Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Topení a chlazení: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Topení a chlazení

Poslední aktualizace před 14 let
lubos1lubos1Člen
Přidáno před 14 let
Hezkou neděli, chci spáchat nějakou vestavbu do Renaulta mastera a přemýšlím jakou zvolit cestu ohledně topení a chlazení (lednice). Připadá mi praktické zvolit buď topení horkovzduch (nafta + 12V) a k tomu lednice elektro, nebo topení plyn a lednice plyn. Jsou to ale pouze mé laické úvahy. Napište prosím jaké se osvědčují kombinace v této záležitosti v praxi. Pokud byste radili lednici elektro, nevím jestli je lepší 12ti voltová a během stání ji nechat běžet na baterku, nebo 220 ti voltová přes měnič napětí za jízdy a napřímo 220 V v kempu. S tím souvisí i otázka kapacity baterie a výkon alternátoru. Poraďte prosím. Díky
P
AnonymČlen
Přidáno před 14 let
Luboši asi tak. Kompresorová lednice je super, ale potřebuje "šťávu".Já mám přívěs, tudíž absobrční trojkombinaci. Nelze srovnat výkon chlazení, vítězí kompresor...... Pokud zvolíš kompresor, jedině na 12V, ztráty trafa po připojení na 220V celkem nebolí, ztráty měniče při provozu na 12V hoooodně poznáš, je to cca 20 procent. Snad se moc nepletu. A to je v situaci, kdy bojuješ o každou Ah sakra znát. I při jízdě je to naprosto zbytečná zátěž alternátoru. Pokud chceš udržet nízkou teplotu potravin, plyn je OK. Pokud chceš chladit pívo a minerálky jak vzteklý, kompresor. Já mám teda obojí :D. Zabudovanou absorbci a přenosný kompresor na pitivo. Jsem spokojen.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: lubos1, Petr a Lucie

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,637,099 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.09395 sekund | Průměrně za: 0.09395 (0) sekund | Dotazy: 50 | Použitá paměť: 1.61MB/2MB