Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Spotřeba plynu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Spotřeba plynu

Poslední aktualizace před 14 let
bousovacibousovaciČlen
Přidáno před 14 let
Zdravím na foru, jsme tu krátce a máme málo zkušeností a rád bych se zeptal na spotřebu butanu v karavanu při venkovní teplotě cca -10 °C za jeden den při topení a trochu vaření. Chceme absolvovat náš první výjezd a hned v zimě. Děkuji za rady bousováci.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 14 let
Naše zkušenosti se spotřeba plynu:

- v mrazech topíme nonstop. Jinak to ani nejde, protože by mohly zmrznout např. baterie, rozvod vody a pod. Nejsme-li v karavanu, tak na cca 12°C (na dvojku), jsme li v karavanu na 23°C (na osmičku) a v noci na spaní cca na 16°C (na pětku)

- spotřebujeme jednu lahev propanu na 2 až 3 dny, zároveň na plynu vaříme a lednička běží také na plyn
Fun
Smile
bousovacibousovaciČlen
Přidáno před 14 let
Děkuji za radu bousováci.
Jirka, Martina a Fido
M
merkurČlen
Přidáno před 14 let
Řešil jsem to samé.Jak dlouho vydržím s jednou bombou 11 kg..Tak jsem v karavanu zatopil na plný výkon a nechal jsem to běžet,vystačilo to na cca 40 hodin ale to šlo na 10 stupen a v karavanu stálá teplota 27stupnů .Venkovní teplota -14 v noci a přes den kolem -2 stupnů.
Ted na výjezdu v Madarsku nastavena stálá teplota 20 st..Venku přes noc kolem 0 st.ve dne do+5st. a k tomu ranní vaření čaje plus něco odpoledne na plynu.Tak jsem měnil bombu po třech dnech a to pouze preventívně jelikož jsem se bál aby my nedošla v noci když jsme slavili silvestra.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 14 let
Ještě mě napadlo, že každý spotřebič má uvedenu spotřebu plynu v Kg/h. Lednička, gril a podobě to bude mít i topení. Takže v dokumentaci se dá maximální spotřeba najít. Praxe může být ale odlišná. Někdy blbne regulace a probudíte se v noci vedrem, někdy není plyn kvalitní.
Fun
Smile
Pepa z PlznePepa z PlzneČlen
Přidáno před 14 let
Mohu oba příspěvky jen potvrdit. Spotřeba je a bude vždy zásadně závislá na dvou věcech a je to podobné jako u vás doma. Jednou je velikost vytápěného prostoru a druhou to , co považujete za svůj standardní teplotní komfort. Dá se ale zprůměrovat ten údaj o 2-3 dnech na jednu láhev.
Když jsme ještě vlastnili přívěs a během dne, kdy jsme lyžovali, jsme topení zcela vypnuli, tak nám dokonce vydržela láhev 4 dny. Nyní to kvůli automatickým ventilům dělat nemůžeme a topení i přes den jde tak, aby se uvnitř teplota točila okolo 10-12 st.
Pepa
miromiroČlen
Přidáno před 14 let
Ja by som odporúčal pred prvým výjazdom pre istotu vymeniť plynovú bombu na pumpe (ak nevieš v akom stave je ventil a vnútorný obsah pôvodnej bomby). Je to síce drahšie ako naplnenie, ale na druhej strane máš istotu. Ak nemáš elektrovložku vzal by som si aj malý teplovzdušný ohrievač. Zmrznúť na prvom výjazde chlap - pán ohňa nedopustí !r
simchasimchaČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

fun napsal:
Ještě mě napadlo, že každý spotřebič má uvedenu spotřebu plynu v Kg/h. Lednička, gril a podobě to bude mít i topení. Takže v dokumentaci se dá maximální spotřeba najít. Praxe může být ale odlišná. Někdy blbne regulace a probudíte se v noci vedrem, někdy není plyn kvalitní.


Tak jak říkáš, ty katalogové údaje, pokud se nejedná o poruchu, jak píšeš, celkem sedí. Takže výdrž v podstatě ovlivňuje jen venkovní teplota. Kvalita propan-butanu je celkem konstantní, pokud je láhev naplněna tak jak má být. :) Myšleno při tom stejném konkrétním bydlíku.
Upravil simcha dne 04.01.2010 14:15, před 14 let
R
RudyČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

merkur napsal:
Řešil jsem to samé.Jak dlouho vydržím s jednou bombou 11 kg..Tak jsem v karavanu zatopil na plný výkon a nechal jsem to běžet,vystačilo to na cca 40 hodin ale to šlo na 10 stupen a v karavanu stálá teplota 27stupnů .Venkovní teplota -14 v noci a přes den kolem -2 stupnů.
Ted na výjezdu v Madarsku nastavena stálá teplota 20 st..Venku přes noc kolem 0 st.ve dne do+5st. a k tomu ranní vaření čaje plus něco odpoledne na plynu.Tak jsem měnil bombu po třech dnech a to pouze preventívně jelikož jsem se bál aby my nedošla v noci když jsme slavili silvestra.

Pro informaci - stejný výjezd a podmínky:
Láhev připojena 27.12. ráno, topení zapnuto během cesty do Maďarska, vydržela do 2.1. někdy v noci (večer jsem ji kontroloval, ráno byl DuoComfort přepnut na druhou). Polointegrál Hobby Van, vnitřní regulátor na 3, v noci mezi 2 - 3, uvnitř teplota mezi 20 - 25°C.
bousovacibousovaciČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

miro napsal:
Ja by som odporúčal pred prvým výjazdom pre istotu vymeniť plynovú bombu na pumpe (ak nevieš v akom stave je ventil a vnútorný obsah pôvodnej bomby). Je to síce drahšie ako naplnenie, ale na druhej strane máš istotu. Ak nemáš elektrovložku vzal by som si aj malý teplovzdušný ohrievač. Zmrznúť na prvom výjazde chlap - pán ohňa nedopustí !r



Miro pochopil jsem to dobře, že funkčnost topení můžou ovlivnit nějaké nečistoty v plynové bombě? Když bombu máš postavenou nastojato tak plyn odchází hned u kohoutu nebo je to jinak? Dík.
Jirka, Martina a Fido
miromiroČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

bousovaci napísal:
Miro pochopil jsem to dobře, že funkčnost topení můžou ovlivnit nějaké nečistoty v plynové bombě? Když bombu máš postavenou nastojato tak plyn odchází hned u kohoutu nebo je to jinak? Dík.


Ak si kúpil karavan starší a bola v ňom bomba nevieš koľkokrát bola napĺňaná. Môže v nej byť voda, v zime zbytok butánu ale aj mechanické nečistoty, netesný ventil a podobne. Raz som sa o tom bavil s chlapíkom na plynovej pumpe, že naplnené bomby fabricky majú vyčistené vnútro pred naplnením a blombovaním. Dá sa to samozrejme väčšinou vyliať a vytriasť. Niekedy ten mechanický sajrajt ale zostane vnútri. Píšeš, že to bude prvý výjazd a v zime. Plyn je jednou so základných vecí a ja osobne by som za tých pár korún neriskoval a vymenil prvú bombu kus za kus a do tej by som ďalej plnil. Zatiaľ nemám skúsenosti so zimným karavaningom, ale raz mi blbla bomba začiatkom mája a nad ránom som vstával do neskutočnej zimy a behal s baterkou v zimnej bunde. Neviem si predstaviť ak by bolo vonku -15C. Otvtedy som asi paranoidný v tejto veci :x
bousovacibousovaciČlen
Přidáno před 14 let
Miro, děkuji za informace a asi udělám tu výměnu za novou bombu.
Rozhodl jsem se, že udělám doma na dvoře tak dvoudenní zkoušku.
S pozdravem bousováci.
Jirka, Martina a Fido
MikesMikesČlen
Přidáno před 14 let
Ahoj
Až budeš měnit lahev tak si vem čistý propan , protože butan se od 0 přestává odpařovat. A v lahvi ti polovina náplně zbude.
Mikeš
ivanoivanoČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

Pepa z Plzne napsal:
Mohu oba příspěvky jen potvrdit. Spotřeba je a bude vždy zásadně závislá na dvou věcech a je to podobné jako u vás doma. Jednou je velikost vytápěného prostoru a druhou to , co považujete za svůj standardní teplotní komfort. Dá se ale zprůměrovat ten údaj o 2-3 dnech na jednu láhev.
Pepa


Spotreba plynu závisí vo veľkej miere ešte od jednej veci, a to izolácie. Samozrejme hrúbku stien neovplyvníte, je daná výrobcom, ale izoláciou okien, prípadne motorového priestoru u integrálov, alebo izoláciou kabíny pri alkovniach sa dá veľa plynu ušetriť.

Len pre zajímavosť, u integrála Hymera som spotreboval jednu bombu tak za 2-3 dni, teraz v tomto aute, kde je kabína prakticky oddelená, hrúbka stien je 50 mm, pri relatívne malých oknách, som mal teraz na 6 dní /teploty v noci až do -18/ spotrebu 19l, t.j. necelú 1 fľašu.
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 14 let
Až zkusíte první výjezd, pouvažujte nad Duo controlem. Murphyho zákon říká že plyn dojde vždy v noci, když všichni tvrdě spí. Posádka se zpravidla probudí proto, že zmrzlý dech padá na deku v krystalické formě. Pak si zkuste v pyžamu vylézt a montovat bombu. Je to fakt zážitek. Osobně odzkoušeno :o.
Člověk ihned přestane přemýšlet jestli dá pár tisíc za regulátor nebo ne :z.
Prostě zimní karavaning má svoje čaro, jak říkáme my slováci.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: bousovaci, Fun, merkur, Pepa z Plzne, miro, simcha, Rudy, Mikes, ivano, Karel Prokop

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,040,714 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.28415 sekund | Průměrně za: 0.28415 (0) sekund | Dotazy: 114 | Použitá paměť: 2.09MB/4MB