Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Vše o akumulátorech: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Vše o akumulátorech

Poslední aktualizace před 12 měsíců
M
AnonymČlen
Přidáno před 11 let
tady jsem náhodou narazil na super 100A relé ovládané 12V s tím, že jeto bistabilní relé,ovládá se pouze stiknutím tlačítka ON a OFF
http://www.ostrov...c-12v-100a
X
xgojnyČlen
Přidáno před 11 let
Zajímavé a cenově za babku.
Fiat Ducato Alkovna Dethlefs 2,8JTD chip 118kW, r.v. 2005 Shock
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 11 let
Náhodně jsem našel kalkulátor spotřeby v karavanu, pro nás co jsme jen uživatelé a elektrice buď vůbec, nebo pramálo rozumíme docela dobré, myslím... http://www.varta-...&lang=
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
bob_bobekbob_bobekČlen
Přidáno před 11 let
No, nic proti tomu ale pokud se tam zadají údaje podle jejich požadavku tak to doporučí baterii na jeden den....,což nevím jestli je to pravé ořechové.
Asi by mě víc vyhovovalo,pokud bych tam zadal tu denní spotřebu a zvolil velikost baterie z nabídky a ten graf by ukázal kolik dní vydržím...
Takto si tam musíte dosadit spotřebu ne na jeden den ale např. na 4,7,10,14 dní a pak to vybere potřebnou baterii.
Bürstner Flipper 550TK+Hyunday Santa Fe
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 11 let
Asi nejde ani o to doporucit baterii ale aby tele jako jsem treba ja na elektro vedelo kolik bude prave denni spotreba nic moc nemame a vyslo mi 700 ah a podle toho si vyberu baterii

Automatické sloučení 17.01.2013 10:46:
Asi nejde ani o to doporucit baterii ale aby tele jako jsem treba ja na elektro vedelo kolik bude prave denni spotreba nic moc nemame a vyslo mi 700 ah a podle toho si vyberu baterii
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Upravil Me2d dne 17.01.2013 10:46, před 11 let
L
LotrČlen
Přidáno před 11 let
zdravím kolegové. Přišla zima a ja us konecne chci na jare vyjet a resim eletriku. syn hledal na internetu a nasel totok. http://www.krs.cz/e-shop/produkt/elek...#qtab=desc Co si myslite, je to dobre? cena se my zda dobra, kdyz pisou, že tam je to vsechno i sondy a kabely a kdyz jsem mluvil s prodejcem, tak mi rekl, ze to je i z tim digytalnim panelem. Prosim o radu, co si myslite? Koupil jsem si u nich us zasuvky a vipynace, prislo to rychle a pomnerne za dobry penize.
Lotr:k
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Lotr napsal:

zdravím kolegové. Přišla zima a ja us konecne chci na jare vyjet a resim eletriku. syn hledal na internetu a nasel totok. http://www.krs.cz/e-shop/produkt/elek...#qtab=desc Co si myslite, je to dobre? cena se my zda dobra, kdyz pisou, že tam je to vsechno i sondy a kabely a kdyz jsem mluvil s prodejcem, tak mi rekl, ze to je i z tim digytalnim panelem. Prosim. o radu, co si myslite? Koupil jsem si u nich us zasuvky a vipynace, prislo to rychle a pomnerne za dobry penize.


Tento energoblok pouziva mnoho vyrobcu. Prakticky toto a Schaudt jsou nejpouzivanejsi energobloky.
malinamalinaČlen
Přidáno před 11 let
LÍDL nabízí tzv. tester alternátoru a baterie za 80,-Kč je to k něčemu ? ? :)
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

malina napsal:

LÍDL nabízí tzv. tester alternátoru a baterie za 80,-Kč je to k něčemu ? ? :)


Pokud je to z Lidlu, tak to určitě bude úžasné :D:D
sleidisleidiČlen
Přidáno před 11 let
Prosím také o radu asi Karla. Pořídil jsem si nového bydlíka a z výroby je tam CBE CB-516 16V. Kolik maximálně Ah může mít akumulátor. Přemýšlel jsem o 180Ah - 230Ah. Místa mám dost. Ale po přečtení předchozích článků mám strach aby to stačilo dobíjet doplna. Případně jaký blok bych měl pořídit a co by to asi stálo. Předem díky za radu. Mirek
Míra a Evča
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

malina napsal:

LÍDL nabízí tzv. tester alternátoru a baterie za 80,-Kč je to k něčemu ? ? :)


Nevím přesně jestli to je ona co jsem u známýho viděl, ale je to vlastně obdoba multimetru pro laiky, kde je napětí odstupňováno LED diodami. Zjistíš napětí na baterii a teda i její stav (při vypnutém motoru) a následně při nastartovaném motoru i hodnotu kterou ti dává alternátor a zda dochází optimálnímu nabíjení baterie (případně podbíjení nebo přebíjení). Krokosvorky mohli klidně nahradit autozapalovačem, bylo by to komfortnější než lízt po kapotu. Já mám v autě natrvalo toto http://www.derama...008-c-933/ a mám vše a trvale pod kontrolou. Bratránkovi jsem to dal taky a zachránilo mu to nedávno elektroniku v autě, protože měl závadu na alternátoru a do palubní sítě auta mu šlo přes 25V.

Automatické sloučení 18.01.2013 21:59:

Citovat

Deda Lebeda napsal:

Citovat

malina napsal:

LÍDL nabízí tzv. tester alternátoru a baterie za 80,-Kč je to k něčemu ? ? :)


Pokud je to z Lidlu, tak to určitě bude úžasné :D:D


Posměšným poznámkám (jak jinak) od člověka co tu nabízí značku Sencor se můžu osobně jenom pousmát. Nic ve zlém.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
Upravil TomTP dne 18.01.2013 21:59, před 11 let
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 11 let
Malino, není lepší si pořídit multimetr ( měřák ) ?
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
L
LotrČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

bazopv-tom napsal:

Citovat

Lotr napsal:

zdravím kolegové. Přišla zima a ja us konecne chci na jare vyjet a resim eletriku. syn hledal na internetu a nasel totok. http://www.krs.cz/e-shop/produkt/elek...#qtab=desc Co si myslite, je to dobre? cena se my zda dobra, kdyz pisou, že tam je to vsechno i sondy a kabely a kdyz jsem mluvil s prodejcem, tak mi rekl, ze to je i z tim digytalnim panelem. Prosim. o radu, co si myslite? Koupil jsem si u nich us zasuvky a vipynace, prislo to rychle a pomnerne za dobry penize.


Tento energoblok pouziva mnoho vyrobcu. Prakticky toto a Schaudt jsou nejpouzivanejsi energobloky.


diky za odpoved. takze by to bylo dobrý, nebo ne? Ja myslim ze nic lacnejsiho se sehnat asi neda. Dneska sem mluvil s nekim z krs a pry umi cokoliv od toho CBE a ze je prí zacali davat do aut. Karle mrkni se na to a rekni my nazor. Jinak fotim a as se naucim sem davat fotky tak ukazu jak postupuju..:)
Lotr:k
calycalyČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

malina napsal:

LÍDL nabízí tzv. tester alternátoru a baterie za 80,-Kč je to k něčemu ? ? :)


Rozhodne bych se tomu neposmival.
Je to naprosto postacujici detektor -1) napeti na baterce (nizke-stredni-vysoke)
-2) napeti dobijeni (nizke-stredni- prebijeni)

Pro cloveka kterej nenosi v hlave volty a desetiny voltu vyborna vec.
Lidl -ne Lidl.p)
3v1:_
Tomas BrabecTomas BrabecČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Lotr napsal:

Citovat

bazopv-tom napsal:

Citovat

Lotr napsal:

zdravím kolegové. Přišla zima a ja us konecne chci na jare vyjet a resim eletriku. syn hledal na internetu a nasel totok. http://www.krs.cz/e-shop/produkt/elek...#qtab=desc Co si myslite, je to dobre? cena se my zda dobra, kdyz pisou, že tam je to vsechno i sondy a kabely a kdyz jsem mluvil s prodejcem, tak mi rekl, ze to je i z tim digytalnim panelem. Prosim. o radu, co si myslite? Koupil jsem si u nich us zasuvky a vipynace, prislo to rychle a pomnerne za dobry penize.


Tento energoblok pouziva mnoho vyrobcu. Prakticky toto a Schaudt jsou nejpouzivanejsi energobloky.


diky za odpoved. takze by to bylo dobrý, nebo ne? Ja myslim ze nic lacnejsiho se sehnat asi neda. Dneska sem mluvil s nekim z krs a pry umi cokoliv od toho CBE a ze je prí zacali davat do aut. Karle mrkni se na to a rekni my nazor. Jinak fotim a as se naucim sem davat fotky tak ukazu jak postupuju..:)


Ano, je to dobry, dej to tam.
MildaProMildaProČlen
Přidáno před 11 let
Zdravím všechny přítomné :)

Mám dotaz ohledně aku, tak se přifařím sem.
Na léto se chystám odjet na pár měsíců na jih Evropy.
Při sestavování plánu cesty jsem vycházel ze svý obecný představy - co nejmíň muset do kempu, nebo někam na 230V (střízlivě třeba jednou za 3-4dny).
Nyní je to cca 14dní co jsem přivezl obytku, tak se teprv seznamujeme. Nicméně jako nástavbový aku je tam 100Ah, nevím jak dlouho tam je + je tam 100Wp solár na střeše. Chtěl jsem ještě pořizovat centrálu pro stýčka příhodu, ale nakonec tak neudělám, všude možně jsem se dočetl, že na léto (obzvlášt na jihu) by měl solár stačit. Hned po koupi auta jsem vyměnil komplet vnitřní žárovky za LED a tenhle týden přijde na řadu i denní svícení, každý wattík se počítá, i za jízdy.

Zeptám se teď možná moc obecně, ale když teď přijdu do auta a na zkoušku tam rozsvítim většinu LED = celkem 15W + zapnu telku cca 20W + pustím rozfuk (spotřebu neznám 25W??), tak ukazatel stavu spadne z 13,8V na 12,2V nebo 12,0V zhruba do hodiny. A to netočím vodu (čerpadlo), nenabíjím mobily a noťas atd. Tak rychlej pokles napětí je ale podle mě blbě, baterka bude zřejmě kaput, musí přece držet daleko dýl, neumim si představit na ní jet 3dny.. Nemám s čím porovnat, tak se ptám na váš názor

No a s tím souvisí druhý dotaz. Pomalu teda mapuju terén a chystám se koupit baterku tak, aby do kaslíku vlezla při zachování nejvyšší možný kapacity.
Na webu jsem našel tuhle, ale připadá mi až podezřele levná na 115Ah..
Jakou baterku byste pořídili vy, nebo pokud jste nedávno kupovali, tak jakou? Je nějaký (karavanisty ověrěný) obchod s trakčníma aku?
Taky mi připadá výhoda, že u téhle lze kontrolovat hladina elektrolytu, že to není bezúdržba.

http://www.telefo...ni-baterie

Jo a ví někdo co znamená ten údaj: kapacita v Ah C5/C20: 90/115 ??
Konkrétně to C5 a C20.

Děkuji za informace !e
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

MildaPro napsal:

Zdravím všechny přítomné :)

Mám dotaz ohledně aku, tak se přifařím sem.
Na léto se chystám odjet na pár měsíců na jih Evropy.
Při sestavování plánu cesty jsem vycházel ze svý obecný představy - co nejmíň muset do kempu, nebo někam na 230V (střízlivě třeba jednou za 3-4dny).
Nyní je to cca 14dní co jsem přivezl obytku, tak se teprv seznamujeme. Nicméně jako nástavbový aku je tam 100Ah, nevím jak dlouho tam je + je tam 100Wp solár na střeše. Chtěl jsem ještě pořizovat centrálu pro stýčka příhodu, ale nakonec tak neudělám, všude možně jsem se dočetl, že na léto (obzvlášt na jihu) by měl solár stačit. Hned po koupi auta jsem vyměnil komplet vnitřní žárovky za LED a tenhle týden přijde na řadu i denní svícení, každý wattík se počítá, i za jízdy.

Zeptám se teď možná moc obecně, ale když teď přijdu do auta a na zkoušku tam rozsvítim většinu LED = celkem 15W + zapnu telku cca 20W + pustím rozfuk (spotřebu neznám 25W??), tak ukazatel stavu spadne z 13,8V na 12,2V nebo 12,0V zhruba do hodiny. A to netočím vodu (čerpadlo), nenabíjím mobily a noťas atd. Tak rychlej pokles napětí je ale podle mě blbě, baterka bude zřejmě kaput, musí přece držet daleko dýl, neumim si představit na ní jet 3dny.. Nemám s čím porovnat, tak se ptám na váš názor

No a s tím souvisí druhý dotaz. Pomalu teda mapuju terén a chystám se koupit baterku tak, aby do kaslíku vlezla při zachování nejvyšší možný kapacity.
Na webu jsem našel tuhle, ale připadá mi až podezřele levná na 115Ah..
Jakou baterku byste pořídili vy, nebo pokud jste nedávno kupovali, tak jakou? Je nějaký (karavanisty ověrěný) obchod s trakčníma aku?
Taky mi připadá výhoda, že u téhle lze kontrolovat hladina elektrolytu, že to není bezúdržba.

http://www.telefo...ni-baterie

Jo a ví někdo co znamená ten údaj: kapacita v Ah C5/C20: 90/115 ??
Konkrétně to C5 a C20.

Děkuji za informace !e


Tak my jsme koupily tohle: http://www.batter...20h-12v--b

a víkend 3 dny v zimě bez centrály a el. není problém jen je docela velká, ale našli jsme místo pod lavicí
:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
MildaProMildaProČlen
Přidáno před 11 let
No ta se mi taky moc libi, akorat ze by se nevesla, tak by musela mit spesl misto a druha vec, aby ji ten solar nakrmil .. nekde se to tu resilo a baterka by mela bejt umerna pripadnymu panelu jestli se nepletu. Ale kdyby si se solarem rozumnela, tak by se mi libila, to uz je kus energie :^
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 11 let
nám se vešla sem: http://caravan24...._id=113117
solár máme 100W a zatím vše OK.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
MildaProMildaProČlen
Přidáno před 11 let
Jo to je elegantne vyreseno. Ja zkusim nejak zvetsit ten stavajici kaslik a kdyztak pro ni treba taky najdu misto. Tak se solarem pohoda? Taky myslim ze to neni zadna traga, nicmene, kdyz z ni ty ampery vycucas, tak je pak bude chtit zase vratit, ale myslim ze solar to podrzi do zapojeni na sit v pohode.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,049,307 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.28187 sekund | Průměrně za: 0.28187 (0) sekund | Dotazy: 145 | Použitá paměť: 2.39MB/4MB