Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Kolik váží vaše obytné auto?: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Kolik váží vaše obytné auto?

Poslední aktualizace před 1 rok
eurohopeeurohopeČlen
Přidáno před 14 let
jen takový dotaz - vy máte auto nad 3,5 t ? dle fota vypada do .........
honza
eurohope brno
baho a Gabischbaho a GabischČlen
Přidáno před 14 let
ano jsme do 4,2t
:_ Vladimír + Gabriela + Maruška = Frankia
eurohopeeurohopeČlen
Přidáno před 14 let
díky za odpověď - ale ptám se proto, že máme 7,2 m dlohý auto a v tp je napsané 3260 kg provozní , ale když jsem to zvážil prázdný vážilo to 3460 a to bez vody a osob. tak mě jen zajímalo zda to máte už od výrobce nebo přepsaný - dle fota to vypadá dlékou cca stejné !!!
honza
eurohope brno
baho a Gabischbaho a GabischČlen
Přidáno před 14 let
je to dlohé 7,5 m a TP je už od výrobce 4,2t.
Pokud by jsme vzadu nechali namontovat dvounápravu tak pak v TP je 5,5t
:_ Vladimír + Gabriela + Maruška = Frankia
PeropPeropČlen
Přidáno před 14 let
Tak já mám ten samý problém co Eurohope s tou váhou. Doložnost skoro žádná. Dle rady v jiném vlákně bylo vozit sebou Eura na pokuty. Což by bylo nepříjemné ale dalobyse to . Horší problém je že by se musela snížit váha a to znamená vysadit osádku někde na parkoviští v Rakousku a co pak dál. Mám již 5 obyt auto a niky jsem to neřešil.Až nyní po upozornění. Tak jsem se chtěl zeptat jestli je možnost zvětšit celovou váho. V jedno servisu mi byla řečeno,že když přidali pružiny,že registr navíší váhu. Ovšem mám Alko podvozek a tam prižiny nejdou a ani to není potřeba poněvadž to nesedí. Takže jezdit jen mimo dálnice. A ještě nevím jestli též v Německu se musí platit poplatky nad 3,5 t. přdem díky Per.
cestovatel ze Šumavy;y
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 14 let
V německu snad doposavad nemají zpoplatněné dálnice ani nad 3,5 t:x
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 14 let
Zajímalo by mě, zda už jste vážili (nebo bylo váženo) vaše obytné auto. Prázdné i plné, s náplněmi nebo bez. Zkrátka všechny zajímavé údaje. Tvrdí se, že všechny auta do 3,5t jezdí přetíženy. Je to pravda?
Fun
Smile
Upravil Fun dne 09.12.2009 15:34, před 14 let
PepiPepiČlen
Přidáno před 14 let
Vážily a je to pravda,jen nevím jestli všechny jsou přetížené,ty nad 4t jen někdy?:x:_
Jan BordovskyJan BordovskyČlen
Přidáno před 14 let
Eurohope - a nemáš tam dodatečně dokoupenou výbavu, která se do TP nepíše? Nezdá se to, ale další baterka, nosič, klima, satelit, solár, markýza...ta váha pak letí nahoru.

Fun - myslím, že přetěžování obytných aut je veliký problém a nezkušeným zákazníkům se bohužel ohledně doložnosti lže někdy až neuvěřitelným způsobem. Nejsou výjimkou dokonce auta, kterým při 4 lidech zbývá doložnost 5 kg.
eurohopeeurohopeČlen
Přidáno před 14 let
jak říkáš - doložnost nula - ale teď mi někdo radil , že existuje údajně vyhláška o 5 % odbahnění a 5 % tolerance váhy což by bylo 10 % a to by již stačilo , ale jestli to tak je ? - myslím že nějakou toleranci na té váze mít musí !!
každý obytný auto cca 7 m je zákonitě přetížený už jen lidma a to oni určitě vědí - a když to vědí asi by šli nejen po čechovi , ale i italech a těch jezdí víc ! a zažil někdy někdo vážení obytňáků ?

dálnice v německu nejsou pro nepodnikající osoby zpoplatněné !!!
eurohope brno
eurohopeeurohopeČlen
Přidáno před 14 let
myslím tím v dopravě samo sebou !!!- nebo lépe řečeno nefiremní auta !!
eurohope brno
eurohopeeurohopeČlen
Přidáno před 14 let
je jasný že každá věc navíc je poznat ale ať počítám jak počítám - i bez doplňků - 4 osoby voda plyn oblečení jídlo - nikdy nelze nebýt přes -
výrobce samo sebou píše do 3,5 t jelokož by auto nikdy neprodal - kolik lidí má C z už tak se rozmáhající komunity - ten problém určitě bzo nastane jakmile se u nás tento koníče a tyl života rozmůže na plný obrátky a to určitě nebude dlouho trvat !!
eurohope brno
Jan BordovskyJan BordovskyČlen
Přidáno před 14 let
Pokud máš to auto nové nebo z bazaru a je tam rozdíl 200 kg proti TP, okamžitě bych odstoupil od kupní smlouvy.
ViktorViktorČlen
Přidáno před 14 let
Taky jsem řešil při koupi nového auta či do, nebo nad 3,5t. Nakonec jsem se rozhodl jít do auta nad 3,5t i za cenu dodělání řidičáku pro sk.C, vyšších nákladů na placených komunikací apod. Koupil jsem obyt .auto HOBBY Siesta T650 AK GFLC s přípustnou hmotností 3850kg (doložnost 665kg). Hobby prodává i úplně stejný model v kat.do 3,5t s doložností tuším cca 270kg - což mi připadalo hodně málo. Nechtěl jsem riskovat nějaké pokuty, proto jsem šel do "vyšší"kategorie - udělal řidičák...pro jistotu C+E a z rozpočtu na cesty vyčlenil eura na mýta. Nicméně když jsem se komplet v létě sbalil na 20dení cestu do Itálie, naložil 4členoou rodinku, naplnil co naplnit šlo, přidal 4 kola, atd a vjel na váhu tak jsem vážil 3920kg. Teď ještě pořizuji na sezonu skládací gum člun s motorem (dalších 100kg) .....no myslím si, ža abych měl zase obavu z případných kontrol a vážení .... doufám, že když policajti uvidí u mne krabičku GO boxu (od ledna i v čechách) a budu u bran pípat jak o život ....nechají mne bejt. Viktor, Brno
eurohopeeurohopeČlen
Přidáno před 14 let
no a to je ta otázka !!! nechají i tak - u nás asi nic nehrozí , ale rakušáci pokud váží je problém - mám autodopravu a vím co mějí
eurohope brno
E
EXPEDICE APALUCHAČlen
Přidáno před 14 let
Já sám jsem se vážil už několikrát. Jednou to bylo auto z půjčovny Ford Carado, žádná výbava, délka 6.2m , jeli jsme naložený do anglie a váha ukázala s posádkou 3.9t. V TP si nepamatuju kolik bylo.
Potom jsme kupovali nové Fiat 7.3m v TP 3.05t a při vážení bez vody, zásob a posádky 3.35t. Když to naložím na 30 dní dovolené v létě, nemůžu se tam vejít ani omylem. :o
PeropPeropČlen
Přidáno před 14 let
Víte co by mne zjímalo?,jak docílí někteří výrobci u obyt auta pohotovostní váhu 2,4 tun. a přitom je to stejné auto jako to co má 3,2 t. U mého prního auta For Eromobil, byl nábytek z masivu,všechna kování z mosazi a další vybavení nadstandart. a váha asi dobrá. Dnes se dělá nábytek ze sololitu a vše z umělé hmoty a výsledná taková váha, To opravdu ty auta s váhou okolo 2,5 t. musí mít nábytek zřejmě jen z papíru. Jinak nevím na čem by se dalo ještě ušetřit. A to mám podvozek Alko, a někde v prospektu nového auta jsem četl,že když je podvozek alko tak se ušetří na váze cca 100 kg. Tak nevím co z auta odstranit abych snížil váhu Jak píše Viktor,že koupil auto o kategoriji výš do 3.850 kg. Tak by mne zajímalo,co tam je za vylepšení aby mohla být tato váha oproti do 3,5. Taktéž píše někdo 4,2 t,jestli jsou tam jiná péra či co udělat aby mohla být navýšená váha. Těch 4,2 t je již dostačující si myslím. To navýšení povoluje zastoupení? Per.
cestovatel ze Šumavy;y
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 14 let
Prosím vy co máte v tomto jasno, je to jedno když je auto nad 3,5t, nebo se to ještě někde láme kvůli různým vjezdům a vahám a mýtům, třeba 6-7t? Nevím:x
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
ViktorViktorČlen
Přidáno před 14 let
pro Perop.. .víš já jsem ohledně aut totální analfabet...sednu, chytnu to kulatý před sebou, a začnu podupávat po podlaze a ono se to nějak rojzede......ne vážně,... já nevím v čem je ten můj "model" jinej než ten do 3,5t. Jedině snad v tom, že když jsem kupoval a měnil zimní gumy a objednal klasicky 4, byl jsem nemile překvapen, ža mám kol 6 - .....víš o auto se víc stará manželka - řídí.., fouká gumy na předepsaný tlak, apod. já pouze funguji jako myčka, nebo přenosná a omylná navigace.........cha, Viktor, Brno
ivanoivanoČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

Me2d napsal:
Prosím vy co máte v tomto jasno, je to jedno když je auto nad 3,5t, nebo se to ještě někde láme kvůli různým vjezdům a vahám a mýtům, třeba 6-7t? Nevím:x


Ďalšia hranica je do 7,5 t, tam stačí vodičák C1. Potom to nie je nejaké striktné, ale veľakrát sa na obmedzenia vjazdov a pod. dáva tých 7,5 a potom 12t, ale samozrejme nie je to žiadne pravidlo. Ale to už obyťák prekročí málokedy. Podľa mňa je už potom úplne jedno, či je napr. 4,25 t, alebo 5,5 t, tam je dôležitý podvozok, Fiat má max. do nejakých 5 t, podobne aj Mercedes, do výšších váh sa používa Iveco, resp. potom MAN. Ale obyťák môže byť zatriedený ako M1, t.j ako osobné aj keď prekračuje váhu 3,5 t.
Mýta sú a budú kapitola sama osebe, každá krajina to má inak, Rakúsko to má potom odstupňované nie podľa váhy, ale náprav, na Slovensku je to kombinácia oboch, naviac všade všetko podľa emisií. A všade si dáte na predné sklo inú krabičku a za každú zaplatíte príslušnú zálohu. Ale za pár rokov to bude platiť aj pre autá do 3,5 t, tak s tým bude potom blbnúť každý. Mohli by to aspoň v EU zjednotiť, hranice sa zrušili, ale zase nám zavádzajú krabičky.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,148,561 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.28177 sekund | Průměrně za: 0.28177 (0) sekund | Dotazy: 138 | Použitá paměť: 2.27MB/2MB