Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Aby chladnička chladila, i když pálí slunce: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Aby chladnička chladila, i když pálí slunce

Poslední aktualizace před 1 rok
tomasboktomasbokČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

mám stejné,ale otáčky 1200 a řídím to digitalní nastavitelnou jednotkou na akvaria-muzes si nastavit teplotu kdy sepne a vypne a o nic se nestaras


A čím to řídíš, že jsi zvedl otáčky z 800 na 1200. Pošli prosím odkaz.
LAIKA X710R
jarous350jarous350Člen
Přidáno před 7 let
Jde nějak zlepšit pasivní cirkulace vzduchu? I před instalací větráčků to bylo strašný - teplo v příborníku, teplá pracovní deska,...
Mám obyčejné ventilátorky, které během dne nevadí, ale na noční provoz to není. Když ventilátory vypnu, tak to ohřívá okolí natolik, že teplota ráno v lednici je stejná, jako bych tu lednici vypnul úplně. Mám pod mřížkama ještě takovou perlinku (asi proti hmyzu), pomůže jí vyhodit?

Nebo investovat do nějakých větráků označených jako silent? Nemám s tím žádnou zkušenost, tak netuším, jestli jsou opravdu zásadně tišší.
CHATEAU LA CAR 380
r.v. 1988 :^
pedapedaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Doskocil napsal:

Ahoj, Tak převracejte absobční chladničky podle Murphyho zákonů, třeba to bude lepší. A hlavně nechejte usazeniny v termosifonu pořádně zapéct dotvrda přehříváním aparatury vypínáním ventilátorů odvodu odpadního tepla termostatama. Přes vypnuté ventilátory v odvětrávacím otvoru se toho tepla moc neodvede. Čáo, Pepa, chladírenský mechanik v penzi


Pepo, my si nerozumíme...v žádném případě nezpochybňuji co jsi napsal a o ledničkách vím to, že chladí.....Murphyo zákon znamená, že když jedeš na víkend...okolo chalupy apd. se toho moc nestane, ale jakmile jsem vyjel na 7700km dlouhou cestu na tři týdny, tak prostě přestala mrcha chladit a to otočení pomohlo.Toď vše pro inspiraci ostatním-stát se to může každému....

čáo peda

Automatické sloučení 12.07.2017 22:11:

Citovat

tomasbok napsal:

Citovat

mám stejné,ale otáčky 1200 a řídím to digitalní nastavitelnou jednotkou na akvaria-muzes si nastavit teplotu kdy sepne a vypne a o nic se nestaras


A čím to řídíš, že jsi zvedl otáčky z 800 na 1200. Pošli prosím odkaz.


Ne to si nerozumíme....nezvedl jsem otáčky z 800 na 1200 ale koupil ventilátor rovnou s 1200 ot/min. - tuším, že jsem to tenkrát vyčetl někde na německém Karavanforu...jako že to je optimální,ale už jsi nepamatuju. Kupoval jsem tento: https://www.alza.cz/ventilator-airen-...d96122.htm

Tím řízením myslím to, že řídím zapínání a vypínání podle nastavené teploty....tímto...koupíš na GEEk,Wish apd. za 200,-Kč...já s tímto spínám i Truma Vent do přední části auta v zimě, mám v autě dvě,jeden na tu ledničku a jeden na to dodatečné tlačení teplého vzduchu dopředu

Automatické sloučení 12.07.2017 22:17:

Citovat

jarous350 napsal:

Jde nějak zlepšit pasivní cirkulace vzduchu? I před instalací větráčků to bylo strašný - teplo v příborníku, teplá pracovní deska,...
Mám obyčejné ventilátorky, které během dne nevadí, ale na noční provoz to není. Když ventilátory vypnu, tak to ohřívá okolí natolik, že teplota ráno v lednici je stejná, jako bych tu lednici vypnul úplně. Mám pod mřížkama ještě takovou perlinku (asi proti hmyzu), pomůže jí vyhodit?

Nebo investovat do nějakých větráků označených jako silent? Nemám s tím žádnou zkušenost, tak netuším, jestli jsou opravdu zásadně tišší.


Pasivně? Přidat přepážku mezi stěnu bydlíka a "výparník" (jmenuje se to tak Pepo:-) )...ty zkroucené trubky :-)))....tím pádem je studený vzduch nucen proudit přes ty "zkroucené trubky" a ne okolo nich.....myslím, že jsem četl o 20% větší chlazení
Upravil peda dne 12.07.2017 22:17, před 7 let
peda Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
F
faulhammerNováček
Přidáno před 1 rok
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat ohledně ventilátorů u ledničky. Ve svém obytném autě je mám již nainstalované, zřejmě je to již z výroby. Můj dotaz zní, kdy je mám zapínat, neboť je musím zapnout manuálně. Z předešlé diskuse jsem pochopil, že zřejmě to bude nutné hlavně při vyšších teplotách. V létě by to znamenalo třeba přes celý den ?
Předem díky za odpověď
PepiPepiČlen
Přidáno před 1 rok
Záleží co tam máš ,převážně to jde přepínat ,automat potom to spíná termostat,a onic se nestaráš,nebo jenom ručně vypni -zapni a také tam může být termostat.je třeba vložít foto,jinak těžko radit.
P
PeterSČlen
Přidáno před 1 rok
Používam 2ks ventilátory v hornej mriežke autokaravánu. Zapnem doma, idem do Grécka na 2-3 mesiace. Prídem domov - vypnem Smile Idú nepretržite a chladnička TOP chladí. Akurát každú jar pred sezónou vyčistím komínček a trysku. Veľa šťastia faulhammer !
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,083,013 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22213 sekund | Průměrně za: 0.22213 (0) sekund | Dotazy: 83 | Použitá paměť: 1.92MB/2MB