Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Rozkládací autosedačka: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Rozkládací autosedačka

Poslední aktualizace před 7 let
B
brdskypesNováček
Přidáno před 14 let
Dobrý den,

Mám rozdělanou přestavbu, Renault Master.

Sháním rozkládací postel a zároveň autosedadla s bezpečnostními pásy něco podobného jako má originál přestavba VW T3.

Nevíte kde sehnat za dobrou cenu a jak dostat do techničáku další počet míst?

Děkuju za odpověď
Michal
S
stepanČlen
Přidáno před 14 let
... nechci tě moc zrazovat, ale ... sedačku seženeš .. například na www.busforum.cz
ale přidat nějaká místa na sezení do TP ... prakticky nejde ... jestli se ti to podaří, tak bych se moc rád inspiroval :-)))
B
brdskypesNováček
Přidáno před 14 let
Bohužel odkaz nefunguje :(

Pokud mi sedačku namontuje, nějaká firma, třeba KRS, tak by to možná šlo?

Děkuju za odpověď
S
stepanČlen
Přidáno před 14 let
omluva.. www.vwbusforum.net ... v jejich inzerci se občas něco takového objevuje

... pokud by ti KRS měl namontovat nějakou starší bazarovou sedačku, tak ti to stejně neschválí .... a kdyby ti tam namontovali origo novou rozkládací sedačku s atestem a certifikátem (.. což je cca 50 000,-) ... pak by to teoreticky šlo - pokud to schválí výrobce popř, importér ... ale to nevím přesně ... zkus položit dotaz na KPS ... jsou tam velice ochotni a docela by to zajímalo i mě ..
š.
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 14 let
Musí ti to povolit importér vozu ne úpravce, T3 nemá pásy na sedačce (krajní z multivana), zkus spíš poupravit sedačku z transita euroline, ta má 3 pásy v sobě. Ale renault ti nepovolí místa víc než je v tp pokud tedy máš 2-3 místa a pak bednu, byl by to nadlidský úkol, nebo nelegálně. Hodně štěstí
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
TominoTominoČlen
Přidáno před 14 let
Dobrý den,
názor, rsp. rada "stepana" je správný. Dokážeme Vám nainstalovat dvousedadlo s bezpečnostními pásy a s funkcí rozkládání na lůžko a samozřejmě zaneseme změnu i do TP vozidla. Cena sedadel se skutečně pohybuje v řádech od 40.000,- za holou sedačku. Je potřeba započítat instalaci a přetypování vozu v kategorii M1, nebo N1.
V případě, že byste si sedadlo instaloval sám (což samozřejmě lze), budete muset žádat o přestavbu na místě příslušném odboru evidence vozidel a s téměř jistou jistotou po Vás budou chtít mimo jiné i vyjádření, nebo li stanovisko výrobce, nebo akreditovaného dovozce typu vozidla do kterého sedadlo budete instalovat. Ne všechna vozidla, byt stejného modelu však mohou být přestavěna z N1 na M1 a ne do každého lze instalovat další místa k sezení. Záleží na (paradoxně) emisních normách, typu brzdové soustavy z výroby, a dalších podstatných součástí, které pak ve finále rozhodnou o možnostech, či nemožnosti přestavby. Součástí sedadel je samozřejmě i schvalovací protokol platný na území EU, ale na základě, nebo-li jen na základě tohoto protokolu nelze legálně sedadlo instalovat. U firmy, která by Vám sedadlo instaluje záleží na tom, zda disponuje tzv. schváleným typem přestavby pro malou serii (což naše společnost splňuje), nepotřebujete se zabývat výše popsanými doklady, to vše je v kompetenci dané přestavbářské, nebo nástavbářské firmy. Foto sedadla Vám mohu poslat do e-mailu, pokud budete mít zájem.
T.
Tomino
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 14 let
A co kdyby nám Brdskýpes hodil popis Mastera a foto sem abysme-ste mohli fundovaně odpovědět, přeci jen všichni tvrdíme v podstatě to samé, je důležité vědět zda to vůbec půjde přestavět. Třeba vyjde levněji prodat a koupit jiný vůz, ale ono to možná ani moc dobře nepůjde, neb 6 místný má neoddělitelnou (papírově) přepážku a 9 místný zase musí jezdit se všemi sedačkami. :x Jinak viz Tomíno
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 14 let
pocet mist snizit to jde. ale opacne ne.a opravdu misi jezdit ze vsemi sedackami???
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 14 let
no musí být maximálně složené, pokud jsou v autě 3 řady sedaček tak poslední je většinou složitelná, někdy i druhá, ale myslím že to není věc po které by nějak dramaticky šli. Nic méně pokud koupíš auto se třemi sedačkami a je typováno na víc neprojdeš ani evidenčkou to samé platí i o přepážce u aut registrovaných před dubnem 2009
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
TominoTominoČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

Me2d napsal:
no musí být maximálně složené, pokud jsou v autě 3 řady sedaček tak poslední je většinou složitelná, někdy i druhá, ale myslím že to není věc po které by nějak dramaticky šli. Nic méně pokud koupíš auto se třemi sedačkami a je typováno na víc neprojdeš ani evidenčkou to samé platí i o přepážce u aut registrovaných před dubnem 2009


...přesně tak. neni co dodat Me2de :^. V případě, že je v TP uvedeno např.6, nebo 9 míst, ale je úplně jedno kolik, musí být místa v autě vždy zachována. Pokud budou vyndaná, jednalo by se tak o tzv. nepovolenou úpravu" a mohl by to být důvod k odebrání OTP při silniční kontrole, o evidenčce ani nemluvě a STK naprosto jednoznačně neprojde. Jediná vyjímka je v případě, že se jedná o schválený typ, jako např u VW T5, kde je v OTP napsáno 2-5, nebo 2-6 atp. Zde je možné jet s jakýmkoliv počtem sedadel, ale je možné, že se to vyskytuje i u jiných typů vozidel, s T5 mám osobní zkušenosti.
T.
Tomino
TominoTominoČlen
Přidáno před 14 let
...a ještě jsem zapomněl. Samozřejmě, že pokud se auto přestaví, je rozhodující aktuální stav po přestavbě. Samozřejmě musí být přestavba legálně a legislativně správně. Pokud je auto s přepážkou a je registrované před dubnem 2009, lze jej přestavět v rámci schváleného ZTP nástavbářské firmy, kde se uvede skutečný počet míst k sezení a pokud se po přestavbě nemění kategorie vozidla z N1 na M1, měla by být bohužel přepážka zachována. Nikde se však nehovoří o tom, jak má vypadat.....:z , ale doporučoval bych i změnu kategorie, nicméně zde může nastat problém s vyjádřením výrobce, nebo akreditovaného dovozce (brzdy, emise). Pokud je auto 9ti místné, je evidentní, že se jedná o M1 a zde je přestavba o něco málo jednodušší, ale řešení se vždy najde u obou kategorií ...
Tomino
M
martan01Člen
Přidáno před 14 let
Resim stejny problem s Transitem. Sedadlo mam orginal. A uz to pomalu vzdavam. Kazdy sprostredkovatel slibuje a pretypovano noc nemam.
Svoleni importera samozrejme mam ale nejdou splnit vsechny jeho pozadavky. Samozrejme importer jsi tim je vice nez jist ze dane body nelze splnit. Presto jsi necha zaplatit 3500 kc za vystaveny protokol. Je to banda supaku.
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

Tomino napsal:

Citovat

Me2d napsal:
no musí být maximálně složené, pokud jsou v autě 3 řady sedaček tak poslední je většinou složitelná, někdy i druhá, ale myslím že to není věc po které by nějak dramaticky šli. Nic méně pokud koupíš auto se třemi sedačkami a je typováno na víc neprojdeš ani evidenčkou to samé platí i o přepážce u aut registrovaných před dubnem 2009


...přesně tak. neni co dodat Me2de :^. V případě, že je v TP uvedeno např.6, nebo 9 míst, ale je úplně jedno kolik, musí být místa v autě vždy zachována. Pokud budou vyndaná, jednalo by se tak o tzv. nepovolenou úpravu" a mohl by to být důvod k odebrání OTP při silniční kontrole, o evidenčce ani nemluvě a STK naprosto jednoznačně neprojde. Jediná vyjímka je v případě, že se jedná o schválený typ, jako např u VW T5, kde je v OTP napsáno 2-5, nebo 2-6 atp. Zde je možné jet s jakýmkoliv počtem sedadel, ale je možné, že se to vyskytuje i u jiných typů vozidel, s T5 mám osobní zkušenosti.
T.


U transinta kombi, kde je druhá řada sedaček celá jednoznačně vyndavací (s integrovanými pásy) a N1 přepážka posuvná (buď za první nebo druhou řadu) mám v malém techničáku napsano počet míst k sesezní: 6. Čili to je zajímavá situace, ještě že to při silničních kontrolách nekontrolujou. Navíc stejmě mám vepředu místa jen dvě, navíc neoriginální, přepážka vymontovaná, znáte to, že :-)
Jirka MJirka MČlen
Přidáno před 14 let
Nejvíce se mě osvedčila rozkládací sedačka z VW T5 Mulivan, která je již jako originál k těmto účelům vyrobená. Již jsem jí s velkou spokojeností používal 3 roky ve VW T5 Transportér http://www.karava...-PROD%C1NO
a minulý týden jsem jí opět koupil na inzerát z annonce na tel. čísle: 773 690 283 v Praze 9 a nyní mě jí montují do Renault Trafic http://www.karava...--r-v-2007 v autoservisu v Praze 8 www.jisa.cz. V tomto autoservisu mě prováděli montáž i před těmi 3 roky do VW T5. Vždy byla spokojenost. Obě montáže byly včetně posuvných šín do podlahy.
Obě dodávky byly již z výroby zakoupeny jako 5 místný. Také mě tam vždy montovali naftovýho bufíka pod sedačku spolujezdce, přídavnou baterku na 100 Ah a přídavné zásuvky na 12V. Když si přečtete popis u VW T5, tak všechno, co je navíc mě dělali u www.jisa.cz
Hlavně ať je veselo a sranda.
Upravil Jirka M dne 13.04.2010 20:00, před 14 let
M
martan01Člen
Přidáno před 14 let
Dokaze li nekdo legalizovat rozsireni poctu mist na vozidle Transit . Tak mam zajem.

Jak je to s pretypovanim vozidla na karavan ?
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

Jirka M napsal:
Nejvíce se mě osvedčila rozkládací sedačka z VW T5 Mulivan, která je již jako originál k těmto účelům vyrobená. Již jsem jí s velkou spokojeností používal 3 roky ve VW T5 Transportér http://www.karava...-PROD%C1NO
a minulý týden jsem jí opět koupil na inzerát z annonce na tel. čísle: 773 690 283 v Praze 9 a nyní mě jí montují do Renault Trafic http://www.karava...--r-v-2007 v autoservisu v Praze 8 www.jisa.cz. V tomto autoservisu mě prováděli montáž i před těmi 3 roky do VW T5. Vždy byla spokojenost. Obě montáže byly včetně posuvných šín do podlahy.
Obě dodávky byly již z výroby zakoupeny jako 5 místný. Také mě tam vždy montovali naftovýho bufíka pod sedačku spolujezdce, přídavnou baterku na 100 Ah a přídavné zásuvky na 12V. Když si přečtete popis u VW T5, tak všechno, co je navíc mě dělali u www.jisa.cz


Trošku bokem otázka, ale co tě vedlo přejít od T5 do Traffica?
Upravil Fun dne 14.04.2010 22:44, před 14 let
S
stepanČlen
Přidáno před 14 let
... tak jsem včera konečně vyhrál boj s ouřadama a legálně snížil počet míst k sezení u mého ducata :-)))
... cenově to přišlo na 2500,- (1000 STK + 500 emise + 1000 poplatek na DI) a cca 5 dní mého života ...
musím uznat , že u Fiata to bylo jednodušší než u Forda :-))
Jirka MJirka MČlen
Přidáno před 14 let
Měl jsem k tomu více důvodů, které jsme museli brát v úvahu. Ale hlavní hledisko nebylo rozhodně, že by Trafic byl lepší než VW. Lepší auto pro mé účely než byl víše zmíněný VW jsem v životě neměl. Když si u něj pročtete výbavu, tak více pochopíte. Kdo ho ode mě nekoupil, tak udělal chybu. Nový majitel, s kterým jsem stále v kontaktu si ho nemůže vynachválit. I když stále sleduje inzerci, tak ještě lepší nabídku výbava/cena nenašel.

Hlavně ať je veselo a sranda.
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

Jirka M napsal:
Měl jsem k tomu více důvodů, které jsme museli brát v úvahu. Ale hlavní hledisko nebylo rozhodně, že by Trafic byl lepší než VW. Lepší auto pro mé účely než byl víše zmíněný VW jsem v životě neměl. Když si u něj pročtete výbavu, tak více pochopíte. Kdo ho ode mě nekoupil, tak udělal chybu. Nový majitel, s kterým jsem stále v kontaktu si ho nemůže vynachválit. I když stále sleduje inzerci, tak ještě lepší nabídku výbava/cena nenašel.



Je to jako nemoc, ale když vidím malou T5, malou T5 se střední střechou nebo dlouhou T5 se střední střechou, vždycky nevím, o které z těchto verzí mám přemýšlet a jak tam narvat to, co teď do Transitu (2 kola dovnitř a rozumné spaní zároveň)
S
stepanČlen
Přidáno před 14 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: brdskypes, stepan, Me2d, Tomino, petr a jarka, martan01, mr_antik, Jirka M, Van, Jarda Borek, ferdasan, Marlo

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,028,103 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22446 sekund | Průměrně za: 0.22446 (0) sekund | Dotazy: 133 | Použitá paměť: 2.23MB/2MB