Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Velikost "vestavby": TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Velikost "vestavby"

Poslední aktualizace před 14 let
lubos1lubos1Člen
Přidáno před 14 let
Zdravím všechny tuláky... Chci se také zařadit mezi Vaše řady, a dlouho jsem přemýšlel jaký prostředek pro tento účel zvolit. Vím, že nejpohodlnější je obytné auto, hotové a vybavené. Jenže vzhledem k tomu že pracuji ( a dle vyhlídek ekonomů ještě dlouho budu...) bych dokázal vyjet párkrát do roka, je tento prostředek neefektivní. Zvolil jsem tedy cestu dodávka - pracant a zároveň miniobyťáček. Uživím ji ve firmě, takže potud v poho. Chtěl jsem něco solidního ale staršího cca 4-5 let stáří a do cca 100 000km najeto. To si myslím je taky OK, protože dnešní dodávky dle inzerátů mají naježděno i 300 000km a jsou pořád jízdyschopné. Ale problém byl s rozhonutí značky a velikosti vozu. Ford transit mě připadá až moc pracovní, s Fiatem a Citroenem nemám dobré zkušenosti, zkrátka volba padla na Renaulta Mastera. Ale pořád ta velikost.. Střední délka a výška mi připadá dost velký na průjezdy cizími městy, otáčení a pod., a do plánovaných cca 200 000 Kč jsem nenašel nic vhodného. Zvolil jsem tedy nejkratší - nejnižší, s prosklenými zadními dveřmi. Už je auto doma, ale já začínám mít pocit že jsem mě připlatit a koupit větší. Jenže mám i tisíc důvodů proč je zase výhodnější menší. Napište prosím Váš názor a Vaše zkušenosti s prostorem takovéto "obytné dodávky. Budeme cestovat jenom dva - s drahou polovičkou. Navíc přední sedačky jsou dvě - záměr aby se za jízdy dalo projít dozadu, a burou otočná, takže obytný prostor je o to větší (jeden z důvodů proč stačí menší :) ). Díky za názory.!)
Ri a JarmiRi a JarmiČlen
Přidáno před 14 let
Když už je auto doma, co dál řešit? Myslím to v dobrém. Velikost vestavby už asi nee. Teď už její dispozici a řešení variability a demontovatelnosti(chceš-li to užívat i na práci). Já jsem měl donedávna taky Mastera - ale L3H2 - a bylo to pro dva. Opravdu je to o tom, co od toho čekáš a jak se chceš uskrovnit. Teď už, když je auto na dvoře, jsou to jenom platonické řeči.
Za sebe bych býval byl doporučil, abys šel do střední výšky(abys mohl chodit vzpřímeně) a nebral si prosklené zadní dveře - jednoduché prosklení se bude rosit-stejně jako přední a boční skla. O to víc, že u toho budeš spát a vydýchávat vlhkost - a opírat se tak o mokrá skla. A záleží na tom, co si jako obytnou vestavbu představuješ. Ono se toho tady už hodně řešilo, zkus se podívat po příslušném vlákně. Ale když už jsi šel do Mastera (na rozdíl od "Trafiika"), já bych si už za kus plechu navíc asi připlatil...
Tož tak. Ri.
...už cesta je cíl!
bousovacibousovaciČlen
Přidáno před 14 let
My jsme také jezdili dodávkou (tranzitem), dal jsem tam dvě válendy a vyrobil jsem stoleček. Vše vyndávací, protože také auto používám v práci. Venku jsme postavili pavilonek a bylo dobře. Přidám foto, ale nevím jak to dopadne, ještě jsem to tady na stránkách nezkoušel. Teď už máme dva měsíce karavan a to už pro nás bude lepší.
Zdraví bousováci
Jirka, Martina a Fido
Upravil bousovaci dne 03.02.2010 22:06, před 14 let
bousovaci Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
D
DostalČlen
Přidáno před 14 let
Pro inspiraci zkus www:flexebu.cz
lubos1lubos1Člen
Přidáno před 14 let
Díky za tip - zajímavý...
Ri a JarmiRi a JarmiČlen
Přidáno před 14 let
zkus se taky podívat na www.krs.cz (ty navíc nejsou ani v rekonstrukci:) ) Minimálně v jejich galerii najdeš hromadu inspirace. I když to jsou profíci a dělají za peníze... A hlavně do větších dodávek. Ale opravdu ví co a jak ... a v našich poměrech. Za optání nic nedáš...a dobrá rada nad zlato :x
Tož tak. Ri.
...už cesta je cíl!
looserlooserČlen
Přidáno před 14 let
Me nejvic stvalo v nizke dodavce (MB Vito 1997) prevlikani,ja se svymi 190cm jsem nebyl schonej si navlict kalhoty,musel jsem ven...ale ve 2 staci,s ditetem uz to neslo, v podstate jsme vevnitr jen spali, nic jineho tam delat neslo, kdyz to pak 3 dny prsi tak je to celkem vopruz.
Ale on si clovek nevybere,ted mam vyskou strechu,ale uz mi zase to auto male..priste uz jen alkovnu....pokladam to za prirozeny vyvoj,vlasy si z toho nervu
Taky nevim jak chces prochazet dozadu ja mel za to ze dodavky s jen 2-3 sedadly maji plech. prepazku, bez ni te asi celni sprava a PČR bude pokutovat,na STK budes mit taky problem.
S
stepanČlen
Přidáno před 14 let
... kromě spaní se tam dají dělat i jiné věci :-)))

.... viděl jsem v přepážce mezi sedadlama udělané šoupací dveře a vypadalo to docela dost dobře .. to pak ztrácí význam otáčecí sedadlo ...

vono když 3 dny prší tak je to vopruz i v alkovně... a od toho mám auto, že bych se sebral a jel někam jinam kde neprší :-)))
Upravil stepan dne 04.02.2010 16:10, před 14 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: lubos1, Ri a Jarmi, bousovaci, Dostal, looser, stepan

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,054,149 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21137 sekund | Průměrně za: 0.21137 (0) sekund | Dotazy: 86 | Použitá paměť: 1.91MB/4MB