle mne max. povolenou rychlost rozlišuje jaký druh vozidla je zapsán v TP. Pokud je tam zapsán jako osobní tak může vážit kolik chce a platí pro něj maximální povolená rychlost jak pro ostatní osobáky. Tzn. max. povolená rychlost dle TP ale nepřekračující maximální povolenou rychlost na dané komunikaci a v daném státě.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
RoldaRoldaČlen
Přidáno před 13 let
ahojky

v ČR řidič motorového vozidla do 3 500 kg a autobusu, směji jet 90km/h mimo obec a 130 km/h na dálnici a silnici pro motor. vozidla, řidič jiného motor. vozidla 80 km/h.B)
Upravil Rolda dne 28.01.2011 10:52, před 13 let
Jan BordovskyJan BordovskyČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:
Podle mne max. povolenou rychlost rozlišuje jaký druh vozidla je zapsán v TP. Pokud je tam zapsán jako osobní tak může vážit kolik chce a platí pro něj maximální povolená rychlost jak pro ostatní osobáky. Tzn. max. povolená rychlost dle TP ale nepřekračující maximální povolenou rychlost na dané komunikaci a v daném státě.


No to není tak úplně pravda, protože třeba v Německu mají výslovně obytné auta nad 3.5 tuny omezenou rychlost na 100 km/h a na okresních silnicích všechna vozidla nad 2.8 tuny na 80 km/h.

V Rakousku mají obytné auta do 3.5 tuny na dálnicích 130, na okreskách 100 km/h. Auto s karavanem do 750 kg a celkem do 3.5 tuny mají na dálnicích a okreskách maximum 100 km/h.
Upravil Jan Bordovsky dne 28.01.2011 11:00, před 13 let
M
AnonymČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

Rolda napsal:
ahojky

v ČR řidič motorového vozidla do 3 500 kg a autobusu, směji jet 90km/h mimo obec a 130 km/h na dálnici a silnici pro motor. vozidla, řidič jiného motor. vozidla 80 km/h.B)


Promiň , nevím, nehádám se A co ty značky na kamionech 80 ; 90 ;100 , vyjímky ?
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

MichalJ napsal:

Citovat

Rolda napsal:
ahojky

v ČR řidič motorového vozidla do 3 500 kg a autobusu, směji jet 90km/h mimo obec a 130 km/h na dálnici a silnici pro motor. vozidla, řidič jiného motor. vozidla 80 km/h.B)


Promiň , nevím, nehádám se A co ty značky na kamionech 80 ; 90 ;100 , vyjímky ?


S Roldou se nehádej, ví co říká
M
AnonymČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

Deda Lebeda napsal:

Citovat

MichalJ napsal:

Citovat

Rolda napsal:
ahojky

v ČR řidič motorového vozidla do 3 500 kg a autobusu, směji jet 90km/h mimo obec a 130 km/h na dálnici a silnici pro motor. vozidla, řidič jiného motor. vozidla 80 km/h.B)


Promiň , nevím, nehádám se A co ty značky na kamionech 80 ; 90 ;100 , vyjímky ?


S Roldou se nehádej, ví co říká


Stačí si přečíst co píšu , nehádám se , protože nevím , jen sem se optal , to mohu ne !!!
RoldaRoldaČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

MichalJ napsal:

Citovat

Rolda napsal:
ahojky

v ČR řidič motorového vozidla do 3 500 kg a autobusu, směji jet 90km/h mimo obec a 130 km/h na dálnici a silnici pro motor. vozidla, řidič jiného motor. vozidla 80 km/h.B)


Promiň , nevím, nehádám se A co ty značky na kamionech 80 ; 90 ;100 , vyjímky ?


Takto je většínou označena max. (konstrukční) povolená rycholst vozidla uvedená v TP k vozidlu, tak jak to máme vylepené na obyt. přívěsech. Pokud je konstrukčí rychlost vozidla menší než povolená rycholost na vozovce, tak by jsi tuto (konstr.)rychlost neměl překročit. Pokud se jedné o jizdní soupravu tak se bere v úvahu vždy ta nižší rychlost vozidel spojených do soupravy.
ivanoivanoČlen
Přidáno před 13 let
Tu je info o nejakých krajinách http://www.camping-total.de/Service/t...europa.htm, ale nie je celkom tak. Závisí to aj od toho, ako je auto zaradené, u nás je to ako M1, čo je bez diskusie ako osobné, inde majú zaradenie v TP ako "obyťák", čo je osobitná kategória. Z toho dôvodu je v tom taký guláš, že je veľmi obtiažne sa dopátrať, čo vlastne v danej krajine platí. Ja som sa spočiatku o to snažil, ale potom som sa nato vybodol a jazdím všade 100-110 km/hod a neriešim to. Napr. v Rakúsku môžem ísť 130 km/hod, u nás už len 90 km/hod. Vtip je v tom, že väčšina krajín ani nepozná a nerieši pojem "osobné auto nad 3,5 t" a už vôbec nie to, čo platí pre mňa "osobné auto nad 7,5 t". Keď ma stopli rakúski policajti ako pri 110 km/hod predbieham šnúru kamiónov, kde bol zákaz predbiehania náklaďákov, boli z tej mojej M1 úplne mimo, ale uznali, že môžem ísť 130 km/hod a zákaz predbiehania pre mňa neplatí.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

Rolda napsal:
ahojky

v ČR řidič motorového vozidla do 3 500 kg a autobusu, směji jet 90km/h mimo obec a 130 km/h na dálnici a silnici pro motor. vozidla, řidič jiného motor. vozidla 80 km/h.B)



Řidič osobního motorového vozidla /nezávisle na celkové hm./ smí jet u nás 90km/h mimo obec a 130 km/h na dálnici. Podstatné je do jaké kategorie je vozidlo zařazeno resp. co je uvedeno v TP.
Takže pokud má můj obyťák 5 t, max. povolenou rychlost 130km/ a v TP kouzelné slůvko osobní tak si to po dálnici svištím 130km/h a hluchavky u cesty mi salutujouB)
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
ivanoivanoČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Citovat

Rolda napsal:
ahojky

v ČR řidič motorového vozidla do 3 500 kg a autobusu, směji jet 90km/h mimo obec a 130 km/h na dálnici a silnici pro motor. vozidla, řidič jiného motor. vozidla 80 km/h.B)



Řidič osobního motorového vozidla /nezávisle na celkové hm./ smí jet u nás 90km/h mimo obec a 130 km/h na dálnici. Podstatné je do jaké kategorie je vozidlo zařazeno resp. co je uvedeno v TP.
Takže pokud má můj obyťák 5 t, max. povolenou rychlost 130km/ a v TP kouzelné slůvko osobní tak si to po dálnici svištím 130km/h a hluchavky u cesty mi salutujouB)


No len aby ti nezasalutoval policajt s pokutou :-), citácia zo zákona hovorí jasne:

§18 (3) Řidič motorového vozidla o maximální přípustné hmotnosti nepřevyšující 3 500 kg a autobusu smí jet mimo obec rychlostí nejvýše 90 km.h-1; na dálnici a silnici pro motorová vozidla rychlostí nejvýše 130 km.h-1. Řidič jiného motorového vozidla smí jet rychlostí nejvýše 80 km.h-1.
traktorista2traktorista2Člen
Přidáno před 13 let

Citovat

Rolda napsal:
ahojky

v ČR řidič motorového vozidla do 3 500 kg a autobusu, směji jet 90km/h mimo obec a 130 km/h na dálnici a silnici pro motor. vozidla, řidič jiného motor. vozidla 80 km/h.B)


to jsi se asi spletl NE:| AUTOBUS !y SMÍ JECT POUZE DO 100 km/za hodinu
M
AnonymČlen
Přidáno před 13 let
Hmmm dobrý , tak to jsem zvědav jak to je doopravdy :|
CZECHczCZECHczČlen
Přidáno před 13 let
hmmm... koukám, že nic zcela 100% odpověď. K tomu dotazu u kamionu 50,80 , 90.... to je označení v tom státě jak může jet, v obci, mimo obec, dálnice. Mají to povinné Britové a Frantíci. Rychlost platí jen v domácím státě jak to má vylepeno. Frantík když vjede do Německa tak jede podle jejich předpisů. Národní předpis je vždy nad EU předpisem. U nás se dává správně jen jedna a to je povolená konstrukční rychlost dle TP avšak maximální k vyhlášce. Ale dnes v době omezovačů u kamionů je stejná konstrukční rychlost. Správně má být u kamionů 88 km/hod a potom vypnout omezovač. Ovšem třeba VOLVO jede nové 91 a ukazuje 88.... jelikož výrobce to má nastavené na sjeté pneu. Proto když se po 2 letech cejchuje tachograf, tak je dobré jít na cejch s minimálním vzorkem. Jinak ke karavanům si právě myslím, že nad 80 by neměli nikde v Evropě jet, když mají v TP více jak 3500 kg. Jestliže tam mají to slůvko osobní automobil, tak si myslím, že je to nějaký divný zápis. Oni vůbec karavany by měli mít jiný předpis. Jel sem s alkovnou před 2 lety do Řecka ( obytné auto do 3,5 tuny) a bývalá Jugoslávie mě na dálnici vedla jako autobus a podle toho sem platil nesmyslný poplatky. Kamarád s vlečeným vždy platil mnohem méně než já na platidlech. směrem z Řecka jsem to nevydržel a začal se na jednom platidle hádat, jelikož na lístku z platidla bylo napsáno, že bus je od nějaké výšky okna od země a já sem vlastně dodávka. Obsluha platidla mě utvrdila v tom, že za to nemůže, že v případě jak již najíždim do platidla tak to určí počítač a ona nemá možnost provést změnu. tak mě přišlo, že mě to měří s alkovnou jako BUS.
CZECHczCZECHczČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

traktorista2 napsal:

Citovat

Rolda napsal:
ahojky

v ČR řidič motorového vozidla do 3 500 kg a autobusu, směji jet 90km/h mimo obec a 130 km/h na dálnici a silnici pro motor. vozidla, řidič jiného motor. vozidla 80 km/h.B)


to jsi se asi spletl NE:| AUTOBUS !y SMÍ JECT POUZE DO 100 km/za hodinu

aby mohl jet BUS 100 km/h musí každý rok na speciální technickou a každá stanice to nemůže dělat, ale jen ty co mají speciální TUV
ivanoivanoČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

CZECHcz napsal:Jinak ke karavanům si právě myslím, že nad 80 by neměli nikde v Evropě jet, když mají v TP více jak 3500 kg. Jestliže tam mají to slůvko osobní automobil, tak si myslím, že je to nějaký divný zápis. Oni vůbec karavany by měli mít jiný předpis.


Že sú karavany nad 3,5 t zaradené ako osobné automobily je úplne normálne. Náklaďáky sú určené na prepravu tovaru, osobné autá na prepravu osôb, no a v karavanoch sa predsa prepravujú osoby, tak to je úplne logické. Druhá vec je, že v každom štáte a to aj v rámci EU, je obmedzenie rýchlosti riešené inak, a to je problém. Ja si myslím, že optimum by bolo 100 km/hod, ak tak môžu ísť autobusy so 40 pasažiermi s minimálnym stupňom ochrany cestujúcich v prípade havárie, tak nevidím dôvod, prečo by tak nemohli jazdiť obyťáky nad 3,5 t.
Inak ma tiež prekvapuje, že v čechách majú autobusy povolených 130 km/hod-tak je to podľa zákona. U nás zase majú kamióny povolenú 90 km/hod a väčšina je elektronicky obmedzená na menej.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 13 let
Takže opravdu u nás bohužel jak máš celkovou víc jak 3500 kg jezdíš všude 80 km/h . /třeba s větším americkým offroadem nebo obyťákem :-((( / Autobus má paradoxně 130 km/h na dálnici. Zkrátka Kocourkov a o důvod víc mít obyťák do 3500 kg.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
CZECHczCZECHczČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:
Takže opravdu u nás bohužel jak máš celkovou víc jak 3500 kg jezdíš všude 80 km/h . /třeba s větším americkým offroadem nebo obyťákem :-((( / Autobus má paradoxně 130 km/h na dálnici. Zkrátka Kocourkov a o důvod víc mít obyťák do 3500 kg.


Kurňa, ale já jezdil busem a měl 100 km na vyjímku. Těch 130 je snad pro nějakého tranzita busa... To mam pocit, že máte nějaký omyl. A kamion má 80 km/h i dálnice. To také nemam tucha kde jste vzali 90...:x. Celá evropa je na 80 u kamionu, kromě anglánů.. těm to vychází něco přes 90 u kamionu. Těch 90 držej kamioňáci na omezovač.
ivanoivanoČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

CZECHcz napsal:

Citovat

JiPe Highlanders napsal:
Takže opravdu u nás bohužel jak máš celkovou víc jak 3500 kg jezdíš všude 80 km/h . /třeba s větším americkým offroadem nebo obyťákem :-((( / Autobus má paradoxně 130 km/h na dálnici. Zkrátka Kocourkov a o důvod víc mít obyťák do 3500 kg.


Kurňa, ale já jezdil busem a měl 100 km na vyjímku. Těch 130 je snad pro nějakého tranzita busa... To mam pocit, že máte nějaký omyl. A kamion má 80 km/h i dálnice. To také nemam tucha kde jste vzali 90...:x. Celá evropa je na 80 u kamionu, kromě anglánů.. těm to vychází něco přes 90 u kamionu. Těch 90 držej kamioňáci na omezovač.


Ten bus tiež nechápem ale je to presná citácia zo zákona. A pokiaľ viem, už z výroby sú busy zablokované na 100 km/hod teda aj tak nemôžu jazdiť 130 km/hod ako je to povolené v zákone.
A kamióny majú vo väčšine krajín limit 80 km/hod, ale napr. na Slovensku 90 km/hod. Bývajú ale zablokované na 88-90 km/hod a tak aj jazdia a potichu sa to všade toleruje.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: CZECHcz, camper, JiPe Highlanders, Rolda, Jan Bordovsky, MichalJ, Deda Lebeda, ivano, traktorista2

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,675,157 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21246 sekund | Průměrně za: 0.21246 (0) sekund | Dotazy: 150 | Použitá paměť: 2.34MB/4MB