Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Pokutu v Itálii - platit či ne?: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Pokutu v Itálii - platit či ne?

Poslední aktualizace před 7 let
simchasimchaČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

gugulin napsal:
Nechtěl jsem se do toho to tématu zapojovat,ale nakonec musím.
Tak začnu,jsem taky řidič z povolání - bohužel.Mam sjeto od Italie po Finsko,ale od jisté doby mi nikdo nevimluví že dějiny se opakujou a lidi nezměníš.
Němci-fašouni,je to prostě v nich.Mam mezi nimi nějaké znamé, ty jsou super. Ale nejsou to ti ,, čistí" němci.:)


Tak to už je opravdu dost hloupé vyjádření.
Guguline, dokud budou na cestách různí dileři a prodejci drog a jiní zločinci, tak takove kontroly i když jsou nepříjemné určitě budou. Možná, kdyby Tvým dětem před školou nabízeli drogy, také by to nebylo příjemné.

Jinak tyto strašné zkušenosti o kterých tady někteří píšou, jsou naprostou vyjímkou a osobně si je nedovedu představit i když jsem v tomto regionu nějakou dobu žil. Spíš by bylo zajímavé zjistit co se dělo před kontrolou, jestli se dotyčný choval slušně a odpovídal na otázky slušně, nebo jestli zrovna tomuto nepředcházela nějaká trestná činnost, která toto vyprovokovala. Ale to už jsou otazníky.
Osobně mám zkušenost takovou, že se policajti i celníci vždy chovali velmi korektně.
Proto mne takové obecné řečičky o "fašounech" a podobně přímo urážejí a stydím se za ně, pokud by to tu nějaký cizinec četl.
Nemyslete si, že jsme takoví mistři světa a všude kolem nás jsou lumpi. Když jsme jeli po revoluci do Rakouska, tak nás vítali jako své milé sousedy a každý jsme dostali paklík, asi 250 g docela dobré kávy. Bylo to moc milé. A když jsem tam jel asi za rok, začaly se oběvovat ceduly "češí prosím nekraďte".
A o tom to také trochu je.
X
XTRANČlen
Přidáno před 14 let
Tak přejděme od emocí k faktům:

Existuje směrnice Evropského Parlamentu a Rady o usnadnění přeshraničního vymáhání právních předpisů v oblasti bezpečnosti silničního provozu KOM(2008)151.

Díky této směrnici orgány v rámci státní správy nebo samosprávy mohou zjistit majitele vozidla reg. značky jiné země EU.
Tudíž není problém udělit sankci, ve většině zemí za vozidlo odpovídá řidič.

Takže např. italský správní orgán může udělit např. Pepovi z Černošic pokutu 100 euro za parkování. Pokuta bude pravomocná a třeba za 2 roky Pepovi přijde vyrozumění.
Pepa nezaplatí a jsme u konce - na Pepovi tu pokutu nemá v ČR kdo vymáhat, nedej bože exekučně.

Jiná bude situace, že Pepa spáchá DN a věc se bude řešit soudem. A nebo Pepa se proti rozhodnutí o pokutě za parkování odvolá (u nás o odvolání rozhoduje Krajský úřad, v cizině většinou soud).
Samozřejmě našinec Pepa u soudu na 99,9% prohraje, pokuta se navýší na 500 euro se soudníma výlohama a na základě soudního rozhodnutí lze již peníze přeshraničně vymáhat.

Zkráceně: na zahraniční pokutu od policie, městských úřadů,městské policie se vyprdnout.
Na pokutu udělenou soudem nikoli.

Takto mi to ve zkratce bylo vysvětleno známého, který jako správní orgán rozhoduje o pokutách.
X
XTRANČlen
Přidáno před 14 let
Jo a poslední poznámka:
nedovedu si představit, že by česká policie zastavila německý zájezdový autobus (byť s podezřením na drogy), pasažéry držela uvnitř na slunci a prohrabávala jejich věci. Do dvou dnů by velitel zásahu měl sděleno obvinění ze zneužití pravomoci úřední osoby a všichni ze zasahujících policistů by byli okamžitě postaveni mimo službu.
Pokud by Němci takto zastavili a kontrolovali německý autobus, stalo by se to samé.
Pokud Němci toto udělají s českým autobusem je to keine problem a velitel je pochválen za výbornou činnost.
A že o tom něco vím.Vláďa
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 14 let

Citovat


Osobně mám zkušenost takovou, že se policajti i celníci vždy chovali velmi korektně.
Proto mne takové obecné řečičky o "fašounech" a podobně přímo urážejí a stydím se za ně, pokud by to tu nějaký cizinec četl.
Nemyslete si, že jsme takoví mistři světa a všude kolem nás jsou lumpi. Když jsme jeli po revoluci do Rakouska, tak nás vítali jako své milé sousedy a každý jsme dostali paklík, asi 250 g docela dobré kávy. Bylo to moc milé. A když jsem tam jel asi za rok, začaly se oběvovat ceduly "češí prosím nekraďte".
A o tom to také trochu je.


Naprostý souhlas a moc pěkně napsané, dík. Valaši vždycky věděli jak na to :g

A pokud se týče té platby, jeden příklad z praxe. Kdysi po mně někdo poprosil, že dostal na italské dálnici lístek na platbu za mýtné, protože už neměl drobné a neměl čím zaplatit, jestli se s tím dá něco dělat. Našel jsem webové stránky, vzal telefon a domluvili jsme se že pošle faxem IBAN a SWIFT a - ecco fatto! http://www.comune...olizia.php
Upravil Vajglon Hnuson dne 17.08.2010 16:18, před 14 let
P
AnonymČlen
Přidáno před 14 let
Slíbil jsem si, že se již nebudu montovat do diskuse, kde se baví dospělí, ale nedá mi to. Vláďo nevím nevím, ale pokuty se vymáhají. Netvrdím, že je to zcela efektivní, ale vymáhají se. Chtěli mně dát do televize, kluci opálení, tak o tom něco vím. Ale na zahraniční nedoplatky existuje mezinárodní vymáhání. U tohoto je situace jiná, jedná se o kusy postoupené do ČR, tak se na tom dá makat. Domácích pokut jsou desetitisíce.
HoralHoralČlen
Přidáno před 14 let
Vazeni...
Abych pridal trochu sve polevky... letos jsem byl 14.dni s caravanem v NL.....asi 5.den jsem nocova l( karavan stale pripojeny k vozidlu) na parkovisti, kde je klasický piktogram, ze od 21.00 - 6.00 nesmis "kempovat". Nevsiml jsem si toho, protoze parkoviste bylo cca do 20.00 skoro plne a po 21.00 tam byle jeste par aut....O pulnoci na karavan klepala NL policie...smisena hlidka chtela OP opsala si udaje a slusne mi rekla, ze se tam nesmi nocovat a ja opacil, ze se manzelce udelalo po dlouhe ceste z CZ nevolno apod. Oni to pochopili a odjeli...Po navratu domu na mne cekala slozenka od financniho soudu na 110 Euro s dopisem a presným popisem prestupku...Na cele veci mne zaujalo dve veci...prestupek byl evidovan na osobu (ne vozidlo) a rychlost s jakou to bylo vyreseno...
Nedovedu si predstavit neco podobneho u nas....
SimaSimaČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

mr_antik napsal:
Ahojte, shodou špatných náhod jsem dostal za stěrač pokutu od městské policie Malcesine za parkování na zákazu stání u Lago di Garda (značku překrývalo jiné vysoké auto), bylo to poslední odejzdový den - tak teď po příjezdu přemýšlím, zda to má smysl platit nebo ne.

Budou to nějak řešit třeba přes naše úřady, resp. mají nějak propojené systémy s našimi, případně existuje nějaký centrání registr?
Nebo těch 38 E radši zaplatit?


Jsem zcela opačného názoru než tu ve většině příspěvků bylo napsáno. Jednoznačně zaplatit.

Vzhledem k tomu, že bohužel (ač po tom toužím už několik let) nejsem šťastným majitelem žádného OA a naše dovolené probíhají často v lůžkově upraveném Ford Galaxy, půjčujeme si čas od času OA v německé půjčovně kousek za hranicemi. Před cca 3 lety jsme absolvovali mimo jiné i několik zastávek na Gardě. Oproti tobě jsem jako správný Čech neplatil parkovné úmyslně neboť jsem potřeboval koupit jen pečivo a hned pryč. Po návratu za stěračem pokuta od té samé městské policie jako ty. V dobrém dovolenkovém rozmaru a po vzoru amerických filmů jsem ji zahodil a pokračoval v dovolené. Navíc jsem si vzpoměl na 4 roky starou pánskou jízdu po Sardinii kdy jsme to udělali stejně a dodnes nic. K tomu ještě auto z půjčovny na německých značkách mě nechalo ještě víc v klidu.

O to větší bylo moje překvapení když mě dostihl na mé adrese po roce a půl dopis s jakýmsi italským platebním výměrem na uhrazení pokuty, kde bylo mimo jiné uvedeno několik způsobů úhrady. Pod tíhou budoucích návštěv Itálie jsem zvolil způsob přes jejich webové stránky kde jsem zadal přístupové údaje které mi byly zaslány a odtud jsem platební kartou pokutu raději zaplatil.

To znamená že tato konkrétní městská policie na Gardě dotahuje své pokuty až do úplného konce, když mě vypátrala i přes půjčovnu OA v německu. Nevím sice jak by vše pokračovalo dál pokud bych nereagoval na výzvu ale tak trochu jsem se po... a raději zaplatil. Přeci jen je Itálie náherná země a něměckou půjčovnu jsem si taky oblíbil, proč tedy riskovat o něco z toho přijít.
Míra
VeronikaTominoVeronikaTominoČlen
Přidáno před 14 let
to Sima: Plne suhlasim, tiez by som urcite zaplatil, 38 EUR mi urcite za mozne opletacky nestoja.

Len tak na okraj: Tvoj pripad je trosku specificky. Teba vypatrali prave preto, ze si bol na nemeckych znackach. Komunikacia medzi talianskymi a nemeckymi uradmi funguje trosku inak ako s nasimi krajinami. Cez nemecke urady vyhladat drzitela vozidla nebol pre nich ziadny problem a pre drzitela (pozicovnu) je brnkacka kuknut, kto mal auto v danom termine pozicane.

Neviem si to moc dobre predstavit, ze by sa miestna policia niekde v Lazise, Bardoline a pod. rozhodla kvoli 38 euram patrat po niekom v Jablonci nad Nisou...

Ale uz coskoro pridu tie casy, ked v ramci EU budu tieto veci samozrejmostou.
Tomas+Veronka+Matejko (8 rokov)+Terezka (6 rokov)+Paula (3 roky)+Lucia (4 mesiace), Rimor Katamarano 6, Ford Tourneo Custom
Upravil VeronikaTomino dne 14.10.2010 09:32, před 14 let
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

Sima napsal:

Citovat

mr_antik napsal:
Ahojte, shodou špatných náhod jsem dostal za stěrač pokutu od městské policie Malcesine za parkování na zákazu stání u Lago di Garda (značku překrývalo jiné vysoké auto), bylo to poslední odejzdový den - tak teď po příjezdu přemýšlím, zda to má smysl platit nebo ne.

Budou to nějak řešit třeba přes naše úřady, resp. mají nějak propojené systémy s našimi, případně existuje nějaký centrání registr?
Nebo těch 38 E radši zaplatit?


Jsem zcela opačného názoru než tu ve většině příspěvků bylo napsáno. Jednoznačně zaplatit.

Vzhledem k tomu, že bohužel (ač po tom toužím už několik let) nejsem šťastným majitelem žádného OA a naše dovolené probíhají často v lůžkově upraveném Ford Galaxy, půjčujeme si čas od času OA v německé půjčovně kousek za hranicemi. Před cca 3 lety jsme absolvovali mimo jiné i několik zastávek na Gardě. Oproti tobě jsem jako správný Čech neplatil parkovné úmyslně neboť jsem potřeboval koupit jen pečivo a hned pryč. Po návratu za stěračem pokuta od té samé městské policie jako ty. V dobrém dovolenkovém rozmaru a po vzoru amerických filmů jsem ji zahodil a pokračoval v dovolené. Navíc jsem si vzpoměl na 4 roky starou pánskou jízdu po Sardinii kdy jsme to udělali stejně a dodnes nic. K tomu ještě auto z půjčovny na německých značkách mě nechalo ještě víc v klidu.

O to větší bylo moje překvapení když mě dostihl na mé adrese po roce a půl dopis s jakýmsi italským platebním výměrem na uhrazení pokuty, kde bylo mimo jiné uvedeno několik způsobů úhrady. Pod tíhou budoucích návštěv Itálie jsem zvolil způsob přes jejich webové stránky kde jsem zadal přístupové údaje které mi byly zaslány a odtud jsem platební kartou pokutu raději zaplatil.

To znamená že tato konkrétní městská policie na Gardě dotahuje své pokuty až do úplného konce, když mě vypátrala i přes půjčovnu OA v německu. Nevím sice jak by vše pokračovalo dál pokud bych nereagoval na výzvu ale tak trochu jsem se po... a raději zaplatil. Přeci jen je Itálie náherná země a něměckou půjčovnu jsem si taky oblíbil, proč tedy riskovat o něco z toho přijít.


Vyzvali tě k zaplacení pokuty (tj předpokládám v řádu desítek EUR) nebo rovnou k nějaké nesmyslné částce stovek EUR?
SimaSimaČlen
Přidáno před 14 let
Nevzpomínám si už přesně na částku, ale byla mírně navýšena oproti původní pokutě, jednalo se cca o 60 Eur.

Je pravdou co tu bylo psáno, že vypátrání přes německou půjčovnu bylo asi jednodušší ale i přesto to trvalo cca rok. V tvém případě bych se obával komplikací při další návštěvě Itálie, neboť určitě bude někde v databázy tvoje SPZ. Jedno vím určitě, že na Gardě je městská policie důsledná a dám si příště větší pozor.
Míra
MirekJPMirekJPČlen
Přidáno před 7 let
Oživuji téma - dneska mi po půl roce přišlo psaníčko ze Sardinie a pohled to nebyl :). V San Teodoro jsem našel za stěračem poslední týden v září pokutu za špatné parkování. No neplatil jsem to - počítal jsem s tím, že se jim to nebude chtít s čehunem řešit, ale doba se mění....

Tak s tím počítejte a dávejte lepší pozor na značky, než já.
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

MirekJP napsal:

Oživuji téma - dneska mi po půl roce přišlo psaníčko ze Sardinie a pohled to nebyl :). V San Teodoro jsem našel za stěračem poslední týden v září pokutu za špatné parkování. No neplatil jsem to - počítal jsem s tím, že se jim to nebude chtít s čehunem řešit, ale doba se mění....

Tak s tím počítejte a dávejte lepší pozor na značky, než já.


Jak se dostali k tvým údajům?

Při pokutě z Rakouska za rychlost mi i poslali, na základě čeho se dostali k mým údajům, tak by mně zajímalo, jak to jde v případě parkování.
MirekJPMirekJPČlen
Přidáno před 7 let
Jedinej údaj, který měli, byla registrační značka auta = musí být propojené registry vozidel nebo existovat jeden evropský.
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 7 let
Mirku ahoj,mě by zajímalo jakou dopravní značku jsi porušil.Chystám se tam na podzim a tvé informace jsou pro mě velice užitečné.
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

MirekJP napsal:

Jedinej údaj, který měli, byla registrační značka auta = musí být propojené registry vozidel nebo existovat jeden evropský.


V tom případě získali tvé údaje nezákonně. Napsal bych minimálně stížnost na naše MD, je to porušení směrnice o výměně informací.

Došel ten dopis z úřadu, v češtině a italštině?
P
panselNováček
Přidáno před 7 let
Pro mstr.Ty jsi pěknej vyčuránek.
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

pansel napsal:

Pro mstr.Ty jsi pěknej vyčuránek.


Můžeš to prosím rozvést? Jen jsem napsal, co si státy mezi sebou dohodli - já tu směrnici ani nepsal, ani ji podepisoval a ani ji neschválil :) A pokud tě to uklidní, tak pokuty, co mi dle této směrnice přijdou, platím :_
MirekJPMirekJPČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

zemanekpetr napsal:

Mirku ahoj,mě by zajímalo jakou dopravní značku jsi porušil.Chystám se tam na podzim a tvé informace jsou pro mě velice užitečné.


To je tezky. U parkoviste se nejaka znacka valela na zemi. Co na ni bylo, to nevim. Prijeli jsme v noci, a staly tam 2 obytky, z toho jedna italska. Prespali jsme a rano sli na plaz. Odpoledne jsem pak nasel za steracem pokutu. Jelikoz byla od mestaku, tak jsem to bral jako "upozorneni", ze tam obytky ani posledni tyden v zari netoleruji. Necekal jsem, ze to budou chtit resit a rovnou jsem to vyhodil. Vecer jsme stejne z toho mista odjizdeli.

Jinak vyzva k zaplaceni prisla v anglictine a odesilatel je agentura, ktera pracuje pro italska mesta. Jak moc je to pravne v poradku nevim a prijde mi to psane tak, aby me to vystrasilo a penize poslal. Za rychle zaplaceni dokonce dostanu slevu :-). Mam chut to hodit zase do kose, jenze do Italie jezdim casto a rad, takze az vychladnu, tak to asi zacaluju.
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let
A kolik je ta pokuta?

http://cromwell-intl.com/travel/italy...iving.html
V Itálii si s předpisy, právem a spravedlností hlavu nedělají - bohužel, je vždy risk do téhle země jet a nevyjet s pokutou :o.
upmanupmanČlen
Přidáno před 7 let
Caute, dostal jsem na Garde jednou pokutu za sterac (Riva del Garda), stal jsem na kraji silnice a pravda, trosku jsem vycuhoval. Podotykam - v sezone, v Cervenci, jinak tohle neni zadny problem. Jezdime tam porad a radi - takze jsem vzal listecek, na googlu si nasel jejich Policii a sel se tam omluvit, ze sem jetel a ze holt asi to vedro nebo nervy, proste sem nepremyslel.

Policajt se zasmal, rekl ze sem asi jedinej pocitvej bydlikar, ze mistni by se vymlouvali na papirek za steracem atd (i kdyz maji samozrejme fotku a moji mi ukazal, pekne ze vsech stran). Pokutu sem nezaplatil a jeste jsme super pokecali o lezni a vetru,

Takze pokud udelam prestupek a vim o nem, tak je lepsi na miste resit, zaplatit a nebo ukecat (ja mel v umyslu 20E zaplatit). Nemusel sem a o to vic to mam na Garde rad. Mam ciste svedomi a hlavne - za blbost se plati....
Sport freaks family, havlicekpetr.cz, Dethleffs Globebus i 11 2010, ročně +100 dní v průměru na cestách, free camping rulez
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,808,310 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.31525 sekund | Průměrně za: 0.31525 (0) sekund | Dotazy: 147 | Použitá paměť: 2.38MB/4MB