Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Při jakých teplotách lze ještě používat PB, propan-butan: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Při jakých teplotách lze ještě používat PB, propan-butan

Poslední aktualizace před 14 let
dcpajadcpajaČlen
Přidáno před 14 let
ahoj, mám dotaz, při jakých teplotách lze ještě používat PB (topení, lednice) a kdy už vzít radši jen propan?
dík
Pavel
Upravil Fun dne 09.03.2010 21:35, před 14 let
LasiceLasiceČlen
Přidáno před 14 let
Rozdiel medzi propánom a propán-butánom spočíva v tom, že propán sa vyparuje, t.j. mení sa z kvapaliny na plyn pri teplotách až do -42°C, zatiaľčo butánová zložka zmesi propán-butánu len do -0,5°C. Tento rozdiel predurčuje propán na použitie vonku v chladných zimných mesiacoch. V lete a na použitie vnútri, vo vykurovaných miestnostiach je vhodný aj propán-bután.
harleyharleyČlen
Přidáno před 14 let
Propan-butan je pro topení použitelný zhruba do+5°C.Odpařuje se třeba i při 1°C,ale né tak,aby utáhl topení.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 14 let
Topím Propan Butanem vždy na Silvestra v Sedloňově. Letos nemrzlo, ale vloni bylo -16°C.
Nikomu to nedoporučuji, samozřejmě, ale není to takový problém. Neodpařený butan prostě zůstane v lahvi a shoří jenom propan. Zimní směs je 60/40 kde 60 procent je propan. V letní směsi je to obráceně.
Fun
Smile
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 14 let
Jsou způsoby, jak si trochu pomoci v této svízelné situaci,
a sice nahřát láhev. Nebudeme ji samozřemě nahřívat otevřeným (intenzivním) plamenem, ale lze použít dobře známý termofon. Dokud ještě hoří vařič, ohřejeme vodu, nalejeme do termofonu a láhev na něj postavíme. Je dobré
láhev třeba dekou zaizolovat, protože okolní teplota nám žádnou výparnou tepelnou energii nedodá, tak jako v létě, jen nám ji odebere. Záleží teď, jak které posádce připadne
velmi zábavné ohřívat vodu a v mrazu vyměňovat termofony pod propan - butanovou lahví. :r
Upravil Doskocil dne 09.03.2010 23:18, před 14 let
TajfunTajfunČlen
Přidáno před 14 let
Já mám v atě nádrž kdysi jsem ji neměl zateplenou a bez ohřevu jednou mě to zatuhlo tak sem nahodil centrálu a nechal foukat výfuk na nádrž stačilo slkem málo a lyn běžel jako vlétě.Taď mám izolasi a zahřejvánído trumy a jezdím jenom na PB i v - 20 bez problémů.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: dcpaja, Lasice, harley, Fun, Doskocil, Tajfun

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,717,159 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.13153 sekund | Průměrně za: 0.13153 (0) sekund | Dotazy: 76 | Použitá paměť: 1.83MB/2MB