Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Truma C3400 nechytá vyřešeno !!: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Truma C3400 nechytá vyřešeno !!

Poslední aktualizace před 8 let
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 13 let
Potřeboval bych urgentní pomoc/radu, včera jsem temperoval bydlíka už jako přípravu před odjezdem na silvestra, vše jelo OK,
nechal jsem to přes noc, že vyjedu plyn láhev co tam byla a rano zapnu nové propanové 2 lahve ale přes noc asi došel plyn ráno bylo topení v poruše, po výměně lahví s plynem za nové to nechce chytit zapnu topení spustí se ventilátor, začne to jiskřit a skočí do poruchy.
Už jsem zkoušel snad 100 x vypnout a znovu zapnout ale furt nechytá nemáte někdo nějaký nápad co s tím, Jo el. napětí jsem měřil při pokusu o zapálení je na přívodu 13,6 V
takže bat jsou OK.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Upravil Zdenek a Alena dne 04.01.2011 15:10, před 13 let
P
Petr a MirkaČlen
Přidáno před 13 let
Ahoj tak to je pech:o písli jsme ti do výjezdu Ruda
Petr a Mirka
karelHkarelHČlen
Přidáno před 13 let
Ahoj, jednou mi nešly nahodit kamna. Bez vody nic, napustil jsem vodu, nic. Nakonec pomohlo vypnout a zapout mrazový ventil. Nic jinýho mě nenapadá
L
ladinNováček
Přidáno před 13 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:
Potřeboval bych urgentní pomoc/radu, včera jsem temperoval bydlíka už jako přípravu před odjezdem na silvestra, vše jelo OK,
nechal jsem to přes noc, že vyjedu plyn láhev co tam byla a rano zapnu nové propanové 2 lahve ale přes noc asi došel plyn ráno bylo topení v poruše, po výměně lahví s plynem za nové to nechce chytit zapnu topení spustí se ventilátor, začne to jiskřit a skočí do poruchy.
Už jsem zkoušel snad 100 x vypnout a znovu zapnout ale furt nechytá nemáte někdo nějaký nápad co s tím, Jo el. napětí jsem měřil při pokusu o zapálení je na přívodu 13,6 V
takže bat jsou OK.


Ač neznám prakticky zmíněný Trumatic, obecně bych postupoval následovně. Je potřeba zjistit fungují-li 2 věci.
1)Jde-li do topení plyn. Odšrouboval bych slídové okénko na horní straně těla Trumatiku Namotal na třeba špejli kousek vaty, namočil mírně v nějaké hořlavině, nejlépe lihu, zapálil vatu, zasunul do díry po slídě, zapnul topení. Jde-li tam plyn, mělo by to blafnout a hořet. Ač mne za tuto radu pravděpodobně napadnou punťové, co je to za prasárenskou radu, že vyhoříš a tak, je to nejjednodušší způsob jak zjistit, jde-li ti tam přes redukč.ventil a ventil topení plyn. Neblafne-li, plyn nejde. Blafne-li, nefungije jiskření tak jak má a tam kde má. Neblafne li, může být příčina složitější a není-li to třeba zamrznuté, dálkově Ti nikdo neporadí. Je potřeba aby se na to podíval někdo, kdo o tom trochu něco ví.
ladin
Subaru Legacy,předtím Citroen C 2,2Hdi, TEC 1000kg
Upravil ladin dne 29.12.2010 18:31, před 13 let
PepaKPepaKČlen
Přidáno před 13 let
[Ač neznám prakticky zmíněný Trumatic, obecně bych postupoval následovně. Je potřeba zjistit fungují-li 2 věci.
1)Jde-li do topení plyn. Odšrouboval bych slídové okénko na horní straně těla Trumatiku Namotal na třeba špejli kousek vaty, namočil mírně v nějaké hořlavině, nejlépe lihu, zapálil vatu, zasunul do díry po slídě, zapnul topení. Jde-li tam plyn, mělo by to blafnout a hořet. Ač mne za tuto radu pravděpodobně napadnou punťové, co je to za prasárenskou radu, že vyhoříš a tak, je to nejjednodušší způsob jak zjistit, jde-li ti tam přes redukč.ventil a ventil topení plyn. Neblafne-li, plyn nejde. Blafne-li, nefungije jiskření tak jak má a tam kde má. Neblafne li, může být příčina složitější a není-li to třeba zamrznuté, dálkově Ti nikdo neporadí. Je potřeba aby se na to podíval někdo, kdo o tom trochu něco ví.[/quote]

Tak nějak to bylo v Zimermannovi: další stránky třídní knihy nelze přečíst, protože jsou ohořelé B)
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 13 let
tak před chvílí jsem dorazil z Vinoře /servis i na truma/, nejdřív že je vadný el. plynový ventil. vyndali ho že namontují nový, ale ten měli jen na 30mbar a v autě máme 50 mbar.
tak ho vrátili, chvilku ještě něco měřili a že je vadná řídíci jednotka a tu nemají.
Tak po novém roce mně čeká cesta do Velimi, doufám, že tam to opraví
Bohužel ten výjezd na Silvestra tím padá :(
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Upravil Zdenek a Alena dne 29.12.2010 19:43, před 13 let
J
johrNováček
Přidáno před 13 let
Tento problém často dělají zapalovací a hlídací elektroda, očistit a seřídit, tryska elektromagnetického ventili plynu musí cvaknout,aby otevřela průtok plynu. Toto bych zkontroloval jako první, mrazový ventil do polohy ON.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 13 let
Díky všem za rady,
Sehnal jsem technika plynaře, který i opravuje tišťáky do domácích kotlů jen by po mně chtěl schéma nemáte někdo schémátko
el zapojení, včetně toho plošňáku ?? nebo nápad kde to stáhnout. je to Truma c 3400 z roku 95.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Upravil Zdenek a Alena dne 30.12.2010 10:22, před 13 let
simchasimchaČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:
Díky všem za rady,
Sehnal jsem technika plynaře, který i opravuje tišťáky do domácích kotlů jen by po mně chtěl schéma nemáte někdo schémátko
el zapojení, včetně toho plošňáku ?? nebo nápad kde to stáhnout. je to Truma c 3400 z roku 95.

To bude asi horší, zkus jedině nějaký dobrý servis. K těmto bezpečnostním prvkům se schémata většinou (úmyslně) nedodávají. U plyn. kotlů je to také tak.
Když tak ať zkusí vyměnit elekrolitické kondezátory.
Upravil simcha dne 30.12.2010 16:03, před 13 let
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 13 let
Tak dnes jsem byl u servisáka který dělá plyn kotelny a pod.
Závada byla u bezp. spínače který odpojuje topení pokud dojde k přehřátí vzduchu,
spinač je úplně nahoře hned pod víkem topení, byli na něm zkorodované konektory při měření ohmetrem to vypadalo, že je vadný spínač,
po odpojení konektorů se ukázalo že je OK. po vyčištění konektorů a aplikaci kontoxu topení jede v pohodě :)
Taková blbost a my kvůli tomu měli pokažený silvestr :v :(

(No ale hlavně že to nebyla ta řídící jednotka jak diagnostikovali ve Vinoři :v )
Cena této opravy 100,00 Kč :he
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Upravil Zdenek a Alena dne 04.01.2011 15:20, před 13 let
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 13 let
Jo, ve Vinoři,,,,,,,, tam jsou jenom měniči a ne opraváři, jedno vím jistě, že tam už mě nikdy neuviděj.
Jiri MajkiJiri MajkiČlen
Přidáno před 13 let
Mohl jsi to vyfotit to asi nikdo neznéme že je tam nějaké čídlo
!y !@ !r !d :z
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

Jiri Majki napsal:
Mohl jsi to vyfotit to asi nikdo neznéme že je tam nějaké čídlo


tak to mně nenapadlo :x , ale je k němu přístup hned po otevření vrchního víka tělesa tý trumy,
podle mně je to čidlo který by vypnulo, kdyby se uzavřely všechny výdechy a tak by teplota vzduchu uvnitř topení přesáhla jeho hodnotu 190 stupňů.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Upravil Zdenek a Alena dne 04.01.2011 17:58, před 13 let
JirkacJirkacČlen
Přidáno před 13 let
Hlavně ,že to funguje a za dobrý kačky.
,
monikaklemsovamonikaklemsovaČlen
Přidáno před 13 let
Ahojte! Tohle je v tomto období určitě pro hodně lidí stále aktuální problém a tak se připojuju...
My měli při posledním výjezdu, když už začínalo mrznout, stejný problém. Dojela bomba a než jsme přišli z večeře v restauraci, asi došlo k promrznutí té komůrky, kde se zažehává. Ani po výměně lahví to už nešlo nastartovat. Tím, že to došlo až nadoraz se zřejmě dostal do systému zbytek Butanu (dojížděli jsme lahev s letní směsí) a ten to zřejmě nějak zašpuntoval. Nutno podotknout, že i když mě přestane startovat topení, vařič vždy funguje. V nouzi tedy ohřeju vodu a naplním s ní petlahve, které dám do budníku k bombám. Prostor se ohřeje, ventily povolí a topení se rozběhne. Tehdy ale můj osvědčený fígl nezabral, zřejmě se to zašpuntovalo a zamrzlo v zapalovací komoře a tam se teplo z budníku nedostane, chladne to logicky odspodu, neb je skrz kontrolní okénko u hořáku vidět až ven pod přívěs. Teď jsem cvičně zkoušela nahodit topení, když se výrazně oteplilo a k velké radosti topení funguje. "špunt" se asi odpařil. Samozřejmě je každý opravář hned nachystaný kdeco měnit a přiznejme si, prd tomu rozumíme a tak rádi zaplatíme.. Proto slušného opraváře nutno velebit a je fajn, že se na těchto stránkách člověk může poradit.

Mějte se krásně

Monika
Upravil monikaklemsova dne 12.01.2011 15:07, před 13 let
monikaklemsovamonikaklemsovaČlen
Přidáno před 13 let
A ještě jedna věc.. Dá se nějak předejít zhasínání topení vlivem poryvů větru? Nějak by to mělo jít..

Monika
RobertRobertČlen
Přidáno před 13 let
Mám v podlaze (pro Trumu 3002) otvor 100/200, skrz něj je prostrčeno sání. Do něho by nemělo odstřikovat od kola, vzdáleného cca 0,5m. Tak jsem zhotovil kryt, do něhož je vstup vzduchu jen ze zadní strany (nafotit nelze, neb je karavan do pasu zasypán sněhem). Ale funguje to perfektně a spodek topení je stále jako nový.
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
StandaOpaStandaOpaČlen
Přidáno před 12 let
Ahojte, pročetl jsem zdejší rady a přesto prosím zkušené o pomoc, před příštím výjezdem - víkendem jsem kontroloval karavan a zjistil, že mi nejde Truma topení. Naposledy jsem jej použil někdy v dubnu, pak jsem je celé léto nepoužil. Nejde vůbec zapálit, neozývá se takový ten klasický zvuk, tikání, při zapalování. Co to může být, karavan zatím stojí venku, mohlo už něco zamrznout ? Ale plyn. vařič jede normálně. Ví někdo o rozumném servisu okolo Opavy, Ostravy ? StandaOPA Začatečník děkuje předem za radu.
Standa
L
lada721Člen
Přidáno před 12 let
Pokud netiká sundej kryt a vyměň tužkovou baterku.
StandaOpaStandaOpaČlen
Přidáno před 12 let
Ládo díky, provedl jsem, vyměnil baterky, vyčistil kontakty, bohužel, zatím nic. Netiká ...
Kdo ví, kam ještě sáhnout ?!
Děkuji předem za rady.
Standa a Jana
Standa
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,043,086 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23149 sekund | Průměrně za: 0.23149 (0) sekund | Dotazy: 136 | Použitá paměť: 2.25MB/4MB