Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Koroze - nekonečný boj: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Koroze - nekonečný boj

Poslední aktualizace před 5 let
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 14 let
Jak bojujete s korozí karosérie dodávek? Jsou dělané na pár let provozu, tak si s tim výrobci hlavu nelámou. Mám orezle přední blatníky (čert je vem, ty se daj lehce vyměnit), horší je to s lemy zadních blatníků (to už asi jen tak vyměnit nepůjde).A hlavně teď na konci zimy trápí kroze v místě spoje zadního blatníku, boku a podvozu (nevím jak to popsat lépe, prostě ten záhyb v nejpřednější části zadního blatníku).

Co s tím? Rezne to z vnějšku nebo mám hledat problém zevnitř (nějaká dutina asi)? Zatím jsem to jen očistil a napatlal olejem aby se tam nedostávala slaná voda z venku.

Nebo to mám natřít barvou, rychle prodat a koupit si vysněnou T5?
H
homatČlen
Přidáno před 14 let
Jestli už auto kvete je pozdě na natírání šrámů a stříkání dutin. Většinou když kvete blatník je pod ním i shnilý podběh atd. Nicméně tyto díly se nemusí měnit celé, ale existuje i částečná výměna dílu. Tzn. že se původní např. zadní blatník odřízne nad místem koroze a navaří se na něj zbytek z nového dílu. Po zakytování a přelakování to není poznat. Plechy z druhovýroby dnes stojí pár stovek a šikovný klempíř si s tím poradí. Dle rozsahu poškození se dá oprava včetně laku pořídit v řádu tisíců. Horší je přijít o dveře, ty většinou stojí docela dost. Pokud je auto opravené nebo ještě nekvete tak určitě nepodceňovat ošetření dutin a likvidovat zárodky koroze ihned při jejich vzniku. Mám teď zrovna bydlík na dlouhodobém ozdravném pobytu, až se vrátí budou nový podběhy, blatníky, prahy a nový lak boudy.
Omnia mea mecum porto

!y!u:a:a
M
martan01Člen
Přidáno před 14 let
Vyndej hever a ten polistyren co ho drzi a zdesis se.
Pripadne take koukni na podlahu pred spolujezdcem. Spoj mezi podlahou a podbehem. To je proste Transit !)
M
martan01Člen
Přidáno před 14 let
Vyndej hever a ten polistyren co ho drzi a zdesis se.
Pripadne take koukni na podlahu pred spolujezdcem. Spoj mezi podlahou a podbehem. To je proste Transit !)
J
Jarek seniorČlen
Přidáno před 14 let
To mr antik: Co s tím? Rezne to z vnějšku nebo mám hledat problém zevnitř (nějaká dutina asi)? Zatím jsem to jen očistil a napatlal olejem aby se tam nedostávala slaná voda z venku.

Tranzit neznám, ale zkorodované(nebo i zrezlé !g) místo je špatné patlat olejem, vazelínou a podobně, má to velmi krátkou životnost, jen než to spláchne voda a i kdyby to voda nespláchla, koroze pokračuje kovem pod olejem. Pokud plech není prorezlý úplně, jediná pomoc je výměna (jak výše již napsáno, nebo pokud to jde, vybrousit do čistého kovu a pak nátěry. Ale nechci chytračit, protože sám jsem měl s tím problémy, ještě, když jsem měl avii. Tenkrát jsem od známého dostal speciální přípravek, který jsem v obchodech nikde ještě neviděl. Mělo se to jmenovat ŠELÁDE (nebo chelade, schelade), dal mi to v neoriginální sklenici a bylo to bílé, jakoby hustější mléko a kdy to delší dobu stálo, na spodku se usazovala tmavá složka. Před použitím se to mělo důkladně promíchat. Mělo to neuvěřitelné účinky. Stačilo trochu místo očistit drátěným kartáčem a hned natřít. Uschlo to asi za 20 minut. Ten přípravek chemicky zreagoval z tou rzí a věřte nevěřte, po třech letech, když jsem pak auto prodával, takto opatřená místa byla v tom stavu, jak jsem to opravil. Ať se ptám koho chci, nikdo mi není schopen říci, co to bylo, natož kde to seženu. Tomu známému to v práci dodal dealer, jehož telefon už neexistuje.
Tento příspěvek píšu jako radu všem v očekávání, že se někdo najde, kdo ví o čem je řeč a poradí kde to sehnat. Je to prý docela drahá záležitost(4l kanistr - asi 5000,-Kč) ,ale fakt to funguje !!! Přátelé poraďte !
haskyhaskyČlen
Přidáno před 14 let
Nazdárek.Podle toho co o té barvě píšeš,tak je to barva od firmy Chemsearch.Nemám vyzkoušené,ale prý to opravdu funguje.
haskyhaskyČlen
Přidáno před 14 let
Jeden odkaz - snad pomůže.

http://www.chemse...LADE%0D%0A
VitaVitaČlen
Přidáno před 14 let
odkaz ale v češtině nepokračuje a jediný nalezený prodejce "byl" v AUKRU
haskyhaskyČlen
Přidáno před 14 let
Tak toto je v češtině.

http://www.chemse...LADE%0D%0A
haskyhaskyČlen
Přidáno před 14 let
Když jim zavoláš,dají ti číslo na obchodního zástupce v tvém kraji.
PepaKPepaKČlen
Přidáno před 14 let
Tu T5 si stejně dřív nebo později pořídíš. Tak to vyměň hned a korozi pak nepodceňuj. Když si každý rok pohraješ s ML a pečlivě uděláš každou dutinku, tak se dá korozi hodně zabránit. Na exponovaná místa kam odlétavá písek a kemení od kol existuje taková silná průhledná lepící folie.
Asi to rezne všechno, známý má 6 let staré MB Vito je to shnilý na paštiku.
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

PepaK napsal:
Tu T5 si stejně dřív nebo později pořídíš. Tak to vyměň hned a korozi pak nepodceňuj. Když si každý rok pohraješ s ML a pečlivě uděláš každou dutinku, tak se dá korozi hodně zabránit. Na exponovaná místa kam odlétavá písek a kemení od kol existuje taková silná průhledná lepící folie.
Asi to rezne všechno, známý má 6 let staré MB Vito je to shnilý na paštiku.


Co to je ML?
Mimochodem včera jsem zjistil že si ve středně vysokém plecháči T5 nestoupnu ani při svém minimalistickém vzrustu, tak se mi zhroutil svět....
calycalyČlen
Přidáno před 14 let
Pro mr_antik
vysoka T 5 ma uvnitr 194 cm.
M
martan01Člen
Přidáno před 14 let
Tak Transit zase neni Avia. Avia rezne pred ocima.
MB Sprinter take rezne jako blazen. Podle meho Transit na tom zase tak spatne neni.
Bojuj z korozi. ! Nedej se.
X
XTRANČlen
Přidáno před 14 let
ML je označení pro přípravky aplikující se do dutin. Na spodky se kupříkladu aplikuje resistin car a do dutin resistin ML. Oproti prvně jmenovanému nezasychá, ale má takovou voskovou konsistenci. Těch přípravků je celá řada, ať už přelakovatelných nebo ne.
Kupříkladu Body, Wuerth, a ten zmiňovaný resistin taky není špatný.

Za časů stodvácek, favošů a filcek jsem stříkal dutiny olejem na zbraně nebo konkorem, ten korozi vyžral a poté jsem udělal pořádný výplach ML.
looserlooserČlen
Přidáno před 14 let
Ahoj,tak jsem psal do te firmy ohledne Chelade,tady je odpoved:
dobré ráno ,
výrobek Chelade vyrábíme a prodáváme už 16 let naším zákazníkům v ČR..
Je to výrobek,který vždy 100% reaguje se rzí. a to tak,že se rez přemění na inertní komplex
železa a taninu-vznikne černá základní barva na ktrerou se pak dá nanášet jakkáoliv další barva...
1 litr cca stojí 950,-kč bez DPH,je to polymérní roztok a štětcem se pak dá natřít cca 8-10 m čtv...

kdyby jste potřeboval cokoli dalšího,prosím napište nebo zavolejte...

s pozdravem P.Gongol,737 269 34


Pak jsem volal a dozvedel se ze minimalni odber je 6l,ikdyz pan Gogol slibil,ze by snad slo i 3l ukecat,kdyby jste mel nekdo zajem jit do toho se mnou tak se mi prosim ozvete,vzal bych cca litr.
Diky. L
Upravil looser dne 15.03.2010 10:30, před 14 let
Jiri MajkiJiri MajkiČlen
Přidáno před 14 let
Pro loosera
Prosím tě když pořád dáváš tady ten odkaz tak aspoň otoč ty fotky až nemusíme točit monitor stále. Dík
!y !@ !r !d :z
looserlooserČlen
Přidáno před 14 let
OFFTOPIC:
Jak sis jiste vsiml je to odkaz na dokumentaci k me vestavbe,asi budes muset napsat do CS reisemobile,aby ti to otocili, navic to neni obrazek ale PDF.
Stejne jako ty mas v podpisu nejake smajliky,ja ta mam odkaz na dokumentaci,nevidim na tom nic spatneho,klikat na to nemusis...
Upravil looser dne 15.03.2010 15:29, před 14 let
J
Jarek seniorČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

[b]looser napsal:
Pak jsem volal a dozvedel se ze minimalni odber je 6l,ikdyz pan Gogol slibil,ze by snad slo i 3l ukecat,kdyby jste mel nekdo zajem jit do toho se mnou tak se mi prosim ozvete,vzal bych cca litr.
Diky. L


Lukáši ahoj, jdu do toho s tebou. Posílám SZ. Ahoj
LefikLefikČlen
Přidáno před 14 let
Bral bych taky litránek pokud bude :)
Hanka !r Leoš !@ Fido :i
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,702,409 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.27962 sekund | Průměrně za: 0.27962 (0) sekund | Dotazy: 140 | Použitá paměť: 2.29MB/4MB