Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Koupě staršího obytného auta: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Koupě staršího obytného auta

Poslední aktualizace před 14 let
hmozdahmozdaČlen
Přidáno před 14 let
Přeji všem pěkný den.
Jsme zde nový a mam přímou otázku. Potýkal se zde někdo z koupí staršího obytného auta, popřípadě vlastníte něco na způsob Fiat Ducato rok 1989-93. Jde mi vlastně o auto kde bude 5 míst k sezení a 5 míst ke spaní (přemýšlíme ještě o třetím potomkovi), v kategorii do 3.5t. Jelikož nemám zkušenosti z auty musim dát na první dojem a vnější pohled. Jde mi spíše o to čemu se určitě vyvarovat. Chtěl bych začít trošku jezdit po republice a později se vydat za hranice všedních dní (možná už i v něčem novějším). Vím že novější auto znamená asi i méně problémů, ale myslim si že max cena 170 000 bude zhruba to co si budeme moc příští rok dovolit. Karavan nepřipadá v úvahu, musel bych pořizovat nové auto a nepřipadá mi koncept auto+karavan řidičsky pohodlný (omlouvám se zde timto karavanistům, ale Peugeot 306 1.4 ma co dělat jen sám se sebou :( )
ZdendaZemdaZdendaZemdaČlen
Přidáno před 14 let
Tak jediný co vim, že tady v Příbrami nabízeli obytňák Ducato z 89 za 75 s vadným motorem, nutným na generálku...vypadalo ale super celkově...vnitřek vyložený masivním dřevem, moc pěkný, jen jsem slintal. Hodně jsem přemýšlel o koupi, ale pak zase se mi zdálo, že vyjet za rok na 14dní na dovolenou a pak to zbytek roku nechat na zahradě, platit pojištění atd., je trochu zbytečný luxus. Já holt půjdu do karavanu po zimě a nový auto. Auto budu kupovat příští měsíc.
Jestli máš zájem, můžu se ti skočit mrknout, jestli tam mají to auto ještě, ale co by stála generálka motoru nevím. Každopádně si myslím, že u takhle starýho auta, je to i skoro nutnost :) pro zichr.
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 14 let
Ano vlastníme obytku něco na způsob Fiat Ducato- Citroena r.výroby 1991 Dethleffs. Koupili jsme loni v květnu také s tím , že nám to bude stačit, když vyjedeme jen 1x do roka na dovolenou. Od koupi nás odrazovali naši známí ale je vše jinak. A dobře jsme udělali. Po zbytek roku jsme courali po Česku, Slovensku , Madarsku, Německu. Celou zimu pravidelně každý měsíc jezdíme do termálů v Madarsku. Sledujeme výjezdy na foru a velice rádi se jich zúčastňujeme, je prima poznávat další a další nové lidičky. Snažíme se auto vylepšit, dokonce jsme opravili podlahu, přeci jen autíčko něco pamatuje a jsme zatím spokojeni. Časem budeme uvažovat o koupi většího novějšího. A povinné ručení platíme za rok 2.500,- Kč s plným bonusem. Ted už zbývá se rozhodnout mezi obytkou nebo přívěsem, obojí má něco do sebe.:_
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
hmozdahmozdaČlen
Přidáno před 14 let
Děkuji za prozatimní inspiraci, plánuji prozatím courat po čechach a slovensku, než by jsem se zaběhnul. Manželka by to koupila hned, ale kde vzít a nekrást to mi zatím nepověděla :o
Icemanovi děkuji, ale kdyz už koupit tak něco pojízdného, měl bych problém to nějak dotáhnout přes republiku a narychlo schánět opravu.
Petrovi a Jarce děkuji též, přesně na podobný typy aut jsem koukal.
No co se dá dělat, založen je šetřící fond a něco si pujčíme a příští rok uvidíme, letos je ještě potomek dost malý (4 měsíce) a dovolená je spíše hlídací než uklidňující.
dalibordaliborČlen
Přidáno před 14 let
"kde vzít a nekrást?"

Svého času, když jsem potřeboval více penízků mi pomohlo víkendové ježdění se stánkem po poutích, hradech a trzích. Teda stánek - jednoduše rozkládací stůl + překryté krabice se zbožím - hračkama za nákupních 15000,-. Míčů, bublifuků, pistolí,mečů, větrníků... a při ohňostrojových akcích třeba svítících tyček se prodá s krásným výnosem nepřeberně! Dohledal bych si zajimavé a vhodné akce na pěkných místech, která mě navíc lákají k navštívení - dojednal a vyrazil. Dopoledne turistika a odpoledne až budou akce a víc turistů zase práce a do roka je při troše štěstí na obytné auto, či už bude z peněz (úplně navíc vydělaných) zaplacené. Myslím i celkem příjemně. Bává fajn parta. Hodně štěstí - mě toto pomohlo.
PepaKPepaKČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

dalibor napsal:
"kde vzít a nekrást?"

Svého času, když jsem potřeboval více penízků mi pomohlo víkendové ježdění se stánkem po poutích, hradech a trzích. Teda stánek - jednoduše rozkládací stůl + překryté krabice se zbožím - hračkama za nákupních 15000,-. Míčů, bublifuků, pistolí,mečů, větrníků... a při ohňostrojových akcích třeba svítících tyček se prodá s krásným výnosem nepřeberně! Dohledal bych si zajimavé a vhodné akce na pěkných místech, která mě navíc lákají k navštívení - dojednal a vyrazil. Dopoledne turistika a odpoledne až budou akce a víc turistů zase práce a do roka je při troše štěstí na obytné auto, či už bude z peněz (úplně navíc vydělaných) zaplacené. Myslím i celkem příjemně. Bává fajn parta. Hodně štěstí - mě toto pomohlo.


Hele a to jsi dealoval fakt jen ty hračky ??? B)
hmozdahmozdaČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

dalibor napsal:
"kde vzít a nekrást?"

Svého času, když jsem potřeboval více penízků mi pomohlo víkendové ježdění se stánkem po poutích, hradech a trzích. Teda stánek - jednoduše rozkládací stůl + překryté krabice se zbožím - hračkama za nákupních 15000,-. Míčů, bublifuků, pistolí,mečů, větrníků... a při ohňostrojových akcích třeba svítících tyček se prodá s krásným výnosem nepřeberně! Dohledal bych si zajimavé a vhodné akce na pěkných místech, která mě navíc lákají k navštívení - dojednal a vyrazil. Dopoledne turistika a odpoledne až budou akce a víc turistů zase práce a do roka je při troše štěstí na obytné auto, či už bude z peněz (úplně navíc vydělaných) zaplacené. Myslím i celkem příjemně. Bává fajn parta. Hodně štěstí - mě toto pomohlo.


Je nelušné neodpovědět, 8 hodin v praci, po práci živnost na opravu počítačů a o víkendech živnost na vyrobu a prodej bižuterie :) Hrady a zamky a stankovy prodej je možná dobry nápad, ale pro méně exponovanou rodinu :) Každopadně to možná zachvilku vezmu jako hlaví pracovní poměr až mi zruší zaměstnání :D
dalibordaliborČlen
Přidáno před 14 let
To: Hmozda

Obdivuju a mám rád šikovné, schopné, pracovité lidi a držím Vám palce!

:^ :^ Oba, nebo ne - vždyť mám čtyři :^:^:^:^ :q
R
RemzinČlen
Přidáno před 14 let
Jo jo jak píše Petr mi pořídili starší obytné auto v němecu je to rok 1990 Fiat Ducato 2,5 TD také Dethleffs a od velikonoc jezdíme každý druhý víkend pryč jak práce dovolí a taky máme 2 děti . Auto jo otypované pro 4 jízda a 4 spaní , ale to ti stejně nikdo nebude kontrolovat . Spíš si pohlídej jestli jsou v obytné části bezpečnostní pásy aby se dali připevnit dětské sedačky . Jinak po technické stránce je potřeba vše důkladně prohlédnou radši dvakrát . Obvzláště u nástavby zkontrolovat případné zatékání do interiéru a také funkčnost všech spotřebičů . Jinak drobným opravám a úpravám se asi nevyhne nikdo , kdo koupí podoně " nové " auto jako mi . Ale pro zdatného kutila to není nijak velký problém . Motory se dávali 1,9 , 2,5 a 2,5 TD ty sou v podstatě věčné pokavaď mají olej , vodu a naftu není co řešit . Jen to chce hned po koupi udělat rozvody a oleje ať víš že tě to nikde zeskoší . No a pak zabalit a vyrazit nás to vzalo hned od prvího výjezdu a je to supr . Přeju ať vyberete něco pěkného a snad se uvidíme někde na výjezdu Jarda :_
!y Jarda , :y Lenka , :a Lukáš a !z Štěpánka
Mercedes Benz Vito + Knaus Südwind
hmozdahmozdaČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

remzin napsal:
Jo jo jak píše Petr mi pořídili starší obytné auto v němecu je to rok 1990 Fiat Ducato 2,5 TD také Dethleffs a od velikonoc jezdíme každý druhý víkend pryč jak práce dovolí a taky máme 2 děti . Auto jo otypované pro 4 jízda a 4 spaní , ale to ti stejně nikdo nebude kontrolovat . Spíš si pohlídej jestli jsou v obytné části bezpečnostní pásy aby se dali připevnit dětské sedačky . Jinak po technické stránce je potřeba vše důkladně prohlédnou radši dvakrát . Obvzláště u nástavby zkontrolovat případné zatékání do interiéru a také funkčnost všech spotřebičů . Jinak drobným opravám a úpravám se asi nevyhne nikdo , kdo koupí podoně " nové " auto jako mi . Ale pro zdatného kutila to není nijak velký problém . Motory se dávali 1,9 , 2,5 a 2,5 TD ty sou v podstatě věčné pokavaď mají olej , vodu a naftu není co řešit . Jen to chce hned po koupi udělat rozvody a oleje ať víš že tě to nikde zeskoší . No a pak zabalit a vyrazit nás to vzalo hned od prvího výjezdu a je to supr . Přeju ať vyberete něco pěkného a snad se uvidíme někde na výjezdu Jarda :_


Dekuji, a rovnou k těm pásům. Koukal jsem tady do fóra a na ruzne inzeraty a njak postradam tribodove pasy. Existuje nejake pravidlo ktera nastavba ma tribodove pasy a ktera ne a nebo je to ciste na nahode. Od roku 93 vyse jiz auta pasy povetsinou maji.
R
RemzinČlen
Přidáno před 14 let
Hele mi máme víše uvedé auro z 1990 a pásy má tříbodové , ale nevím jak je to s pásy když je kruhové uspořádání . Mi máme klasické sezení u stolu dva po směru a dva proti směru jídzdy s tím že pásy jsou jen na těch co sedí jako řidič čelem proti na druhé dvojsedačce nejsou Jarda
!y Jarda , :y Lenka , :a Lukáš a !z Štěpánka
Mercedes Benz Vito + Knaus Südwind
hmozdahmozdaČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

remzin napsal:
Hele mi máme víše uvedé auro z 1990 a pásy má tříbodové , ale nevím jak je to s pásy když je kruhové uspořádání . Mi máme klasické sezení u stolu dva po směru a dva proti směru jídzdy s tím že pásy jsou jen na těch co sedí jako řidič čelem proti na druhé dvojsedačce nejsou Jarda


jj v nekterych nastabach to tak je, nekde ne, asi musim hodne hledat :) Nasel jsem docela peknyho Forda, pak nejaky Fiaty. Spis resim jeste pocet mist, Zatim jsme 4 ale planujeme z nas bud za par let 5 :) tak abych nekoupil neco co budu za 3 roky blbe prodavat a shanet vetsi.
FernandoFernandoČlen
Přidáno před 14 let
Pěkný večer, před třemi týdny jsme pořídili FIAT DUCATO 1.9 TD s nástavbou DETHLEFFS rok výroby 95 z Německa, který měl najeto 80.000 km což je doloženo servisní knížkou. Na to je dobré brát zřetel při koupi. Jinak doporučuji nekupovat auto které bylo půjčováno, jednak má najeto více kilometrů a tím i větší opotřebovanost. Je lepší koupit auto od soukromé osoby. Doporučuji vše řádně zkontrolovat, kontrolu těsnosti nástavby - což bývá doloženo atestem. Pokud by jsi se rozhodl koupit auto v Německu tak si dej pozor, aby mělo homologaci, jinak by byl problém při přihlašování, což by tě stálo další peníze. Homologace bývá vyznačena na štítku u motoru, kde je VIN a ostatní údaje. Před zakoupením je dobré si vše prověřit. Jinak přeji štastnou volbu při výběru.
Pepa HPepa HČlen
Přidáno před 14 let
Ahoj četl jsem tvůj odkaz,mám 2 roky Fiat Ducato 2,5 nástavba Knaus r.v.92 dost jsem si sním pohrál a dost jsme s ním sjezdili.Letos jsme se ale rozhodli ho z rodinných důvodů prodat.Kdyby jsi se chtěl podívat,je možnost.Jinak je samozřejmě všechno plně funkční a vpořádku.Ppřeji Ti štěstí při hledání.
P+V+K+V+E
Zdobik 88Zdobik 88Člen
Přidáno před 14 let
Ahoj, zdravím všechny,

rozhodli jsme se koupit starší obytňák, zatím se jenom rozhlížíme a sbíráme informace, ale na jaře už bychom chtěli vyjet. Budeme jezdit ve dvou se dvěma pejsky. Měřím 185 cm a rád bych se dobře vyspal, také bych potřeboval poradit na jaké třeba skryté závady si dát pozor při výběru obytňáku.:g
Přítelkyně ještě potřebuje vědět, čemu se u obytňáku říká garáž. !u Díky.
Necestujeme abychom utekli od našeho života, cestujeme aby nám neutekl život.
Karel a Marcela
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 14 let
Garáž: prostor obvykle pod zadním lůžkem přístupný dvířkami z boku auta tam se uloží: kola,motorka, pivo, nářadí, nábytek na ven, zkrátka vše potřebné :)

Z vlastní zkušenosti doporučuji dát si pozor na vlhko a hnilobu na stropě ale i podlaze. vyzkoušet funkčnost lednice a topení.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
kovomatkovomatČlen
Přidáno před 14 let
Až si půjdeš prohlídnout auto, běž pokud možno neohlášen. Já první karavan kupoval ohlášenej.Byl otevřenej a vyvětranej, takže nebyla cítit vlhkost. Později se ukázalo, že hniloba ve stěnách byla cítit při déle uzavřeném karavanu. Přeji šťastnou ruku a hodně krásných zážitků. Hlavně jdi do toho!
!c
Zdobik 88Zdobik 88Člen
Přidáno před 14 let
Díky za rady, u auta už člověk ví, na co se mrknout a co zkusit, ale u obytňáku nemám žádnou zkušenost a nevím, co kde hledat. Minulý týden jsem zrovna viděl obyt., do kterého zateklo, říkali, že to nic není, jenom těsnění na střešním okně, ale při důkladnější prohlídce jsem koukal, že je mokrý celý pravý vršek, tak jsem šel od toho.:x

Jinak nevím jak ostatní začátečníci, ale my už několik dní jenom jezdíme po internetu a hledáme a hledáme !o a už si neumíme představit, že bychom si to rozmysleli, prostě ho musíme mít.:^
Upravil Zdobik 88 dne 18.10.2010 18:14, před 14 let
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 14 let
Taky se tak trochu poohlížíme po autě. Nedávno jsem viděl pěknou alkovnu s uspořádáním, které by nám docela vyhovovalo. Bylo to na Fiatu 1,9. Rád bych věděl, jaké máte kdo zkušenosti s tímto motorem. Stačí nebo je slabý a odchází? Jinak si jsem vědom toho, že s tím nebudu závodit, ale nakonec i cesta sama je výlet.
Zdraví
Luboš a Dáša
Upravil Lubos a Dasa dne 18.10.2010 19:04, před 14 let
C
cyrmaČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

KARLOS 55 napsal:
Díky za rady, u auta už člověk ví, na co se mrknout a co zkusit, ale u obytňáku nemám žádnou zkušenost a nevím, co kde hledat. Minulý týden jsem zrovna viděl obyt., do kterého zateklo, říkali, že to nic není, jenom těsnění na střešním okně, ale při důkladnější prohlídce jsem koukal, že je mokrý celý pravý vršek, tak jsem šel od toho.:x

Jinak nevím jak ostatní začátečníci, ale my už několik dní jenom jezdíme po internetu a hledáme a hledáme !o a už si neumíme představit, že bychom si to rozmysleli, prostě ho musíme mít.:^


Ja už niekolko mesiacov a stále nič:@ale nevzdavam to raz určite niečo objavim,polointegral 4-6 ročny!t
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,505,598 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.34429 sekund | Průměrně za: 0.34429 (0) sekund | Dotazy: 146 | Použitá paměť: 2.35MB/4MB