Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Zásuvka pro gril: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Zásuvka pro gril

Poslední aktualizace před 14 let
R
RudyČlen
Přidáno před 14 let
Chtěl bych namontovat na bydlíka plynovou zásuvku pro externí gril. Našel jsem vhodnou zásuvku (je o něco dražší zato je ve stejném provedení jako přívod vody a elektřiny) a těď uvažuji kam ji napojit.
1. Hned za regulátor, t.j. rozříznout trubku, vložit T kus a přivést odbočenou trubku na zásuvku?
2. Přidat další ventil do řady (mám je v kuchyňce pod zásuvkou) a od tohoto ventilu dovést trubku k venkovní zásuvce?

Jak to bývá zapojené?

Pokud by měl někdo tip na dobrou firmu v okolí Ostravy, která by to zvládla udělat, byl bych rád. Přece jen se mi zrovna do plynu vrtat nechce.
Rudy Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
E
EXPEDICE APALUCHAČlen
Přidáno před 14 let
.
Upravil EXPEDICE APALUCHA dne 13.09.2010 22:11, před 14 let
X
XTRANČlen
Přidáno před 14 let
Vzhledem k tomu, že většinu svých aut jsem měl nebo mám na LPG, dlouho jsem neúspěšně hledal dobrý servis.
Nepřejte si vědět co za fachmany jsem objevil v okolí Ostravy. Metoda pokusů, hodinová sazba jak servis mercedes.
Nakonec jsem našel dobrý servis.
HVGAS Dalibor Huvar - Nový Jičín
Myslím, že by profesionálně zvládl i rozvody a servis spotřebičů v karavanech.
S tímto servisem jsem opravdu spokojený.
Vláďa
E
EXPEDICE APALUCHAČlen
Přidáno před 14 let
.
Upravil EXPEDICE APALUCHA dne 13.09.2010 22:11, před 14 let
R
RudyČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

EXPEDICE APALUCHA napsal:
Se zapojením plynu problém nevidím. Myslím, že jakýkoli dobrý plynař zásuvku zapojí. Problém vidím ve vyříznití nástavby. Každý karavan je jiný a vyříznout výstuhu by mě asi mrzelo.


Právě z tohoto důvodu jsem volil externí zásuvku od Trumy, která vyžaduje vyříznutí relativně malého otvoru. Počítám s umístěním pod mřížku přisávání vzduchu do plynového kastlíku nebo pod mřížky ledničky, tak předpkládám, že tam výstuha být nemůže.
Já bych to rád svěřil odborné firmě ale kde ji vzít? :x Bohužel, mé dosavadní zkušenosti s "odbornými firmami" jsou natolik tristní, že si raději tu zásuvku vyříznu sám.
Cílem mého dotazu bylo, zda se tyhle zásuvky zapojují napřímo do rozvodu (za regulátor) nebo až z "plynového rozvaděče" (řada ventilů). Podle toho musím zvolit místo pro zásuvku.
Díky za Tvou odpověď.
H
Hana LubosČlen
Přidáno před 14 let
Ahoj Rudy,tenhle problém jsem řešil letos. Můžeš rozříznout trubku a vložit Téčko a nebo namontovat trubku do rozváděcího kohoutu ale problém je sehnat plynovou trubku /musí být kovová a bezešvá/ pr.8 a šroubení.Najít místo na ventyl není těžké,poklepem na stěnu poznáš kde je příčka a navrtáš pár dírek,plátkem na železo vyřízneš. Stojí to zato si to udělat sám AJETO .
Nakonec si rozředˇvodu s Jarem asi 1:1 napustˇplyn a štětečkem potři spoje.Případný unik se projeví pěněním.
Luboš.
Upravil Hana Lubos dne 27.11.2009 18:23, před 14 let
PepaKPepaKČlen
Přidáno před 14 let
Přeci jen to je plyn, nechal bych to od A do Z udělat odbornou firmu.Určitě se to vyplatí. V případě nějakého maléru padají pojistky atd. Mě jí dělali na přívěs v KOV Velim a spokojenost maximální. Pak nezapomeň nechat upravit gril pokud ho nemáš na 30 nevimčeho.
R
RudyČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

PepaK napsal:
Přeci jen to je plyn, nechal bych to od A do Z udělat odbornou firmu.Určitě se to vyplatí. V případě nějakého maléru padají pojistky atd. Mě jí dělali na přívěs v KOV Velim a spokojenost maximální. Pak nezapomeň nechat upravit gril pokud ho nemáš na 30 nevimčeho.

Díky za tip, jen jet z Ostravy do Velimi a zpátky kvůli jedné zásuvce se mi moc nechce. Spíše si samodomo vyříznu díru (výhoda u vybrané Trumy je že jdíra pro ni je kulatá) a upevním ji. Zapojení plynu nechám na plynaři. Jen jsem se chtěl ujistit, že ji mohu připojit téčkem přímo za regulátor.
Gril mám samozřejmně na 30mB.
Upravil Rudy dne 27.11.2009 18:48, před 14 let
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 14 let
Myslím,že to dělají i v Přerově v PV caravan,nevím,ale co za to budou chtít. http://www.carava... . Možná,když se od nich vezme materiál tak bude možná domluva.Jinak jsem si zásuvku na gril dělal také sám,vše se dá koupit a je to jen pak hračka /soudky,trubičky,T-čko,matice a úchytky.Prostě žádná věc se nemusí "amatérsky" dělat.Ucházet by to nemělo,poněvadž při utahování se soudky nalisují na trubičku,je pak problém to zase rozšroubovat.Objednat pomocí katalogu a zaslat požadavek třeba našemu Pecovi http://www.tipcar... a ten se postará o materiál.Pak jen čas a počasí a je to.Nebál bych se toho,i když je to plyn.Člověk čas od času musí něco vyměnit,pročistit na sporáku,topení,lednici a demontáž je také nutná,poněvadž je vše na plyn připojeno a troufám si říci,že tak min. 80% karavanistů se to snaží udělat svépomocí.Viz toto fórum.
Jinak materiál je možno vyhledat u konkurence,je tam vše potřebné .. http://www.karava...m-ocel.htm
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
Upravil Mirek a Jirinka dne 27.11.2009 21:39, před 14 let
dlesekdlesekČlen
Přidáno před 14 let
Já jsem si vloni dával nové plynové rozvody a není problém udělat sám. Veškerý material objednal u Bartůňka.Je to opravdu skládačka.Tu zásuvku bych, ale raději vedl přez uzavírací ventil.Je určitě lepší, když má každý spotřebič vlastní uzávěr.
Slávek + Jára
R
RudyČlen
Přidáno před 14 let
Děkuji všem za rady. Je rozhodnuto, objednávám zásuvku (ventil je přímo v ní) a ostatní materiál. Půjdu do toho sám, nakonec nechám tlakově zkontrolovat u místní plynařské firmy.
radekpajdlaradekpajdlaČlen
Přidáno před 14 let
Já to vymyslel tak,že jsem místo původního regulátoru tlaku použil nový ze třemi vývody.Každý má svůj uzávěr.
A ke grilu(nebo třeba k zářiči) to dovedu pod karavanem delší cca 6 metrovou hadicí.Tím si můžu gril postavit na libovolné místo okolo karavanu(například podle větru).Dlouhou hadici sice můžu použít i při zásuvce na stěně karavanu ale nechci tam dělat další díru.Toto řešení je levné a když se neosvědčí tak se nic neděje.Hadici i regulátor mám kde použít. ???Co myslíte??? :x
Upravil radekpajdla dne 28.11.2009 16:30, před 14 let
radekpajdla Připojili následující obrazek:
q160730299745_8712.jpg
PepaKPepaKČlen
Přidáno před 14 let
Po všech těch 50 m kabelech, 50 m vodovodních hadicích atd. jsou další hadice a kabely právě ty nejkratší nejlepší. V jednoduchosti je krása a není nic lepšího než gril nebo televizi kuchnout co nejblíže pod markýzu.
X
XTRANČlen
Přidáno před 14 let
Ani norma to nedovoluje. Po určité délce hadice (určitě výrazně kratší než 6m) se musí přejít k železu a potom zpět k hadici.
Při délce hadice 6m a vnitřním průměru 8 či 10mm by mi bylo líto i toho množství plynu, který bude po odmontování grilu v háji.
-V-
Upravil XTRAN dne 28.11.2009 17:12, před 14 let
R
RudyČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

PepaK napsal:
Po všech těch 50 m kabelech, 50 m vodovodních hadicích atd. jsou další hadice a kabely právě ty nejkratší nejlepší. V jednoduchosti je krása a není nic lepšího než gril nebo televizi kuchnout co nejblíže pod markýzu.

Souhlas, navíc ten vícevývodový regulátor nemohu použít, protože mám Secumotion/Duocomfort. Přesto díky Radku díky za tip. :_
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 14 let
No a pak se pochlub z výsledkem :)
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
R
RudyČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

Mirek a Jirinka napsal:
No a pak se pochlub z výsledkem :)

To víš že jo, hlavně pokud se mi to povede tak, jak si představuji. !M
To pak budu chodit s nosem nahoru a presidenta samodomo spolku požádám ihned o laskavé přijetí mezi zlaté ručičky. :D
R
RudyČlen
Přidáno před 14 let
Ještě mám jednu prosbu:
Výstup z regulátoru mám 10mm. Rozříznu trubku, vložím T-kus a spojím jím původní trubku. Myslím, že zásuvka je na průměr 8mm. Musím ji tedy napojit trubkou 8mm. Zatím jsem však nenašel T-kus s průchozím směrem 10mm a 8mm odbočkou. Jsou jenom 10mm nebo 8mm. Řeší se to jinou maticí (8MM) na odbočce nebo musím odbočit kousek 10mm trubky, pak redukci na 8mm a dovést 8mm trubku k záuvce? Nekouknul byste někdo, jak to máte? Dík.

Aktualizace: Freiko má v katalogu T10 s odbočkou 8mm. Kdo hledá najde !M
Tím se výše uvedené vyřešilo.
Upravil Rudy dne 28.11.2009 21:19, před 14 let
RobertRobertČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

Rudy napsal:
Řeší se to jinou maticí (8MM) na odbočce


To rozhodně ne. Nejde jen o matici. ale o prstýnek. Osmičkový se ti v desítce ztratí. Než bych tam dával redukci, nechal bych svařit kousky trubek pr.8 a 10. Je to jednodužší a levnější.
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
R
RudyČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

Robert napsal:
To rozhodně ne. Nejde jen o matici. ale o prstýnek. Osmičkový se ti v desítce ztratí. Než bych tam dával redukci, nechal bych svařit kousky trubek pr.8 a 10. Je to jednodužší a levnější.

Jak jsem koukal na ty trubky, tak jsou pozinkované a potažené nějakým plastem (nebo eloxem) tak s tím svařovaním nevím, nevím. :x
Taky bych se obával, že ten svar může prasknout. Je to přece jen v autě.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Rudy, EXPEDICE APALUCHA, XTRAN, Hana Lubos, PepaK, Mirek a Jirinka, dlesek, radekpajdla, Robert

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,049,084 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18332 sekund | Průměrně za: 0.18332 (0) sekund | Dotazy: 136 | Použitá paměť: 2.23MB/2MB