Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Solden: INFORMACE PRO CESTOVÁNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Solden

Poslední aktualizace před 5 let
J
Jarda a IvetaČlen
Přidáno před 14 let
Nemá někdo tip na dobré stání v Soldenu? Samozřejmě nejépe někde u lanovky.
Díky moc J+I
Iveta+Jarda
Upravil Jarda a Iveta dne 18.11.2009 08:50, před 14 let
P
PipinaNováček
Přidáno před 14 let
V celém údolí podél cesty je spousta míst,ale myslím,že v zimě nepoužitelných,přímo v Soldenu ja překrásný camp s perfektním zázemím 3 min. od lanovky.více info je na www.camping-solde... Info o celé oblasti je na www.oetztal.com. můžu poslat i pár fotek celé údolí až do itálie přes timelsjoch jsme cca před měsícem projeli a musím konstatovat,že alpy opět nezklamaly.
Já naopak sháním info o nějakém stání ,kde je možno lyžovat a zároven i nějaké koupání - nemusí to být ani termál, nejlépe Itálie,anebo Korutany.
J
Jarda a IvetaČlen
Přidáno před 14 let
Díky za info :_
S tím koupáním mi napadá asi Kronplatz a nebo Zillertal - tady jsou běžně bazény a dá se tady i bez problémů stát delší dobu. Pokud by to bylo na " dojetí ", pak by toho bylo více. Tedy myšleno mimo kemp. tak pokud by to bylo ok, dej vědět a já něco najdu ve svých pamětích.
Iveta+Jarda
Upravil Jarda a Iveta dne 23.11.2009 07:37, před 14 let
P
PipinaNováček
Přidáno před 14 let
Obě lokality jsoi zajímavé,můžeš napsat něco podrobnějšího o těch místech?
D
dethleffsČlen
Přidáno před 14 let
Ahoj Jardo ,v Soldenu jsme stáli jenom přes den a to na horním parkovišti nad vesnicí je to v takovém esu,večer nás hnali od lanovky do kempu Tak jsme přejeli o 10 km výše Hochgurgl-Obergurgl a udělali dobře.Stání přímo u spodní lanovky mimo vesnici bez problému 3 dni/viz fotka na našich stránkách/ i lyžování super o mnoho méně lidí než v Soldenu.Oba areály Hoch-Oberg. jsou propojeny lanovkou,moc pěkné.Udaje z 2007.Mějte se fajn.čus dethleffs!n
www.dethleffs.wgz.cz
!n[mail][/mail]
Upravil dethleffs dne 23.11.2009 08:13, před 14 let
J
Jarda a IvetaČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

Pipina napsal:
Obě lokality jsoi zajímavé,můžeš napsat něco podrobnějšího o těch místech?


Dorazil jsem z cest - až bude trochu čas, něco ti pošlu.
Iveta+Jarda
J
Jarda a IvetaČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

dethleffs napsal:
Ahoj Jardo ,v Soldenu jsme stáli jenom přes den a to na horním parkovišti nad vesnicí je to v takovém esu,večer nás hnali od lanovky do kempu Tak jsme přejeli o 10 km výše Hochgurgl-Obergurgl a udělali dobře.Stání přímo u spodní lanovky mimo vesnici bez problému 3 dni/viz fotka na našich stránkách/ i lyžování super o mnoho méně lidí než v Soldenu.Oba areály Hoch-Oberg. jsou propojeny lanovkou,moc pěkné.Udaje z 2007.Mějte se fajn.čus dethleffs!n
www.dethleffs.wgz.cz


Díky moc za info. Mrknu na to a případně se ještě ozvu.
Iveta+Jarda
P
PipinaNováček
Přidáno před 14 let

Citovat

Jarda a Iveta napsal:

Citovat

Pipina napsal:
Obě lokality jsoi zajímavé,můžeš napsat něco podrobnějšího o těch místech?


Dorazil jsem z cest - až bude trochu čas, něco ti pošlu.

přededm děkuji
tomasboktomasbokČlen
Přidáno před 8 let
Prosím někoho, kdo byl, o aktualizaci, dá se stát na divoko někde v oblasti Sölden nebo jak bylo zmíněno Hochgurgl-Obergurgl.
LAIKA X710R
Dasa a JirkaDasa a JirkaČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj,
byl jsem v Sölden před měsícem. Stáli jsme nahoře, nikde jsem zákazové značky neviděl. Nepadal sníh, neuklízeli parking. Kvůli sluníčku je možná lepší stát až za tunelem. Tam začínají lanovky v 9,00, vepředu už v 8,00. To pro milovníky prvního lana. Pozor na jízdu dolů, kola byla pěkně rozpálená. Jinak dole v Söldenu je kemp.
Jirka
Jirka, Dáša a Klaudie, minipes Týna
tomasboktomasbokČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Dasa a Jirka napsal:

Ahoj,
byl jsem v Sölden před měsícem. Stáli jsme nahoře, nikde jsem zákazové značky neviděl. Nepadal sníh, neuklízeli parking. Kvůli sluníčku je možná lepší stát až za tunelem. Tam začínají lanovky v 9,00, vepředu už v 8,00. To pro milovníky prvního lana. Pozor na jízdu dolů, kola byla pěkně rozpálená. Jinak dole v Söldenu je kemp.
Jirka


Můžeš prosím upřesnit kde je to nahoře, je to tady v centru https://www.google.com/maps/place/46%...0?hl=cs-CZ
LAIKA X710R
Dasa a JirkaDasa a JirkaČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj,
stáli jsme na Gletscherstraße 32, 6450 Sölden, 46.941268, 10.932322
více sluníčka bylo na Gletscherstraße 40, 6450 Sölden, 46.923035, 10.945355
zespoda jezdí skibus, ale byly hodně plný a dlouho se čekalo, z centra Söldenu lanovka ještě nejela.
Jirka
Jirka, Dáša a Klaudie, minipes Týna
ViktorViktorČlen
Přidáno před 8 let
Docela mne zaujalo středisko Hochgurgl-Obergurgl...celkem dobré sněhové podmínky, přes 90km v současné době otevřených sjezdovek.....
Jak jsem zde pochopil, mnoho aktuálních informací ohledně stání přes noc zde není, tak jsem napsal na infocentrum s dotazem možnosti nočního stání ve výše uvedených střediscích. Zde odpověď :

Sehr geehrter Herr Lukjanov,
herzlichen Dank für Ihre freundliche E-Mail und Ihr Interesse an Obergurgl-Hochgurgl, der Diamant der Alpen.
In Obergurgl-Hochgurgl gibt es keine Campingmöglichkeiten. Der nächstgelegene Campingplatz befindet sich in Sölden und ist ca. 14 km von Obergurgl entfernt.
Hier finden Sie nähere Information zu anderen Campingplätzen im Ötztal: http://www.oetzta...archfilter
Für weitere Fragen stehen wir Ihnen gerne zur Verfügung.

Mit freundlichen Grüßen,
Fabienne Holzknecht

Přesto si myslím, že můj dotaz plně nepochopili a rvou mne do kempu - co jsem nastudoval z fotek, tak by se tam určitě stát dalo...
Nemá skutečně někdo aktuální info ohledně nočního stání ? (i z minulých let)

Díky Viktor
tomasboktomasbokČlen
Přidáno před 8 let
Aktuální info z Vánoc 2015.
Sölden - dole se nedalo nikde stát, jen v kempu, ale tam moc nejezdím a myslím si, že ani tam to nešlo, protože jsem viděl stát obytku v centru na takovém polopodzemním parkovišti vedle autobusů.
Na cestách nebyl sníh, tak jsme vyrazili nahoru na ledovec v těchto místech https://www.google.com/maps/place/46%...0?hl=cs-CZ jsme narazili na ceduli s cenami za výjezd, to asi platí v letní sezóně, protože když jsme se vraceli, ceny již byly zakryty. Nicméně jsme se dostali k mýtnici, kde svítila všude červená a závory dole, bylo kolem 18 hodiny, takže jsme přespali u ní https://www.google.com/maps/place/46%...0?hl=cs-CZ.
Ráno již byla zelená a mohli jsme vyrazit nahoru, dá se spát zde https://www.google.com/maps/place/46%...0?hl=cs-CZ, ale jak zde bylo řečeno dá se jet ještě dále přes tunel, kde krásně svítí sluníčko zde https://www.google.com/maps/place/46%...0?hl=cs-CZ. Toto stání nemělo chybu.
Cesta dolů je pro brzdy masakr.

Automatické sloučení 04.01.2016 15:53:
Aktuální info z Vánoc 2015.
Hochgurgl-Obergurgl - přijížděli jsme večer a nevšimli jsme si parkoviště u cesty je zde https://www.google.com/maps/place/46%...0?hl=cs-CZ ale nevím jestli se tam může spát přes noc, my jsme jeli výše kde jsme byli přímo u sjezdovky zde https://www.google.com/maps/place/46%...0?hl=cs-CZ.
LAIKA X710R
Upravil tomasbok dne 04.01.2016 15:53, před 8 let
tomasbok Připojili následující obrazek:
p1370757-1920.jpg Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen p1370762.jpg Obrázek nebyl nalezen
X
xturerNováček
Přidáno před 8 let
V Soldene sú len malé parkoviská s nočným zákazom státia. Väčšina parkovania je v poschodových garážach. Cesta na ľadovec je v zime, keď je pustené cele stredisko uzatvorená! V niektorých častiach ju dokonca pretína frekventovaná zjazdovka.
Obergurgl-Hochgurgl je u spodnej lanovky v Pill veľké parkovisko, ale so zákazom nočného státia. V zime je stredisko zapratané snehom a každé miestečko na parkovanie majú obsadené hostia hotelov a apartmánov. Na konci cesty v Hochgurgl je mýtnica na Timmelsjoch. Od mýtnice je cesta v zime uzatvorená. GPS 46.909229, 11.053006 Je tu slnečné parkovisko, zákazkové značky obmedzujúce státie som nevidel. Cesta dobre udržiavaná nakoľko tam je heliport. Len pár áut a hneď starší vlek s nádhernou zjazdovkou, ktorý je celý deň takmer ľudoprázdny!
tomasboktomasbokČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

xturer napsal:

V Soldene sú len malé parkoviská s nočným zákazom státia. Väčšina parkovania je v poschodových garážach. Cesta na ľadovec je v zime, keď je pustené cele stredisko uzatvorená! V niektorých častiach ju dokonca pretína frekventovaná zjazdovka.
Obergurgl-Hochgurgl je u spodnej lanovky v Pill veľké parkovisko, ale so zákazom nočného státia. V zime je stredisko zapratané snehom a každé miestečko na parkovanie majú obsadené hostia hotelov a apartmánov. Na konci cesty v Hochgurgl je mýtnica na Timmelsjoch. Od mýtnice je cesta v zime uzatvorená. GPS 46.909229, 11.053006 Je tu slnečné parkovisko, zákazkové značky obmedzujúce státie som nevidel. Cesta dobre udržiavaná nakoľko tam je heliport. Len pár áut a hneď starší vlek s nádhernou zjazdovkou, ktorý je celý deň takmer ľudoprázdny!


Musím upřesnit, že už to tak není, ohledně toho starého vleku, pár lidí a parkoviště v Hochgurgl. Je zde vybudované krásné moto muzeum s restaurací a super lanovka pro 10 osob, parkoviště zde je, ale jen takové malé viz video zde: http://www.obergurgl.com/top-mountain...sspoint-en.
LAIKA X710R
X
xturerNováček
Přidáno před 8 let

Citovat

tomasbok napsal:

Citovat

xturer napsal:

V Soldene sú len malé parkoviská s nočným zákazom státia. Väčšina parkovania je v poschodových garážach. Cesta na ľadovec je v zime, keď je pustené cele stredisko uzatvorená! V niektorých častiach ju dokonca pretína frekventovaná zjazdovka.
Obergurgl-Hochgurgl je u spodnej lanovky v Pill veľké parkovisko, ale so zákazom nočného státia. V zime je stredisko zapratané snehom a každé miestečko na parkovanie majú obsadené hostia hotelov a apartmánov. Na konci cesty v Hochgurgl je mýtnica na Timmelsjoch. Od mýtnice je cesta v zime uzatvorená. GPS 46.909229, 11.053006 Je tu slnečné parkovisko, zákazkové značky obmedzujúce státie som nevidel. Cesta dobre udržiavaná nakoľko tam je heliport. Len pár áut a hneď starší vlek s nádhernou zjazdovkou, ktorý je celý deň takmer ľudoprázdny!


Musím upřesnit, že už to tak není, ohledně toho starého vleku, pár lidí a parkoviště v Hochgurgl. Je zde vybudované krásné moto muzeum s restaurací a super lanovka pro 10 osob, parkoviště zde je, ale jen takové malé viz video zde: http://www.obergurgl.com/top-mountain...sspoint-en.



Tak tomu sa hovorí budovateľské tempo. Bol so tam koncom marca a bola tam len malá chatka a znudený vlekár...:x
M
mariaČlen
Přidáno před 7 let
ahoj, chystáme se tam mezi svátky. Byl jste někdo v kempu přímo v Soldenu? Připadá mi to hrozně drahý. Případně jak je to se skibusy z Langenfeldu?

Snad bychom zvládli jeden den na divoko nahoře. Jel jsem tudy párkrát v létě na motorce, naposledy minulý rok, ale v té rychlosti to nějak nezvládám sledovat. Ani jsem si nevšiml tunýlku. Pamatuji si jen mýtnici a nějaký muzeum na vršku, než to padne do It.

Díky
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

maria napsal:

ahoj, chystáme se tam mezi svátky. Byl jste někdo v kempu přímo v Soldenu? Připadá mi to hrozně drahý. Případně jak je to se skibusy z Langenfeldu?

Snad bychom zvládli jeden den na divoko nahoře. Jel jsem tudy párkrát v létě na motorce, naposledy minulý rok, ale v té rychlosti to nějak nezvládám sledovat. Ani jsem si nevšiml tunýlku. Pamatuji si jen mýtnici a nějaký muzeum na vršku, než to padne do It.

Díky


Z Langenfeldu jezdi skibus snad kazdych 30 min, pokud budes bydlet v Camping Oetztal, tak se muzes v kempu v lyzarne obout do vyhratejch preskacu a kolem detskeho hriste to vzit pesky (cca 200m) k Aqua domu od ktereho odjizdi skibus

Tunylek je na Gletscherstrasse, lec se k nemu ted jiz autem nejspise nedostanes, dostanes se max k mitnici prave pro , pro tunylek k ledovci, nicmene mitnice jiz bude nejspise zavrena. Do Ita se jezdi cestou od Hochgurglu prez Hochalpenstrasse..., oet bude jiz zavrena.
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
Upravil Dudla dne 11.12.2016 14:37, před 7 let
klappeklappeČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

maria napsal:

ahoj, chystáme se tam mezi svátky. Byl jste někdo v kempu přímo v Soldenu? Připadá mi to hrozně drahý. Případně jak je to se skibusy z Langenfeldu?

Snad bychom zvládli jeden den na divoko nahoře. Jel jsem tudy párkrát v létě na motorce, naposledy minulý rok, ale v té rychlosti to nějak nezvládám sledovat. Ani jsem si nevšiml tunýlku. Pamatuji si jen mýtnici a nějaký muzeum na vršku, než to padne do It.

Byl jsem přímo v kempu v Söldenu a mohu ho jen a jen doporučit. 200 m od kempu jezdí kabinka na ledovec, přímo u kempu staví Skibus, pokud byste chtěli až ke Giggljochbahn, ke které je lepší příjezd pro děti.

V kempu super zázemí - lyžárna, sušárna, perfektní sociálky a jako bonus malá horolezecká stěna přímo u recepce a 3x v týdnu wellness zdarma.

Díky
Martin (39), Renča (38), Barča (9), Kája (7)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Pipina, Jarda a Iveta, dethleffs, tomasbok, Dasa a Jirka, Viktor, xturer, maria, Dudla, klappe, upman, vladkamarek

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,046,709 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.52400 sekund | Průměrně za: 0.524 (0) sekund | Dotazy: 156 | Použitá paměť: 2.43MB/2MB