Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Dovoz karavanu z Anglie: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Dovoz karavanu z Anglie

Poslední aktualizace před 7 let
N
NikotynNováček
Přidáno před 16 let
Jsem zcela začátečník u karavanů, prostě sme zjistili, že ho musíme koupit v rámci ušetření spousty peněz za penziony při závodech. Potřeboval bych od Vás zkušených radu, mám přibuzný v Anglii a daj se tam najít karavany za bezkonkurenční stav i ceny oproti Čechům, ale netuším jak to je z přihlašováním u nás. Můžu poprosit o radu?? Naprosto nás dostala firma Tabbert asi to bude on :). Ještě pokuď s tím mám někdo zkušenosti, koukal sem, že dle mého maj jinčí připojení na závěsný zařízení, neví někdo taky o tom něco??? Díky moc za radu
W
WDNováček
Přidáno před 16 let
Nevím,ale myslím, že když se v Anglii jezdí vlevo,tak budou dveře od karavanu na opačné straně.Což bude minimálně nepraktické,možná to u nás neprojde ani na STK.Ale to už spekuluji,nevím, nemám zkušenost a ani neznám nikoho kdo by měl karavan dovezený z GB.Jen můj názor.:x
BobikBobikČlen
Přidáno před 16 let
Tak to je zajimavé ale auta s volantem na leve straně jezdí po EU i na jinych značkach než Anglickych ja bych doporučil si nechat poslat kopiji TP a zeptal bych se na Magistratu u dopravaku a ty ti řeknou jestli ti to přihlasí nebo ne to považuji za nejlepší řešení držím palečky Bobik :x
N
NikotynNováček
Přidáno před 16 let
tak dveře maj stopro na stejný straně, koukal sem na to :)

je spíš problém, že angličani maj ten techničák dost chudej, prostě je to vypisování vůbec nezajímá :| chtělo by to někoho kdo si ho už dovezl

max. ho nahlásim na tetku v GB a budu jezdit na aglickej značkách dokuď na to nepřijdu jak na to ;)
BobikBobikČlen
Přidáno před 16 let
Každý TP ma číslo evidenční číslo podle ktereho ti na dopravce řeknou jestli ti ho přihlasí nebo ne už se nam podařilo takove obyt auto přivezt a na dopravce to neprošlo ale žijeme v čr takže ;) jojo
N
NikotynNováček
Přidáno před 16 let
jo, jo, na něco jsou Čechy super ;) já vím, že to půjde, ale touto cestou je to poněkud dražší, tak sem chtěl vědět jestli to někdo už z GB dělal ;)

a ani nevadil volant nalevo ?? ;):)
TaboraciTaboraciČlen
Přidáno před 16 let
Myslim si ,že musí mít globální homologaci,Když jsem tátovi přihlašoval obytné auto tak jí po mě požadovali.
J
jirkamdsČlen
Přidáno před 15 let
Je to jak píšou táboráci, musí tam být evropská homologace začí na to EN- a nějáká čísla, je to v techničáku,nebo v COC listu po odhlášení. Já to tam neměl, tak jsem musel na zastoupení do Prahy, oni si museli vyžádat od výrobce dokumentaci ke karavanu a museli zároveň zjistit, jestli byla evropská homologace vydána, naštěstí byla,jinak to nejde nijak přihlásit. Nechal bych si poslat kopii TP, tam hned uvidíš, jestli tam je vyznačeno EN-96 112 to jsem jen plácnul,ale tak nějak to vypadá... nebo stačí vlastně nafotit štítek, tam to musí být taky, vím, že někdo to tam dokonce vyrazil sám, pak to není problém taky přihlásit, já volil normální legální cestu, stálo to cca 3000,-. Šlo to docela dobře, jinak je pak možnost výzkumák,ale to je cca 30.000Kč, což se nevyplatí....
kaktuskaktusČlen
Přidáno před 15 let
Homologace typu ES, (globální homologace) se uděluje pouze u osobních automobilů, motocyklů a traktorů. To znamená, že u přívěsu ji nenajdeme. Je li vozidlo starší osmi let, musí být doloženo tzv. národní schválení typu v zemi EU, to může být na výrobním štítku, nebo v TP ze země původu( kolonka ,,K"), nebo jiným způsobem (akeditovaný zástupce výrobce, pověřená zkušebna). Jsem přesvědčen, že spojovací zařízení bude shodné, protože i Anglie se řídi předpisy EU.
RoldaRoldaČlen
Přidáno před 15 let
Jo je to tak jak píše kaktus;o, evropská hologace byla zavedena kolem roku 96 na osobáky, od té doby ji pomalu začaly uvádět na motorky a další stroje. Do osmi let stáří přívěsu neptřebuješ národní schválení ani evropskou homologaci a neměl by být problém s příhlášením.:^
Vera a PetrVera a PetrČlen
Přidáno před 15 let
Ahojte lidičky máte někdo zkušenost s koupí přívěsu z Anglie přihlášení,opravy atd..




------------------------------------------------------
Přesunuto, sloučeno s existující diskuzí
fun
Upravil Fun dne 21.09.2009 22:57, před 15 let
yorkinyorkinNováček
Přidáno před 14 let
Karavan jsem sice nikdy nepřihlašoval, ale chvíli jsem v UK žil, takže mi to nedá, abych neupozornil na praktický problém s transportem: v UK se přívěsná vozidla označují značkou tažného auta (btw. není problém si nechat u různých firem dodělat značku, když ji ztratíte anebo potřebujete druhou zadní na přívěs). Nejsem si úplně jistý, jak by se dívala třeba DE policie na karavan s českou značkou tahouna napsanou na kusu papíru (což ta UK s úsměvem přechází)...
harleyharleyČlen
Přidáno před 14 let
Zkusil bych to přihlásit jako vlastní výrobu.Jak Bobík psal,jsme přece v Čechách.
RoldaRoldaČlen
Přidáno před 14 let
Ahojky, myslím si, že postup je stejný v celé EU obdobný a tak se dá dojednat vývozní RZ, tak jako
v jiných státech.!)
Upravil Rolda dne 02.12.2009 22:56, před 14 let
V
VIPsuperkaravanyNováček
Přidáno před 14 let
Na začátku diskuze pán mluvil o Tabbertu z Anglie :-), no Tabbert je zrovna vyroben v Německu tak má dveře na stejné straně jako evropské karavany. Anglické karavany mají všechny dveře nalevo, u nás to na STK není problém.
Větší problém je dostat od angličana nějaké doklady ke karavanu a maximálně dostanete doklady k lednici. :-) Také někdy ani nevědí rok výroby, spletou se klidně o 5 let, ale nedělají to úmyslně, oni to prostě nevědí. :-) A ty karavany jsou designově hodně stejné. Národní homologaci je možné poptat na Cris Registration od r.v. 1992, ale i to nemají všechny. Jinak jsou karavany kvalitou jako firma Kabe co prodává p.Horký, mají trošku obvyklé jiné uspořádání, pro evropana nezvyklé....do starších také dost zatéká, ale není to na první pohled moc vidět. V každém karavanu překvapí plynová trouba a bojler na ohřev teplé vody, vše i na 12 V....takže teoreticky pro čechy zajímavá kombinace. Převozní značky v anglii nemají, velkoryse vám vyrobí vaši vlastní spz co máte na autě a stou absolvujete se zatnutými zuby cestu až do Prahy. A když vás nikdo nechytí , tak v Praze můžete říct - BINGO !!! :-)
T
TatufNováček
Přidáno před 14 let
Ahoj, mam s tim par zkusenosti. Jsem v UK, mam tu karavan a premyslim jak si ho dovezt domu az se budu vracet. Jak uz tady bylo receno Anglani totalne kaslou na papirovani (rozumni to lide) takze karavan neni oficialne registrovan jako u nas a nema svoji SPZ. Pouziva se SPZ auta. Coz prinasi prvni problem. Aby jsi mohl dovezt karavan musis ho tahnout autem registrovanym v UK (jediny mozny legalni zpusob), nebo si nechat udelat znacku tveho ceskeho auta (v anglii ti ji na ebay udelaj za par drobnych) a jak uz tu bylo zmineno modlit se a modlit. Kdyz te capnou u nas tak snad jeste dobry (pokuta a tahanice), kdyz v Nemecku mas "big problem" a jdes domu pesky jestli vubec. Zadnou prevozni znacku ti anglicky urad nevyda.
Druhy problem je vlastni technicak - divil bych se kdyby predchozi majitel vubec nejaky mel. V UK se nevedou technicaky ani na auto. Pouze doklad ze jsi prosel MOT (nase STK). Karavany nemusi mit ani MOT - nicmene musi splnovat predpisy coz je ale plne na odpovednosti majitele.
Treti problem - pozor na tu nizkou cenu, ano daji se tu poridit "levnejsi" kousky ale poradne karavan prohlidni, jestli vsechno funguje, podvozek, brzdy atd... a hlavne zda do nej nezateka. Jakmile ucitis divnej smrad, nebo nekde objevis malinko plisne rychle pryc. Mam s tim sve zkusenosti - cena je umerna kvalite.
Ctvrty problem je prihlaseni v CR. V ruce nemas temer jediny papir, snad jenom kupni smlouvu a s tim "nic" jdes za ceskym urednikem. Asi tusis jak to dopadne. Nicmene prihlasit se to nejak da, ale bude to neco stat.
Good Luck :)
A
anglicanka01Nováček
Přidáno před 14 let
http://lochneska....o-predpisy
- pojištění auta v Anglii
- pravidla silničního provozu v Británii
- výměna řidičského průkazu
- zakoupení silniční daně
B
berysoptikČlen
Přidáno před 14 let
Dobrý den, náhodou jsem narazil na Vaše téma a taky jsem náhodou včera mluvil s pánem z Chomutova, který přímo karavany z anglie dováží. Dokonce se zmínil, jestli se nepletu, že má nějaký pěkný karavan právě k prodeji. Já od něho kupoval předstan k mojí Astřičce a musím říct, že o takhle slušného a sympatického člověka jsem už dlouho nezakopl. Zkuste se ho optat, minimálně vám poradí s tím přihlášením. 1OO% to jde. Email na něj: globalservis@seznam.cz a pán se jmenuje p. Vidmar
Snad jsem Vám pomohl. Mějte se moc pěkně. Ahoj Bery
ex12ex12Nováček
Přidáno před 14 let
Dovoz karavanů z GB?Přihlásit samozřejmě jdou.Faktem je,že jsem se začetl do všech názorů na fóru ohledně přihlášení,no je jich mnoho,ale ani globální homologace nepřekoná šimla panujícího v této malinké zemičce.Nicméně je to možné,dovážím karavany z GB již několik let,mám tam velmi schopného kamaráda -brita,tak,že vím o čem hovořím.JDE TO.Faktem je,že britským karavanům nesahá evropan ani po kotníky.I ta starší ročníky jsou na tom mnohem a mnohem lépe.Jsou výbavou a konstrukcí tak 8 let v náskoku.:g:gPokud máte nějaký problém s "britem" klidně se zvěte.S pozdravem Radek
ex12 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
ex12ex12Nováček
Přidáno před 14 let

Citovat

Nikotyn napsal:
tak dveře maj stopro na stejný straně, koukal sem na to :)

je spíš problém, že angličani maj ten techničák dost chudej, prostě je to vypisování vůbec nezajímá :| chtělo by to někoho kdo si ho už dovezl

max. ho nahlásim na tetku v GB a budu jezdit na aglickej značkách dokuď na to nepřijdu jak na to ;)

Myslím že se nikotyn velice mýlí pokud píše že "DVEŘE MAJ NA STEJNÝ STRANĚ" TO JEDINĚ ŽE BY MĚL OJ NA ZADKU!h NICMÉNĚ MÁŠ-LI PROBLÉM,NAPIŠ MĚ -GLOBALSERVIS@SEZNAM.CZ pomohu s přihlášením,nebo ho zařídím!M
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,137,214 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.31508 sekund | Průměrně za: 0.31508 (0) sekund | Dotazy: 146 | Použitá paměť: 2.32MB/2MB