Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Pokutu v Itálii - platit či ne?: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Pokutu v Itálii - platit či ne?

Poslední aktualizace před 7 let
K
kutil1Člen
Přidáno před 7 let
To upman: Děláme to stejně, jako moje slova. Název linku byl .......zaplatit....?
Ano a brát to tak, že si kupuji čistou nezatíženou mysl. Čistá mysl a pohoda je půl zdraví.
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 7 let
Mirku dìk,pro mne poučení,zvedat a číst i padlé značky(pro policajty jasné,že ji "sundal"kemper) tak s principem kolektivní viny si asi nedělajì těźkou hlavu.Pokuty rostou i u nás do "astronomických" výšek vůči mému důchodu tak musím dodržovat dopravní značky i ty kreslené na pakindeklu.Jen moje zkušenost,kde už obytka stojí na divoko jedu jinde protože soustředění více obytek přitahuje chlupatý.Jasně že pokud to čas a okolnosti dovolí.
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let
A jak za pokuty platíte? Jestli to chápu, z Itálie jsou přes kreditku, respektive on line, co mi přišlo z Rakouska, tak tam byla SEPA platba. U zuno byla zdarma, ale tahle banka bohužel skončila, teď bych řekl, že nejlepší je mít záložní účet na tyhle platby u AirBank, tam chtějí jen 25 korun, jde to někde ještě levněji za normálních podmínek?

Nejsem pirát silnic, ale automatické radary a to vymáhání pokut rostou jak houby po dešti - mne tenhle rok vyfotili v Rakousku na úseku, kde ještě před rokem byla 100, dnes 80, značku jsem přehlédl, pokuta došla do pěti týdnů, €50 - tak je dobré být připraven a platit tyto dodatečné daně alespoň s rozumnou přirážkou....
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

mstr napsal:
U zuno byla zdarma, ale tahle banka bohužel skončila, teď bych řekl, že nejlepší je mít záložní účet na tyhle platby u AirBank, tam chtějí jen 25 korun, jde to někde ještě levněji za normálních podmínek?


Fio banka je má za 20 Czk, ale to je již rozdíl zanedbatelný.
4.114683,118.628756
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
Jen by mne zajimalo jak vypada prilozena fotodokumentace tveho prestupku.
A zda je z ni jasne patrne, ze jsi prestupek spachal.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
tomokingtomokingČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

pansel napsal:

Pro mstr.Ty jsi pěknej vyčuránek.



precetl jsem si vsechny Vase prispevky, pane "pansel" ..... nechapu proc mate potrebu se vyjadrovat k tematum , o kterych nemate ani paru. Nekolik let zde urazite lidi . Divim se , ze vam moderator fora nedal davno BAN .

P.S. ...pokud jste Troll a ja to nepochopil tak se omlouvam
Chausson 630 (Ford 170Hp) Welcome 2017
MirekJPMirekJPČlen
Přidáno před 7 let
V příloze zasílám ofocenou pokutu. Dopis přišel pouze v Angličtině a žádná fotodokumentace k tomu přiložena nebyla. Jak vidíte, není to o deseti Eurech. V pokutě za stěračem při zaplacení do 5ti dnů chtěli tušim 40 Euro.

Jak jsem psal. Na mě to působí jako pokus přesvědčit soukromé agentury přimět pachatele, aby dobrovolně zaplatil. Nebýt té pokuty za stěračem, které jsem si vědom bych ten dopis vyhodnotil jako Scam. Emailová kontaktní adresa je dost divoká, na webovou sránku ....babyloweb.eu jsem se bál kliknout.
MirekJP Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

MirekJP napsal:

V příloze zasílám ofocenou pokutu. Dopis přišel pouze v Angličtině a žádná fotodokumentace k tomu přiložena nebyla. Jak vidíte, není to o deseti Eurech. V pokutě za stěračem při zaplacení do 5ti dnů chtěli tušim 40 Euro.

Jak jsem psal. Na mě to působí jako pokus přesvědčit soukromé agentury přimět pachatele, aby dobrovolně zaplatil. Nebýt té pokuty za stěračem, které jsem si vědom bych ten dopis vyhodnotil jako Scam. Emailová kontaktní adresa je dost divoká, na webovou sránku ....babyloweb.eu jsem se bál kliknout.


Se mrkni na google maps, kde jsi vlastně parkoval. V Itálii to takhle dělají, napřed výzva přes agenturu, pak ti přijde doporučený dopis od úřadu. Blbé bylo vyhodit ten papírek a neřešit to.
MirekJPMirekJPČlen
Přidáno před 7 let
No vidíš, to mě nenapadlo kouknout se na Street view. Ani tam žádná zákazová cedule u pláže La Cinta v San Teodoro není vidět. Pravděpodobně jím vadilo, že jsem přečníval lajny označující parkovací místa.

No jo, no. V životě už jsem vyhodil prachy za horší věci. Všem přeju co nejméně podobných suvenýrů z dovolených.

M
P
ppeppeČlen
Přidáno před 7 let
Zažil jsem to taky v létě Italie. Parkoviště, když jsme tam přijeli byli tam s obytkou i italové. Když jsme přišli k autu, lístek za oknem. Nebyl, tam žádný způsob platby, žádný číslo účtu. Tak jsem to taky neřešil, v dubnu mi přišel taky dopis. Parkoviště bylo označeno s dodatkovou značkou s osobákem. Žádný zákaz obytňákům.
ppeppe Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
copycopyČlen
Přidáno před 7 let
tak ona je tá značka dosť výstižná: parkovanie zadarmo (libero) pre osobné autá. Mali tam dať ešte preškrtnutú obytku, príves, náklaďák, traktor a autobus?

Automatické sloučení 10.05.2017 05:09:
MirekJP: tú pokutu určite neplať.
Over si najprv v banke, čí je to účet (IT16J0760117300000010641082)
Úradníci mesta San Teodoro určite nepoužívajú také bizarné emailové adresy. Všetky ich úradné adresy sú s príponou comunesanteodoro.gov.it
Na tvojom mieste by som im poslal naskenovaný ten list so žiadosťou o bližšie informácie - aj keby si to preložil cez google translator do taliančiny, alebo do angličtiny. Určite by som tú pokutu neplatil. Rozhodne to nepôjde do mestskej kasy.
http://www.comune...Itemid=347
Upravil copy dne 10.05.2017 04:09, před 7 let
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let
Obytný automobil je osobní automobil, ta dodatková značka navíc používá symbol, který se často používá pro jakýkoliv druh vozidla (autobus, traktor, nakladak jsou jiné druhy). Brát to do slova, tak na to parkoviště nesmí kombík, dodávka, liftback, hatchback....snad jen sedan. jak mám vědět, co ta značka znamená? IMHO italské dopravní předpisy neovládají ani italové, ti neznají ani význam značky s čísly v červeném kruhu.
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

mstr napsal:

Obytný automobil je osobní automobil, ta dodatková značka navíc používá symbol, který se často používá pro jakýkoliv druh vozidla (autobus, traktor, nakladak jsou jiné druhy). Brát to do slova, tak na to parkoviště nesmí kombík, dodávka, liftback, hatchback....snad jen sedan. jak mám vědět, co ta značka znamená?


S takovými výroky bych byl opatrný, například Němci mají přesně určená omezení pro tebou uvedený symbol ( teď si nejsem 100% jist, ale myslím, že je to 2,8t ). V každém případě v Německu s obytkou na takové parkoviště legálně nesmíš a pokud nevíš co ta značka znamená, nemáš na silnici v Německu co dělat.

Jak je to v Itálii nevím a popravdě mě to ani nezajímá. Když jsem poprvé četl o tom, jak zkrátili oranžovou na semaforu a umístili na něj kameru, aby zajistili příjem do obecní kasy, zjistil jsem, že pobyt v Itálii je zkrátka loterie... zkrátka bordel asi tak jako u nás ( pro zajímavost slovo " bordel " má naprosto stejné významy v češtině i italštině, to taky o něčem vypovídá ).
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

MirekJP napsal:

V příloze zasílám ofocenou pokutu. Dopis přišel pouze v Angličtině a žádná fotodokumentace k tomu přiložena nebyla. Jak vidíte, není to o deseti Eurech. V pokutě za stěračem při zaplacení do 5ti dnů chtěli tušim 40 Euro.

Jak jsem psal. Na mě to působí jako pokus přesvědčit soukromé agentury přimět pachatele, aby dobrovolně zaplatil. Nebýt té pokuty za stěračem, které jsem si vědom bych ten dopis vyhodnotil jako Scam. Emailová kontaktní adresa je dost divoká, na webovou sránku ....babyloweb.eu jsem se bál kliknout.



Osobně bych na základě tohoto NIC neplatil a zvolil vyčkávací taktiku.
Po tom co by přišlo něco důvěryhodného od příslušného úřadu, bych žádal důkazy.

.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

S takovými výroky bych byl opatrný, například Němci mají přesně určená omezení pro tebou uvedený symbol ( teď si nejsem 100% jist, ale myslím, že je to 2,8t ). V každém případě v Německu s obytkou na takové parkoviště legálně nesmíš a pokud nevíš co ta značka znamená, nemáš na silnici v Německu co dělat.


Tady je seznam značek v Německu, která to je? Podle mne tam platí víceméně totéž co u nás, zákaz nad 2.8 musí být vyznačen dodatkovou tabulkou, symbol auto vyjadřuje motorové vozidlo, někdy ve významu automobil pro přepravu osob do 3.5t.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Zoznam_..._v_Nemecku
http://www.dvr.de/multimedia/download...eichen.htm
https://www.dstgb.de/dstgb/Homepage/S...042013.pdf
copycopyČlen
Přidáno před 7 let
mstr: tu to máš dopodrobna

http://www.wohnmo...d3e0b.html
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

mstr napsal:

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

S takovými výroky bych byl opatrný, například Němci mají přesně určená omezení pro tebou uvedený symbol ( teď si nejsem 100% jist, ale myslím, že je to 2,8t ). V každém případě v Německu s obytkou na takové parkoviště legálně nesmíš a pokud nevíš co ta značka znamená, nemáš na silnici v Německu co dělat.


Tady je seznam značek v Německu, která to je? Podle mne tam platí víceméně totéž co u nás, zákaz nad 2.8 musí být vyznačen dodatkovou tabulkou, symbol auto vyjadřuje motorové vozidlo, někdy ve významu automobil pro přepravu osob do 3.5t.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Zoznam_..._v_Nemecku
http://www.dvr.de/multimedia/download...eichen.htm
https://www.dstgb.de/dstgb/Homepage/S...042013.pdf



Podélné stání na chodníku je přímo v StVO ( strana 47, značka 315 ), které jsi sem umístil omezeno do 2.8t. Žádná dodatková tabulka není třeba.
Že ty jsi to ani nečetl ? To co tam platí podle tebe je sice pěkné, ale jako argument pro policii celkem na hovno
baustellenabsicherung24.de/media/catalog/product/cache/1/image/040ec09b1e35df139433887a97daa66f/V/Z/VZ_315_55.jpg
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Upravil Vajglon Hnuson dne 10.05.2017 12:30, před 7 let
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

Citovat

mstr napsal:

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

S takovými výroky bych byl opatrný, například Němci mají přesně určená omezení pro tebou uvedený symbol ( teď si nejsem 100% jist, ale myslím, že je to 2,8t ). V každém případě v Německu s obytkou na takové parkoviště legálně nesmíš a pokud nevíš co ta značka znamená, nemáš na silnici v Německu co dělat.


Tady je seznam značek v Německu, která to je? Podle mne tam platí víceméně totéž co u nás, zákaz nad 2.8 musí být vyznačen dodatkovou tabulkou, symbol auto vyjadřuje motorové vozidlo, někdy ve významu automobil pro přepravu osob do 3.5t.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Zoznam_..._v_Nemecku
http://www.dvr.de/multimedia/download...eichen.htm
https://www.dstgb.de/dstgb/Homepage/S...042013.pdf



Podélné stání ta chodníku je přímo v StVO ( strana 47, značka 315 ), které jsi sem umístil omezeno do 2.8t. Žádná dodatková tabulka není třeba.
Že ty jsi to ani nečetl ? To co tam platí podle tebe je sice pěkné, ale jako argument pro policii celkem na hovno



Co se týče dodatkové tabulky, to jsem vážně nevěděl. Je fakt, že výklad je takový jaký je, ale na druhou stranu bych pomalu ani nemohl s obytňákem zastavit v Německu na dálničním odpočívadle.
Není nad grafické symboly, které vždy znamenají něco jiného - protože pokud se podívám do oficiálního popisu, tak je to motorové vozidlo, které odpovídá M1 dle EU. Bohužel nemám čas do hloubky studovat zákony každé evropské země a místní zvyky - klidně přiznávám, že se řídím selským rozumem, mrknu na značku, mrknu na symbol, významy znám a fakt mi bez vašich linků nedošlo, že není M1 jako M1 :)

Ten limit 2.8 tuny nemá s obytňáky až tak moc do činění, jedná se o limit, kdy je parkování dovoleno zčásti nebo zcela na chodníku, ty jsi ten limit zmínil pro obecné parkoviště a tam není - a tedy to není ani argument pro policii - obecně nemá cenu s policajtem cokoliv řešit, ani u nás, ani v Německu, ani ve Státech, stačí udělat, co po tobě chce a máš klid a bez pokuty (vlastní dlouhodobá zkušenost nevyžadující podrobnou znalost právního rámce navštívené země :)).
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let
@mstr

Nedělej z toho drama, v Německu máš plac pro obytky téměř na každém dálničním odpočívadle.... StVO si prostě nečetl a hotovo, to asi těžko okecáš. Nečetl si ani můj příspěvek, napsal jsem, že bych byl s takovými výroky opatrný... Ale my už se známe, že :-)
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

@mstr

Nedělej z toho drama, v Německu máš plac pro obytky téměř na každém dálničním odpočívadle.... StVO si prostě nečetl a hotovo, to asi těžko okecáš. Nečetl si ani můj příspěvek, napsal jsem, že bych byl s takovými výroky opatrný... Ale my už se známe, že :-)


Nečetl, však jsem to napsal, vážně nestuduji podrobně zákon každé země, nenapadlo mne, že mají pro parkování na chodníku takové pravidlo, neparkoval bych tam se 7 tunami, ale Multivana bych tam odstavil.... Odhadl bych, že to nečetlo více zahraničních řidičů, takže dík - ale tvoje původní tvrzení se vztahovalo na jakékoliv parkoviště.

Co se týče parkovišť na dálnici, Němci takový bezstarostný postoj nemají: http://www.promobil.de/ratgeber/duerfen-wohnmobile-an-autobahn-raststaetten-parken-und-uebernachten-8600782.html
mstr Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,026,567 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26509 sekund | Průměrně za: 0.26509 (0) sekund | Dotazy: 146 | Použitá paměť: 2.37MB/2MB