Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Nováček bez zkušeností se ptá.: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Nováček bez zkušeností se ptá.

Poslední aktualizace před 13 let
P
pavouk007Nováček
Přidáno před 14 let
Ahoj všichni.
Tak a jsem v tom až po uši. Kámoš přitáhl karavan, další bydlíka (doufám, že se vyjadřuji přesně). No a nám se to už delší dobu také zamlouvá.
Niky jsem nic takového neřidil. Shlédli jsme se ve starším obytném voze. Peněz teď není na rozhazování, protože s námi bydlí paní hypotéka a ta má vždy přednost. Dle nabídek, už 14 dní, den co den sleduji mobile.de a daší podobné weby i u nás, jsem došel k přesvědšení, že to asi bude něco na Fiatu. Celý život slyším, že Fiat je rezavý už na prospektu.
Tak a teď pár otázek (dle Vašich předchozích odpovědí je asi pro 4 člennou rodinu a psa jasná volba alkovna, tak je vše vztaženo k ní):
1. Jak je to dle Vašich zkušeností s uspořádáním, co je lepší. Zadní sezení s přestavěním na postel, nebo jen sezení s přestavěním na postel vepředu za řidičem?
2. Je nutná mít dvojitá skla a podlahu, když chceme jezdit na lyže?
3. Měchy jsou asi dobré, ale jsou nepostradatelné?
4. Na co si dát všeobecně bacha? (Koukal jsem, že koupelny jsou občas dost zašlé a u spár černé)
5. Musí mít sedadla v prostoru za kabinou řidiče 3 bodové pásy a opěrky hlavy?
6. Jak se řeší 220V mimo kemp?
7. Je u vozů 1988-1995 velký rozdíl ve značce?
8. Kolik bývá náplň odpadu u toalety?
9. Má smysl u tohoto stáří uvažovat o automat. převodovce? Jsem její velký fanda od r. 1993.
10. To už je zatím vše.
Moc díky za všechny postřehy. Myslím, že je vhodná doba na nákup. Slušný kurz a zima na krku.

Jo a musím přidat osazenstvo: Radka, Hynek, Matěj, Terezka a retriever Anny.
P
AnonymČlen
Přidáno před 14 let
Pro vaše uspořádání bych volil čtyři postele a k nim sezení.
Dvojitá skla určitě, bez podlahy se dá žít.
Bez měchů přežiješ, alespoň v začátcích. Pak můžeš přidat pero nebo měch...
Všeobecně největší problém je voda. Zhnilé dřevo je měké. Hledej.
Starší vozy nemusí mít tříbodové pásy. Je to plus pro Tebe.
Měnič, generátor. Ale lepší je vše na 12 V.
sedm.... myslím že ne, ale najdou se lidi, co tomu víc rozumí.
17 litrů, 19..... tady problém nehledej.
Automat je super, jezdí s ním i starší vozy. Záleží na zacházení. Problémy rozebere mechanik, já nejsem.
To je vše
R
RemzinČlen
Přidáno před 14 let
Mi máme sezení za řidičem a 2x 3bodové pásy na dětské sedačky to asi sezení v zadu do U nemá . Měchy moc dobré , ale dají se dodělat za cenu kolem 3-5 tisíc . Pozor na zatékání a tím pádem na hnilobu jak píše Petr s Lucií . Sedadla za řidičem mít nutně pásy nemusí třeba mi máma pásy jen klasicky po směru jízdy , ale na druhé lavici proti směru nejsou a auto nám i přes moje námitky otypovali jen pro 4 kde jsou pásy . 220 v mino kemp buď měnič nebo centrála přijde nato co potřebuješ zásobovat 220 v . U vozů 88-95 není zas takovej rozdíl va značce Fiat , Citroen a Peugeot jsou v podstatě identycké vozy jen se liší znaky a motory Fiat si dodával svoje , ale je podstatný rozdíl v ceně . Vozy rok 88-93 jsou tzv hranáče a tam je cena někde od 100 do 200 tis podle stavu , ale nad 93 jsou již ty kulaté a tam je to někde od 300 výše . Tak dobrou volbu Jarda
!y Jarda , :y Lenka , :a Lukáš a !z Štěpánka
Mercedes Benz Vito + Knaus Südwind
TomykTomykČlen
Přidáno před 14 let
Ahoj my jsme vybírali rok a půl než se objevilo to správný auto. Když jsem začínal hledat věděl jsem jen: dva dospělí, jedno mimi dítě (perspektivně dvě) a dvě čuby(rozuměj feny dalmatinky) a celoroční využití.
Po zkušenosti z mládí, kdy jsem byl štastný majitel VW T2 (a prožil s ním věci o kterých možno vyprávět až po 22 hodině) !) jsem měl jasno v dalším chci obytný auto ne přívěs.
A když auto tak viz. výše abychom se vešli, mě vyšla jen alkovna, kvůli čubám jsem hned zavrhnul uspořádání do U, podélné uspořádání s lavicí podél jedné stěny a kuchyňkou vzadu u dveří opět kvůli pesům zamítnuto, tak jsem se zaměřil na uspořádání za řidičem sezení pro 4 za spolujezdcem dveře nástavby kuchyňka a za ní sezení pro 3 s tím že tohle sezení zruším a bude tam místo pro holky a nad tím palanda na spaní pro naší princeznu.
Nakonec se objevilo auto kde to předchozí majitel udělal né kvůli psům, ale kvůli garáži se vstupem jak zvenku tak zevnitř a nad tím matrace a spaní. Ideál !M
Chtěl jsem tovární nástavbu s profi vnitřkem a aby všechno fungovalo a nebylo vybydlený a neřešil jsem obsahy nádrží atd. ( to bych asi hledal eště dneska) !) a i když je to 20 let starý tak jsem spokojenej (ale pozor viděl jsem i hrůzy do kterejch sem ani nevlez páč se mi to eklovalo a vždycky to bylo v bazaru) :o
A co se výběru podvozku týká, od začátku bylo jasný (teta hypotéka u nás bydlí taky) že to bude Fiat nebo Peugeot nebo Citroen r.v. 1988-93, ze začátku jsem chtěl TD a posilovč řízení (ten kvůli manželce) ale z obojího jsem postupně slevil. Ukázalo se že bez turba to jede taky je to 2,5D 54 kW, není to bůh ví co, ale nevybíral jsem sporťák a bez posilovače u mě dobrý a u ženy vlastně taky :^!y

To je v kostce asi všechno, musíš si to auto ušít na sebe a svoje potřeby Tomýk :^
Tomyk&Jana&Betka, čuba Klára a pes Benny
Dethleffs 560 na Peugeot J5 2,5D jménem Abobus Jonáš :^
Upravil Tomyk dne 30.10.2010 12:05, před 14 let
P
pavouk007Nováček
Přidáno před 13 let
Všem moc díky. :_
Doufám, že ještě budou nějaké názory. Budu teď nějakou dobu (asi 14 dní) mimo, tak se těším na další počtení.
Postupně si to sesumírujeme a začneme vybírat.

:@ Jen lehká poznámka. Mám zde nastavené upozornění na případné odpovědi a přišlo mi pouze na první.

Všem ještě jednou děkuji.!t
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: pavouk007, Petr a Lucie, Remzin, Tomyk

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,532,745 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.19914 sekund | Průměrně za: 0.19914 (0) sekund | Dotazy: 71 | Použitá paměť: 1.81MB/4MB