Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 lednice dometic: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

lednice dometic

Poslední aktualizace před 7 let
M
michal a jitkaČlen
Přidáno před 16 let
U L.Bartůňka se objevila výzva týkající se vadného dílu u určitých typů lednice Dometic. Zjistili jsme, že naše lednička je mezi těmi " šťastnými ". Volali jsme do Caravanmetropolu k prodejci, o ničem neví. V servisu ledniček také o ničem neví. Na stránkách Dometic ta výzva je, ale už od července. Víte někdo něco bližšího ? Co mám dělat ?:o:o:o
díky a ahoj jitka;)
PetkoPetkoČlen
Přidáno před 16 let
Když jste se koukali na stránky výrobce tak by tam měla být popsána závada a co s ní. Jestli to tak není tak napsat přímo výrobci o radu. Určitě Vám odpoví, vždyť chce příště taky prodat lednici, ne???;)

P.S. Kdyby si tady napsala přesný typ lednice tak se můžeme poinformovat ale když nevíme o co přesně jde?:x;s
Upravil Petko dne 21.11.2007 18:58, před 16 let
M
michal a jitkaČlen
Přidáno před 16 let
dle stránek Dometic by se mělo jednat o typy MES nebo AES, RM7601, RM7605, RM7651, RM7655, RM7801, RM7805, RM7851, RM7855 a RMT7651, RMT7655,RMT7851 a RMT7855. Mělo by se jednat o nějaký vadný šroub, prý maličkost,která by se měla dát odstranit zvenčí po odstranění mřížky. Píšou, že v civilizovaných zemích si mohou lidé zajet do kteréhokoli Dometic servisu, což u nás bude asi problém. V jediném servisu v Praze mi řekli, že nemaj ještě ani podepsanou smlouvu.... Pro znalce cizích řečí www.dometic.com
ahoj jitka;)
Upravil Fun dne 22.11.2007 13:16, před 16 let
PetkoPetkoČlen
Přidáno před 16 let
Jitko prosím Tě přečti na štítku Typ vaši lednice ať se můžu konkrétně v německu zeptat. Zítra večer ale odjíždím na Slovensko a budu tady zase až v úterý.

Petko
M
michal a jitkaČlen
Přidáno před 16 let
naše lednice je Model AES RM7655 L, Type C 40/110, ser.num. 54800109 prod.num.00921086315, to jsem vyčetla ze štítku, tak myslím, že se jí to týká.
Jestli víš kde se ještě poptat, tak budu ráda.
Díky a ahoj Jitka:)
PetkoPetkoČlen
Přidáno před 16 let
Ahoj Jitko,

Dometic ruft in enger Zusammenarbeit mit Herstellern und Fachhandel die Caravan- und Reisemobil-Freunde zur Beachtung und Befolgung einer vorsorglichen Sicherungsmaßnahme auf. Angesprochen sind nur die Besitzer einer 2-türigen Kühl-/Gefrierkombination der 7er-Reihe mit MES- oder AES-Ausstattung.

Betroffen sein können folgende Geräte: RM 7601, RM 7605, RM 7651, RM 7655, RM 7801, RM 7805, RM 7851, RM 7855, RMT 7651, RMT 7655, RMT 7851 und RMT 7855. Diese dürfen bis zum Termin beim Fachhändler nicht mehr mit Gas betrieben werden. Es wird empfohlen den entsprechenden fahrzeugseitigen Gasabsperrhahn zuzudrehen. Mit 12- und 230 Volt können sie unbedenklich genutzt werden.

Warum diese dringende Aufforderung zur Inspektion?

Überprüfungen haben ergeben, dass die Schraube zur unteren Befestigung des Kühlaggregates am Gehäuse möglicherweise Mängel beim Härtungsprozess aufweist. Es muss vermutet werden, dass neben hochwertigen auch kleinere Mengen von Schrauben schlechter Qualität verarbeitet wurden. Es kann nicht ausgeschlossen werden, dass sich - bei erwähnter minderer Güte - durch Vibrationen während der Fahrt die untere Befestigungsschraube des Kühlaggregates löst. Dadurch entstehen Schwingungskräfte auf die Gasverschraubung am Ausgang des Gasventils, wodurch es eventuell zu Undichtigkeiten mit Gasaustritt kommen kann.

Eine Eingrenzung der eventuell betroffenen Geräte ist nicht möglich. Deshalb sieht sich Dometic gezwungen, alle Fahrzeugbesitzer mit v.g. Geräten zu einer vorbeugenden Sicherungsmaßnahme zu einem autorisierten Dometic Service Partner zu bitten.

Problemlösung
Technisch gesehen lässt sich die Angelegenheit in den meisten Fällen mit wenigen Handgriffen von außen durch das Lüftungsgitter aus der Welt schaffen. Die Leistung des Fachhändlers ist für den Fahrzeugbesitzer selbstverständlich kostenlos.

In vielen Fällen wird der Caravan oder das Reisemobil zum jetzigen Zeitpunkt einem Herbstcheck unterzogen, oder aber das Fahrzeug wird zum Saisonstart mit Hilfe des Fachhändlers vorbereitet. Nutzen Sie die reisefreie Zeit, um die Überprüfung durchführen zu lassen.

Dometic bittet darum, dass sich alle Caravan- und Reisemobil-Halter, in ihrem eigenen Interesse und um jedes Risiko auszuschließen, deren Fahrzeug mit einem der erwähnten Geräte ausgestattet ist, beim Dometic-Service melden. Nur so ist es möglich, eine lückenlose Dokumentation sicherzustellen.

Nur um diese Kühlschränke geht es:

[center]http://www.dometic.com/36747.epibrw[/center]

Die 2-türigen Kühl-/Gefrierkombinationen der 7er-Reihe mit elektronischer Steuerung (MES- und AES-Ausstattung). Diese dürfen bis zum Termin beim Fachhändler nicht mehr mit Gas betrieben werden. Es wird empfohlen den fahrzeugseitigen Gasabsperrhahn zuzudrehen. Mit 12- und 230 Volt können die Geräte uneingeschränkt benutzt werden.

Das Dometic-Service Team ist montags bis freitags in der Zeit von 08:00 – 21:00 Uhr und samstags von 08:00 bis 18:00 Uhr unter der kostenfreien Rufnummer

00800/36638420
zu erreichen.

V krátkosti jde o to že tyhle lednice byli přišroubovány šroubama špatné kvality což může vést k uvolnění lednice a tím pádem k poškození přívodu plynu. Kdyby k tomu došlo tak si umíš představit co by se asi stalo kdyby jsi si zapálila třeba doutníka. :o:c
Zkus se zeptat v KOV Velim jestli Ti to dají dohromady. Číslo na pana Tázlera 602 566 808

Jinak jde o lednice teré jsou na obrázku.
Přeji hodně ůspěchu.
Upravil Petko dne 22.11.2007 14:48, před 16 let
HrochHrochČlen
Přidáno před 16 let
Jitko, zkus zavolat do firmy KOV Velim, www.kov.cz. Já jsem měl minulý rok taky problém s lednicí Dometic a i když byla v záruce a nefungovala, poslal mě do háje prodejce auta i ostatní prodejci těchto zařízení. Obvolal jsem všechny prodejce Dometicu a řekli mi, že pokud budu mít štěstí a půjde to opravit tak to stejně zaplatím, i když je lednice v záruce. Ve firmě KOV Velim mi vyšli maximálně vstříc a opravu provedli bezplatně (na záruku). Když jsem se ptal jestli to opravdu nemusím platit, řekli mi, že jim to samozřejmě proplatí Dometic a ostatním servisům taky (proč si to ale nenechat zaplatit dvakrát, že ?). Doufám, že uspěješ. Napiš prosím, jak si dopadla. Joooo a pozdravuj kuny :_.
Upravil Fun dne 22.11.2007 14:14, před 16 let
MilaMilaČlen
Přidáno před 16 let
Vlastní skušenost, lednice se šroubuje do boků a stále se povolují vruty už jsem dal silnější a nevím co s tím udělat než přwetahovat a kontrolovat. Jedině skrz vraťáky a do ledničky samosvěrné matky. ;t:x:_
uknajuknajČlen
Přidáno před 16 let
;M tak to mají problém ti co vozí lednici prázdnou.Nám se toto nemuže stát protože ji vozíme pěkně naloženou {zatíženou}.;j A tak tam pěkně stojí . Plán na rozmístění papání dodám na požádání :s
Upravil uknaj dne 23.11.2007 10:32, před 16 let
M
michal a jitkaČlen
Přidáno před 16 let
Když my všechno rychle sežereme, a pak je lednice prázdná.
P.S. zítra bude kopa řízků;j
ahoj jitka;)
uknajuknajČlen
Přidáno před 16 let
To mám smulku protože jsem to zjistil pozdě že jsou řízky :j Příšte si dám věčí pozor;j:_
Upravil uknaj dne 25.11.2007 20:16, před 16 let
vcatvcatČlen
Přidáno před 7 let
mám lednici dometic RM 7651L,na 12 a 220 v v pohodě chladí ale plyn nic,ani jiskra ručně zapálit taky nic.po proměření jsem zjistil že nejde proud do zapalovacího modulu,který ovláda i plynovy ventil.je napájen z hlavní elektroniky kde je termostat a přepínání 12,220,plyn.to vše je na tištěnym spoji a tady nevím dál.
nevite kdo opravuje tuto elektroniku,zapalování stoji kolem 3000,- a hlavní jednotka taktéž ,ale která je vadná? nebo je chyba jinde? díky za info a názory
Home Car CL641
P
petr a petra 1Nováček
Přidáno před 7 let
Nám to spravil v Blansku myslel jsem že je to prkotina a nakonec musel vyměnit celou řídící jednotku . Oprava stála jak normální lednice na 220.
vcatvcatČlen
Přidáno před 7 let
jo je to drahota
Home Car CL641
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: michal a jitka, Petko, Hroch, Mila, uknaj, vcat, petr a petra 1

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,388,769 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23014 sekund | Průměrně za: 0.23014 (0) sekund | Dotazy: 111 | Použitá paměť: 2.07MB/4MB