Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Pokutu v Itálii - platit či ne?: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Pokutu v Itálii - platit či ne?

Poslední aktualizace před 7 let
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

mstr napsal:

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

@mstr

Nedělej z toho drama, v Německu máš plac pro obytky téměř na každém dálničním odpočívadle.... StVO si prostě nečetl a hotovo, to asi těžko okecáš. Nečetl si ani můj příspěvek, napsal jsem, že bych byl s takovými výroky opatrný... Ale my už se známe, že :-)


Nečetl, však jsem to napsal, vážně nestuduji podrobně zákon každé země, nenapadlo mne, že mají pro parkování na chodníku takové pravidlo, neparkoval bych tam se 7 tunami, ale Multivana bych tam odstavil.... Odhadl bych, že to nečetlo více zahraničních řidičů, takže dík - ale tvoje původní tvrzení se vztahovalo na jakékoliv parkoviště.

Co se týče parkovišť na dálnici, Němci takový bezstarostný postoj nemají: http://www.promobil.de/ratgeber/duerfen-wohnmobile-an-autobahn-raststaetten-parken-und-uebernachten-8600782.html


Moje původní tvrzení bylo, že Němci mají přesně určená omezení ( množné číslo !!! ) pro uvedený symbol... a že si nejsem 100% jistý... ( protože matně vím, že někde je 2.8t a někde nesmí jen obytky u daného symbolu ). Nauč se číst - po třetí už je to únavné!

Já to na rozdíl od tebe vím, tys věděl kulový jen si tady dělal chytrýho a blbnul ostatní. Víš co znamená sebereflexe ?? Ty ale potřebuješ mít poslední slovo i když sem napíšeš kravinu, že ? To je asi hlavní problém, pa - pa :_
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
uhlikuhlikČlen
Přidáno před 7 let
Naše zkušenost s placením pokut v Itálii. V Cinque Terre jsem zabíral 1,3 parkovacího místa. I snašini 6 metry to parkování v okolí bylo tip top. Pokuta tuším 19,70 Eur. Platbu pokuty v Itálii je nejlépe řešit ihned na jakékoliv poště.
Luboš+Katka+Davídek, Knaus Boxstar
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

Citovat

mstr napsal:

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

@mstr

Nedělej z toho drama, v Německu máš plac pro obytky téměř na každém dálničním odpočívadle.... StVO si prostě nečetl a hotovo, to asi těžko okecáš. Nečetl si ani můj příspěvek, napsal jsem, že bych byl s takovými výroky opatrný... Ale my už se známe, že :-)


Nečetl, však jsem to napsal, vážně nestuduji podrobně zákon každé země, nenapadlo mne, že mají pro parkování na chodníku takové pravidlo, neparkoval bych tam se 7 tunami, ale Multivana bych tam odstavil.... Odhadl bych, že to nečetlo více zahraničních řidičů, takže dík - ale tvoje původní tvrzení se vztahovalo na jakékoliv parkoviště.

Co se týče parkovišť na dálnici, Němci takový bezstarostný postoj nemají: http://www.promobil.de/ratgeber/duerfen-wohnmobile-an-autobahn-raststaetten-parken-und-uebernachten-8600782.html


Moje původní tvrzení bylo, že Němci mají přesně určená omezení ( množné číslo !!! ) pro uvedený symbol... a že si nejsem 100% jistý... ( protože matně vím, že někde je 2.8t a někde nesmí jen obytky u daného symbolu ). Nauč se číst - po třetí už je to únavné!

Já to na rozdíl od tebe vím, tys věděl kulový jen si tady dělal chytrýho a blbnul ostatní. Víš co znamená sebereflexe ?? Ty ale potřebuješ mít poslední slovo i když sem napíšeš kravinu, že ? To je asi hlavní problém, pa - pa :_


ok, sorry - tak jsme to matné vědomí rozluštili, zhruba tušíme, jak to nyní je - myslím, že ani já, ani ty jsme to nevěděli na 100% a nemusíš urážet - myslím, že seberflexi mám slušnou, ale tebe to vždy nějak vytočí.

Automatické sloučení 10.05.2017 17:18:

Citovat

uhlik napsal:

Naše zkušenost s placením pokut v Itálii. V Cinque Terre jsem zabíral 1,3 parkovacího místa. I snašini 6 metry to parkování v okolí bylo tip top. Pokuta tuším 19,70 Eur. Platbu pokuty v Itálii je nejlépe řešit ihned na jakékoliv poště.


To vezmeš ten lístek a jdeš na poštu a oni už ví, co s tím? Někdo tady zase psal o návštěvě policejní stanice.
Upravil mstr dne 10.05.2017 17:18, před 7 let
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let
@mstr Ty jsi to nevěděl vůbec, neměl jsi ani tušení, že něco takového existuje a psal si sem kraviny o dodatkových tabulkách.... Já jen nedokázal vysypat StVO z rukávu, ale na rozdíl od tebe jsem věděl. Než zase napíšeš další blábol, tak si přečti co jsi ještě před několika příspěvky tvrdil...

Sorry, já na demagogické diskuze s tebou nemám čas, jen jsem chtěl uvést tvé nesmysly na pravou míru, protože bylo jasné, že nemáš ani ponětí o nějakém omezení do 2.8t nebo omezení s dodatkovou tabulkou.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

@mstr Ty jsi to nevěděl vůbec, neměl jsi ani tušení, že něco takového existuje a psal si sem kraviny o dodatkových tabulkách.... Já jen nedokázal vysypat StVO z rukávu, ale na rozdíl od tebe jsem věděl. Než zase napíšeš další blábol, tak si přečti co jsi ještě před několika příspěvky tvrdil...

Sorry, já na demagogické diskuze s tebou nemám čas, jen jsem chtěl uvést tvé nesmysly na pravou míru, protože bylo jasné, že nemáš ani ponětí o nějakém omezení do 2.8t nebo omezení s dodatkovou tabulkou.


tak nediskutuj, když ani nevíš, co jsi psal:
například Němci mají přesně určená omezení pro tebou uvedený symbol
Nemají, omezení na 2.8 se vztahuje na značku povolující stání na chodníku a týká se i běžných osobních aut. Věděl jsi tedy stejné houby jako já a pokud pominu nadávky, tak jsme se alepoň k něčemu dobrali, co asi lidi moc neví. A prvotně jsme řešili dodatkovou tabulku na fotce běžné parkovací plochy, žádný chodník a parkování na něm. Pokud ale máš potřebu mi nadávat, klidně zase pošli soukromou zprávu, já ty vulgarismy snesu.

Co se týče dodatkové tabulky se symbolem sedanu, osobně v tom jasno stále nemám, jedná se o symbol vozu kategorie M1, což je i obytňák do 3.5 tuny, respektuji po upozornění a odkazech v příspěvcích jiných, že mají v Německu zažitý výklad o tom, že se to netýká obytek - a i když mi není zcela jasné proč a asi to mají někde v zákonech napsáno a nebo se to tam vyvinulo jako zvykové právo - vážně nevím, jen jsem uváděl nalezená fakta. Na druhou stranu zase uvádím, že se to až tak striktně nedodržuje a často se to toleruje - podobně jako kamion může stát na dálničním odpočívadle na stání pro dlouhý náklad, a až ten dlouhý náklad přijede (typicky vrtule či jiná součástka větrníku), tak musí vypadnout, obejde se to bez pokut.

Jak to mají v itálii a co tam ten symbol znamená, taky nevíme - ale reagoval jsem původně na příspěvek copyho: tak ona je tá značka dosť výstižná: parkovanie zadarmo (libero) pre osobné autá. Mali tam dať ešte preškrtnutú obytku, príves, náklaďák, traktor a autobus? - neboť jím uváděné další kategorie vozidel jsou až na tu obytku kategorizovány předpisy různě a tedy není nutné je tam dávat přeškrtnuté, kdežto obytka a běžné osobní auto patří do stejné kategorie, kterou, čistě teoreticky a dle mého názoru, pokrývá právě ta předmětná cedulka.

Při pohledu na dotyčné místo přes Google maps u původní lokace (San Teodoro) jsou tam dvě parkoviště, jedno asi placené, s docela viditelnými nápisy NO CAMPERS, druhé pak asi neplacené, u příjezdu jen zákaz nočního parkování obytek. Na základě čeho dali pokutu, je záhadou, je snad jasné, že žádná obytka se jim mezi ty čáry nevejde a na Google maps je i vidět, že si Italové s parkováním a dodržováním čar hlavu nelámou....
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

mstr napsal:

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

@mstr Ty jsi to nevěděl vůbec, neměl jsi ani tušení, že něco takového existuje a psal si sem kraviny o dodatkových tabulkách.... Já jen nedokázal vysypat StVO z rukávu, ale na rozdíl od tebe jsem věděl. Než zase napíšeš další blábol, tak si přečti co jsi ještě před několika příspěvky tvrdil...

Sorry, já na demagogické diskuze s tebou nemám čas, jen jsem chtěl uvést tvé nesmysly na pravou míru, protože bylo jasné, že nemáš ani ponětí o nějakém omezení do 2.8t nebo omezení s dodatkovou tabulkou.


Podle mne tam platí víceméně totéž co u nás, zákaz nad 2.8 musí být vyznačen dodatkovou tabulkou, symbol auto vyjadřuje motorové vozidlo, někdy ve významu automobil pro přepravu osob do 3.5t.

tak nediskutuj, když ani nevíš, co jsi psal:.



Hlavně, že ty víš, co jsi napsal, ... demagogii zdar.

PS. Takový běžný osobáček do 2.8 tuny ....Napiš zase něco veselého pro pobavení :D
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Upravil Vajglon Hnuson dne 10.05.2017 18:58, před 7 let
MirekJPMirekJPČlen
Přidáno před 7 let
Se nam to tu trochu zvrtlo :-). Vcera vecer jsem mel na hotelu cas a tak jsem procetl mraky zahranicnich for, kde italske pokuty resi a udelal si nasledujici nazor:

1. Pokutu jsem mel i za steracem. Bud tam chybela znacka a nebo jsem moc vycnival z rady ( nechal jsem si vzadu misto, abych otevrel kridlove dvere bydliku).
2. Vyzvy k zaplaceni resi v Italii agentura. Je to v souladu s EU. Podobne "pochybne" adresy a webove stranky pouzivaji standardne.
3. Italie ma 1 rok na doruceni vyzvy k zaplaceni, jinak je pokuta promlcena - u me to zvladli za pul roku
4. Vyzva musi byt v jazyce, kteremu pachatel rozumi. Ja anglictinu pouzivam v praci denne a idiota ze sebe delat nebudu
5. Pokuta je promlcena po peti letech. Ja se do Italie chystam letos zase a sance, ze tam nekde spacham podobny prestupek a policie si zkontroluje registr je velka.
6. Za ty roky, co kempuju na divoko je to prvni pokuta - beru to jako dan za volne kempovani a cas od casu hold neco zaplatim. Porad levnejsi a hezci, nez jezdit jen do kempu.
7. Zakladam si konto "Míša" - urcite to neni v mem zivote pokuta posledni

Pokutu jsem zaplatil a tim povazuju pripad za uzavreny.
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

Hlavně, že ty víš, co jsi napsal, ... demagogii zdar.

PS. Takový běžný osobáček do 2.8 tuny ....Napiš zase něco veselého pro pobavení :D


O běžném osobáčku, co překračuje 2.8t, jsem nic nepsal (v souvislosti s tímto limitem jsem uvedl jen příklad: ale Multivana bych tam odstavil , jistě že existují různá provedení s hmotností nad i pod tento limit), dalším třeba Ford Tourneo Custom - osobáček pro 8 lidí lehce přes tři tuny. Asi tě baví pořád něco překrucovat a chytat se slovíček - fakt nehodlám psát tak, aby kdo chce, tedy ty, to nemohl překroutit.

Automatické sloučení 10.05.2017 20:20:

Citovat

MirekJP napsal:

6. Za ty roky, co kempuju na divoko je to prvni pokuta - beru to jako dan za volne kempovani a cas od casu hold neco zaplatim. Porad levnejsi a hezci, nez jezdit jen do kempu.


To je docela správný pohled :)

Uvidíme, jak to půjde v budoucnu. Na dokumentaci k tomu přestupku jsi se nedíval? Píší, že jsi parkoval mimo vyznačenou parkovací plochu (i když to chce trochu fantazie, semafory tam asi nebyly :)), tak by z nich mohlo být patrno, co jim vadilo.
Upravil mstr dne 10.05.2017 20:20, před 7 let
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

mstr napsal:

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

Hlavně, že ty víš, co jsi napsal, ... demagogii zdar.

PS. Takový běžný osobáček do 2.8 tuny ....Napiš zase něco veselého pro pobavení :D


O běžném osobáčku, co překračuje 2.8t, jsem nic nepsal (v souvislosti s tímto limitem jsem uvedl jen příklad: ale Multivana bych tam odstavil , jistě že existují různá provedení s hmotností nad i pod tento limit), dalším třeba Ford Tourneo Custom - osobáček pro 8 lidí lehce přes tři tuny. Asi tě baví pořád něco překrucovat a chytat se slovíček - fakt nehodlám psát tak, aby kdo chce, tedy ty, to nemohl překroutit.


Že tě to baví....:_ :_ :_
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

Citovat

mstr napsal:

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

Hlavně, že ty víš, co jsi napsal, ... demagogii zdar.

PS. Takový běžný osobáček do 2.8 tuny ....Napiš zase něco veselého pro pobavení :D


O běžném osobáčku, co překračuje 2.8t, jsem nic nepsal (v souvislosti s tímto limitem jsem uvedl jen příklad: ale Multivana bych tam odstavil , jistě že existují různá provedení s hmotností nad i pod tento limit), dalším třeba Ford Tourneo Custom - osobáček pro 8 lidí lehce přes tři tuny. Asi tě baví pořád něco překrucovat a chytat se slovíček - fakt nehodlám psát tak, aby kdo chce, tedy ty, to nemohl překroutit.


Že tě to baví....:_ :_ :_

nebaví, vysvětluji.... těch modelů osobních aut je více, jistě jich znáš více než já, když ovládáš německé reálie. I když nevím, na kolik zrovna tohle omezení jejich majitelé trápí, sám si nemohu vzpomenout, kdy jsem naposledy v německém městě stál na chodníku (rozuměj v souladu s diskutovanou dopravní značkou na místě, kde to tato značka dovolovala)
copycopyČlen
Přidáno před 7 let
kašlite už na to.

Debata ožila tým, že sa mirekJP spýtal, či má zaplatiť pokutu, ktorá mu prišla zo Sardínie. Ja by som to neplatil, vy áno? Myslím tú jeho konkrétnu pokutu s tými divokými www a mail adresami.
MirekJPMirekJPČlen
Přidáno před 7 let
Pokud si chcete dát studijní hodinku, tak na odkazu níže najdete asi nejucelenější přehled k dané problematice:

http://italychronicles.com/speeding-f...-in-italy/
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

copy napsal:

kašlite už na to.

Debata ožila tým, že sa mirekJP spýtal, či má zaplatiť pokutu, ktorá mu prišla zo Sardínie. Ja by som to neplatil, vy áno? Myslím tú jeho konkrétnu pokutu s tými divokými www a mail adresami.


Tyhle divoké www a emaily jsou v Itálii běžné, před nedávnem se tady řešila pokuta za rychlost na silnici z Benátek dolů a bylo to prakticky totéž http://www.caravan24.cz/forum/viewthr...rowstart=0. Neumím na tohle dát jasnou odpověď, záleželo by na tom, jak moc jsem si přestupku vědom - a popravdě bych to asi řešil hned na místě po obdržení toho lístku, párkrát za život se mi to v různých státech stalo a na konci z toho nikdy nic nebylo - ale policista/výběrčí/ranger byl vždy v dohledu. Pokuta ze zahraničí mi přišla jen jedna, tento rok, za překročení rychlosti v Rakousku, že jsem ji překročil jsem věděl, že mne vyfotil radar taky, dopis byl přesně dle pravidel v němčině a češtině, nebyl na doručenku, jen obyč.pošta, zaplatil jsem obratem.

U toho přestupku ze Sardiníe nevíme co porušil a jak dobře je si toho vědom, to ví jen on - podle toho bych platil či vyčkával na další vývoj, tím se nic nezkazí, musí stejně následně přijít úřední dopis. Takže bych (asi také) neplatil - je tam ale přeci jen ten lístek na místě, je to trochu jiné, než nějaký radar na silnici.

A jak jsem už napsal, minimálně bych si následně zkusil stěžovat u nás na vydání mých údajů, neboť jestli ta žádost o ně byla tak "kvalitní" jako to oskenované vyrozumění o přestupku, tak je měl český úředník vyhodit a trvat minimálně na srozumitelné angličtině, když už ne přímo na češtině. Jestli by byla tahle stížnost v souladu se zákony a nalezla v nich oporu nevím, nehodlám to zkoumat a je mi to vcelku jedno- mne by to to stačilo a alespoň budou naše úřady vědět, že s daty co poskytují, se asi nejedná zcela ve smyslu uzavřených dohod a nebo je to přiměje se těmito pravidly trochu zabývat (a nebo to skončí v koši).


(poznámka pro rejpaly: píšu co bych udělal a ne co mají dělat rýpalové a nestojím o hodnocení svých názorů rejpaly - fakta jsou ale samozřejmě vítaná kdykoliv .).
camperboycamperboyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat


A jak jsem už napsal, minimálně bych si následně zkusil stěžovat u nás na vydání mých údajů, neboť jestli ta žádost o ně byla tak "kvalitní" jako to oskenované vyrozumění o přestupku, tak je měl český úředník vyhodit a trvat minimálně na srozumitelné angličtině, když už ne přímo na češtině.


Existuje hodně zajímavá služba kterou všem vřele doporučuji. Na všech pobočkách CZECHPOINTU je možné si za 100 korunový kolek nechat vyjet sjetinu všech lustrací. Kdo, kdy a proč mě lustroval v evidencích. Ať už policie, úřady atd. Nechal jsem si to ověřit a docela jsem čuměl kdo se o mě zajímá. Lustroval si mě soukromě i soused policajt. Hodně jsem zvažoval trestní oznámení.
tomkoptomkopČlen
Přidáno před 7 let
Je to toto a je to mnohdy velmi zajímavé čtení....
http://www.mvcr.cz/clanek/vydej-vypis...vatel.aspx
copycopyČlen
Přidáno před 7 let
mirekJP: tak som zo zvedavosti včera napísal na oficiálny mail Commune di San Teodoro, či je teda tá tvoja pokuta naozaj platná, alebo či je to podvod.
tu je komplet mail.

Moja otázka (google translator):
Da: copy [mailto : xxxxxxxxxxxxxx]
Inviato: giovedì 11 maggio 2017 14.29
A: info@comunesanteodoro.gov.it
Cc: segretariocomunale@comunesanteodoro.gov.it; g.costaggiu@comunesanteodoro.gov.it; f.stangoni@comunesanteodoro.gov.it
Oggetto: Richiesta di informazioni - si tratta di una lettera falsa?

Saluti,
Vorrei chiedere se volesse confermare la veridicità della lettera. Ho il sospetto che la lettera è falso.
Lista assomiglia ufficiale lettera dal vostro ufficio. Mi stupisco che sono stati modificati gli indirizzi web e indirizzo e-mail.
Si prega è possibile confermare che la lettera davvero così? O qualcuno che cerca di fare soldi nella multa del vostro ufficio?
Grazie e rimango con i migliori saluti


a tu je odpoveď, ktorá mi teraz prišla z adresy
Gabriele Costaggiu - Polizia locale San Teodoro <g.costaggiu@comunesanteodoro.gov.it>

BUON GIORNO,
LE CONFERMO CHE NON SI TRATTA DI UN FALSO, IL VERBALE A LEI NOTIFICATO E’ GIUSTO, CORRISPONDE COME CORRISPONDE LA SANZIONE, IL FATTO CHE NOI QUALE UFFICIO DI POLIZIA CI APPOGGIAMO A SOCIETA’ ESTERNE PER LA POSTALIZZAZIONE DEI VERBALI ALL’ESTERO.

CERTO DI AVER CANCELLATO OGNI DUBBIO E NEL SALUTARLA PORGO

DISTINTI SALUTI


GOOD MORNING,
THE CONFIRMATION THAT IS NOT AFFECTED TO A FALSE, THE VERBALE TO YOU NOTIFIED IS OK, CORRESPOND AS CORRESPONDING THE PENALTY, THE FACT THAT WE WHAT POLICE OFFICIALLY WE SUPPORT FOR EXTERNAL SOCIETY FOR THE POSTALIZATION OF VERBALS OUTSIDE.
CERTAIN THAT YOU CANCELED ANY DUBBY AND HELPING YOUR PORGO
BEST REGARDS

Ag. Scelto Costaggiu Gabriele
ufonCZufonCZČlen
Přidáno před 7 let
Jenom obecně k diskuzím o pokutách ze zahraničí, našel jsem článek kde je to hezky vysvětlené.
Od 9. listopadu 2016 poskytuje ministerstvo dopravy údaje dalším zemím EU v systému Eucaris, takže kterákoliv země si Vás dle RZ může nechat najít a může poslat pozdrav. Jak píšou tuto lustraci dělá přímo ministerstvo a nenajdete ji ani v Czechpointu a ani o ní nebude vědět naše police nebo úřad. Otázka je kdy nějakého poslance EU napadne to spojit se systémem každé země a začnou za to dávat snad i body... :o

http://zpravy.e15...ho-1332691
Vlado + Ivča s Kubíkem a Martínkem po světě v Hymer BMC 680
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,710,820 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.43459 sekund | Průměrně za: 0.43459 (0) sekund | Dotazy: 150 | Použitá paměť: 2.47MB/2MB