Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 ohřev vody na sprchování: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

ohřev vody na sprchování

Poslední aktualizace před 7 let
B
bizon1111Nováček
Přidáno před 16 let
ahoj řešim problém jak co nejlevněji vymyslet ohřev vody na sprchování bud na plyn nebo elektriku do 650w nemáte někdo nákej nápad:v
T
TomČlen
Přidáno před 16 let
Mě se ohřívá voda v bojleru, když topím v topení nebo na 220V, nevím co to je za typ, ale můžu se podívat.
Ahoj Tom.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 16 let
Ahoj, máme to podobně jako Tom, elektrický bojler cca 300W který je zároveň napojen na rozvod teplého vzduchu plynového topení. Cena asi 5400Kč včetně DPH
www.truma.cz/images/data/10.gif

Vzduch vodu přes noc ohřeje, takže ráno se se skromností osprchujeme.
Nebo centrála.


Lepší řešení nabízí plynový bojler. To je komfort téměř jako doma.
www.truma.cz/images/data/11.gif


Ale za 18600Kč:@

zdroj: http://www.truma.cz/
Fun
Smile
Upravil Fun dne 14.01.2008 23:38, před 16 let
CharlieCharlieČlen
Přidáno před 16 let
Mne vyrábaju bojler z plechu podla rozmerov kufra. Bude tam 300W spirala a tyčový termostat. Teplu vodu bude vytlacat pritekajuca studena. Bojler bude hranaty cca 30 litrov.
D
dagbartosČlen
Přidáno před 16 let
Pokud máme ele. tak bojler, když je slunečno solární ohřev a když je nejhůř, tak ohřeji na plynu vodu, nebo naberu u pumpy do přenosné sprchy od Admina . Sprcha má čerpadlo na 12, má i topné tělísko, ale to nepoužíváme. Toto řešení nám plně vyhovuje, jsme jenom dva. Všem ahojda Dáša a Luboš.:_
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 16 let

Citovat

dagbartos napsal/a:
nebo naberu u pumpy do přenosné sprchy od Admina .

:D:D:D
Toto je velmi milá poznámka. Zdravím!:_ Promiňte neudržel jsem se.:_:s
:s

Jen pro jistotu, aby nedošlo k nedorozumění, tyto stránky nejsou jakkoli propojeny
s http://www.karavan.cz/e-shop/
Fun
Smile
Upravil Fun dne 15.01.2008 20:26, před 16 let
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 16 let

Citovat

Charlie napsal/a:
cca 30 litrov.

Jak dlouho může trvat ohřátí 300 wattovou spirálou?:x Stejným výkonem ohřívám 5litrů a fofr to zrovna není.
Fun
Smile
B
bizon1111Nováček
Přidáno před 16 let
díky moc všem za rady plynový bojler super ale ta cena nic moc přes topení by to bylo dobrý ale nemam topení s rozvodem tepla tak jsem zase v háji ale něco teda musim vykouzlit :x
LukasLukasČlen
Přidáno před 16 let
Já řeším podobnej problém. Zatím jde jen o " laboratorní testy", ale už to funguje. Mám doma 2 spirály na 12V (každá 120 Watt), jsou demontovány z 12V varných konvic, které koupíte u pumpy, nebo v hypermarketu. Zatím jsem s tím zkoušel ohřívat 20 l vody v kanystru. Není to žádnej fofr, ale ohřeje se to. Můžu to živit z nastartovanýho auta, popř. z trafa....V katalogu Frankana (www.karavan.cz) to prodávaj jako komplet " ponorák", ale má to jen 75 Watt a chtěj za to 85 Euro (obj. číslo 302/057)....
Rapiďáci, tel: 725 707 636
Upravil Fun dne 15.01.2008 22:24, před 16 let
_
_mchČlen
Přidáno před 16 let
Ahoj,musím se ozvat:_
75W ohřev je tak proti zamrznutí,rozhodně tím 5-20l vody neohřeješ.Na 300W těleso bodeš 20l ohřívat na 50°C cca 5h.To je docela dlouhá doba.Při spotřebě 25Ah(12V) je na jedno ohřátí moje baterie prázdná a i Tom,který je se svou 225Ah baterií velmi dobře vybaven,by toto řešení zajísté neprosazoval.Tedy je jasné,že mužeš zapomenout na nezávislost karavanu a potřebuješ 220V přípojku.V tom případě nevidím důvod proč nepoužít větší výkon tělesa.
Ještě k ohřevu rozfukem.Stačí z topení natáhnout teplovzdušnou hadici s ventilátorem k bojleru a dále kam je libo.Bojler má dvojitou stěnu a přez noc se spolehlivě ohřeje.Na těch 5l se osprchujeme dva.Míchá se se studenou,jedna osoba 5l sprchovací vody.:_:r
B
bizon1111Nováček
Přidáno před 16 let

to byh mohl skusit stou hadicí a ventilátorem to by mohlo fungovat nechce se mi do toho moc investovat koupil jsem takovou starší (starou) vraždu jenom na vyskoušení jestli nás to vubec bude bavit tak uvidíme časem jestli pořídíme něco novějšího;n
BobikBobikČlen
Přidáno před 16 let
bizon1111 přijed 1x na vyjezd mezi nas a ja garantuju že tě to bavit bude ;);t
B
bizon1111Nováček
Přidáno před 16 let
ahojky díky za pozvání už jsme se doma otom uvažovaly že někdy mezi vás vyrazíme jestli tam zapadnem mezi vás:D
B
bizon1111Nováček
Přidáno před 16 let

Citovat

Lukas napsal/a:
Já řeším podobnej problém. Zatím jde jen o " laboratorní testy", ale už to funguje. Mám doma 2 spirály na 12V (každá 120 Watt), jsou demontovány z 12V varných konvic, které koupíte u pumpy, nebo v hypermarketu. Zatím jsem s tím zkoušel ohřívat 20 l vody v kanystru. Není to žádnej fofr, ale ohřeje se to. Můžu to živit z nastartovanýho auta, popř. z trafa....V katalogu Frankana (www.karavan.cz) to prodávaj jako komplet " ponorák", ale má to jen 75 Watt a chtěj za to 85 Euro (obj. číslo 302/057)....



tak jsem koukal v kamionu na tu mojí konvici na 24voltu 150w a jedno kafe vařim deset minut tak si nedokážu moc představit ohřát stim 20l tak dej pak vědět jak to funguje tobě
mimayinmimayinNováček
Přidáno před 16 let
Nejlevnější ohřev vody je samozřejmě přes solářní panel - gelovou baterii, ale dlouhodobě je to únosné jen v létě. Ohříváme vodu přes Trumu (300W) a také rozvod teplého vzduchu. V zimě, na jaře a na podzim přes centrálu, v lété někdy i přes solár. Plynový ohřev je výkonnější, ale problém nění v ceně bojleru (vždyť je to investice na delší dobu), ale v tom kolik pak už člověk při delším výjezdu toho plynu musí vozit.
R
Rudolf a IvetaNováček
Přidáno před 16 let
My jsme měli v karavanu již zmiňovaný el bojler Truma 300W a ohřev vody přez centrálu trval 45 minut tak doufam že vám to někomu pomuže elektrocentrála Asist ahoj:_
PetrNPetrNČlen
Přidáno před 16 let
My jsem měli ve starém karavanu el.bojler ELGENA 3 litry - 660 W, a sprchovali jsme se v pohodě!! Teď máme "Warmwasserzentrale" 5 litrů - 800W, a není co řešit! Voda je nastavitelná 30 - 80°C. Nikdy jsme se sprchou ( s teplou vodou ) neměli žádné problémy, sprchujeme se každý večer!! ;t Cena bojlerů je 140, resp.320 EUR.:k
Bizone hlavně nevymýšlej vymyšlené.... Koupíš bojler, 15 metrů hadice, 2 rozdvojky Y a když nebudeš chtít měnit vod.baterie, můžeš koupit MIX ventil, který Ti do baterie na studenou vodu přivede vodu už namixovanou..... Nic na tom není!!:_
Upravil PetrN dne 03.02.2008 00:17, před 16 let
connyconnyČlen
Přidáno před 13 let
Ahoj,
jedinym rozumnym resenim je LPG ohrev.. Opravdu, elektrikou to tahat je mimo realitu pokud nejsi napichnuty na rozvod..
S tim zabudovanim do rozfuku tepla je to fajn, ale moc nezavisle to neni.. Nedovedu si v lete predstavit ohrivat vodu na nadobi a zaroven si topit v aute :)))

Ja mam 30l ohrev LPG a mam to ohrate na cca 50C zhruba za 15minut.. Mozna i mene..
Staci jen privod plynu, zadna elektrika, vsechno je sobestacne a samostatne..
Americky obytnak. Zere to, nejede to, ale to neva.. Wink
Martin a MarketaMartin a MarketaČlen
Přidáno před 13 let
Levně a zatím stačí.Ohřeju vodu v konvici zředím v umyvadle cca,5,litru slušnou vjetší houbu a je sprcha hotová.:D
Martin a Marketa
haskyhaskyČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

mimayin napsal:
Nejlevnější ohřev vody je samozřejmě přes solářní panel - gelovou baterii, ale dlouhodobě je to únosné jen v létě. Ohříváme vodu přes Trumu (300W) a také rozvod teplého vzduchu. V zimě, na jaře a na podzim přes centrálu, v lété někdy i přes solár. Plynový ohřev je výkonnější, ale problém nění v ceně bojleru (vždyť je to investice na delší dobu), ale v tom kolik pak už člověk při delším výjezdu toho plynu musí vozit.

Ahoj a zdravím.V karavanu mám na plyn lednici,čtyř plotýnkový sporák,troubu,gril a bojler.mohu řící že v letních měsících mi na čtrnácti denní provoz stačí 5 Kg plynu.V zimních měsících cca.15 Kg propanu na pět dnů.
Hasky
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,025,168 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.31141 sekund | Průměrně za: 0.31141 (0) sekund | Dotazy: 138 | Použitá paměť: 2.26MB/4MB