Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Negativní zážitky z cest: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Negativní zážitky z cest

Poslední aktualizace před 9 let
P
AnonymČlen
Přidáno před 14 let
Tak snad se to povede.
V Živogoště, kemp Dole jsme seděli, pívko, idylka. Najednou nám na auta a bydlíka začly lítat šišky. Původem od 5-ti až 7-mi letých fakanů. To jsme přešli škaredým pohledem. Pak chtěl prcek k moři a v průchodu na něj startovali fakani, klacky v rukách. To už jme na ně letěli, ale slušně. Že tudy cesta nevede. Za chvilku fakani přiletěli s dědkem, ten ječel skoro jak viktorka, že jeho děcka nikdo omezovat nebude, Snaha vysvětlit mu, že ne my je, ale oni Vojtu omezovali s klackem v ruce, vyzněla na prázdno. Odešli, mysleli jsme, že je klid.
Za hodinu naklusal otec s fakanama, že mu šikanujeme děti a že on to tak nenechá. Opět dlouhé vysvětlování, jak to bylo, že nám jsou jeho děti lhostejné, dokud nám neničí auta a nechcou mi ve férovce čtyři na jednoho ztřískat dítko.
S nenávistným pohledem a sevřenou pěstí odešel.
Za čtvrt hodiny malí fakani obcházeli v kruhu kolem nás, pěsti sevřené, v druhé pěsti kámen, nenávistný pohed...
Nereagovali jsem.
Za hodinu to samé, místo čtyř fakanů šest dvaceti až dvacetipěti letých.....
Přiznám se, že vzhledem k tomu, že to byli bosenšnští srbové a těch bylo v kempu dost a ty pohledy.......... raději jsme odjeli o den dřív, než jsme chtěli.....
Podle jejich mentality se divím, že válka na balkáně skončila.
P
AnonymČlen
Přidáno před 14 let
A v Dubrovníku, ten samý den k večeru, jdu tak s Vojtou z píva na véču do bydlíka. Jdeme blíž a kolem bydlíka asi dvanáct aut od policajtů, něco teda v civilu. Všechny vyfocené nemáme. Tak si říkám fajn, berou maminu. Houby, hledeli nějakého dlouho hledaného grázla, snad vrahouna či co. Honili se dvě hodiny a grázl přesile bez problémů utek. Nocoval v chatce vedle nás.......... V noci jsem šel na Wc, okenice z venku netěsnily. ... Všechny prázdné chatky měly zatažené okenice. Jen v jedné se svítilo, kolem okenic.

Taky příjemné zjištění.
P
AnonymČlen
Přidáno před 14 let
Dubrovnik
Upravil Anonym dne 10.01.2010 20:21, před 14 let
WVWVČlen
Přidáno před 14 let
Lidičky to je hnus, nikdy jsem se nesetkal s nečím takovým,běží mě mráz po zádech, abych spal a někdo mě lozil po obyváčku.Je pravda,že to je možná tím , že máme psa.Je pravda zrcátka uražená poškrábané dveře auta to ano ,ale nic jiného.
Upravil WV dne 10.01.2010 20:44, před 14 let
P
AnonymČlen
Přidáno před 14 let
Camp Živogošče:
Popíjeli jsme si před bydlíkem pivečko a najednou bum šišky do auta a do bydlíku ... To jsme teda ještě přešli s úsměvem. Ale když nám ti samí fakani útočili klackama na Vojtu ve férovce čtyři na jednoho, tak to už jsme jim slušně vysvětlili, že tohle dělat nebudou. Za 10 minut naklusal dědek, vysvětlování bylo dlouhé a nepochopené... Odešli a za hoďku přišli fakani s otcem, že mu šikanovat děti nikdo nebude. Domluva byla nemožná. S nenávistí v očích a sevřenou pěstí odešel. Pak se fakani znova objevili a to už vyhrožovali nám zaťatými pěstmi a kameny. To jsme ještě přešli, ale pak přišli asi tak 20ti letí výrostci s klackama a šutrama. Přiznám se, že jsme odjeli o den dřív z tohoto kempu, než jsme chtěli... S Bosenskýma Srbama se fakt nedá. A jeli jsme do Dubrovníku...

Dubrovník:
Tady jsme čekali pohodu, ale ...
Jdu tak s Vojtou z píva k bydlíku a kolem něj 12 policejních aut! Maminu ale bohužel nechtěli. Ta uvnitř připravovala večeři. Hledali nějakého vrahouna, který jim utek. A co je nejlepší, on spal v chatce vedle nás ... Netěsnily okenice....

nic příjeného.
Upravil Anonym dne 14.01.2010 04:41, před 14 let
P
AnonymČlen
Přidáno před 14 let
Dubrovník
Upravil Anonym dne 10.01.2010 21:21, před 14 let
Anonym Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen dubrovnik2.jpg Obrázek nebyl nalezen
PepaKPepaKČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

Petr a Lucie napsal:
A v Dubrovníku, ten samý den k večeru, jdu tak s Vojtou z píva na véču do bydlíka. Jdeme blíž a kolem bydlíka asi dvanáct aut od policajtů, něco teda v civilu. Všechny vyfocené nemáme. Tak si říkám fajn, berou maminu. Houby, hledeli nějakého dlouho hledaného grázla, snad vrahouna či co. Honili se dvě hodiny a grázl přesile bez problémů utek. Nocoval v chatce vedle nás.......... V noci jsem šel na Wc, okenice z venku netěsnily. ... Všechny prázdné chatky měly zatažené okenice. Jen v jedné se svítilo, kolem okenic.

Taky příjemné zjištění.



Něco podobného jsme zažili před 10 lety na Istrii kemp Oliva. Rozdíl byl v tom, že to byli parchanti holandský. Běhali a řvali po kempu do jedné v noci. cca 20 dětí/Když jim manželka vynadala, že nám budí ročního synka, tak svoje otravování kolem našeho přívěsu ještě vystupňovali. Až jsem nastoupil já a dořval je tak si je rodiče co seděli před karavany odvolali.
Nicméně na nás druhý den koukali jak na vrahy. Holanďanů tam bylo opravdu hodně a většinou rodiny s malými dětmi.
Když jsme následně vybírali kemp tak jsme si na žluté SPZ dávali velký pozor.
Upravil PepaK dne 14.01.2010 14:20, před 14 let
VitaVitaČlen
Přidáno před 14 let
žluté značky? ... tentokráte jsme se rozhodli ke krásám pobřeží severního moře přidat i krásy Holandska a zaútočili jsme na něj ze severu. Kousek podél pobřeží plného zákazových značek pro obytky (jo proto oni jezdí po celé Evropě) , prohlídka kouzelných malinkatých domečků (velikosti naší garáže), návštěva středně velkého města, vodní kanály, spousta "domků" na vodě, některé docela přepychové, země kol .... že ale u každého použitelného sloupu nebo tyče bude rezavý již dlouho nepojízdný vrak kola, že vodní kanály budou poznamenané tím, že se na nich intenzivně také bydlí, že akademické centrum s trávníky bude mít zákaz vstupu psů - ale - nejen trávník ale celý střed města, (asi i proto, že předešlý den byl den královny) - bude plné papírů, kelímků, všemožného odpadu ze žranice, všemožného odpadu po žranici v každém koutě a neúměrně mnoho střepů z rozbitých lahví, a nikdo to neuklízí - Holandsko je možná kouzelné, ale další noc už jsme zase spali v Německu.
PeropPeropČlen
Přidáno před 14 let
Tuto zkušenost velkého nepořádku mohu také potvrdit též pro Paříž. Sice jsme nocovali kousek od Eifelovky a bez problémů,tak ráno byl problém nešlápnout na odpad. jinak Paříž je kouzelná a rád ji navštěvuji. Ovšem ještě kamarádovi se stalo,že jeho manželce večer na ulici vytrhli kabelku s dokladama a penězi. Ovšem raději jsme to ani nehlásily a úspěšně jsme se vrátily bez pasů. Per.
cestovatel ze Šumavy;y
RobertRobertČlen
Přidáno před 14 let
V jih./záp. Švédsku jsme přijeli k moři a těsně před pláží cedule, že psi, koně a karavany na ni nesmí (ostatní auta, včetně obytných tam byla). Tato diskriminace mě překvapila o to víc, že Švédsko je karavanová velmoc, nejen jejich počtem, ale všechna odpočivadla se soupravama počítají. :o
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
WVWVČlen
Přidáno před 14 let
Roberte sdílím ten názor o odpočivadlech a ,že Švedsko je karavanová velmoc,ale s cedulí jsem se nesetkal,v loni jsem projel Švedsko, a nemělo to chybu
můžu všem jedině doporučit.
Upravil WV dne 12.01.2010 13:45, před 14 let
VitaVitaČlen
Přidáno před 14 let
trochu k Neziderskému jezeru - kamarád jej navštívil minulé léto - spal pod stanem v kempu na Maďarské straně. V noci sice zaslechl šramot - ale až k ránu někdo udělal poplach - za hlavou měl rozříznutý stan, oblečení našel na hromádce u svého auta, nahoře ležely klíče od auta, auto odemčené a přebrané - nebyl sám, vybrali celý kemp - šli důsledně po penězích a kartách, doklady a jiné cennosti je nezajímaly. (není to můj zážitek - ale kousek jinde chválíme toto jezero ...)
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 9 let
Ostrov Korsika, léto 2014 . Cca ve 03.00 h na malém odpočívadle při hlavní pobřežní silnici, bez jakéhokoliv zákazu ap., přílítl na naše auto větší šutr a rozbil velké střešní okno. Pak následovalo bušení na dveře a gauner po nás chtěl 100 Éček za parkování. Komunikace probíhala pouze přes zamčené dveře, ale útočník chtěl abychom otevřeli a dalo se předpokládat, že nebude sám. Volání policie či sebeobranu jsme považovali za nesmysl a na rychlo místo opustili.
Zastavili jsme až asi po 50 km, kdy byla jistota, že nás nikdo nesleduje.
O 2 dny déle, jsme nocovali v malém městečku na parkovišti u infocentra, kde jsme dostali svolení k přenocování. To zase kolem 5té hodiny ranní, zastavilo přes silnici auto s opilci a lámanou Němčinou na nás řvali ať táhneme domů. Šutry naštěstí k dispozici neměli. To vše a k tomu řada zákazů pro obytky, poutače u silnice s hesly NE DIVOKÉMU KEMPOVÁNÍ ap. nás přesvědčilo, že tato destinace není volnému kempování rozhodně nakloněna. Volili jsme proto větší jistotu a druhou půlku jsme už nocovali v kempech.
Podobnou zkušenost s loňským cestováním obyťákem po Korsice zmínil i herec David Suchařípa.
Korsika rozhodně za vidění stojí, ale raději ne na volno........:_
sipadansipadanČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

To vše a k tomu řada zákazů pro obytky, poutače u silnice s hesly NE DIVOKÉMU KEMPOVÁNÍ ap. nás přesvědčilo, že tato destinace není volnému kempování rozhodně nakloněna. Volili jsme proto větší jistotu a druhou půlku jsme už nocovali v kempech.
Podobnou zkušenost s loňským cestováním obyťákem po Korsice zmínil i herec David Suchařípa.
Korsika rozhodně za vidění stojí, ale raději ne na volno........:_


JiPe,
na Corse nemas s autem mimo urcena mista co delat jak jsi jiz zjistil (na tomto ostrove to znamena temer vyhradne kempy az na nekolik malo vyjimek viz. nize).
To je vseobecne znamy fakt.

Nejde o zadne zakazy pro obytky, obytek tam jsou mraky, ale pouze je nechteji mit "rozhazene".

Predpokladam tez, ze jsi kolem sebe ani jina auta stat nevidel a stal si tam sam.
U mne tomu tak bylo vzdy ale s tim rozdilem, ze jsem o tom vedel.
Pokud tam jedes a myslis si, ze si budes stat kde chces, tak rozumim, ze se dostavi jista rocarovanost.
V Chorvatsku Ti projde volne stani rozhodne lepe nez na Corse - muj nazor a zkusenost.

Takze rozcarovanost se v tomto pripade dala predpokladat.
Jinak oni hazi sutry i na samotnou Francii, kterou moc nemusi .... jiste si neprehlel separatisticke napisy. Proste to neni Francie, je to jen soucast Francie.

O moznostech "volneho" parkovani pise Promobil toto:

Im Vergleich zum französischen Festland ist das Stellplatznetz auf Korsika eher dünn. Eine Auswahl: Barrettali an der Marine de Giottani, GPS 42°51’57”N, 09°20’38”O; Ghisonaccia, Stellplätze außerhalb des Campingplatzes La Marina d’Erba, Route de la Mer, GPS 42°00’15”N, 09°27’14”O; Les Marines d’Albo, GPS 42°48’44”N, 09°19’41”O; Ogliastro, Parkplatz am Strand von Cap Corse, GPS 42°48’37”N, 09°20’06”O; Vergio, Parkplatz an der Skistation auf 1400 Metern Höhe, GPS 42°17’13”N, 08°53’36”O; Bastia, Parkplatz an der RN 193, GPS 42°40’35”N, 09°26’52”O; Ile Rousse, Parkplatz am Hafen, GPS 42°38’18”N, 08°56’08”O; Saint-Florent, Port de Plaisance, GPS 42°41’02”N, 09°18’05”O; Sant Am­broggio, GPS 42°36’17”N, 08°49’37”O; Propriano, BP-Tankstelle, GPS 41°40’20”N, 08°54’31”O.

Mimochodem ani jedno z mist vyse se nenachazi dle meho nazoru v atraktivni oblasti ....

Omlouvam se za vsuvku, ale Corsu vzdy branim, v Evrope zastupuje ostrov s neuveritelnou rozmanitosti .....
4.114683,118.628756
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 9 let
To Sipadan:

No, že můžu stát kdekoliv si rozhodně nemyslím ať jedu kamkoliv. A i tady jsem stál jen tam kde to možný bylo.
Parkování na parkovišti, kempování v kempu. Můj problém nebyl se zákonem, ale s podsvětím !)
Jinak ty další negace pramenily od pobřeží, v horách vše úplně v pohodě. Na parkovištích vždy pár obytek společně bylo.
Na parkovišti dole u přímořské magistráli, kde k přepadení došlo bohužel zrovna nebyl nikdo a to asi těm lupičům taky nahrálo.
A konec konců zážitek nemusí být vždy krásný, hlavně že je silný. A ten já mám .
No a celým jsem tím chtěl jen předat svojí zkušenost a doporučení se před všelijakými zlými Korsičany schovat za plotem v kempu.:_
sipadansipadanČlen
Přidáno před 9 let
To JiPe:

Tak abych je jen nechvalil, a prispel take nejakou negaci k tematu, tak na 42.173371, 9.421197 je parkoviste a u nej jeden z mala ofiko STPL na Corse - porad prazdny.
Misto je to naprosto k nicemu, jen se po teto silnici prejizdi napric z Corte na vychod (nezustal bych tam stat ani za nic).
No a zde jsem zastavil ze svemu nejmensimu diteti vymenime plenu a ze jen uvarime kafe ....
Nestacil jsem ani tu plenu sundat a sli po nas (pres den) s tim, ze neumim cist a stojim pod zakazem - coz byla pravda samozrejme.
Jsem celkem chapavej, ale jelikoz ten vystup hranicil se slusnosti, tak jsem natruc noedjel a vse dodelal, ale faktem je, ze nam 3 chlapi behali celou dobu kolem auta a cekal jsem co nam provedou.
To je ale ma jedina negativni zkusenost z Corse po 6-ti cca. mesicnich cestach.

Jinak k tomu stani kdekoliv ..... myslim ze podobnym stylem cloveka jen tak nekde nevyhodi at stoji kde stoji ... tento jejich nesvar vadi zrejme kazdemu, ale jinak by to byla prilis bezchybna destinace :):_.
4.114683,118.628756
snehulacisnehulaciNováček
Přidáno před 9 let
Jak tak čtu, je nás s noční nečekanou návštěvou víc. Nám se v létě 2013 podařil vskutku výjimečný kousek. Mířilli jsme k Pont du Gard. Jel jsem na doraz, jeli jsme tahem z CZ na dva noclehy na divoko a chtěl jsem už klidnější nocleh, hlavně vypustit děti na vzduch. Ale zdrželi nás nákupy a následně mě únava zmohla už lehce po půlnoci, takže jsem na první benzině kousek od Orange a pár desítek km od cíle zastavil. Ostatně jako mnohokrát. Náklaďáků, karavanů i bydlíků bylo mraky, takže jsem ze zvyku obešel auto a v klidu ulehl. Vedle mě spí synek se svými divokými sny, takže o častější probuzení se nejsou nouze. Při jednom takovém jsem ale zaregistroval, že se auto nezvykle pohupuje, ale hlavně nám po autě pobíhá modrá bludička. Než mi došlo, že žádná kontrolka v našem autě, co svítí v noci není modrá uběhl nějaký čas a než mi to seplo, tak další. No ale probral jsem se hodně rychle, seskok z alkovny a monitoring, co kde chybí. Prvně se mi zdálo vše OK a už jsem si chtěl jít v klidu lehnout a nedělat paniku, všichni 3 další cestující totiž v klidu spali. Jsou dvě hodiny ráno. Ale raději obejdu auto. Vylezu ven, vše ok, vezmu za kliku u dveří spolujezdce, také ok. No a jdu ke dveřím řidiče a .... dveře pouze lehce přivřené. Takže máme premiéru - alarm, světlo a důkladný monitoring. No co mělo nějakou cenu a dalo se vzít, bylo fuč. Zejména pak peněženka s částí peněz a hlavně taška s doklady a plným pouzdrem na moje brýle, dávám si je tam vždy, aby v autě náhodou nepřišlo nějaké to sklíčko k úrazu, bo bez nich jsem totaly out. Naštěstí nám trochu pomohla lenost jednoho pasažéra, který si taštičku s doklady a telefonem hodil v posteli k nohám, když podávál domů hlášení, že jsme stále ještě na živu a máme se dobře. Patrně nás nešacovali tak důkladně a stačilo jim to, co posbírali. Takže telefony na blokace karet a spol. Obejdu všechny popelnice v okolí s nadějí, že alespoň něco našeho tam najdu. Nic. No jsme trochu bez nálady, děti v klidu spinkají, ale je teprve něco před čtrtou, tak si jdeme zkusit lehnout. Hrom také neuděří 2x do jednoho místa. Jenže-naštěstí jsme moc nezabrali, takže jsem po chvilce zaslechl podivné štrachání v zámku a po cca 5s jak někdo bere za kliku a tiše otevírá. Skok z alkovny, lžíce na boty do ruky a valím ven. Tři přičmoudlí šmejdi s lehkou chůzí na mě cosi pokřikují, sedají do vínového piána a ihned najíždějí na dálnici. Prostě nás málem udělali podruhé. No spát už jsme nešli. svítalo a bylo jinak moc hezky. Šel jsem se projít po parkovišti a vida. Tenhle bydlík má také pootevřené dveře. A tady další. Budím jednoho za druhým. Někdo má i psa, ale ten také v klidu spal. Celkem nás tam tu noc udělali 8. Všichni jsme měli Ducato. Jiné značky bez potíží.
Je skoro 6, tak jedeme. Nějaké groše ještě máme, nebudeme si kazit dovolenou. Plán je dojet do kempu, ubytovat se a poté vše nahlásit místní policii a začít řešit doklady. Je to na flek jen pár kiláků, tak se to nějak vyřeší. Jenže nám nedošlo, že spolu s prašulema nám vzali i tiket pro vyjetí z dálnice. Když jsme nějak "vysvětlili"obsluze mýtnice, že tiket nemáme, protože nám ho vzali zloději, pochopili jsme, že bez zápisu od policie to nepůjde a z dálnice nás prostě nepustí. Takže cesta 60km za dálniční policií, tam mraky papírování, ale jinak s nimi byla legrace. Dokonce po nás chtěli adresu, kde se budeme v následujícíh dnech nacházet, aby nám tam mohli poslat doklady a všechno bezcenné, prý je to jen otázka času, než se to někde najde. Dostali jsme škodní protokol a hurá 60km zpět na mýtnici. Naštěstí tam byla ještě ta paní co ráno, takže se nemuselo už moc vysvětlovat a bác. Že prý 36 Eur. Naúčtovala nám celý úsek dálnice. Naštěstí jsme si večer do pytlíku k pečivu přihodili i účtenku, ze které bylo patrné, že jsme najeli na dálnici až kolem 22hod. a z místa najetí ujeli výrazně menší vzdálenost, takže už to bylo jen za nějakých 8 Eur. Tak jsme to zaplatili, paní nám zdvihla závoru a hurá na dovolenou.
Když pominu, že jsme tím byli přeci jen docela zasaženi, tak už byl zbytek dovolené celkem ok. Jeli jsme ale pouze za světla, protože s opravdu tmavými slunečními brýlemi se mi v noci moc dobře nejelo a bez nich nemám šanci.
Asi tři týdny po návratu do CZ mi volal paní z velvyslanectví, že prý mají naše doklady a karty, takže máme poslat za poštovné a pošlou nám je.
Po této zkušenosti jsme na chvilku na karavaning zanevřeli. Ale následně jsme se trochu dovybavili, více dbáme na prevenci a doufáme, že máme "vybráno". Dodatečně jsem zevnitř namontoval závory a dveře řidiče a spolujezdce na noc stáhnu kurtem, takže ani zamykat nemusíme. No a necháváme vytaženou roletu a zcela prázdou kabinu. Co oči nevidí srdce nebolí. Nebo....?
Mmj. mi stále nikdo nevysvětlil, jak se těm šmejdům podařilo 2x otevřít dveře řidiče aniž by se jednak spustil alarm a hlavně zůstaly zamčené dveře spolujezdce. Máme jediný centrální zámek pouze u řidiče a pokud otevřu klíčem a nebo i dálkou, vždy se odemknou i dveře spolujezdce.

Takže ať se řady kempířů s naší zkušeností nerozrůstají a dodatečně všem hodně šťastných km bez nehod, apod. nejen v letošním roce.

No a poenta na závěr. Asi pů roku po navratu dorazila upomínka od francouzských dálnic s naší fotkou v A5 velikosti, neboť jsme vyjeli z dálnice bez úhrady mýta. K tomu faktura 36 Eur dálnice + 10 Eur poštovné + 20 Eur náklady spojené s vymáháním a pokuta. Naštěstí se má kamarádce, která na rozdíl od nás hovoří bravurně francouzsky podařilo spojit s mýtnicí, kde jsme vyjeli a naštěstí nás po asi pátém přepojení dostala na ucho naše stará známá paní se závorou, která se na vše rozvzpomenula a nějak to uhladila, takže to nakonec už nic nestálo. Díky Isabelle.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 9 let
Dvakrat za noc tak je uz celkem sila. Ale sila je i to nadseni z karavaningu, ktera te nakopne na vse zahy zapomenout a pokracovat :_
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,486,745 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.27574 sekund | Průměrně za: 0.27574 (0) sekund | Dotazy: 132 | Použitá paměť: 2.26MB/4MB