Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 napajeni 12v pri pripojeni 220V: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

napajeni 12v pri pripojeni 220V

Poslední aktualizace před 14 let
V
vpaČlen
Přidáno před 14 let
Zdravim a chtel jsem se zeptat. Mam u obytneho auta ovladaci panel podobny tomu co prikladam. Uprostred jsou dva prepinace. Kdyz zapnu jeden rozne se cervena kontrolka (coz mne cili protoze svitici cervene kontrolky v aute nemam rad) a pusti se proud 12v do vseho mimo cerpadlo. Druhe tlacitko je pouze na cerpadlo. Ja jsem to tady procetl tak hodne lidi bojuje s mnozstvim proudu. Proto se to da vypnout. Aby nebyly ztraty na vodicich?
A kdyt to zapojim na 220V tak predpokladam ze kazdy energoblok ma menic. Ja kdyz to zapnu na 22OV tak se mi zase rozne na ovladacim panelu kontrolka, ale proc zase cervena to opravdu nechapu, jina tam neni. a zacne se nabijet baterka od nastavby ale opet musim ty dva prepinace prepnout dolu az se roznou ty cervene kontrolky a vse jede. Je to normalni? Pokud to ma menic tak proc to nejede rovnou.Na energobloku jsou 4 relatka. Jedno pro nabijeni dalsi pro lednicku 220v, pro sit pedpokladam 12v a ctvrte nevim.
Snad je to srozumitelne.
Diky S pozdravem Vita
vpa Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

vpa napsal:
Mam u obytneho auta ovladaci panel podobny tomu co prikladam. Uprostred jsou dva prepinace. Kdyz zapnu jeden rozne se cervena kontrolka (coz mne cili protoze svitici cervene kontrolky v aute nemam rad) a pusti se proud 12v do vseho mimo cerpadlo. Druhe tlacitko je pouze na cerpadlo. Ja jsem to tady procetl tak hodne lidi bojuje s mnozstvim proudu. Proto se to da vypnout. Aby nebyly ztraty na vodicich?
A kdyt to zapojim na 220V tak predpokladam ze kazdy energoblok ma menic. Ja kdyz to zapnu na 22OV tak se mi zase rozne na ovladacim panelu kontrolka, ale proc zase cervena to opravdu nechapu, jina tam neni. a zacne se nabijet baterka od nastavby ale opet musim ty dva prepinace prepnout dolu az se roznou ty cervene kontrolky a vse jede. Je to normalni? Pokud to ma menic tak proc to nejede rovnou.Na energobloku jsou 4 relatka. Jedno pro nabijeni dalsi pro lednicku 220v, pro sit pedpokladam 12v a ctvrte nevim.


Proč červená kontrolka - protože je tam odběr (zelená by znamenala dobrý, nestarejte se o nic dává se na dobíjení ze sítě-když se připojí síť 220V rozsvítí se zelená LEDka jako že to nabíjí.)
Proč mají oddělené čerpadlo nevím (logiku to nemá a já bych to zapojil na celou 12V větev)
Vypnout se to dá když posádka odchází aby nenechali něco puštěnýho (světla v koupelně) a v mezidobí nevymlátili baterku do mrtě (standartně šminky manželka = zabít).
Prepínače se normálně přepnout nemusí, na to tam je přednostní relé (mohlo by to být to čtvrté) a měla by se rozsvítit zelená LEDka že se dobíjí palubní zdroj z 220V (zároveň to je signalizace že je vše O.K).
Měnič :o to nemá, má to zdroj. (kdy už se všichni to názvosloví naučíte správně ?:@ ) :D:D:_
Bez toho aby to auto přijelo na servis a přesného schématu zapojení se to dá těžko přesně diagnostikovat. Zavolat bratrům Bütnerovým do MT proč to je takhle a jestli je to O.K.by bylo řešení.
Bohužel těch systémů je hodně a aut a výrobců ještě víc. Někteří už neexistují, jiní vznikají. Je to horší než u aut.
G
GULIČlen
Přidáno před 14 let
Ahojky lidi :_
Sólo vypínač pro čerpadlo vody je tam proto:
V obytných autech většinou bývají systémy vody tlakové -to znamená,že je tam stálý tlak. V případě,že praskne nějaká hadice,tak čerpadlo dává a voda teče a teče.
1. Příjdeš o vodu
2. Jsi vytopený což není dobré !f
mitrakmitrakČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

GULI napsal:
Ahojky lidi :_
Sólo vypínač pro čerpadlo vody je tam proto:
V obytných autech většinou bývají systémy vody tlakové -to znamená,že je tam stálý tlak. V případě,že praskne nějaká hadice,tak čerpadlo dává a voda teče a teče.
1. Příjdeš o vodu
2. Jsi vytopený což není dobré !f



3. Ak je slaby unik tlaku tak sa v noci nevyspis pretoze cerpadlo tlakovy spinac zopina X-krat za noc.
4. V pripade opravy, udrzby, vypustani systemu /proti zamrznutiu/ a v pripade primrznutia vypnes iba cerpadlo a vsetko ostatne funguje.


.
Milan!y a ShockIvana
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 14 let
Uplně mimo téma!) Nádherný podpis mitraku.....tak to by mě neprošlo:D:^
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
Upravil petr a jarka dne 07.04.2010 22:16, před 14 let
marianNBmarianNBČlen
Přidáno před 14 let
Ahojte.Myslím,že farba Ledky/červená,zelená,žltá/ v tomto prípade nehraje úlohu,slúži len na oznámenie,že zariadenie je v chode-zapnuté.Vypínač pumpy/čerpadla/ slúži na vypnutie čerpadla pri prázdnej nádrži, alebo pri poruche vodného systému,pri primrznutí membrány čerpadla a pod.Ďalší prepínač služi na zapnutie merania stavu buď štartovacej alebo palubnej batérie/podľa polohy/.Štvrtý prepínač slúži na meranie stavu buď čerstvej vody alebo odpadovej.Stav je myslený ako obsah nádrže v percentách. od O do 100 %.
Helenka+Marián+Mariánko+Kristiánko
VitaVitaČlen
Přidáno před 14 let
a já doplním -
vypínač palubního napětí ocením když je auto odstaveno - a je otevřená lednice aby nesmrděla a tedy by pořád svítila, nebo i skříň na šaty která sama otevřená svítí.
Vypínač čerpadla nemám ale chci jej dodělat - v zimě vypustím vodu, aby vytekla tak otevřu kohoutky, abych na to viděl tak si zapnu palubní napětí ... a než mi to dojde, tak zadřu čerpadlo v prázdné nádrži.
V
vpaČlen
Přidáno před 14 let
Moc diky za reakce uz to zacinam vcelku chapat, jen by mne zajimalo pokud tam mam neco co dela z 220V na 12v tak tomu se rika zdroj a pokud mame neco co dela z 12V zase 22OV tak to uz nazyvame menicem. Protoze pro mne dosud byl zdroj vzdy jen to co primo vyrabelo el., tzn baterka, centrala, altik atd a kdyz se prevadelo napeti z neceho na neco tak jsem to dosud nazyval menicem takze to mam spatne?
PS: Zadnou zelenou kontrolku krome mnozstvi v nadrzi a nabiti baterie tam nemam. Je to italska vyroba a asi jsou italove porad zatizeni na tu rudou z Maranella. Doufam ze to mesto mam trosku spravne.
mitrakmitrakČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

petr a jarka napsal:
Uplně mimo téma!) Nádherný podpis mitraku.....tak to by mě neprošlo:D:^


Dakujem, ale tiez som dostal svoje. Po dlhsej dobe sa moja pani s tym zmierila.
Milan!y a ShockIvana
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: vpa, Karel Prokop, GULI, mitrak, petr a jarka, marianNB, Vita

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,096,833 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20364 sekund | Průměrně za: 0.20364 (0) sekund | Dotazy: 94 | Použitá paměť: 1.97MB/2MB