Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 vybitá gelová baterie: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

vybitá gelová baterie

Poslední aktualizace před 14 let
JirJirNováček
Přidáno před 14 let
Dobrý den,
poradí mi prosím někdo - přes zimu se mi ve sklepě (suchém teplém) asi úplně vybila gelová baterie a nejde mi tudíž nabít-mám speciální nabíječku na gelovky, která se neaktivuje když je baterie moc podvybitá. Dá se s tím něco dělat, nebo je ta baterka K.O.? Napadlo mě ji připojit k autu nabíjecíma kabelama, aby se trochu ozivila a pak by šla nabít, ale nevím, jestli něčemu neublížím....
Děkuji za jakoukoli radu.
Roman a JanaRoman a JanaČlen
Přidáno před 14 let
Pokud mas specielni nabijecku na gelove baterie-tak elektronika nabijecky si sama vyhodnoti baterku na kolik je vybita a potom ji sama nabiji........pokud ji mas uplne vybitou nema co vyhodnotit a tudiz nelze nabijet.
Me uz se to parkrat stalo i pri nabijeni touto nabijeckou u klasicke autobaterie-pri overeni u vyrobce v Brne me bylo receno-na kratky cas napojit na jinou baterku treba startovacima kabelama a pak se uz nabijecka sama chyti.Proste do ni musis alespon trochu neco dostat a pak by to melo jit
V zadnem pripade gelovou baterku nenabijej klasickou nabijeckou na normalni autobaterie!!!!!!
Na gelovku vzdy musi byt nabijecka urcena na gelovky-s touto nabijeckou lze i nabijet klasicke autobaterie.
P
AnonymČlen
Přidáno před 14 let
No já mám starou, hloupou nabíječku. A novou chytrou. Nová mi baterku odpískala, tak jsem ji nabil starou. Pak novou. A baterka je OK. Nechej hodinu nastartované auto a připojenou přes startovací kabely KO baterku. No a pak ji dej nabít nabíječkou, uvidíš co se stane. Co můžeš ztratit? Chytré nabíječky potřebují buzení, které vyšťavenky neposkytnou.
JirJirNováček
Přidáno před 14 let
Super-děkuji oběma za odpovědi - fakt díky zkusím ji tedy oživit přes to auto a pak napojit na nabíječku - je to nová chytrá, která se prostě nespustí při přílišném vybití baterky - jakoby ji necítí a nenabíjí. Vím, že není dobré nechat gelovku moc vybít, ale stalo se no...:( Ještě jednou díky, doufám, že se zadaří a bude zase fungovat.
JirJirNováček
Přidáno před 14 let
Ahoj, tak mám nové zprávy-v sobotu jsem baterku nechala dobíjet přes nastartované auto 20min. a baterie se nabila natolik, že ji inteligentní dobíječka na gelovky rozpoznala a chytla se (píšou, že nerozpozná baterii, která je podvybitá pod 60procent a nespustí se) no a pak ji nabila uplne-to se mi ulevilo a mám ponaučení-nikdy nezazimovat použitou baterii, aniž bych ji dobila!!! Každopádně díky za rady a snad se poučí i ostatní-jsem nováček, tak mám snad nárok na chyby. !sn
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 14 let
Ještě je potřeba vysledovat jednu důležitou informaci: Kapacitu.
Většinou pobyt v hlubokém podvybití připraví baterii o část kapacity (klidně o polovinu někdy o víc).
JirJirNováček
Přidáno před 14 let
Ahoj,
s tou kapacitou nevím přesně, ale snad ji moc neubylo-nabila se na 95-100%-tedy alespon podle té nabíječky, která hlásí napřed 3/4nabití a pak úplné a to se rozsvítí až když je nabitá právě na těch 95-100% a pak přepne do udržovacího režimu a to se stalo. Ona určitě baterka nebyla vybitá úplně, dávala jsem ji do sklepa, když byla použitá z karavanu a měla tak 75%, takže jestli to kleslo za těch 5měsíců tak možná na 50%, ale to hádám.... Potřebovala jsem ji dostat tím autem nad 60%,aby se chytla nabíječka a to se povedlo. Mějte se všichni zatím krásně.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Jir, Roman a Jana, Petr a Lucie, Karel Prokop

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,026,718 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.19306 sekund | Průměrně za: 0.19306 (0) sekund | Dotazy: 70 | Použitá paměť: 1.74MB/2MB