Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 zapojení topení 30 do 50mbar rozvodu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

zapojení topení 30 do 50mbar rozvodu

Poslední aktualizace před 14 let
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 14 let
Tak je to tady, několik rozdílných rad a tak prosím vás široké publikum... trumatic E2400 je na 30mBar, na bombě mám regulátor 50mBar kvůli lednici, sporáku a vývodu na gril, stačí abych umístil před topení 30mBar regulátor, nebo musí být reduktor z 50 na 30 (který je drahý). Děkuji za odpověď. Me2d
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 14 let
Ahoj. Teoreticky by to stačilo, ale princip redukce tlaku z 100 kPa až 600 kPa na tlak 3 nebo 5 Pa se děje na trysce, která je uzavírána jehlou, spojenou s membránou, membrána pak bere referenční tlak atmosferický a poměřuje jej s tlakem pracovním. Má-li ale takový regulátor redukovat z 5 Pa (50 mBarů) na tlak 30 mBarů, nemusí se přes trysku dostat potřebné množství plynné frakce, aby to stačilo spotřebě topidla.
Nebylo by ale proti ničemu (myslím předpisům), kdyby se udělala vysokotlaká rozdvojka, jakýsi T kus, který by byl středním vývodem připojen na tlakovou láhev a na zbylé dva vývody s levým závitem byl připojeny dva regulátory, každý s jiným redukovaným tlakem. Šikovný soustružník by to zvládl s přehledem.
Sám jsem asi před třiceti lety dělal takové triky v převijárně elmotorů v Dřevohosticích jako chlaďař (který musí umět všechno). Čao,:r
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 14 let
Já mám také rozvod 50 mB a topení bylo původně na 30 mB. Předchozímu majiteli to někde předělali také na 50mB.Mám to tam přepsáno na štítku.Za kolik a kde to dělali nevím,možná je to někde v těch dokumentech k tomu topení,ale je to mnohem pohodlnější než nějaké redukce a nebo regulátory,vše na jeden tlak.
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 14 let
Ahoj. Pokud se seženou trysky na ten jiný tlak, je to problem zanedbatelný. Čao,:r
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 14 let
Díky za odpověď, je to krásně popsáno, leč mě nic neříkající neb jsou mi přepočty dávnou neznámou, prosím o co nejjednodušší systém zapojení topení abych nemusel nic nechat vyrábět, potřebuji to vcelku rychle a dnešní řemeslníci kvůli kšeftu za 200,- nezapnou ani mašinu (nemám jim to za zlé). Pochopil jsem že ten reduktor z 50 na 30 je k ničemu, že by z něj šlo málo paliva pro topení? Mohu tedy jen před topení dát 30mBar regulátor když do něj půjde 50?
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
simchasimchaČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

Me2d napsal:
..... Pochopil jsem že ten reduktor z 50 na 30 je k ničemu, že by z něj šlo málo paliva pro topení? Mohu tedy jen před topení dát 30mBar regulátor když do něj půjde 50?


Ahoj, ale možná jsi to nepochopil správně. Právě regulátor z 50 na 30 mBar, by jsi tam dát mohl.
Tyto malé rozdíly tlaku, aby to dalo i objem plynu se regulují hůř. Proto je i jak jsi zjisti cena dost vysoká.
Nemůžeš tam dát regulátor na 30 mBar, který máš na př. na láhvi (bombě) o podobném Doskočil psal.
Spěcháš a to je problém.
Úplně nejjednodušší a nejlevnější by bylo sehnat v sevisu menší trysečku na 50 mBar a nebo trysečku upravit na menší průřez otvoru. Chce to ale hodináře, průměry jsou velmi malé.
simchasimchaČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

Doskocil napsal:

... Nebylo by ale proti ničemu (myslím předpisům), kdyby se udělala vysokotlaká rozdvojka, jakýsi T kus, který by byl středním vývodem připojen na tlakovou láhev a na zbylé dva vývody s levým závitem byl připojeny dva regulátory, každý s jiným redukovaným tlakem. Šikovný soustružník by to zvládl s přehledem.
Sám jsem asi před třiceti lety dělal takové triky v převijárně elmotorů v Dřevohosticích jako chlaďař (který musí umět všechno). Čao,:r


Doskočile, Doskočile, Ty náš milý a dobrý chlaďaři ve výslužbě o takových úpravách na vysokotlaké části se ti nesmí aní zdát, né tak je radit na veřejném fóru.
Jedině - že by šikovný soustružník k tomu přiložil i certifikát ze státní zkušebny a montáž provedla oprávněná firma. Jinak je všechno proti všemu.
Neber to ve zlém, vážím si Tě a rád čtu Tvé články. Hlavně se mě líbí Tvé "zmaření tepla". :_
Upravil simcha dne 10.09.2010 14:24, před 14 let
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 14 let
Ahoj. Jasně. Souhlasím, co bylo před čtyřiceti lety, nemůže být dnes. Ale pro sebe bych si to udělal, muselo by to být ale perfectto. Vysoké tlaky byly naši kamarádi, klidně 27 bar, než vypínaly ochrany. Čao,:r
Upravil Doskocil dne 10.09.2010 21:41, před 14 let
simchasimchaČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

Doskocil napsal:
Ahoj. Jasně. Souhlasím, co bylo před čtyřiceti lety, nemůže být dnes. Ale pro sebe bych si to udělal, muselo by to být ale perfectto. Vysoké tlaky byly naši kamarádi, klidně 27 bar, než vypínaly ochrany. Čao,:r


Ahoj, jasně, tak nějak to je.
Člověče, onehdy jsem si dělal doma systém tepelného čerpadla a použil jsem rotační kompresor. Při teplotě asi 60 st. tlaky obrovské, až mě to roztrhlo deskový výměník. Chladivo R410A. Tak jsem do toho trochu nahlédl. Ani jsem netušil, že se pracuje s takovými tlaky.
Měj se pěkně. P.
medved Tommedved TomČlen
Přidáno před 14 let
Ahojky diskutéři,
vlastnil jsem několik let obytnou boudu na pick-up.Kddyž jsem ji kupoval bylo topení už odmontované a já musel koupit nové.Nová Truma 2200 S byla na 30 mbar a celý rozvod na 50 mbar.Proto jsem zakoupil redukci z 50 na 30 mbar(opravdu před pěti lety nebyla levná - asi 1.000 Kč),ale po instalaci před topení vše fungovalo jak mělo.
To je jenom příspěvek od neodborníka.
Zdravím všechny
Medvěd Tom
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 14 let
to se mi to pěkně prodražuje, litřík k litříku, vše jako by levné, teď je topení u doktora tak uvidíme zda s ním něco udělá, kusím mu v pondělí zavolat jestli bude mít patřičné trysky a dle ceny se rozhodnu zda přetryskovat, nebo koupit reduktorový regulátor.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 14 let
Tak přátelé, topení je opravené jede jak má, a já zjistil, že se do toho zapojení nějak sám nepohrnu, jelikož nejsem ani tak moc vybaven náčiním... byl by tu někdo, kdo by dokázal toto namontovat, malinko předělat rozvod plynu a rovnou namontoval a zapojil 2. baterii pod sedačku řidiče? Nejlépe někdo z okolí, neb auto používám na denní ježdění do práce a dělám dlouhý krátký týden. Nechci to zadarmo, ale rychle!k Moc PROSÍM!g
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Upravil Me2d dne 08.10.2010 21:19, před 14 let
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 14 let
Kdybych náhodou jel někdy do kempu, tak bych nechtěl stát vedle tebe,
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 14 let
Nějak nechápu, naopak do teď mám vše podle norem a chci v tom pokračovat, jsi z Prahy nechceš mi to zapojit?
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 14 let
Já to zapojit neumím, a proto bych to odvezl tam kde tomu rozuměj, ale určitě bych nezjištoval jak to "ochcat" aby to nějak fungovalo a nebylo to moc drahý., Myslím si že zapojení plynu a jeho správná funkce je hodně důležitá a určitě bych na ní nešetřil,
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 14 let
jojo pane, nevím z čeho jsi získal dojem že chci něco ochcat, jen jelikož na to spěchám a nemám v okolí nikoho kdo to umí a ve Velimi nemají čas a Peca má taky plno, tak jsem vznesl dotaz, kdyby se náhodou někdo urval, tak prosím pište jen Ti kteří mi můžete pomoct, díky moc. Pro Jardu77 můžeš pokračovat po SZ ať tu zbytečně neplevelíme vlákno. Díky:^
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
D
DZIZIČlen
Přidáno před 14 let
Možná tip. Pokud jezdíš do práce na Prahu, vezni to přes Vinoř a ve směru na Podolánku je nad pumpou nalevo areál v němž vzadu jsou Bydlíkáři (topení, klinačky......) sory nemám na ně spojení, ale před 7 měsíci mi dělali sporák.
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 14 let
Díky to bude top servis Holan, zkusím ještě karavanyPlus v Brandýse, ale ti jsou prý dost drazí, uvidíme.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Me2d, Doskocil, Mirek a Jirinka, simcha, medved Tom, jarda77, DZIZI

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,670,912 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17056 sekund | Průměrně za: 0.17056 (0) sekund | Dotazy: 124 | Použitá paměť: 2.14MB/2MB