Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Topení do vestavby: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Topení do vestavby

Poslední aktualizace před 11 let
lubos1lubos1Člen
Přidáno před 14 let
Hezký večer, chystám se vyrobit vestavbu do Ren. Mastera a nevím pro jaké se rozhodnout topení - jestli plyn, nebo naftový teplovzduch. Na internetu jsem zjistil že plynové se dá pořídit výrazně levněji, ale výhody a nevýhody obou provedení mi nejsou známy. Můžete někdo poradit prosím?. Díky.
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 14 let
Nevím jestli jen topení nebo i ohřev vody (nový Truma Combi umí topit i ohřívat vodu naftou/plynem) je to klasický kombík jen má místo plynového hořáku naftový od Eberspächeru. Verze je jen v provedení 6kW. (velká spotřeba proiudu - 7A)
Pro pouze letní provoz bych zvolil kombinaci C3002 a B14 boiler (malá spotřeba - bez rozfuku - 0,5-2A)
lubos1lubos1Člen
Přidáno před 14 let
Ohřev vody nebudu mít, jedná se mi pouze o topení.
VeronikaTominoVeronikaTominoČlen
Přidáno před 14 let
Ak chces jazdit v zime, rad chodis na lyze, pripadne mas rad Skandinaviu, tak ako my, tak je podla mna nafta vhodnejsia.
U nas bolo naftove kurenie jedno z dolezitych kriterii pri vybere obytnaku. Natahovanie sa z PB bombami, riesit ci plnia aj cisty propan, zhanat miesta na vymenu, v roznych krajinach rozne ventily atd. :v
My mame Webasto Dual Top a absolutna spokojnost (aj ked mame zatial len par skusenosti), naftu tankujeme tak ci tak a o ine sa nestaram.
A skutocnost, ze to trochu viac huci a ma vacsiu spotrebu elektriny ako plynove, nam hore spominane vyhody hravo zatienia. Pozdravujeme

Tomas a Veronka:_
Tomas+Veronka+Matejko (8 rokov)+Terezka (6 rokov)+Paula (3 roky)+Lucia (4 mesiace), Rimor Katamarano 6, Ford Tourneo Custom
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

lubos1 napsal:
Ohřev vody nebudu mít, jedná se mi pouze o topení.

Pak na zimní provoz Webasto (Eberspächer) pro letní by stačila PB Truma S2200 nebo S3002 podle umístění.
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 14 let
Tak ideální je mít obojí, ale do auta určitě naftu. Z německa se dá koupit za dobré peníze starší Eberspacher D2 nebo D3.
Docela dobrá věc je přikoupit ovládání mobilem nebo hodinama.
Co je u těch topení trošku problém je hluk (ventilátor, bufání výfuku, cvakací čerpadlo) a pak dobře pořešit rozfuky po autě (kabina, sezení, spaní). Ale všechno se dá vyřešit k dokonalosti.
P
PonkaČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj,
chtěl jsem se zeptat, jestli nemáte nějaké vychytávky na zabránění úniku tepla posuvnými dveřmi a zadními dveřmi. Uvažuji i instalaci na zimu nějakých těsnících závěsů, tak z jakého materiálu by mělo být apod.
Díky
Ponka
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 11 let
Budu instalovat nezávislé topení. Určitě to bude nafta. Jen přemýšlím jestli vzduch nebo vodu.
- Rád bych topení dal pod auto.
- Jezdíme mimo zimní měsíce
A jedna věc mi není jasná. Když mám topení vzduch, udělám rozvody vzduchu a je to. Ale když mám vodu ? To je třeba udělat rozvod vody ( topení ) a na vedení dát nějaké radiátory s ventilátorem ?
Spíše bych se přikláněj na vzduch, ten není problém mít pod autem. Ale zase voda je větší komfort - asi. A teď babo raď. :v
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
F
ffoutdoorČlen
Přidáno před 11 let
Určitě horkovzduch, voda ti sice předehřeje i motor, ale sežere ti přes noc baterku a spotřeba nafty je také větší než u horkovzduchu. Lepší je horkovzduch namontovat dovnitř kvůly sání již teplejšího vzduchu do ventilátoru. Pokud budeš montovat pod auto je dobré udělat sání ventilátoru z vnitřku. Palivové čerpadlo jedině ven a upevnit přes gumový silentbloček nebo zavěsit aby necvakalo do kastle. Je vhodné ho kvůly hluku obalit třeba izolací na vodovodní trubky. Rozvod vzduchu flexibilní alu hadice. Prodávají v obchodech s kamnama jako vedení teplého zduch u- a za pár korun.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 11 let
Díky za názor. já jsem si to myslel.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
W
walibukČlen
Přidáno před 11 let
je rozvod vzduchu nutný, ak je auto dobre zaizolované? Existujú totiž naftové piecky bez spotreby elektriny, ale bez rozfuku. Spotreba el. sa mi zdá dosť výrazná.
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 11 let
za sebe jsem rad ze mam v aute plynovej rozfuk.... fuci pekelne a teplo tam mam za 5 minut, mam totiz prtavou dodavku :-) za 15 min uz tam chodim v trenkach i ted v listopadu... kamos jezdi tirakem a ten jeho bufik na naftu to je hluk jak kdyz ja mam zapnutej motor... je bufik z tiraku to same co naftove topeni do karavanu? u toho bych se asi budil kdyby me to vnoci zapinalo. zato to my topeni spis tak vrni ze to uspava.

mam zrejme tohle, jen na 12V:
http://www.nezavi...ks-34.html
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
p0l0usp0l0usČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

lubos1 napsal:

Hezký večer, chystám se vyrobit vestavbu do Ren. Mastera a nevím pro jaké se rozhodnout topení - jestli plyn, nebo naftový teplovzduch. Na internetu jsem zjistil že plynové se dá pořídit výrazně levněji, ale výhody a nevýhody obou provedení mi nejsou známy. Můžete někdo poradit prosím?. Díky.

RESI SE TO UZ TADY:
http://caravan24....rowstart=0
!r
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: lubos1, Karel Prokop, VeronikaTomino, mr_antik, Ponka, p0l0us, Franta REZAC, ffoutdoor, walibuk, floridan79

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,679,774 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.27079 sekund | Průměrně za: 0.27079 (0) sekund | Dotazy: 105 | Použitá paměť: 2.03MB/4MB