Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Lednice Thetford nefunguje...: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Lednice Thetford nefunguje...

Poslední aktualizace před 14 let
A
AlesakNováček
Přidáno před 14 let
Zdravím, mám karavan Hobby 560 WLU a přestala mi po třech letech fungovat lednice Thetford. Bohužel nejede ani na plyn ani na elektřinu - plyn ale hoří normálně, jen nechladí. V PR CARAVAN PŘEROV mě potěšili, protože prý budu muset koupit novou. Máte někdo, prosím, nápad, čím by to mohlo být, abych po 210 dnech užívání karavanu nemusel investovat do nové lednice? Případně, dá se nahradit třeba DOMETICem, jestli je lepší? Díky moc všem za radu. Alešák
vojskovojskoČlen
Přidáno před 14 let
Jako posledni zachrana je lednicku vytahnout ven, otocit ji vzhuru nohama a zase dat zpet. Pokud tohle nepomuze tak je fakt v pr....
RobertoRobertoČlen
Přidáno před 14 let
Jo tojsem dělal jednou v Chorvatsku . Začala trochu chladit a po 2 hodinách jí to znovu přešlo ... Doma ji už čekal sběrný dvůr ....Docela pech na začátku dovolené ..

Citovat

vojsko napsal:
Jako posledni zachrana je lednicku vytahnout ven, otocit ji vzhuru nohama a zase dat zpet. Pokud tohle nepomuze tak je fakt v pr....
vojskovojskoČlen
Přidáno před 14 let
kopirovano ze stranek www.karavan.cz

Lednice - údržba a opravy
Nejdříve si něco řekněme o lednicích v karavanu. Na začátku zavrhneme lednici s kompresorem, protože i ten nejtišší kompresor v lednici napevno zabudované v karavanu je v noci slyšet. Takže se vrátíme k lednicím absorpčním. Jejich princip je starý jako lednice sama. Je to na bázi výměny tepelné energie. . Absorpční lednice má vyhřívanou řekněme schránku, kterou vyhřívá jedno nebo více médií.

Vyhřívací těleso 12 nebo 220 V nebo malý plamínek plynu. Je velmi důležité, aby byla vyhřívací schránka dokonale izolována. Pokud je agregát v pořádku, lednice musí fungovat a je lhostejné, na jaké médium je poháněna, jestli je to 12, nebo 220V nebo plyn. Pokud lednice nejde na jedno z těchto médií, je třeba závadu hledat ve vyhřívacích tělesech, nebo v plynovém systému.

* 22O V - závada může být v přívodním kabelu - zkontrolovat připojení, závada v regulátoru, na tu asi sami nestačíte, musí se vyměnit regulátor (s touto závadou jsem se ještě nesetkal), nebo je závada ve vadném vyhřívacím tělísku, musíte vyměnit tělísko (to je nejčastější příčina)
* 12 V - závada může být v přívodním kabelu - zkontrolovat připojení, překontrolovat i funkci kabelu a průřez drátu na přívodu, musí být 2,5mm, závada může být ve vyhřívacím tělese - vyměnit, 12 V nemá žádnou regulaci, je to přímé připojení
* plyn - závada může být v přívodu plynu, zkontrolovat těsnost a průchodnost trubek, otevření hlavního uzavíracího ventilu, závada může být v regulátoru, správná funkce regulátoru se pozná laickým pohledem tak, že plamínek musí reagovat na pohyb regulátoru, závada může být v ucpané trysce hořáku, která se nachází těsně před hořákem v trubičce, závada může být v znečištěném hořáku, nutno vyčistit, závada může být i v neprůchodnosti komínku vyhřívacího tělesa, zkontrolovat průchodnost.
* lednice chladí, ale málo - závada je obyčejně v poškozené izolaci vyhřívacího komína, nebo v nevhodném odvětrání lednice. A nemyslete si, že tovární karavany i vyhlášených značek mají odvětrání ledniček dokonalé. Řešení problému je prostě v lepším odvětrání zad lednice. Můžete to udělat buď zvětšením mřížek, nebo jejich dočasnou demontáží. Na jednom karavanu jsem měl spodní mřížku nahrazenu servisními klapkami, která se po příjezdu do kempu otevřela a lednice chladila, jak má. Některé karavany mají spodní mřížku odvětrání dost nevhodně pod lednicí v podlaze, pak stačí, aby jste si pod lednici něco položili, a lednice nechladí. Poslední typy větracích mřížek jsou přizpůsobeny k rychlému vyjmutí po zaparkování. Další účinnou možností zlepšení odvětrání, zvlášť pro tropické kraje je dodatečná montáž pomocného větrání elektrickým ventilátorem. Může to být ventilátor na 12V nebo 220V, v katalogu na straně s chladničkami je i ventilátor s automatickým spínačem řízeným v závislosti na teplotě uvnitř lednice. Další pomocí může být nucené odvedení tepla šikmo umístěným hliníkovým plechem od zadní horní hrany lednice nad horní mřížku. Tento plech zabrání hromadění tepla pod vařidlovou deskou a pomůže odvětrání. Některé karavany ho mají, jiné ne. U mé chladničky jsem pomohl chlazení tím, že jsem hliníkovým plechem přeplášťoval vyhřívací schránku i s horním a dolním uzavřením. Ještě se mi nestalo,že by lednice, která chladí málo, byla neopravitelná. Lze to vyzkoušet jejím zapojením po demontáži.
* lednice chladí, ale jen někdy - závada je v chladicí náplni, která obsahuje více koroze, a ta se při průtoku ucpává v ohybech trubiček. To je závada neopravitelná, a měli byste začít šetřit na novou chladničku. Druhá možnost je, že váš typ chladničky je již háklivý na dokonalém vyrovnání karavanu a tak zkuste zaexperimentovat s vyvážením karavanu. Není mi zatím známo, že by tato citlivost byla příznakem konce životnosti lednice.
Upravil vojsko dne 14.05.2010 13:51, před 14 let
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 14 let
Pokud došlo k úniku chladiva tak je to na výměnu. Pokud se tam stalo něco jiného (netěsnost ) tak je to ouvej. Její odzkoušení většinou vyžaduje odborné znalosti. Pokud je člověk nemá je to dost potíž. Svěřil bych to některému renomovanému karavanservisu (normální chladař se v absorbci zpravidla nevyzná). Nejblíž je asi Přerov nebo Velim.
Upravil Karel Prokop dne 14.05.2010 16:14, před 14 let
A
AlesakNováček
Přidáno před 14 let
Díky moc za radu. Uvidíme, co s tím, vaše komentáře jsem poslal panu Pospíšilovi do Přerova. ZDraví Alešák
Alešák
BrevlaBrevlaČlen
Přidáno před 14 let
Navážu taky na tento dotaz ohledně ledničky.
Vyjeli jsme poprvé (ve svém životě :)) s naším karavanem a když jsem zapnul ledničku ať na plyn nebo na 220 tak žebra v ledničce byla teplá a vždy po chvilce to udělalo BUM a zachvíli zas BUM. Plyn reagoval na otáčení vypínače v pohodě a na 220 tam eletrika snad taky šla, kontrolka svítila a při kažkém to dělalo BUM. A teď babo raď.:@
.
Vlastik, Ivana, miničivavák Calvin
Auto Jeep Cherokee - grafit
Karavan Hobby 495 UL Excellent
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Alesak, vojsko, Roberto, Karel Prokop, Brevla

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,343,794 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.19505 sekund | Průměrně za: 0.19505 (0) sekund | Dotazy: 81 | Použitá paměť: 1.88MB/4MB