Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Kam vypouštět chemické WC: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Kam vypouštět chemické WC

Poslední aktualizace před 6 let
yetyyetyČlen
Přidáno před 14 let
S koupí nového karavanu budu asi záhy řešit problém, který jsem doposud řešit nemusel, protože jsem neměl ve starém karavanu záchod. Kam se vlastně má správně vylévat odpadní voda ze záchodu? Předpokládám, že současná chemie ještě není tak daleko, aby to šlo vylévat do přírody. V kempu mi to asi poradí správce, ale jak je to na cestě? Jsou na to vybavené např. pumpy, parkoviště, ...? Bývá to placené?
Jarda
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 14 let
Pokud není k dispozici výlevka na chemické WC, vyléváme do obyčejného záchodu. Např. na pumpě a podobně.

Výlevka na chemické WC se nachází v kempech, u nás zatím vyjímečně, nebo na tzv. STPL = Stellplatz
Fun
Smile
Upravil Fun dne 04.03.2010 00:27, před 14 let
dalibordaliborČlen
Přidáno před 14 let
V Evropě je mnoho servisních míst. Info na http://touring24.info/tou/all_pages/T...es/T24.asp a BORD ATLAS http://www.katalog-kempu.cz/bord-atlas/ . Cena za přenocování je zpravidla 0 až sca. 1/3 pobytu v kempu.

Neplánovaně na mnoha místech i na dálnicích lze udělat servis u stojanu, který je buď zdarma, nebo povětšinou za 2 Eura. Po vhození peněz automat funguje deset minut a vydá Vám sca 100 litrů pitné vody a dovolí vylít fekálie.

Při našich cestách tyto místa hojně využíváme a do kempu zajíždíme velmi velmi zřídka. Doporučuji vozit druhou náhradní kazetu na fekálie! !t

No a pokud není opravdu kde, tak kanály jsou všude a pro ty případy si vozím i kovový hák, abych oddělal poklop a co nejméně svinil... a šup tam s tím.

Jeden z automatů ve francii. !n!y
Upravil dalibor dne 04.03.2010 07:27, před 14 let
dalibor Připojili následující obrazek:
dscn1791.jpg
Ri a JarmiRi a JarmiČlen
Přidáno před 14 let
Ono už se to řešilo víckrát... Do kanálu není problém, městská čistírna si s tím poradí prostě zředěním). Proto doporučuju tak činit ve velkých městech. V malých dědinách, kde je povětšinou kanalizace jen dešťová a ústí zpravidla do potoka (nenamlouvejme si nic o úrovni čištění komunálních odpadních vod v Česku) - tak v tomto případě bych přece jenom s životním prostředím (zdráhám se to nazvat přírodou) soucítil a počkal na to velké město. A pro domácí malou čistírnu je to vražedný čin - vybije to aerobní mikroorganismy, které "způsobují" to čištění. (Píšu to proto, že leckteré benzinky mimo obce mohou být na takovou malou čističku napojené a vylití "kazetky" do WC jim nemusí tudíž dělat dobře. :o
P.S. A prosím předem,nerozvíjejme diskuzi o kanalizacích v Česku - do každé dešťové jsou napíchnuté skoro všecky domácnosti přepadem z žumpy. Já sám na dědině žiju, mám čovku a u ní retenčku na vyčištěnou vodu na využití k zálivce zahrady - a vidím, co teče ve strouze po dědině a kolikrát za rok jezdí (NEjezdí! ) ke všem sousedům v okolí fekál... Vzhledem k tomu, že na mém konci není ani dešťová kanalizace, mám úplně přesnou představu o množství odpadní vody za měsíc z jedné domácnosti.
Tož tak. Ri.
...už cesta je cíl!
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 14 let
Luboši, já bych to vylil na zem !).
Je to proto že pokud použiješ Aquakem Green (zelenou) tak ta je biologicky odbouratelná. Problém je Aquakem blue nebo Sachets (pytlíčky) tam jsou agresivní sole (fungují skvěle) ale ty se do potravního řetětězce (na rozdíl od klasickýho hovna) nevejdou. Řešení v divoké přírodě je prosté: vykopat jamku, vylít a zasypat.

Na odlehčení: Na lodi se záchody taky neřeší: vše jde do moře, v chorvatsku vyměšují všichni (i v maríně) v lodi - spláchnou a malé rybky (pražmy) hbitě sežerou. Večer vyjede Chorvat s bárkou, naloví pražmy a v přístavní hospodě se další večer podávají smažené k vínu místo hranolků. Už jste někdy viděli jíst Chorvata pražmy? Já ne :P.

Ještě k tý chemii: V alpách se používá kytka která se dává do bio čističek (zemních filtrů- někde bych našel i fotky) zemní filtr 10x10x1,5m stačil pro celý penzion na provoz cca 15let nasycení se monitoruje. Kytka se vyznačuje zvýšenou spotřebou fosforu, to je největší bordel. Není vidět ale je to krmení pro sinice na zlatým tácku. Takže naše výlevy kazet pokud jsou dobře uloženy (papír se rozvlákní) přírodě nevadí krom estetiky, nelze to lít volně do příkopu. Nicméně v odlehlém místě si vylitou kazetu (do jamky) se zelenou chemií představit dokážu. Určitě bych kazetu nelil do vody (ani tekoucí) okysličení pro potřebný anaerobní proces rozkladu není dostatečné (to umí čistička) čili zakopat do země min 10-12 m od vodního zdroje. Přebytečný fosfor který jde do země, se snáz odbourá přes zemní filtr než přes vodu. A hovno nevadí to je organika. Pro nás je prostě problém fosfor - čili saponát, prací prášky, sole do myček, to vše je koncentrát fosforu (čím víc fosforu - tím líp myje). Není vidět ale dělá v přírodě velikou nerovnováhu. je to jeden ze základních kamenů. Dusík Fosfor a Draslík. Pokud jsou v nerovnováze nastává problém.

A to my lidi umíme - rozjebat úplně všecko (i to co jsme nevyrobili a co bez nás miliony let fachčilo v pohodě)
Sinice sice žerou fosfor ale potřebují k tomu mnoho kyslíku a vezmou si ho přednostně, když se přežerou tak chcípnou a protože je nikdo nežere otravují vodu, na zemi by se sice rozložily ale tam se z vody nedostanou,... a je z toho začarovanej kroužek jak fík:o.

Shrnu to, pokud není kazetu kam vylít je lepší vylít ji v přírodě na zem než do vody, když už do vody raději do tekoucí než do stojaté

Jak říka Pepa Doskočil: kdo vydržel číst až sem je frajer,...
Ri a JarmiRi a JarmiČlen
Přidáno před 14 let
Ahoj Karle, jo, dá se to vylít i na zem :D
Já teda nejsem chemik a je pravdou pravdoucí, že se na "modrým" a ani na "zeleným" nedočteš, jaké to má (doopravdy)chemické složení. Ale nejsem tak úplně přesvědčený, že to, co v tom funguje jsou to soli. Vsadím boty,že je to na bázi formaldehydů-jináč by to tak spolehlivě neničilo jakékoliv formy něčeho živoucího (i to hovínko je totiž uvnitř živoucí, jináč by nebylo cítit - musel jsem to zdrobnit, abych se nedostal do křížku s pravidly fóra, i když u nás na Hané je tohle slovo v nezdrobnělé formě obecně uznávaným ekvivalentem záporu). Ale zpátky - principem chemického záchodu je dokonale umrtvit skladovanou hmotu. Jákekoliv mikroorganismy - aerobní i anaerobní způsobují svými projevy zápach, skoro pokaždé taky hlavně smrad! Zvláště ty anaerobní - ty potvory nepotřebují ten vzduch (jak jsi se lehce netrefil). Známe to z klasické žumpy. Řádně fungující "ČOVka", kde jsou kyslíkupotřebné(aerobní) bakterie totiž nesmrdí. Ale kazeta chemického WC není bohužel ČOVka. A tak,aby se to dalo vydržet, musí se všecko totálně zlikvidovat. Nemá to nic společného s fosfáty, spíš bych to přirovnal ke kádím s formalínem v pitevnách lékařských fakult. Takže ten stejný proces to provádí i na té zemi či v jamce. Bohužel. Zelený Aquakem na tom bude podobně, dle mého soudu to bude akorát něčím nadstavené tak, aby to nebylo v takové koncentraci a splnilo to nějaké evpropským úředníkem stanovené normy - ono to taky tak dobře v té kazetce nefunguje jako modrá klasika. Dokladem toho je i nadále masivní užívání "modřidla". Nebude to určitě jenom tím, že modrá je dobrá...
Takže s Tebou mohu souhlasit jenom v tom, že je lepší je to vylít do důlku v zemi, nežli do vody, jakékoliv - tekoucí má platonickou výhodu v tom, že se dřív naředí a lépe samočistí.
A HLAVNĚ: když nemusím, do kazetky nejdu a ukládám svůj bioodpad rovnou na zem někam do lesíčka, neznečištěný žádným "akvakemem"!!! Jelikož, pokud se toho nikdo nedotkne, je to pak furt čistý hovno a to je v přírodě to nejlepšíííí! !M
Tož tak. Ri.
...už cesta je cíl!
M
AnonymČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

Ri a Jarmi napsal:
Zelený Aquakem na tom bude podobně, dle mého soudu to bude akorát něčím nadstavené tak, aby to nebylo v takové koncentraci a splnilo to nějaké evpropským úředníkem stanovené normy - ono to taky tak dobře v té kazetce nefunguje jako modrá klasika.

s tím souhlasým C200 mi s tím zeleným dárečkem stále smrděla.
Ted jsem koupil modrý a už nesmrděla.
Ale stejně pro sichtr jsem dodělal odsmradění.
Nošení dárků do lesa má nevýhodu v tom, že když to budeme dělat všichni tak nevím nevím.
Pamatujete doby, kdy u koupališt nebyla WC jak vypadaly okolní lesíky???
Myslím, že není o co stát.
Do lesa se chodíme kochat a ne sledovat, abychom nevyšlápli exkrement a je jedno jestli je BIO.
Ri a JarmiRi a JarmiČlen
Přidáno před 14 let
JO! Zapomněl jsem dodat, že od našeho kocoura jsem se naučil to dělat pokud možno do důlku a po sobě to zahrabat (to vždycky! ) :D
A já, protože nekempuju nikde na shromaždištích, ale potutluju se jen tak a nadivoko, tak za mnou ten les zůstává pořád celkem použitelný - a to nejen pro potřebné :D. Tak z toho vyvěrá ten můj optimismus k upředňostňování tvorby přírodně a přímo odbouratelného bioodpadu. A pak stačí jeden slušný milosrdný deštík...!t
Tož tak. Ri.
...už cesta je cíl!
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 14 let
Uff, no jo s tím anaerobní jsem se seknul :o (správně je aerobní) omlouvám se.
Ale Luboši co my vestavbáři budeme dělat?
Kempy 2x nemusíme,....Složení Thetfordích směsí se asi hned tak nedozvíme a Nerudovskou otázku řešit budeme. Ve Vitu záchůdek nemám, ale zadaří-li se, ve Sprinteru bude,.....co pak ? Nám les nevadí ale naše ženský? No už vidím jak ženeš Jarmilku za keře :D
Přemýšlím že součástí vybavení v garáži asi bude ta malá špičatá vojenská lopatka, zelená chemie a odvětrání aby to nebylo tak cítit.
Osobně mě to řešení zajímá, máme stejný gusto - akorát nevím jestli můj sprinter bude zelenej (na novýho 100% nebude :c ) tak by mě zajímalo jestli existuje nějaký řešení. Např na Orlíku (mimo kempy) jsme lili kazetu do zemljanky v lese. Otázkou je, co se stane dál s tou mrtvou hmotou - jestli bude zabíjet všechno živý okolo sebe nebo se bezpečně rozloží,....a když, tak za jak dlouho.
Bylo by zajímavý zjistit názor odborníka který by nám to doosvětlil.
liborvoliborvoČlen
Přidáno před 14 let
No já to cvičně vylil do ďolíku u své chaty...modrej,pytlikovanej...že až to vsákne,tak to zasypu...za 20 min sem se vrátil a bylo to doslova zasypaný muchama(živýma). Takže jsem vydedukoval,že to až takový svinstvo nebude.Mucha přeci není pitomá:^
Tož tak.
Libor
Ri a JarmiRi a JarmiČlen
Přidáno před 14 let
Ono to se už asi úplně nepatří, ale můžu Ti Karle říct, že i po těch letech spíš Jarmilku těžko dostávám na kazetku !h A mezi smrčkama nemá problém. Tak proto nemám s vylíváním tolik zkušeností, jelikož jsme jich za naše putování zase tolik nenaplnili !t Ale novej "zelenej" už bude mít střešní vokýnko s vrtulkou a SOGa na kazetce, tak to ji snad obměkčí :D .
Nechtěl bych rozvíjet plemiku o intelektuální úrovni much, jen tak tuším, že všecky metabolické pochody nemají s lidma úplně totožný-ale to se Tě liborvo nechci dotknout, jen se snažím být vtipný! (doložím to příkladem: sedí dvě mouchy na hovně a v tom si jedna prdla. A ta druhá na to: "ty jsi prase!, u jídla!") Zpátky k tématu: určitě po vylití nezůstane v tom místě "černá díra", časem se chemikálie rozloží, zředí a vstřebá. ALE: víte, že mléko a maso norských ovcí vykazuje vyšší míru radoaktivity? Není to hec! Po výbuchu v Černobylu se vypršel ten radioaktivní mrak nad Norskem a je to tam v zemi. Roste tam hodně hub a ty mají schopnost do sebe tu radioaktivitu enormě vázat. A ty ovce velice rády žerou ty houby (toho jsem byl svědkem, protože mě velmi často předbíhaly). A jim se to moc hezky usazuje v mase...
Takže každý si může udělat svůj názor, nikomu nic nevnucuju, já jen prostě chodím do křa a kazetku vylévám ve městě na kanál.
A velmi bych uvítal názor odborníka, jen jsem zatím žádnýho nevypátral - a že mě to fakt zajímá!
Tož tak. Ri.
...už cesta je cíl!
Upravil Ri a Jarmi dne 04.03.2010 19:09, před 14 let
radekpajdlaradekpajdlaČlen
Přidáno před 14 let
B:)ez toho bych nejel. Ale výběr značky nechám na každém z vás.
http://fiskars-on....cz/p/183/
karelHkarelHČlen
Přidáno před 14 let
citace: ALE: víte, že mléko a maso norských ovcí vykazuje vyšší míru radoaktivity? Není to hec! Po výbuchu v Černobylu se vypršel ten radioaktivní mrak nad Norskem a je to tam v zemi. Roste tam hodně hub a ty mají schopnost do sebe tu radioaktivitu enormě vázat. A ty ovce velice rády žerou ty houby (toho jsem byl svědkem, protože mě velmi často předbíhaly). A jim se to moc hezky usazuje v mase...


Ono o těch houbách to platí i u nás. Před pár lety jsme dělali v jaderném ústavu v Řeži u Prahy. A když nás testovali na radioaktivitu, tak se ptali jestli jíme hodně houby, protože v těch houbách to je a může to ovlinit měření. Takže ten sajrajt tenktát spadl i na nás, akorát se o tom mlčelo.
PS: Ale smaženici stejně miluju
Upravil karelH dne 04.03.2010 19:55, před 14 let
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 14 let
To Luboš: přemejšlím jestli by někdo dokázal udělat rozbor tý Thetfordí chemie a říct jak to tedy je se škodlivostí. Myslíš že na hygieně by to věděli?
K
kikisak36Člen
Přidáno před 14 let
Řešení se nabízí zde:D

Já jen pro odlehčení tématu !)
Upravil kikisak36 dne 04.03.2010 20:26, před 14 let
liborvoliborvoČlen
Přidáno před 14 let
Já teda na to používám toto. Je to skladný a kdyby na vás při akci někdo zaútočil...prostě to dobře padne do ruky !t


http://www.army-s...revstart=0
RobertRobertČlen
Přidáno před 14 let
V zahraničí se leckde na Čechy začínají dívat jako na Balkánce. Proto si myslím, že rýček by měl být standardní příslušenství každého karavanu. Jde vo hovno, ale i o odpady. Kdo jezdí do přírody, nemůže je přeci jen tak někde pohodit. Moderny na dvou odkazech výše mě vůbec nenadchly. Používám klasickou vojenskou zbraň (kulkou mezi loptky, nebo lopatkou mezi kulky) a pokud je nabroušená i po stranách, lze ji použít i jako mačetu. Doporučuji. :_
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
Upravil Robert dne 04.03.2010 21:42, před 14 let
Ri a JarmiRi a JarmiČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

Robert napsal:
Používám klasickou vojenskou zbraň (kulkou mezi loptky, nebo lopatkou mezi kulky) a pokud je nabroušená i po stranách, lze ji použít i jako mačetu. Doporučuji. :_


SOUHLASÍM,Roberte! není nad klasiku!:^ Tu klasičtější klasiku s dřevěným topůrkem jsem už kvůli horší skladnosti opustil, ale jakápak amerika...:he
Tož tak. Ri.
...už cesta je cíl!
Upravil Ri a Jarmi dne 04.03.2010 23:40, před 14 let
Ri a Jarmi Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 14 let
ten Fiskarsí rýč doma máme a do mrňavýho Vita mi přijde dost neskladnej, ale ta voj. lopatka je ideální :).
To Luboš: přece kvůli toaletě nezačneme jezdit do kempu !M
liborvoliborvoČlen
Přidáno před 14 let
Njn, pánové jsou fajnšmekři :g když já tehdá jinou nesehnal...puvodně sem taky chtěl nějakou krásnou,co prošla minimálně jednou válkou :D
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,354,317 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24317 sekund | Průměrně za: 0.24317 (0) sekund | Dotazy: 144 | Použitá paměť: 2.34MB/2MB