Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 kam s bufikem do vestavby ??: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

kam s bufikem do vestavby ??

Poslední aktualizace před 13 let
C
ciztondaNováček
Přidáno před 13 let
Zdravím vestavbáře,provádím vestavbu a ptám se ....
1 - Kam dát bufík,do garáže kde budu vozit moto nebo pod zadní dvojsedačku???bufík je naftový,s místem problém nemám....
2 - Přívod ohřívaného vzduchu???tahat z venku nebo stačí zevnitř?
Děkuju za typy....fotky vestavby samozřejmě časem dodám,jedná se o starší ford tranzit,maxi jumbo.
T.
H
HabasekČlen
Přidáno před 13 let
Ahoj ciztondo,

bufík Webasto jsme umístili pod přední otočné sedadlo spolujezdce.Nikomu tam nepřekáží.
Přívod ohřívaného vzduchu mám zevnitř.Znám i kluky,kteří mají bufik umístěn i pod autem a přívod vzduch z venku.
Nedovedu posoudit, co je lepší.Já žádné problémy nemám.
Jan BordovskyJan BordovskyČlen
Přidáno před 13 let
Ahoj,
1- Většinou se to dává pod sedačku nebo i pod podlahu. Je to lepší, protože nemusíš tahat naftu až do garáže. Pokud bys dával teplovodního bufíka, tak ten se dává většinou do motorového prostoru.
2- Přívody vzduchu jsou dva, topný vzduch se tahá z kabiny a dále spalovací vzduch, ten se tahá zvenku.
Jan BordovskyJan BordovskyČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

Habasek napsal:
Ahoj ciztondo,

bufík Webasto jsme umístili pod přední otočné sedadlo spolujezdce.Nikomu tam nepřekáží.
Přívod ohřívaného vzduchu mám zevnitř.Znám i kluky,kteří mají bufik umístěn i pod autem a přívod vzduch z venku.
Nedovedu posoudit, co je lepší.Já žádné problémy nemám.


Habásku, jak je na tom tvůj bufík se zvuky? Máš ho nějak zvukově izolovaný? Některé modely dost cvakají a hučí...
H
HabasekČlen
Přidáno před 13 let
No, tak to opravdu vidím (slyším) jako jedinou nevýhodu umístění Webasta do vnitřního prostoru.
Je pravda, že hlavně při začátku topení je značně slyšet větrák.Po chvíli se stáhne a už jenom zlehka přifukuje.Ale přeci je částečně slyšet.
Asi jde o zvyk,ale nám už to ani nepřijde.
J
Jakub SatekČlen
Přidáno před 13 let
Já jej chci dát pod zadní dvojsedačku. Ještě uvažuji z důvodu "hlučnosti" ho šoupnout pod auto, ale nevím nevím.
ogarogarČlen
Přidáno před 13 let
Ja ho mám za vodičovou sedačkou,mám tam sedenie,takže je pod madracom.Vonku mám namontovaný na sani tlmič,aj na výfuku tlmič z vodného topení,takže je docela tiché .Sanie zohrievaneho vzduchu zvnútra a tiež žiadny problem. .Jak píše Habásek,pri štarte je to hlučnejšie,ale potom len "tíško"bzučí...a zlahka klepe čerpadlo pod autom.Keď je teplo,je to krásný zvuk!t
Peter a Stanka
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 13 let
Mám ho pod autem pod podlahou za řidičem (výfuk u levého zadního kola).
Topení je jen lehce zakrytý plechem, na jaře ho budu určitě vyndávat a trošku předělávat uchycení na nějaké gumové podložky (trošku se mi přenáší vibrace do auta)
Určitě je dobrý mít ho nějak rozumně blízko k vlastním výdechům (ale ne napřímo, kvůli hluku). V manuálu je něco ohledně ztrát při kroucení trubky rozvodu teplého vzduchu.
Ideální by bylo asi vyrobit nějakou nerezovou nebo hliníkovou bednu pod auto.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: ciztonda, Habasek, Jan Bordovsky, Jakub Satek, ogar, mr_antik

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,909,173 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.13094 sekund | Průměrně za: 0.13094 (0) sekund | Dotazy: 86 | Použitá paměť: 1.9MB/4MB