Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Černá Hora: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Černá Hora

Poslední aktualizace před 5 let
K
kokonNováček
Přidáno před 14 let
Zdarec,

byli jste někdo v Černé Hoře? Pojedu tam teda jenom pod stan, ale chtěl bych spát na divoko a bojím se dvou věcí - přihlašovací povinnosti a zákazu dovozu potravin. Máte s tím někdo zkušenosti? Přihlašovací povinnost vyřeším tak, že budu případně tvrdit, že jsem jen jel do Albánie a teď projíždím zpět...
Co dovoz potravin? Když povezu jídlo na tři tejdny, bylo by nemilý kdyby mi ho všechno na čáře vzali:-D
tronictronicČlen
Přidáno před 14 let
Kokone,všude ve světě to funguje tak,že stojíš na divoko jen tak dlouho,než se najde žalobce proto že,bez něho není ani soudce.
A když už ten žalobce na Tebe toho soudce zavolá tak mu dopodrobna popíše od kdy tam stojíš a co tam děláš.Na rozdíl od Tebe perfektně ovládá svou mateřskou řeč,což je jeho další výhoda.Ty se posunkama, nevěda že soudce je dopodrobna informován, snažíš soudce opít rohlíkem,což je pro Tvou peněženku v důsledku devastující.
:D:D:D Klikem na obrázek se pak dozvíš,jak vypadá takový rozhovor se soudcem po té co jsi ho tím rohlíkem opil. :D:D:D
!) Proto je vždy nutné zdvořile se ptát zda-li bych tu,nebo támhle mohl přespat popř.pár dnů pobýt. !)
A doporučuji,pokud nejsi v Bulharsku,uvidíš-li že na Tvoji prosbu o stání na divoko protějšek kroutí hlavou ze strany na stranu,raději zvedni kotvy a zkus to o kousek dál.
No a za ušetřenou měnu pak místo toho abys sebou táhnul jídlo na tři tejdny,doporučuji nakoupit potraviny přímo tam.Co se týče potravin nejsou o moc dražší než u nás a když se přeci jenom někde ukáže něco dražšího měj na paměti,že jsi na něj ušetřil snížením váhy a tím i spotřeby svého vozidla.

Tak příjemnou dovolenou v nádherné přírodě Černé Hory.:_
Upravil tronic dne 19.05.2010 09:39, před 14 let
tronic Připojili následující obrazek:
polda.jpg
K
kokonNováček
Přidáno před 14 let
Tohle je ale odpověď dost nahovno. Jasně, že si spaní na divoko domluvím, ale jde o to že každej cizinec tam má přihlašovací povinnost - do 24h nahlásit policii, že tam je a kde že vlastně spí. A jde mi o to, zda to kontrolují, zda to někdy někdo řešil.

To samé s tím jídlem - jasně, že si ho tam můžu koupit ale já mám problém to jídlo nakoupit i v Čechách, protože když nechci žrát furt to samý musím chvíli vybírat. A strašně nerad shánim konkrétní potraviny někde, kde maj jen nějakou jejich divnou alternativu a já nevim co to je protože tomu nerozumim.;) Nechci strávit den dovolený v obchodě
Proto se opět ptám na zkušenost - kontrolují to na hranicích a vyžadují aby člověk opravdu nic nevezl? Rada kup si to tam je to jedno mi je k hovnu, protože mě to právě jedno není...
tronictronicČlen
Přidáno před 14 let
:x Kokone - zapomeň,že jsem něco napsal.
:D Jdu za kamarádem,aby mi poradil co jsem napsal špatně. :_
Upravil tronic dne 19.05.2010 09:45, před 14 let
tronic Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
E
EXPEDICE APALUCHAČlen
Přidáno před 14 let
Tronicu, jestli mě bereš za kamaráda tak nic. Ahoj
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 14 let
Černá Hora 2009.Již po vjezdu nás obrali o 20Eček,místo 10 Ečkové známky nám za obytku vnutil 30 Ečkovou. Jinak potraviny a auto na hranicívh nikdo nekontroloval,jen doklady a zelenou kartu.Spát na divoko nelze,snad jen někde v horách,u moře na to zapomeňte,stejně jako v Chorvatsku a když to náhodou někomu někdy prošlo tak na to bych určitě nespoléhal.Není to Řecko a nebo Itálie.Samozřejmě do pasů dají většinou kontrolní razítko a po návratu také jeho kontrola.Jinak kempy dosti problém /katastrofa/,ale abych někoho nezastrašil,jsou i takové na jaké je člověk zvyknutý třeba z HR,ale mezi ně nepatří a určitě dlouho patřit nebude třeba zdevastovaný kemp JAZ u Budvy.Doklad o ubytování bych si určitě vždy vzal.Je to země krásná,ale kepování zatím moc neholdující.S Chorvatskem a jejich úrovní kempů se to zatím nedá vůbec srovnávat.:(
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
Mirek a IvaMirek a IvaČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

kokon napsal:
Tohle je ale odpověď dost nahovno. Jasně, že si spaní na divoko domluvím, ale jde o to že každej cizinec tam má přihlašovací povinnost - do 24h nahlásit policii, že tam je a kde že vlastně spí. A jde mi o to, zda to kontrolují, zda to někdy někdo řešil.

To samé s tím jídlem - jasně, že si ho tam můžu koupit ale já mám problém to jídlo nakoupit i v Čechách, protože když nechci žrát furt to samý musím chvíli vybírat. A strašně nerad shánim konkrétní potraviny někde, kde maj jen nějakou jejich divnou alternativu a já nevim co to je protože tomu nerozumim.;) Nechci strávit den dovolený v obchodě
Proto se opět ptám na zkušenost - kontrolují to na hranicích a vyžadují aby člověk opravdu nic nevezl? Rada kup si to tam je to jedno mi je k hovnu, protože mě to právě jedno není...


Vážený pane Kokone.
Na můj vkus a myslím, že nejen na můj, tady lítá nějak moc lejn najednou. Toto je web širokého spektra lidí od dětí po důchodce a nikdo netouží po čtení tak duchaplných výlevů jako je ten Váš. Pokud jste hledal společnost lidí Vašeho naturelu, zřejmě jste kliknul špatně. Předřečník Tronic neudělal nic jiného, než to, že se pokusil sdělit svoje myšlenky zkušeného harcovníka a já si myslím, že měl ve všem pravdu. A mám dojem, že Vy stejně na své otázky znáte odpověď, tak nevím proč se ptáte.
My jsme Černou Horou projížděli dál na jih předloni. Do země jsme vjížděli s velmi smíšenými pocity. Na hranici jsme viděli plno celníků okolo vybalených aut a vduchu jsme se vrátili o dvacet let zpět. Nicméně, k nám se chovali velmi slušně - jeli jsme obytným autem - dovnitř se ani nešli podívat, a ve chvilce jsme byli odbaveni. Ve vší slušnosti! O zakázaném dovozu potravin jsme vůbec netušili, samozřejmě jsme něco v ledničce měli a o jakési platbě v eurech nemáme ani ponětí. Vjížděli jsme z Chorvatska za Dubrovníkem. O přihlašovací povinnosti jsme věděli, vymýšleli kde tak učinit a dokonce na náš dotaz místní milice s úsměvem mávla rukou. V Č. Hoře jsme byli 36 hodin a žádný problém jsme v tomto směru neměli. Spali jsme jednu noc u benzinky na pozvání obsluhy a další v pěkném kempu na břehu moře. Nehlásili jsme se nikde. Ceny potravin nám přišly ještě levnější než doma, minimálně na stejno a pohonné hmoty byly levnější o dost.
A když k tomu cestovatel umí některý dorozumívací jazyk, problém nemá ani s nákupem. V samoobsluze už vůbec. A chtěl bych podotknout, že to není až takový konec světa. A v každém případě to je, jak říká Tronic, zase a jenom o lidech. Takže přeji hodně úspěchů a Vaší cestě zdar!
L
LaganČlen
Přidáno před 14 let
Kokone,
pokud se Vám bude zdát, že reakcí na Váš dotaz je poskrovnu, něco Vám poradím.
Skuste se zeptat znovu, oprosťte svůj dotaz od vulgarizmů a možná, že Vám odpoví více lidí. Váš, takto formulovaný dotaz, možná odradil lidí, kteří by Vám poradili dle Vašich představ. Pokud jste ze sebe chtěl udělat tvrďase, tak jste na špatné adrese.
Upravil Lagan dne 19.05.2010 13:52, před 14 let
K
kokonNováček
Přidáno před 14 let

Citovat

Mirek a Iva napsal:

Citovat

kokon napsal:
....


Vážený pane Kokone.
Na můj vkus a myslím, že nejen na můj, tady lítá nějak moc lejn najednou. Toto je web širokého spektra lidí od dětí po důchodce a nikdo netouží po čtení tak duchaplných výlevů jako je ten Váš. Pokud jste hledal společnost lidí Vašeho naturelu, zřejmě jste kliknul špatně. Předřečník Tronic neudělal nic jiného, než to, že se pokusil sdělit svoje myšlenky zkušeného harcovníka a já si myslím, že měl ve všem pravdu. A mám dojem, že Vy stejně na své otázky znáte odpověď, tak nevím proč se ptáte.
My jsme Černou Horou projížděli dál na jih předloni. Do země jsme vjížděli s velmi smíšenými pocity. Na hranici jsme viděli plno celníků okolo vybalených aut a vduchu jsme se vrátili o dvacet let zpět. Nicméně, k nám se chovali velmi slušně - jeli jsme obytným autem - dovnitř se ani nešli podívat, a ve chvilce jsme byli odbaveni. Ve vší slušnosti! O zakázaném dovozu potravin jsme vůbec netušili, samozřejmě jsme něco v ledničce měli a o jakési platbě v eurech nemáme ani ponětí. Vjížděli jsme z Chorvatska za Dubrovníkem. O přihlašovací povinnosti jsme věděli, vymýšleli kde tak učinit a dokonce na náš dotaz místní milice s úsměvem mávla rukou. V Č. Hoře jsme byli 36 hodin a žádný problém jsme v tomto směru neměli. Spali jsme jednu noc u benzinky na pozvání obsluhy a další v pěkném kempu na břehu moře. Nehlásili jsme se nikde. Ceny potravin nám přišly ještě levnější než doma, minimálně na stejno a pohonné hmoty byly levnější o dost.
A když k tomu cestovatel umí některý dorozumívací jazyk, problém nemá ani s nákupem. V samoobsluze už vůbec. A chtěl bych podotknout, že to není až takový konec světa. A v každém případě to je, jak říká Tronic, zase a jenom o lidech. Takže přeji hodně úspěchů a Vaší cestě zdar!


Vaše odpověď a odpověď nad tím je přesně to, co mi pomůže a díky za ní. Jsou v ní konkrétní informace a zkušenosti. Naproti tomu Tronic v podstatě vůbec na moji otázku neodpověděl, protože ta se netýkala spaní na divoko ale přihlašovací povinnosti a také na to zda LZE DOVÁŽET potraviny mi neodpověděl, místo toho mne poučoval o tom, že je vždy lepší si potraviny koupit na místě kvůli přetíženému autu. Tak mne holt jeho odpověď naštvala, za to, že jsem Vás pohoršil, se omlouvám. Dík za odpověď.

Mimochodem předloni se to s těmi potravinami teprve zavedlo, někdy v půlce roku.
K
kokonNováček
Přidáno před 14 let
"V Černé Hoře existuje přihlašovací povinnost (do 24 hodin) - tzn., že cizinec musí přihlásit svůj pobyt na oddělení policie, příslušném podle místa přechodného pobytu a je mu vydána tzv. bílá karta. Tento dokument vyžadují hlídky pořádkové a dopravní policie a příležitostně i pasová kontrola na výstupu z Černé Hory. Nesplnění této povinnosti může v rámci řízení u “přestupkového soudu” vynést i trest krátkodobého odnětí svobody (zpravidla v délce 4 až 7 dnů), udělení pořádkové pokuty či zákaz dalších cest do Černé Hory. Při ubytování v hotelu plní tuto povinnost ubytovací zařízení. Před odjezdem ze země je nutné se na policii i odhlásit." - Toto se píše na MZV ČR.

Vám tedy nikdo žádnou bílou kartu nevydal?
Mirek a IvaMirek a IvaČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

kokon napsal:
"V Černé Hoře existuje přihlašovací povinnost (do 24 hodin) - tzn., že cizinec musí přihlásit svůj pobyt na oddělení policie, příslušném podle místa přechodného pobytu a je mu vydána tzv. bílá karta. Tento dokument vyžadují hlídky pořádkové a dopravní policie a příležitostně i pasová kontrola na výstupu z Černé Hory. Nesplnění této povinnosti může v rámci řízení u “přestupkového soudu” vynést i trest krátkodobého odnětí svobody (zpravidla v délce 4 až 7 dnů), udělení pořádkové pokuty či zákaz dalších cest do Černé Hory. Při ubytování v hotelu plní tuto povinnost ubytovací zařízení. Před odjezdem ze země je nutné se na policii i odhlásit." - Toto se píše na MZV ČR.

Vám tedy nikdo žádnou bílou kartu nevydal?


Ne, nám nikdo nic takového nevydal.
tronictronicČlen
Přidáno před 14 let
Kokone - nechtěl jsem Tě svým doporučením poučit a už vůbec né Tě naštvat.
Navrhuji smažme to a zahrajme si raději člověče nezlob se. :D
Klikni na obr.
Upravil tronic dne 19.05.2010 21:41, před 14 let
tronic Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
X
XTRANČlen
Přidáno před 14 let
V Montenegru jsem byl nejednou. Na hranicích jsou strašně úplatní a mají dětinskou radost z každé prkotiny co dostanou zadarmo (v našem případě to byly kompoty bowle, pár plechovek piv a kšiltovka VZP). Jinak úplná pohodička oproti tomu co jsem zažil na hranici s rakouskýma celnickýma hovadama.
Ve vnitrozemí se nikdy nestalo, že by byla nějaká kontrola pobytu. I dle zkušeností z doslechu mají naprosto na háku kdo kde nač stojí a jestli má či nemá razítko.
V obchodech (zvláště v neturistických místech) je levněji než u nás, dobře se nakupuje na trzích, zelenina atd. Zásadně bych kupoval balenou vodu!!!
Infrastruktura nic moc,většina kempů vybydlených-ani bych tam nejezdil. Vyhnul bych se také letoviskům typu Sutomore. Je tam hnusné moře a mraky čechůňů. Mě se líbí Kotor a okolí Kotorského zálivu u Chorv. hranice. A samozřejmě vnitrozemí a národní parky.
Shrnuto pobřeží Černé Hory není dle mého názoru až tak hezké jako CRO. Na druhou stranu to vyváží ceny a chování Černohorců, které je určitě přívětivější a skromější než v CRO.

Jinak komentování odpovědí, že stojí za hovno je vidlácké a svědčí o zcestovalosti pisatele. I kdyby opravdu stály 100 x za hovno minimálně bych poděkoval a vážil si něčí snahy odpovědět a poradit. Pokud by takové komentáře měly být na C24 standardem tak se na nějaké odpovědi na příspěvky zvysoka vyprdnu. Vláďa
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 14 let
Kokone-poněvadž toto neplatí pouze tam,platí to i jinde,např. i v HR.Poněvadž,ale v HR a MNE není volné kempování dovoleno,tak se prakticky nepředpokládá vydávání takovéhoto papíru.Tuto povinnost totiž převážně za člověka provedou ubytovatelé.Navíc MNE má tak asi 100 km?? kolem moře a to by člověk přejel za 24 hodin několikrát tam a zpět.Není třeba se moc tímto zabývat.V krátkosti-z jídlem není problém,nezažil jsem kontrolu,dovážet se nesmí,ale tolerují to.A se spaním někde na divoko v přírodě zapomeň.V těchto státech prostě NE !!!! Někde v autě např. při cestě do Albánie u čerpačky se dá,ale postavit stan,tak to ani nezkoušej.Jsou za to takové postihy,že ti nezbude ani na cestu zpět,tomu věř. Podle jejich regulí,by člověk nesměl ani spát někde na cestě u čerpaček a odpočívkách,ale tam to tolerují,ví dobře,že tak odpočívá celá Evropa, a nelze přece k vůli bezpečnosti nutit řidiče aby jel cestu v kuse.Když člověk zastaví a prospí se v autě,není problém,ale vysunout packy a nebo si udělat piknik s křesílkem a stolkem,tak to prostě na Balkáně nejde.To nemůže pochopit dodnes můj otec,který za staré éry si zastavil cestou do Jugoslávie kde chtěl,za stanoval kde chtěl a jel dál.Proto většinou dávají do pasu razítko /Černohorci/,aby byla kontrola.Chorvati jen buzerují na hranicích,poněvadž jim dochází,že začínají jezdit turisté také jinde,prostě závist.V MNE se platí za vše,zapíchneš si do písku vlastní paraple,platíš,položíš se na své lehátko a nebo karimatku,platíš.Je to prostě tak,mají Euro tak nejmenší taxa je 1E.V těchto státech něco jako STPL prakticky neexistuje.Navíc to mají zpřísněné a kontrolované a nikdo si nedovolí ubytovat něco a nebo někoho na černo a nebo na co nemá licenci,soused by ho hned udal.Když má ubytování v apartmánu tak tě nevezme třeba s přívěsem,to by musel mít licenci na kemp.Doba je tam asi těžká a bojí se jeden druhého,asi jako dnes u nás.Soused udá souseda.Snad ti to tak na objasnění bude stačit.Možná,že má někdo jiné zkušenosti,ale já za deset let cestování po Balkáně mám tyto .
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
RadimORadimOČlen
Přidáno před 14 let
Tak vidím že tu bylo vše řečeno...
Nechápu co Vás tam táhne na Černou Horu. Byl jsem tam jednou a stačilo mi až až. Všude na stromech, cedulích, zastávkách atd bylo vyvěšené parte a kousek níž už chodili zahalení a to i do moře a pak v tom seděli na pláži.
Bál bych se jít na pláž mezi ně!!!
!kNatož tam stanovat????!k
Upravil RadimO dne 21.05.2010 08:49, před 14 let
S
sepinoNováček
Přidáno před 14 let
Nu což,každýmu co jeho jest.Tenhle chorvatskej sponzoring se mě narozdíl od mnohých jiných, jak se tady dočítám už pár let vůbec nezamlouvá a letos tam prostě už nepojedu i když je tam hezky.Jak je to s gumákama v Černé Hoře?Ta není zas tak daleko i když ty jejich kempy nemají nejlepší hodnocení,ale pokud by nebuzerovali,tak proč ne?
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 14 let
V Černé Hoře je to asi obdoba jako např. Řecko,Italie prostě žádnou vinjetu a poplatky nikdo nechtěl a když jsem se ptal Černohorce v kempu jak to je u nich tak řekl "máš svůj,tak jezdi". Asi tam ještě nejsou takoví zlatokopové jako jejich sousedi,ale nějaké divočení kolem koupajících se,nedoporučuji.Nikde jsem žádné informace o člunech v MNE nenašel a asi běžných gumáků si nikdo nevšímá. Kempy tam jsou a i na úrovni,ale ne všechny. Musí se vyhledat.Jinak je třeba nejlepší info na http://www.avtoka... . Je jich tam oficiálně asi jen 24 , ale když se veme zkutečnost těch pár km pobřeží tak zas,tak zoufalé to není .
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
L
Lubos2007Nováček
Přidáno před 14 let
Černá Hora - Budva autem přes Bosnu 2010
http://picasaweb.google.com/lubos2007...inaAlbania
V
victy a bearČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj vospolok!
Aj keď táto diskusia je dosť stará, nechcem zakladať o ČH nové vlákno. Je jasné, že sa situácia od r.2010 zmenila. V r. 2014 som čh bol a nevedomky prespal dve noci "na divoko" bez postihu. Pýtal som sa miestnych na možnosť prespania, o zákaze asi nevedeli, tak mi to tam "schválili". Dokonca aj pri meste Kotor. Tento rok by som chcel do čh znovu, preto sa pýtam, aký je tam postih, keď ťa prídu riešiť?
Nie že by som nemal na kemp, ale nemám ich rád a tam kde chcem ísť, som žiadne nenašiel. A ako sa správať pri pobyte na divoko viem :) .
Je považované za kempovanie, len ak niekde na peknom mieste parkuješ bez rozkladania nábytku?
Má niekto osobnú skúsenosť s postihom, alebo vyhodením z miesta?

ďakujem

braňo
Puclik 308Puclik 308Člen
Přidáno před 8 let
Dovolená 2015 září super mohu jen doporučit ceny potravin stejné jak u nás pivo i víno taky dobré příroda nádherná problém žádný ani s policií.Ceny kempů dva lidi auto+stan do deseti euro.Nákupy potravin tržiště,minimarkety a suprmarket .Dovoz potravin dle směrnic EU alkoholu i potravin.Podle mně nesmysl vozit sebou.!y
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,038,532 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.84748 sekund | Průměrně za: 0.84748 (0) sekund | Dotazy: 138 | Použitá paměť: 2.3MB/4MB