Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Vybitá baterie - dotaz: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Vybitá baterie - dotaz

Poslední aktualizace před 14 let
ViktorViktorČlen
Přidáno před 14 let
v neděli v půl páté ráno nepříjemný budíček - autoalarm hlásí poplach - čidlo poklesu napětí - vybitá baterie.... natáhnul jsem kabel a začal "dobíjet" . Po 26hod nabíjení (druhý den) jsem zkoušel nastartovat a ani ťuk... i když kontrolky na panelu signalizují nabití na plno (jak auta, tak vestavbová)...
Napadlo mne vyndat baterii, trochu zahřát a nabít klasicky přes nabíječku - - v tom začalo mé trápení a z toho plynoucí dotaz - jak tu baterii dostat ven, resp.jak se k ní vůbec dostat - mám obyt. auto na podvozku ford, baterie je umístěna pod sedačkou spolujezdce - dotaz - musím tu sedačku nějak demontovat, či je v tom nějaký figl (vyklopení, odsunutí, atd), nebo se na rozvod od baterie napíchnout někde jinde???
Už aby byl Effoy, pak snad budu i v neděli klidně spát....
Viktor
R
RudyČlen
Přidáno před 14 let
Ke startovací baterii se můžeš napíchnout v motorovém prostoru (plus je na červeném kolíku blízko nádržky brzdovou kapalinou, mínus připneš na konzoli motoru), doporučuji přečíst návod k podvozku. Tam je to popsáno.
Startovací baterie je pod řidičovou sedačkou, nástavbová pod sedačkou spolujezdce. Přístup k nim je bohžel pouze po odmontování sedačky (4 šrouby). Můžeš to však mít trochu jinak.
Ať se zadaří :_
tronictronicČlen
Přidáno před 14 let
Ahoj Viktore,jako první než začneš s rozebíráním zkus jednoduše na tom samém panelu co Ti ukazuje stav nabití baterií a stav vody v nádržích zmáčknout tlačítko se symbolem pro zapnutí elektro v karavanu.
Jinak baterie a to obě se vytahují až po demontáži obou sedaček řidiče - startovací a spolujezdce nástavbová.:^:_
Klikni a ulož si obrázek.Bude dobrej až tam ty baterky budeš dávat zpátky.:D
Upravil tronic dne 27.01.2010 16:59, před 14 let
tronic Připojili následující obrazek:
puzle.jpg
Jirka CanonJirka CanonČlen
Přidáno před 14 let
Myslím si, že v tvém případě ti Efoy nepomůže!!
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

Jirka Canon napsal:
Myslím si, že v tvém případě ti Efoy nepomůže!!

V tom případě by asi bylo dobré napsat Viktorovi proč
Jirka CanonJirka CanonČlen
Přidáno před 14 let
Protože Efoy startovací (motorovou) baterku obvykle nedobíjí !! Tak proto! Už se to tady i psalo.
Upravil Jirka Canon dne 27.01.2010 17:09, před 14 let
ViktorViktorČlen
Přidáno před 14 let
děkuji všem za poznatky a zkusím se napíchnout dle Rudyho z prostoru motoru.
Hlavní je, že konečně vím kde ty baterie vlastně mám.....asi skutečně budu muset někde vyštrachat manuál a něco si přečíst...
Pro tronica - hlavní vypínač jsem měl samozřejmě zapnutý.
Jo a ještě jedna sranda když jsem oteřel dveře do koupelny....nějak jsem podceníl vylití vody z baterií (sprchová + umyvadlová)...., pod auto jsem se radši ani nedíval....myslím, že na jaře bude co spravovat....jen abych stihnul nějakej ten výjezd.....
Viktor
ViktorViktorČlen
Přidáno před 14 let
....hotovo...nastartováno pomocí start.kabelů - manuál k podvozku nalezen....
Viktor
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Viktor, Rudy, tronic, Jirka Canon, Deda Lebeda

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,730,383 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.15051 sekund | Průměrně za: 0.15051 (0) sekund | Dotazy: 84 | Použitá paměť: 1.87MB/4MB