Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Zamrzlý kohout u odpadní nádrže: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Zamrzlý kohout u odpadní nádrže

Poslední aktualizace před 14 let
M
michal a jitkaČlen
Přidáno před 14 let
Prosím o radu. Při posledním výjezdu jsme byli v kempu, tak jsem zavřela odpadní nádrž. Bohužel jsem jí zapomněla vypustit. Teďka nám přituhlo a kohout mi nejde otevřít. Topili jsme v autě celý odpoledne a do odpadu, kde mohlo být asi 15 litrů vody jsme nalili ještě dalších 15litrů horký vody. Kohout furt drží. Nemáte někdo způsob, jak to povolit ?
díky jitka
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 14 let
Tak to tam teď máte 30 l vody která zamrzne? Buď zkusit se někde domluvit na noc v teplé dílně, nebo fénem zahřívat, pokud jde rozebrat kohout tak rozebrat a promazat
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
RobertRobertČlen
Přidáno před 14 let
Já bych to zkusil silným solným roztokem.
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
PecaPecaČlen
Přidáno před 14 let
zřejmě zamrzl přímo kohout udělala se tam ledová šlupka. Ohřej kohout horkovzduškou.
Petr Klamt
tel.: 00420 777 907 674
email.: klamt@seznam.cz
M
michal a jitkaČlen
Přidáno před 14 let
Díky, zítra budu zahřívat.
čau jitka
JAMJAMČlen
Přidáno před 14 let
Nebo se dá použít teplovzdušný ventilátor, chvilku to trvá, ale nemusíš tam u toho klečet a případně se můžeš zahřát u toho čekání též - vnitřně :he
Vyzkoušeno.

Jana
!u !z !z
VlciVlciČlen
Přidáno před 14 let
A nebo se dá kohout vyšroubovat, a vrátit do nádrže až na jaře.
M
michal a jitkaČlen
Přidáno před 14 let
Takže jsem kohout nahřála fénem a obsah následně vytekl pomocí horké vody se solí!t
V každym případě nádrž nebudu celou zimu zavírat
díky moc jitka
Upravil michal a jitka dne 15.12.2009 12:29, před 14 let
1jgs - Milan1jgs - MilanČlen
Přidáno před 14 let
Ahoj všem,
dovolím si navázat na dotaz Jitky, ať nezakládám další vlákno na podobné téma. Jsem ve fázi před objednáním obytného auta. Auto nemá vyhřívanou odpadní nádrž, ale je možno si ji doobjednat. Jak to řešíte vy? Máte nádrž nevyhřívanou a pod otevřeným kohoutem Vám stojí kýbl? Nebo se investice do vyhřívané nádrže hodí? Nepíšu vyplatí, protože už sám vím, že u karavanů se vyplatit nemůže nikdy nic !) . Zatím mám karavan a v zimě vždy přidávám před vypuštěním odpadu sůl a pod karavanem mám mobilní nádrž na odpadní vodu. Obytňáka kupuju kvůli volnému stání. Není pak kýbl pod autem komplikace na parkovišti pod lanovkou?

Dík Milan
Milan :_
__________________________________
Všude dobře, :x tak co doma :^ ???!!!
vladazvladazČlen
Přidáno před 14 let
Měli jsme na obytňáku elektricky vyhřívanou nádrž - neosvědčilo se, velká spotřeba. Teď máme vyhřívanou topením (vzduchem) a to funguje O.K. Nejlepší je asi nádrž v dvojité podlaze (ale nemám zkušenost)
Nevyhřívaná na zimu pro stání mimo kemp podle mě nedává smysl. Netroufnul bych si při stání na divoko mít pod autem kýbl, ztrácí to pak poezii v tom, že těžko s kbelíkem tvrdit, že nekempuješ, že jen parkuješ.
Upravil vladaz dne 15.12.2009 20:37, před 14 let
karelHkarelHČlen
Přidáno před 14 let
Nádrž máme zavěšenou pod autem, krytou jakýmsi polystyrenovým truhlíkem, který je vyhřívaný. Funguje to dobře. Pokud nebudeš mít nádrž vyhřívannou a budeš někde stát našikmo, tak že výpustní kohout bude výš, pak i kdyby si nechal nádrž otevřenou, voda nevyteče všechna a ta jistě ráda zmrzne. A když si představím, jak auto nacpu někam do závěje, že bych běhal okolo s lopatou kvůli kyblíku. Ani náhodou!!!!
Jinak podlahu máme vyhřívanou vzduchem a to nemá naprosto žádnou chybu
Karel
1jgs - Milan1jgs - MilanČlen
Přidáno před 14 let
Dík za reakci,
potvrdili jste mi můj názor. Říkal jsem si, že ten kýbl nebude to pravý ořechový.
Milan :_
__________________________________
Všude dobře, :x tak co doma :^ ???!!!
PeropPeropČlen
Přidáno před 14 let
Tak já jsem u dřívějšího auta neměl vyhřívanou nádrž a jezdil jsem v zimě do Alp. Stáli jsme i u lanovy v cca. 12 st. mrazu a žádný problém jsem neměl. Byli jsme tam i tři dny. Předem jsem nasypal do odpad. nádrze hodně soli a přidal i nemrznoucí kapalinu do chladičů,sice se to prodražilo ,ale bez problémů. Nyní mám u auta dvojitou podlahu vyhřívanou a bez problémů a různých přípravků. Per.
cestovatel ze Šumavy;y
eurohopeeurohopeČlen
Přidáno před 14 let
pánové ještě jedna dobrá rada kterou jsem získal loni - pokud máte odpadní trubky z koupelny nebo i z kuchyně vedený pod autem do nádrže a nestojíte ideálně rovně , je potřebo při větším mrazu do dřezového odpadu vyfouknout vodu až do nádrže - může v odpadní trubce zamrznout a to jsou pak nepoužitelné - tím pádem vám zůstane ve dřezu a nepomůže ani teplá voda !!
eurohope brno
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: michal a jitka, Me2d, Robert, Peca, JAM, Vlci, 1jgs - Milan, vladaz, karelH, Perop, eurohope

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,931,617 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.31099 sekund | Průměrně za: 0.31099 (0) sekund | Dotazy: 114 | Použitá paměť: 2.1MB/2MB