Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Vestavba Renault Master L2H2: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Vestavba Renault Master L2H2

Poslední aktualizace před 13 let
L
lucka-radekČlen
Přidáno před 13 let
Ahoj všem,
tímto bychom chtěli přispět svou hrstí do vestavbářského mlýnku. Je to naše zcela první zkušenost s vestavbou - ještě v červnu jsme toho o této problematice mnoho nevěděli.. ;-)

Třeba to někomu přijde užitečné, či mu to pomůže sebrat odvahu pustit se do svojí vlastní vestavby. ;-)

Pokud by měl někdo nějaký dotaz, ptejte se. Rádi se podělíme o nabyté zkušenosti.

http://goo.gl/pho...eILMNL0Xgl
DannyDannyČlen
Přidáno před 13 let
Fandím lidem, kteří si umí poradit. :) Držím palec.
Pepino66Pepino66Člen
Přidáno před 13 let
Ahoj, zkoukli jsme celou tvou fotodokumentaci a fakt klobouk dolů.
Není nad zlaté české ručičky:g
Pepíno!y+ Jana!i + :i Max
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

lucka-radek napsal:
Ahoj všem,
tímto bychom chtěli přispět svou hrstí do vestavbářského mlýnku. Je to naše zcela první zkušenost s vestavbou - ještě v červnu jsme toho o této problematice mnoho nevěděli.. ;-)

Třeba to někomu přijde užitečné, či mu to pomůže sebrat odvahu pustit se do svojí vlastní vestavby. ;-)

Pokud by měl někdo nějaký dotaz, ptejte se. Rádi se podělíme o nabyté zkušenosti.

http://goo.gl/pho...eILMNL0Xgl


Opravdu pěkný průřez vestavbou, všechno důležité tam je :-) Až to bude hotové, bude to paráda. Když si odmyslím ty drahé spotřebiče a elektro, tak je krásně vidět, že vestavba není primárně o penězích.
Sedačky z Espace jste nepoužili koukám...

1) Nevržou nebo nerachtají ty polystyrény? Potřebuju zateplit střechu, tak hledám inspiraci...
2) Co to je za závity v nosníkách pro připevnění překližky stěny?
3) Řešili jste nějak legálnost, přetypování na obytku, absenci přepážk?
Upravil mr_antik dne 04.12.2010 23:50, před 13 let
G
GULIČlen
Přidáno před 13 let
AHOJKY LIDI :_
Nádhera. :^ Ještě, že nejsi můj kamarád, jinak bych se do vestavby pustil také. A naštěstí mám alkovnu. !y
L
lucka-radekČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

mr_antik napsal:
Opravdu pěkný průřez vestavbou, všechno důležité tam je :-) Až to bude hotové, bude to paráda. Když si odmyslím ty drahé spotřebiče a elektro, tak je krásně vidět, že vestavba není primárně o penězích.
Sedačky z Espace jste nepoužili koukám...

1) Nevržou nebo nerachtají ty polystyrény? Potřebuju zateplit střechu, tak hledám inspiraci...
2) Co to je za závity v nosníkách pro připevnění překližky stěny?
3) Řešili jste nějak legálnost, přetypování na obytku, absenci přepážk?


Ahoj,
původně jsme si mysleli, že to letos dotáhneme do konce, ale cestou jsme zjistili, že je to příliš velké sousto a že náš hlavní cíl na začatku byl (.. a občas jsme na něj v zápalu budování zapomínali), že to je hlavně nástroj pro cestování..

Rozhodli jsme se tedy realizovat nejdůležitější, což v našich očích bylo: pohodlné spaní, tekoucí voda, WC, vaření, co nejvyšší energetická nezávislost (solár + nabíjení baterie z alterátoru), topení, venkovní přípojka 220V a dostatečný úložný prostor). Úkolníček se stále hemží detaily a z estetického hlediska je stále co vylepšovat, ale se současným stavem jsme rozhodnuti vyrazit do terénu a nechat úkolníček zrát. Některé věci bychom chtěli udělat cestou, jiné čekají na soulad s praktickými zkušenostmi..

Slyšel jsem moudro, že samo-domo vestavba vlastně není nikdy hotová. Souhlasím s tím. I to je důvod, proč se mi líbí přístup "udělej si sám". Dle svých představ, potřeb, možností, snů.. ;-)

Sedačky z Espace jsme nepoužili, protože by to znamenalo hodně vrtání a vyvařování konzole pod sedačkou, s čímž jsem se vnitřně z bezpečnostního hlediska neztotožnil.. Asi předpos*anost. ;-) Navíc máme airbag u řidiče, takže o problém navíc. Nakonec udělaly radost jednomu kámošovi, který taktéž buduje vestavbu do stařičkého MB. :-)

Dosti slovní onanie, zpět k tvým dotazům.. ;-)

1) Polystyreny nevržou. Ťuk-ťuk! Dali jsme si fakt práci s tím, aby každý kousek polystyrenu (odpad ve stodole - proto polystyren; kdo by chtěl, dejte vědět) byl důkladně "opěnován" = pěna za a v každé spáře. Všechny kousky jsme pak důkladně oťukali a vrtákem propíchali a kde byla vzduchová bublina, skrz tu díru jsme ji dopěnovali.

Pokud hledáš inspiraci, zkus zagooglit na téma Kingspan. Vestavbáři na http://sbmcc.co.uk/ nic jiného na izolace nepoužívají. V ČR se to koupit dá, ale ceny neznám..

2) Je to klasickej maticovej nejt. Ve spojovacím materiálu stojí pár halířů (líp se mačká zeslabená verze). Za kleště jsem dal cca 1200,-, ale ta investice se vyplatí. Umáčkneš tím průměry 4 - 6mm. Uděláš odpovídající díru na nýt a tím vykouzlíš metrickej závit kdekoli je třeba. Na tu překližku jsme použili 4mm šroubky.

3) Hodně jsem tu o tom četl a rozhodl se spolehnout na to, že seženu rozumnou STK.. Zdálo se mi, že to papírování je nad mé síly..

Zajímalo by mne jak, kde a jestli vůbec jste sehnali revizi plynu a elektriky. Kdo to může vydat? Rád bych, aby mi to omrknul orgán.. Pro klidnější spaní.. ;-)
Lucka, Radek a RENDA

Renault Master '04 L2H2 - http://goo.gl/pho...eILMNL0Xgl
DannyDannyČlen
Přidáno před 13 let
Chtěl bych jen doplnit, že není nutné kupovat rovnou kleště. Zalisovat matice jde i bez kleší pomocí delšího šroubu a matky odpovídajícího průměru. Samozdřejmě toto řešení není na stovky kusů...ale na pár kousků se to dá... :)
VitaVitaČlen
Přidáno před 13 let
řešili jste nějak váhu ? máte představu, jak do nakonec dopadne ?

a fotky jsou vyčerpávající - očividně od začátku záměr, neb fotíte co se dělá a ne jen co je hotovo :-)

snad jen mi je trochu proti srsti ventil/spoj plynu vedle vypínače na 220 - vlastně vůbec vedle elektrocentra. (foto 429)
L
lucka-radekČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

Vita napsal:
řešili jste nějak váhu ? máte představu, jak do nakonec dopadne ?

a fotky jsou vyčerpávající - očividně od začátku záměr, neb fotíte co se dělá a ne jen co je hotovo :-)

snad jen mi je trochu proti srsti ventil/spoj plynu vedle vypínače na 220 - vlastně vůbec vedle elektrocentra. (foto 429)


Ahoj,
udělal jsem si takovou tabulku na věci k pořízení. V té jsem evidoval, co budou stát, kolik váží a jak jsou velké. Při návrhu rozložení jsme se snažili vzít v potaz vyvážení stran, aby se s tím dobře jezdilo. Mám v úmyslu nechat nás zvážit, jen jsem se k tomu ještě nedostal, takže teď můžu pouze odhadovat.

Auto váží necelé dvě tuny a věci podle tabulky vycházejí na cca 315kg včetně náplní (voda - 120l, plyn - 2x11kg v ocelové láhvi). K tomu je potřeba přidat postel - ta má odhadem 50kg, ale slouží i jako důležitý "uchycovač", takže bytelnosti nelitujeme. Nábytek je velmi lehký - nejtěžší z toho je kuchyňská skřínka - tu bych viděl tak na 30 - 40kg. Ostatní kusy nábytku jsou jako pírko, ale počítejme dalších 50kg. Dohromady to teda dává cca půl tuny, aby tam bylo to nejdůležitější. Raději bych počítal 600kg, ať je rezerva.. Tím pádem zbývá cca 500kg na ostatní vybavení, který ještě nemáme zbalený, takže nedokážu ani odhadnout. Po tom, co jsme škrtli lamino na nábytek (to by bylo prej i víc než 300kg), se nám dost ulevilo. ;-)

Máš pravdu, byl to záměr. Při hledání inspirace jsme totiž nacházeli hotová díla, ale někdy nám nebylo jasné, jak se k výsledku dopracovat, tak jsme si řekli, že naše konání nafotíme v průběhu, abychom zdokumentovali jak jsem na to šli, včetně chyb, kterých jsme se dopustili a které k tomu nevyhnutelně patří. ;-) A už se nám to hodilo v případě topení, protože to původně nebylo vůbec v plánu a fotky se dost šikly, abychom při vrtání nepotkali nosník.

Není to úplně košer, to uznávám. Nicméně celý rozvod jsme udělali z oceli, pečlivě utáhli a otestovali sprejem (rád bych ještě pro klid duše tu revizi a nafouknout a měřit manometrem), takže se snad nestaneme kosmonauty.. :-) Lepší místo/řešení nás nenapadlo. Tady je to dobře přístupné a pevně věřím, že i bezpečné..
Lucka, Radek a RENDA

Renault Master '04 L2H2 - http://goo.gl/pho...eILMNL0Xgl
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 13 let
Co se týká plynu (mám jen bombu - hadici - vařič) tak to na jízdu stejně všechno vypínám...
Jinak ta hmotnost je dost - až budu dělat další vestavbu, určitě budu maximálně odlehčovat.
VitaVitaČlen
Přidáno před 13 let
nevím, nejsem odborník na plyn, ale snažil bych se aby to co se napojuje a může někdy unikat bylo přirozeně odvětrané jinam, než prostor kde je cokoliv co by mohlo jiskřit. Revize na plyn je ... že to nyní neuniká, ale po projetí D1 tam a zpět... kdo ví ....


Radek SladkyRadek SladkyČlen
Přidáno před 13 let
K fotogalerii - paráda, to je důslednost a rozmysl jak má být. Vyloženě mě naladilo, jak je vidět, že jste do toho šli s nasazením oba dva - tedy i s partnerkou, ta radost se přímo přenáší....
Tak ať se daří a neslevujte, to bude stát za to...
Radek
ficcusficcusČlen
Přidáno před 13 let
Ahoj lucko-radku, jelikož si dokážu nejen představit, ale podobné nyní zažívám při stavbě mé malé plachetnice ... (noci u Internetu, nákresy, váhání, tápání, chybování ... a mraky času) ... tak před Vámi klobouk dolů.
Je vidět zápal celého týmu!) Držím Vám palce ...
Za fotodokumentaci děkuji.
simchasimchaČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

Vita napsal:
nevím, nejsem odborník na plyn, ale snažil bych se aby to co se napojuje a může někdy unikat bylo přirozeně odvětrané jinam, než prostor kde je cokoliv co by mohlo jiskřit. Revize na plyn je ... že to nyní neuniká, ale po projetí D1 tam a zpět... kdo ví ....



Ahoj Víťo, rozumím Ti, že něco jakoby nejde dohromady, ale s tou elektrikou tam opravdu není problém. To by třeba plynový vařič (sporák), který je plný spojů a elektriky a ještě tam jiskří zapalování vůbec neobstál. Některá rizika úplně vyloučit nelze a jak píšeš, D1 to dostatečně prověřuje. Odvětrán do volného venkovního prostoru musí být pouze prostor PB lahví.

Jak jsem se díval na galerii, tak plynová instalace je provedena opravdu velmi pečlivě. Co by ale mohl být problém při revizi je to, jestli byla provedena oprávněnou firmou pro montáž plyn. zařízení. Je to jeden z bodů provádění revize. Ale snad i to je v pořádku. :^
L
lucka-radekČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

simcha napsal:
Ahoj Víťo, rozumím Ti, že něco jakoby nejde dohromady, ale s tou elektrikou tam opravdu není problém. To by třeba plynový vařič (sporák), který je plný spojů a elektriky a ještě tam jiskří zapalování vůbec neobstál. Některá rizika úplně vyloučit nelze a jak píšeš, D1 to dostatečně prověřuje. Odvětrán do volného venkovního prostoru musí být pouze prostor PB lahví.


Jo, cestou to pořádně prodrncáme a znovu otestujeme sprejem. Odvětrání v tuhle chvíli nemáme, jelikož ty bomby ještě nejsou oddělený od zbytku obytnýho prostoru, takže by to ani nedávalo smysl. Mám vypěstovanej čichací tik a plyn je vlastně skoro pořád zavřenej (hlavně pochopitelně za jízdy). Někomu to možná ježí vlasy, ale já v tuhle chvíli spolehám na to, že PB je hodně cítit a doufám, že už v koncentraci, která ještě nestačí k výbuchu (říká se, že 5% směs se vzduchem vybuchuje?). Jak na to koukáte vy? Máme se bát? :o

Citovat

Jak jsem se díval na galerii, tak plynová instalace je provedena opravdu velmi pečlivě. Co by ale mohl být problém při revizi je to, jestli byla provedena oprávněnou firmou pro montáž plyn. zařízení. Je to jeden z bodů provádění revize. Ale snad i to je v pořádku. :^


Instalaci jsme si provedli sami. To teda znamená, že revizi bez razítka od nějaký oprávněný firmy nedostaneme? :(
Lucka, Radek a RENDA

Renault Master '04 L2H2 - http://goo.gl/pho...eILMNL0Xgl
simchasimchaČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

lucka-radek napsal:

Citovat

simcha napsal:
Ahoj Víťo, rozumím Ti, že něco jakoby nejde dohromady, ale s tou elektrikou tam opravdu není problém. To by třeba plynový vařič (sporák), který je plný spojů a elektriky a ještě tam jiskří zapalování vůbec neobstál. Některá rizika úplně vyloučit nelze a jak píšeš, D1 to dostatečně prověřuje. Odvětrán do volného venkovního prostoru musí být pouze prostor PB lahví.


Jo, cestou to pořádně prodrncáme a znovu otestujeme sprejem. Odvětrání v tuhle chvíli nemáme, jelikož ty bomby ještě nejsou oddělený od zbytku obytnýho prostoru, takže by to ani nedávalo smysl. Mám vypěstovanej čichací tik a plyn je vlastně skoro pořád zavřenej (hlavně pochopitelně za jízdy). Někomu to možná ježí vlasy, ale já v tuhle chvíli spolehám na to, že PB je hodně cítit a doufám, že už v koncentraci, která ještě nestačí k výbuchu (říká se, že 5% směs se vzduchem vybuchuje?). Jak na to koukáte vy? Máme se bát? :o

Citovat

Jak jsem se díval na galerii, tak plynová instalace je provedena opravdu velmi pečlivě. Co by ale mohl být problém při revizi je to, jestli byla provedena oprávněnou firmou pro montáž plyn. zařízení. Je to jeden z bodů provádění revize. Ale snad i to je v pořádku. :^


Instalaci jsme si provedli sami. To teda znamená, že revizi bez razítka od nějaký oprávněný firmy nedostaneme? :(

Tak jak říkáš, zkus se spojit s někým kdo to dělá, nemusí to být přímo vestavbář. Jinak je to fakt pěkné.
simchasimchaČlen
Přidáno před 13 let
Ano, informaci máš dobrou. Při koncetraci 5 % plynu, už to může být pěkná pecka. Ty lahve bych doporučoval dořešit. Jasně, po cestě to zavíráš, ale nejde jen o jízdu. Ono je to tak, že dokud není problém tak je vše dobré.
OldaROldaRNováček
Přidáno před 13 let
Ahoj, se svou troškou, tak jak píše Víťa, dneska zkontroluješ a zítra nemusí být pravda. Dříve jsem měl vřazený manometr zvlášť, nyní redučák s manometrem. Při každém zastavení PB vidím, jestli je celý okruh v pořádku. Plus menší alarm PB. Ta D1 je fakt síla. Ať se dílo daří.
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 13 let
Rvizi elektro i plynu umíme, a tlaková zkouška PB taky není problém. Poud budeš mít cestu kolem CL stav se,....
Jinak - moc pěkná práce :^
EdikEdikČlen
Přidáno před 13 let
:^Velice pěkný průřez stavbou. Mám dotaz, rozvod plynu máš v 8 mm nebo v 10 mm? Dík Edík(Vašek)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Danny, lucka-radek, Pepino66, mr_antik, GULI, Vita, Radek Sladky, ficcus, simcha, OldaR, Karel Prokop, Edik, looser

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,685,225 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.27802 sekund | Průměrně za: 0.27802 (0) sekund | Dotazy: 142 | Použitá paměť: 2.32MB/2MB